Zdravie a wellness

16 úžasných výhod Soursopu na pokožku, vlasy a zdravie

16 úžasných výhod Soursopu na pokožku, vlasy a zdravie

Nemám nepočul tohto ovocia. Čestne. Ale tí, ktorí to vedia povedať, že to funguje zázraky pre ľudský organizmus. A preto som začal svoj výskum. A tu je to, čo mám pre teba - výhody soursop. Musíte poznať.

Čo je soursop ovocie?

Soursop je plodom ihličnatý strom, Annona muricata. Hoci konkrétne pôvod tohto ovocia je známe, že je pôvodom z tropických oblastiach Ameriky. Často sa používa ako základ pre zmrzlín a ďalších populárnych sladkostí.

Plodom je veľmi populárny pre svoje rakovinou bojuje vlastnosti a je široko podporovaný ako alternatívnej liečby rakoviny. Chuť je často súvisí s kombináciou ananásu a jahody - a má tiež základný smotanovú chuť, podobný banánu alebo kokosu.

load...

História soursop

Vedecký názov ovocia je veľmi strom pochádza, Annona muricata. To je tiež známe ako Guanabana ovocie (španielsky názov), Annona Cherimola, Corossol, guyabano a brazílske Paw Paw (aj keď existujú drobné rozdiely). A Graviola, meno ktorý to je všeobecne známe, je portugalský referencie. Ďalším typom ovocie je jamajský soursop, ktorý je pôvodom z Karibiku a Strednej Ameriky.

Strom je malý a vo vzpriamenej polohe, a môže vyrásť až 4 metre vysoký (13 ft). Listy sú 8 až 16 cm dlhé a asi 3 cm široký. Soursop Plody sú tmavo zelené. Je vajcovitý tvar a môže byť až 30 cm na dĺžku.

Ale prečo sa bavíme o tom všetkom? Je soursop tak dobrý ovocie?

To si píš. To je to, čo výskum hovorí.

Produkty určené pre výskum

Výskum je obrovská. Ale poďme sa stručne pozrieť na to teraz.

Soursop obsahuje početné fytonutrienty, ktoré môžu bojovať bunky choroboplodné zárodky, a dokonca aj niektoré druhy nádorov.

Tieto phytonutrients obsahujú antioxidačné vlastnosti, ktoré zlepšujú celkové zdravie. Pomáhajú v boji proti rakovine, zlepšiť zdravie očí a liečiť rad infekcií (1).

load...

Dokonca aj soursop semená sa používajú na kozmetické účely. Olej zo semien čistí a tóny pokožky. Listy stromu sú známe na liečbu vredov, ochorenia kože, ako je ekzém a porúch súvisiacich s slabou imunitu.

Jeden môže dostať ďalšie výhody tým, že pije čaj soursop rovnako. Podľa štúdie uverejnenej v januári 2017, čaj môže pomôcť predísť rakovine. To zahŕňa rakoviny hrdla, hrubého čreva, vaječníkov a pľúc.

Prečo je soursop dobré pre vás?

Plodom je populárny medzi praktiky bylinné medicíny vzhľadom k jeho schopnosť zmierniť žalúdočné úzkosť, bolesť, horúčka, dýchacie problémy (kašeľ je jednou z nich), a niektoré ďalšie zdravotné ťažkosti.

Soursop je známe, že obsahujú špecifické látky s biologickou aktivitou - najsilnejší z nich je annonacin, ktorý je jedným z mnohých zlúčenín, ktoré tvoria acetogeniny. Acetogeniny boli široko študované ich potenciálu proti rakovine.

V jednej štúdii sa zistilo, že zlúčeniny sú soursop 250 krát účinnejší počas usmrcovania rakovinových buniek (karcinóm prsníka), než niektoré chemoterapeutickej lieky.

Jedna soursop ovocie obsahuje asi 15 miligramov annonacin a možno komerčne pripraveného soursop nektár obsahuje 36 miligramov.

Soursop Nutričné

Pozrite sa tu, aké sú soursop nutričné ​​výhody v detaile.

Soursop obsahuje hojné množstvo vitamínu C a niekoľko vitamíny B, ako je tiamín, riboflavín, a niacín, ako aj minerálne látky, ako je vápnik, fosfor a malé množstvo železa. Ovocie sa skladá z 67,5% vlákniny, 20% ovocia koža, 8,5% ovocných semien a 4% hlavných kusov. Vedieť o nutričných výhodách soursop ovocie.

