Zdravie a wellness

15 úžasných výhod Endive (Kasni) pre pokožku, vlasy a zdravie

15 úžasných výhod Endive (Kasni) pre pokožku, vlasy a zdravie

Štěrbák, tiež známy ako, belgickej čakanka ', je zelená listová zelenina s ohromujúcou kože, vlasov a zdravotné výhody. Rastlina, ktorá je mierne horkú chuť, je široko dostupné po celom svete. To je tiež známe ako, studne 'v hindčine, and'Cikkari'v Tamil. K dispozícii v mnohých variantoch, ktoré zdieľajú viac čísel dávok pre našu pleť, vlasy a zdravie.

Top 15 Amazing Výhody čakanka:

Niektoré z výhod čakanka sú tu prezentované, ktoré vám pomôžu zostať zdravý:

Kožné Výhody čakanka:

Naša koža je najviditeľnejšou časť z nás. Udržiavanie zdravé Je to úloha, ale s čakankou túto úlohu sa stáva o niečo jednoduchšie:

load...

1. Dáva Akné bez kože:

Piť čerstvé čakanka šťavy môžu byť veľmi prínosné pre vašu pokožku, pretože môže pomôcť zbaviť sa akné. To môže účinne detoxikáciu organizmu a udržiavať vnútorný systém čistý.

2. Robí pokožku hladkú a vlhké:

Byť dobrým zdrojom vitamínu E, môže endives pomôžu udržať prirodzenú vlhkosť pokožky. Takže, ak je vaša pokožka je suchá, je potrebné ho zahrnúť do svojej každodennej strave hydratovať pokožku pre jemnejšie a mladší vzhľad.

3. Zaobchádza Sklerodermie Úspešne:

Sklerodermia je ochorenie kože, v ktorom tkaniva rôznych častiach kože stvrdnú. Avšak, Vitamín A prítomný v endives môže liečiť poruchu a obnoviť prirodzenú štruktúru pokožky.

load...

Vlasy Výhody čakanka:

Problém vlasy je častým problémom, a to vďaka stále rastúcej úrovne znečistenia. S čakankou, teraz môžete vyliečiť vaše poškodené vlasy a získať ich zdravie.

4. Dáva silné a husté vlasy:

Obsah vitamínu A endives hrá kľúčovú úlohu pri vytváraní vlasy husté a silné. Byť antioxidant, podporuje rovnováhu oleja vlasovej pokožky a udržuje ju hydratovanú. Výsledkom je, že vlasové folikuly nedostávajú vyschla a dostanete silné a pevné vlasy pramene.

5. Robí dlhé vlasy a lesklé:

Táto zelená listová zelenina môžu tiež dať dlhé kadere s krásnym leskom. Vitamín E prítomný v endives pomáha v raste vlasov posilnením prekrvenie pokožky hlavy, aby bolo zdravé.

Zdravie Výhody čakanka:

Okrem udržiavania naše vlasy a pokožku zdravú, čakanka môže tiež pomôcť nám viesť zdravý život. Niektoré zo zdravotných výhod čakanka sú nasledovné:

6. Trvá na tom Tráviaci zdravie:

Endives sú plné vlákniny, čo je vynikajúce preháňadlo robia. Je to dobrá voľba pre prácu s rôznymi žalúdočných problémoch úspešne. Žuval endives tesne pred jedlom môžu stimulovať vašu chuť k jedlu taky.

7. Lieči anemickí podmienky:

Ak ste trpia anémiou, mali by ste uviesť ENDIVES vo svojej každodennej strave. Táto choroba je v podstate spôsobená v dôsledku nedostatku železa v našom tele. Táto zelená listová zelenina je bohatá na minerálne látky. Buď piť samostatne alebo pripraviť šťavy zmiešaním petržlen šťavy a šťavy z zeleru s čerstvo pripraveným čakanky šťavy. Pôsobí ako krvný tonikum, ktorý pomáha proces tvorby krvi v našom tele a udržiava nás od chudokrvnosti.

