Zdravie a wellness

Tajomstvo hlbokej meditácie - ako hlboko meditovať

Tajomstvo hlbokej meditácie - ako hlboko meditovať

Ste v strese? Je všedný životný štýl dostať k vám? Ak je vaša odpoveď áno, a bola áno nejakú dobu, je pravdepodobné, že by ste boli požiadaní, aby meditovať. Ale meditácie zvuky zložité a nudné, že jo? Tak prečo toľko ľudí, odporúčam vám to?

To je dôvod, prečo - meditácie nie je cvičenie, úlohy, alebo činnosť, pri ktorej použiť svoju myseľ. Je to stav pokoja. Tak hlboká, že to môže byť hlbšia ako najhlbší spánok môžete niekedy mať. V tomto stave, vaša myseľ je samozrejme ešte aj v pokoji - bez starostí a agitácie, a to je, keď sa stane meditácie.

Znie to jednoducho, že? V skutočnosti to tak nie je. Dôvodom je to, že sme tak zmätené v živote a naše obavy, že sme vyškolených našu myseľ neustále myslieť. My zamotať v reťazcoch myšlienok, a to vyžaduje trpezlivosť a prax pre upokojenie mysle a do tohto stavu meditácie.

load...

 Prečo nemôžeme Vstup do stavu hlbokej meditáciu ľahko?

To si vyžaduje úsilie ísť hlboko do stavu meditácie. Keď sa ho pokúsi, je pravdepodobné, budete cítiť, že nie je jasné, alebo nie sú ďalej v pohybe. Je to z dôvodu nedostatku pozornosti a intenzity. Ty to nechápeš bod hlbokého spánku meditácie a ako to urobiť správne.

Naše mozgy majú dve funkcie. Prvý z nich je, poznať 'a druhý je, robiť.' Meditácia je o upokojenie, robí ', a dokončenie pokoj pri zachovaní, vedel.'

Väčšina ľudí začína meditovať bez prípravy sa pre neho. Dalo by sa to neuvedomujete, ale príprava na akt nielen umožňuje utíšiť svoju myseľ s ľahkosťou, ale tiež robí celá rutina príjemnejšie.

load...

Takže tu je niekoľko rád, ktoré vám pomôžu upokojiť svoju myseľ a dostať sa do stavu hlbokej meditácie.

Techniky, ktoré vám pomôžu dostať sa do stavu hlbokej meditácie

Príprava 

Upokojiť dych a telo Uistite sa, že vaša myseľ je šťastná nastaviť svoj úmysel a Afirmácia

Praxe 

Akceptovať rozptyľovanie Radujte sa, že koncentrácia

Post The Practice 

Vyjsť z meditatívny stavu jemne pero svoje myšlienky

Príprava 

Ako keby meditácie nie je dostatočne tvrdý, príprava pre to môže zdať ako mamutie úloha. Ale odborníci hovoria, že pri príprave svoje telo a myseľ, než sa ponoríte do stavu úplného pokoja, ste si istí, že majú veľký session. To sú len pár hlboké meditačné techniky, ktoré môžete urobiť, ako si radiť.

1. Upokojte dych a telo

 Dych, duch a telo sú vzájomne prepojené. Keď sa uvoľniť svoje telo a upokojiť svoj dych, vaša myseľ automaticky upokojí. Keď sa to stane, parasympatikový nervový systém je aktívny, a preto je reakcia na stres je regulovaný.

 jednoduchý spôsob 

Sedieť v meditačnej pozícii a dýchať päťkrát. Musíte sa uistiť, budete dýchať z nosa a dýchať z úst. Tiež dychy musí byť hlboký a dlhý. Keď sa dýchať, je nutné aby ste sa zoznámili prítomné. Keď sa vydýchnuť, uvoľniť všetky svaly v tele a nechať ísť. Pustil svoje starosti a bolesti. Ako ste to, venovať osobitnú pozornosť vášho jazyka, čeľuste, krku a na čele.

Správna cesta

Musíte cvičiť niekoľko jogy ásany a rozveseliť svoje telo. Trvať asi 10 minút, a to každý príspevok k jeho plnej vyjadrenie.

To sú niektoré ásany, ktoré pomôžu uvoľniť svoju myseľ:

 1. Setu Bandhasana
 2. Dhanurasana
 3. Balasana
 4. Adho Mukha Svanasana
 5. Ardha matsyendrasana
 6. Uttanasana
 7. SUPT matsyendrasana
 8. Padmasana
 9. Shavasana

Potom, čo ste cvičil tieto ásany, treba vykonať niektoré dychové cvičenia.

Musíte sa uistiť, že trvanie výdychu je dlhšia ako dýchanie. Takže, ak ste dýchať po dobu štyroch sekúnd, vydýchnite na osem. Môžete tiež skúsiť tieto časové kombinácie: 3 - 6, 5 - 10, 6 - 12, a tak ďalej. Uistite sa, že máte dýchať jemne. Kľúčom k úspechu je byť pohodlné, a tak počúvať svoje telo, ako budete pokračovať.