Nutričná hodnota na 100 g (3,5 oz)
Energia 276 kJ (66 kcal)
Sacharidy 16,84 g
Cukry 13,54 g
Diétne vlákno 3,3 g
Tuku 0,3 g
Proteín 1 g
Tiamín (vit b1) 0,07 mg (6%)
Riboflavín (vitá b2) 0,05 mg (4%)
Niacín (vit b3) 0,9 mg (6%)
Kyselina pantoténová 0,253 mg (5%)
Vitamín b6 0,059 mg (5%)
Folát 14 ug (4%)
Cholín 7,6 mg (2%)
Vitamín c 20,6 mg (25%)
Vápnik 14 mg (1%)
Železo 0,6 mg (5%)
Horčík 21 mg (6%)
Fosfor 27 mg (4%)
Draslík 278 mg (6%)
Sodík 14 mg (1%)
Zinok 0,1 mg (1%)

Zdravie Výhody soursop

Teraz sa poďme bližšie pozrieť na niektoré z mnohých soursop výhod. Vedieť, čo je úzko soursop dobré.

Rakovina 1. Zápasu

Hoci neboli žiadne priame štúdie na ľuďoch, bolo zistené, soursop extrakty zabiť určité typy prsníka a pečeňových rakovinových buniek (2).

Podľa jednej štúdie je soursop rastlina je osvedčený rakovina liek pre väčšinu typov ochorení (3). Hoci testy neboli uskutočnené na ľuďoch napriek tomu, možnosti sú sľubné.

V inej indickej štúdii na rôznych bunkových líniách, alebo soursop Graviola listy vykazovali inhibíciu 80% buniek. Tieto acetogeniny v soursop inhibíciu škodlivých zlúčenín v rakovinových bunkách (4).

Soursop extrakt sa tiež inhibuje prežitie a metabolizmus pankreatických nádorových buniek - a znamená to, že potenciálny úspech pri liečbe zhubného ochorenia (5).

Čo možno robí acetogeniny jedinečná je ich schopnosť selektívne ničí rakovinové bunky, aby nedošlo k poškodeniu zdravých tie (6).

2. Zlepšuje Eye Health

Videli sme soursop je plný antioxidantov. Tieto antioxidanty, najmä vitamíny C a E, zinok a beta-karotén, sa zistilo, že znižujú riziko ochorenia oka. Antioxidanty tiež znižujú oxidačný stres, ktorý môže inak spôsobiť šedý zákal a vekom podmienenej makulárnej degenerácie (7).

3. Pomáha bojovať Zápal

V brazílskej štúdii sa zistilo, že zápal spôsobený uštipnutie k zlepšeniu pri správe soursop dovolenke a šťavy (8). Avšak zložky soursop možno aj mierne zhorší škodlivé účinky hadieho jedu - preto potrebujeme ďalší výskum v tomto smere.

Výskum v Južnej Amerike a tropické Afrike zdôraznila, na protizápalové vlastnosti z koreňov, kôry a listov soursop stromu (9). Schopnosť na liečbu zápalu je dobré v soursop, a môže byť použitý pre zmiernenie artritídy.

Vedľa protizápalové účinky, soursop je tiež známy pre svoje analgetické účinky (10).

4. Pomáha liečbu infekcií

Soursop môže liečbu infekcií spôsobených baktériami a parazitmi, pričom jedna z tých byť leishmaniózy, ochorení spôsobených parazitmi, ktoré sú prenášané štípnutím piesočných bĺch (11).

Listy soursop stromu sa tiež používa na liečbu širokej škály infekcií (12).

5. AIDS Cukrovka Liečba

Podľa nigérijskej štúdie soursop má antidiabetickej vlastnosti. Tieto dve skupiny testovaných v tejto štúdii u potkanov mali významný rozdiel v ich koncentrácií glukózy v krvi, so skupinou liečených soursop majú nižšie koncentrácie ako druhé (13).

Bolo zistené, že list soursop Vodný extrakt pre inhibíciu (a dokonca zabrániť) pečeňové oxidačné poškodenia spôsobené v diabetikov (14).

6. Posilňuje obličky a pečeň zdravie

Podľa jednej malajský štúdii bolo zistené, že soursop extrakt ako bezpečné u potkanov, ktoré boli liečení pre obličkové a pečeňové ochorenia (15). Podobné pozorovanie bolo možné pozorovať u človeka rovnako.