8. Zachádza Akútna Astma:

Protizápalové povahy, endives môže zastaviť všetky druhy infekcií dýchacích ciest, vás chráni pred ťažkými poruchami, ako je astma. Make zmiešané šťavy zmiešaním čerstvej čakanka lístie, zeler listy a mrkvu kúsky dohromady. Pravidelne Pitie tejto šťavy vám môže pomôcť pri prevencii astmatických záchvatov.

9. Udržuje zdravé srdce:

Keď príde na povznášajúci váš srdcové zdravie, endives hrajú významnú úlohu. Táto veggie je nízky obsah nasýtených tukov, čo je dobré pre srdce. Obsahuje draslík, ktorý pomáha udržať hladinu krvného tlaku pod kontrolou. Okrem toho má prírodný polysacharid inzulín, ktorý pomáha účinne znižuje lipoproteín s nízkou hustotou (LDL) alebo zlého cholesterolu v našom tele. To všetko prispieva k blahobytu nášho srdca.

10. Robí kostí a zubov Silnejšie:

Endives sú tiež vysoký obsah vápnika, čo je najdôležitejšou súčasťou našich zubov a kostí. Začlenenie tejto zeleniny vo vašej strave môže pomôcť vyvážiť stratu vápnika v tele. Výsledkom je, že vaše kosti a zuby silnejší a môžete držať ďalej od závažných ochorení, ako je artritída, osteoporóza, zubné dutiny, atď

11. Stará o pečeni a žlčníku:

Čerstvé čakanka šťavy môže pracovať ako úžasnú detox pre vaše telo. To môže stimulovať žlčník, aby tajomstvo správne množstvo žlče, ktorá odstraňuje toxické látky z pečene. V dôsledku toho, že normálne funkcie tohto orgánu sú propagované na udržanie celkového zdravia.

12. Zabezpečuje dobré zdravie očí:

Nič nemôže byť lepší než endives pre udržanie vaše oči zdravé a krásne. Bohaté na všetkých základných živín, táto zelená zelenina zaháňa závažné očné komplikácie, ako je šedý zákal, makulárna degenerácia súvisiace s vekom, glaukóm, a tak ďalej. Nie je potreba žiť na pevných silných liekov alebo prejsť nákladných operácií. Len piť čakanka šťavy každý deň, a to je všetko.

13. Pomáha stratiť kíl:

Veľmi nízky obsah kalórií, endives sú prospešné pre ľudí s nadmernou telesnou hmotnosťou. Takže, uistite sa, že zahŕňajú suroviny endíviu chudnutie diéty, aby čo najviac z vášho tréningu úsilia. Piť čakanka šťavu vám tiež môže pomôcť v chudnutí cestu a vziať vás tam rýchlo.

14. Boje proti Alzheimerovej chorobe:

Naložený s vitamínom E, endives, podľa viacerých lekárskych štúdií, môže bojovať s atypickou degeneratívne neurologickou poruchu zvanú, Alzhemier choroba '. Inými slovami, častá konzumácia surového čerstvého čakanka vám pomôžu udržať zdravý nervový systém.

15. Udržuje rakoviny u zátoky:

Vitamín E je jedným z najúčinnejších prostriedkov pre rakovinu prostaty. Okrem vitamínu E, endívie sú tiež obohatené o vitamín A, ktorý môže zabrániť rakovinu ústnej dutiny dutiny a rakoviny pľúc. Obsah vápnika v vegetarián poskytuje ochranu proti vaječníkov a prsníka. Diétne vlákna prítomné v endives sú tiež dobré pre boj proti rakovine hrubého čreva.

Takže, ak sa chystáte zahrnúť čakankou vo svojej každodennej strave? Začnite ešte dnes!

Už ste niekedy skúšali ENDIVES? Pomohlo to vaše zdravie? Do podeliť o svoje skúsenosti s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...