Späť na obsah

2. Uistite sa, že myseľ je šťastná

Najväčší agenda náš mozog je, aby sa zabránilo bolesti a hľadať pre potešenie. Tak, ako si pripravte sa na meditáciu vyskúšať a vytvárať pocit pohody, stability a bezpečnosti. Musíte upokojiť svoj mozog, že je všetko v poriadku, takže to nie je nepokojný.

Šťastný myseľ je pokojná a triedené, takže vaše cieľom musí byť, aby sa vaša myseľ šťastná. To je, ako to možno urobiť:

 1. Myslieť na veci, ktoré sú vďačný.
 2. Ak ste mali dobrý meditatívne skúsenosti, myslím, že.
 3. Uistiť sa, že je všetko v poriadku v túto chvíľu.
 4. Dobrý pocit neustáleho uzdravenie a rastie, čo sa deje.
 5. Ak veríte v Boha, môžete pomodliť pred meditovať.

Pozrite sa na pokojnom mieste na meditáciu, ďaleko od svojho telefónu, domáce zvieratá, deti, atď Keď meditujete, je to váš čas. Nech všetci okolo vás vedieť, že.

Späť na obsah

3. Nastavte svoje zámery a potvrdenie

Je potrebné zamerať sa na zámeru pred ponoriť do meditácie. To bude robiť zázraky pre vás. Musíte mať silnú vôľu, aj keď sa presadiť s ním. Vaše tvrdenie môže byť na týchto tratiach - "Nasledujúcich X minút sa budem sústrediť len na svoje meditáciu. Nič iné pre mňa, a nič iné pre mňa premýšľať o tom, počas tejto doby. Myseľ, prosím, nenechávaj ma rušiť. Začnem teraz sústrediť. "

Stanovenie je kľúčom k meditácii. Ak nechcete mať, neboj. Prax robí perfektné.

Späť na obsah

Praxe

Teraz, že ste pripravení začať svoju meditatívne sedenie, jedná sa o niekoľko vecí, ktoré musíte mať na pamäti.

4. Prijať rozptyľovanie

Ako začiatočník, ste povinní nechať rozptyľovať negatívne myšlienky, keď meditujete. Netlačte sa myslieť pozitívne. Akceptovať tie myšlienky, bez toho aby kritizovať sami. Kritika je škodlivé, a to v súlade s dobrým duchom praxe.

Byť šetrný k sebe. Je to vy, kto učil sa dostať nepozorný, a preto je potrebné dať svoju myseľ nejaký čas trénovať, aby sa zamerala. Byť láskavý a trpezlivý sám so sebou.

Späť na obsah

5. Radujte Koncentrácia

Ak používate objekt, ktorý vám pomôže zaostriť, bude tam príde čas, kedy vaša myseľ je príliš zameraný na daný objekt. Nerobte si starosti. Len tešiť, ako stabilný myseľ dostane, pretože sa sústredí na daný objekt.

Primárnou funkciou mysle je hľadať šťastie a odháňa bolesť a utrpenie. Keď sa učíte svojej mysli, ako sa sústrediť, je tiež vlak ho nájsť šťastie s dôrazom.

Budhizmus hlása, že šťastie a radosti, sú dva z piatich faktorov meditačné absorpcie. Keď sa naučíte využívať svoju meditáciu, vaša myseľ je menej nepokojný.

Takže keď vaša koncentrácia sa stále vyvíja, ohnisková objekt. Akonáhle sa stane stabilný, to nebude rušiť. Zostaň, kde si.

Späť na obsah

Post The Practice

Meditácia nekončí, keď to skončí. Musíte sa uistiť, že prax nasledujúce body, aby bol dokončený celý cyklus meditatívne.

6. Come Out Of The meditatívny stavu Jemne

Po dokončení sa svojím meditáciu, uistite sa, že vyjde z nej opatrne. Nemôžete byť v zhone, keď meditujete. Nechajte svoju myseľ odpočinúť. Môžete presunúť na krk a prsty prvý, a potom opatrne otvor oči. Jemný prechod umožňuje previesť a kľučkovať v tejto meditačnej pocit vo vašich životoch.

Späť na obsah

7. Pero svoje myšlienky

Po dokončení s praxou, je úplne nevyhnutné, aby sa na vedomie, ako rutinné bolo. To bude absorbovať návyk do svojej rutiny, a budete tiež pochopiť, ako meditáciu a svoju myseľ prácu.

Odpovede na tieto jednoduché otázky po každom zasadnutí, ktoré vám pomôžu lepšie.

 1. Ako dlho som sedieť?
 2. Čo cítim sa po meditácii?
 3. Ako sa moja myseľ reagovať, keď som bol v stave meditácie?

Odpoveď na tretiu otázku by mohla byť celkom nejasný. Takže sa uistite, poznačte veci, ako je to, čo myšlienky prišlo na myseľ, alebo ako ste sa cítil, keď ste bola meditáciu. Tiež skontrolujte, či ste poznamenali, koľkokrát ste sa rozptyľovať, a ako dlho ste sa mohli zamerať.

Späť na obsah

Teraz, keď viete, ako to urobiť hlboké meditáciu, čo ešte čakáte? Meditácia je krásna umenie. To si vyžaduje prax a vytrvalosť, ale keď si to pravé, ste si istí, aby sa váš život oveľa lepšie. Skús to!

load...