Podľa ďalšieho indickej štúdiu acetogeniny v soursop môže zabiť malígnych buniek z 12 typov rakoviny, pričom rakovina pečene, že jeden z nich (16).

7. Zlepšuje Respiračné zdravie

Jedna Nigérijský štúdia uvádza účinnosť soursop listov v liečbe dýchacích ťažkostí, ako je astma (17).

8. Pomáha zbaviť stresu

Podľa správy z University of Connecticut, soursop môžu byť použité vo veľkej miere na liečbu stresu a ďalších problémoch, ako sú depresie (18).

9. Zlepšuje zdravie kože

Podľa správy uverejnenej v US National Library of Medicine, extrakt z listov soursop môže zabrániť kožný papilóm, choroba, ktorá spôsobuje nádorové erupcie na koži (19).

V skutočnosti, soursop je tak dobré pre kožu, že listy rastliny sa používajú pre upokojenie pokožky detí (20).

10. Zlepšuje Tráviaci zdravie

Soursop je tiež zistené, že protivředových vlastnosti. Ovocie potláča oxidačné poškodenia a zachováva hlienu žalúdočnej steny (21). Významný antioxidant a protizápalové vlastnosti ovocia môže pomôcť zlepšiť zdravie gastrointestinálneho traktu.

V jednej brazílskej štúdii antihelmintikum (schopnosť zabíjať parazitmi) vlastnosti extraktu soursop listov boli študované (22). Študovali účinky parazitárne červ, ktorý spôsobil gastrointestinálne problémy u oviec. Cieľom štúdie bolo regulovať účinky soursop voči vajec a dospelých formy parazita. Štúdia dospela k záveru, že soursop je prírodný antihelmintikum, a pretože by to mohlo zabiť parazitmi u oviec, ktoré im spôsobili gastrointestinálne problémy, mohlo by to mať podobné účinky u ľudí. Ďalší výskum sa deje, hoci.

Podľa inej správy, nadmerné dávky orálneho železa môže viesť k gastrointestinálne otázok. Hoci soursop je zdrojom železa, obsah minerálov v ovocí nie je toľko ako ostatné prísady - preto, že je nepravdepodobné, že spôsobujú žalúdočné ťažkosti. Rovnaký fakt, opäť mohol pracovať v prospech jednotlivca. Napríklad jedinec trpí nedostatkom železa môžu byť náchylné k anémii, o ktorej je známe, že spôsobujú dysfunkcie gastrointestinálneho systému. Hoci soursop nie je vynikajúcim zdrojom železa, to predsa obsahuje železo - a teda môže byť zdravý prírastok do stravy bohatej na železo v boji proti anémii (a výsledné zažívacie ťažkosti) (23).

11. Posilňuje imunitný systém

Kórejský štúdii sa uvádza, že príjem soursop môže posilniť imunitu. To možno pripísať bioaktívnych látok v ovocí. Bolo zistené, Orálny príjem soursop listových extraktoch znížiť edém potkania labky, ktorá je zvyčajne spôsobená v dôsledku slabej imunitný systém (24). Štúdia dochádza k záveru vyhlásením, že soursop extrakt z listov má potenciál stimulovať imunitu, a preto môžu byť použité pri liečbe pacientov s oslabenou imunitou. Soursop môžu byť tiež súčasťou stravy pre zlepšenie celkovej kvality života.

Bolo zistené, že šťava z plodov soursop poskytnúť viac stopových prvkov než jeho buničiny. Ale buničina má väčšie množstvo vitamínu A, než šťavy. Soursop je tiež bohatá na kyselinu askorbovú (vitamín C), ktorá posilňuje a posilňuje imunitný systém (25). Beta-karotén je prekurzor vitamínu A, tiež prispieva k zvýšeniu imunitný systém.

Ďalšia správa zverejnená v časopise The University of West Indies hovorí o štúdii, kde pacienti s rôznymi formami rakoviny dostali rôzne jedlá, soursop je jednou z nich. Cieľom experimentu, ako je uvedené v správe, bolo zlepšiť imunitný systém pacientov (26).

12. Zmierňuje bolesti (pôsobí ako analgetikum)

Podľa amerického National Library of Medicine, soursop môže fungovať ako analgetikum. Myši použité v tejto štúdii boli vykonané zvíjať, miesto ktorý bol extrakt soursop indukované v nich. Experiment produkoval žiaduce výsledky (27).

13. Zaobchádza Fever

Soursop ovocie sa tradične používa na liečbu horúčky. V Afrike, odvar z soursop listov sa používa ku kontrole horúčkovité príznaky a kŕčovité záchvaty. V skutočnosti, larvy komára Aedes aegypti (ktoré prenášajú horúčku dengue), ukázala veľkú citlivosť voči soursop extraktu (28).

Podľa indickej štúdiu soursop ovocia a jeho šťava môžu nielen liečiť horúčku, ale tiež pôsobí ako sťahujúci pre hnačky a úplavicu (29). Plody môžu pomôcť liečbe horúčky u detí rovnako; soursop je široko používaný na tento účel v Afrike (30).

14. Zaobchádza Hnačka

Všetky časti soursop stromu sa používajú ako liek na rad chorôb. A hnačka je jednou z nich.

15. Pomáha pri liečbe hypertenzie

Soursop bol použitý vo folklóre pre liečbu hypertenzie. To možno pripísať antioxidačný potenciál fenolov v ovocí, podľa nigérijského štúdie (31).

Podľa štúdie správy indonézskej, soursop obsahuje dobré živiny, ktoré môžu pomôcť hladinu znižujú krvný tlak u dospelých ľudí (32).

16. Pomáha liečiť reumatizmus

Podľa štúdií bolo zistené, že vnútorné podávanie soursop listovej odvar vykazujú antireumatické vlastnosti. A listy, pri varení a lokálne aplikované pomohla zmierniť reumu a abscesmi (33).

V Afrike, nezrelé ovocie soursop sa používa na liečbu reumatizmu a artritickej bolesti (34). Dokonca aj kaše listy soursop stromu sa používajú ako obklad na liečbu reumatizmu.

Soursop obsahuje tiež antokyanov, triesloviny a alkaloidy, ktoré vykazujú antireumatické účinky.

Tak, teraz viete, čo sú výhody soursop. A teraz budeme pokračovať na niečo zaujímavé:

Ako sa pripraviť soursop a soursop recepty

1. Soursop Milkshake

Čo potrebuješ

 • Šálka mlieka
 • 1-2 šálka soursop buničiny
 • 7 - 8 kocky ľadu
 • 1 1-2 lyžičky cukru
 • 1-2 lyžička pistácie, na ozdobu

Inštrukcie

 1. Rez soursop ovocie do polovice. Kopček buničiny a odstráňte semienka.
 2. Pridajte všetky ingrediencie do mixéra a urobiť kokteil.
 3. Pour koktail do servírovacej pohára.
 4. Obloha s pistáciami.

Keď sa brúsiť kocky ľadu spolu s ostatnými zložkami, budete mať dokonale vychladené kokteil. Môžete pridať aj orechy do smoothie - okamžite sa stáva viac výživnejšie a delikátna.

2. Chladené soursop Drink

Čo potrebuješ

 • 1 soursop ovocie, olúpané, nakrájané na kúsky
 • 2 lyžice cukru
 • 1 1-2 šálky mlieka
 • 1-2 lyžička mletej škorice
 • 2 lyžičky vanilkového extraktu
 • 1-4 lyžička muškátového orieška

Inštrukcie

 1. Pracujú v skupinách. Stlačte soursop bloky proti jemné sito sitko pomocou zadnej lyžicou alebo panvy. Nechajte šťavu pád do misy.
 2. Pridajte ďalšie ingrediencie do misy a dôkladne rozšľaháme. Naliať nápoj do džbánu a chladom to.

3. Soursop Tea

Čo potrebuješ

 • 2 až 3 soursop listy (tie mladšie, ktoré majú svetlejší odtieň zelenej)
 • 1 1-2 šálky vody

Inštrukcie

 1. Pridajte vodu do hrnca a priviesť ju do varu.
 2. Trhať lístky na menšie kúsky.
 3. Položte listy v šálke čaju a zalejeme vriacou vodou v ňom. Nechať ho sedieť po dobu asi 30 minút.
 4. Môžete piť čaj teplý alebo studený. Pridajte med, ak chcete, aby to trochu sladké.

4. Soursop Ice Cream

Čo potrebuješ

 • 1 šálka smotany
 • 3 šálky soursop buničiny
 • 1-4 šálka invertný cukor
 • 1 1-2 šálky čerstvého mlieka
 • 1 čajová lyžička vanilkového extraktu
 • 1-2 lyžička limetkovej šťavy
 • Vajec, ako je požadované

Inštrukcie

 1. V stredne veľkom hrnci na miernom ohni, umiestnite buničiny, smotanu a mlieko. Počkať, až to sa varí. Za stáleho miešania, aby sa suroviny v priľnutie k hrnci.
 2. Odstrániť z tepla.
 3. Bič vajcia spolu s invertný cukor, kým sa krémová.
 4. Zmiešajte soursop krém s vaječným krémom. Tepla, kým sa opäť varí. Držať za občasného miešania. Odstrániť z tepla.
 5. Bič všetku zmes s ručnou mixer, kým sa krémová.
 6. Necháme vychladnúť. Umiestnite ju v sklenenej nádobe a dať ju do mrazničky.
 7. Každú hodinu, vyberte z mrazničky a bičom rýchlo, a potom sa vrátiť do mrazničky. Opakujte tento 4 až 5-krát. Zmes sa musí dosiahnuť konzistenciu zmrzliny.
 8. Môžete pred chladom zmrzlina v sklenenej nádobe (musí byť uzavretý).

Možno pripraviť invertný cukor sa použijú 2 libry cukru, 2 šálky vody a 1 - 4 lyžičku vínneho kameňa. Zmiešajte všetky ingrediencie a priviesť k varu. Odstráňte kryt a nechajte ho vychladnúť.

Kde kúpiť soursop?

Ako sme videli, soursop je k dispozícii v ďalších formách taky. Môžete si kúpiť soursop šťavu odtiaľ. A ak máte v úmysle vziať soursop doplnky, môžete ich nájsť tu. A áno, môžete si kúpiť soursop online tu.

Ale návrh - ak kupujete ovocie, to je najlepšie sa vydať na najbližší trh s ovocím. To je miesto, kde sa môžete dotknúť a cítiť ovocie. A keď už hovoríme o dojemné a pocit a skladovanie...

Výber a skladovanie

Celkom jednoduché.

Vyberte si ovocie s tmavo zelenú kožu. Tiež musia mať početné mäsité tŕne na povrchu. Vyhnúť sa ovocia s modrín alebo škvrny na koži.

Skladovanie je jednoduchšie.

Ukladať nezrelé ovocie pri izbovej teplote. Akonáhle je ovocie je zrelé, uložte ju v chladničke až 2 dní.

A jesť ovocie je celkom zábavné! Jediné, čo musíte urobiť, je znížiť ovocie v polovici pomocou kuchynský nôž. Kopček vnútrajšky s lyžicou a jesť si cestu ku sláve!

Inu, sme videli ružový časť ovocia dodnes. Teraz je čas, aby videla na druhej strane.

Soursop Nežiaduce účinky

 • Očný zápal

Semená a kôra soursop stromu sú považované za toxické. Obsahujú potenciálne jedovaté zlúčeniny, ako je anonaine, kyseliny kyanovodíkovej, a muricine. Tie môžu spôsobiť zápal oka (35).

 • Problémy s tehotenstvom a dojčenia

Tehotným ženám sa odporúča proti náročné toto ovocie. To je preto, že vysoká energie v bunkách vyvíjajúceho sa plodu môže vyvolať toxickú aktivitu plodom je - potenciálne poškodiť dieťa a matku s dieťaťom vo väčšom nebezpečenstve.

Použitie soursop počas tehotenstva alebo dojčenia je nebezpečné (36). Takže, drž sa ďalej od neho.

 • Drastické chudnutie

Podľa štúdie, náročné soursop malo za následok drastické zníženie telesnej hmotnosti u myší, ktoré boli zapojené v experimente (37). Podobné účinky možno pozorovať u ľudí. Z tohto dôvodu, poraďte sa s lekárom, ak máte v pláne vziať soursop akéhokoľvek problému osobitne spojené s vašej telesnej hmotnosti.

 • Parkinsonova choroba

Podľa jednej francúzskej štúdie, náročné soursop môže viesť k rozvoju Parkinsonovej choroby (38).

Tak, že nám vedieť, že máte ďalšie otázky. Pozrite sa na najčastejšie otázky.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Je Annona Cherimola rovnaká ako soursop?

Obaja sú bratranci. A tam je nepatrný rozdiel. Annona Cherimola strom s nízkym šíri pobočiek, a jeho plody sú 4 až 8 palcov dlhý - zatiaľ čo soursop strom má nízke husté konáre, ktoré produkuje plody 4 až 12 palcov na dĺžku.

Ako zistiť, či je soursop je zrelý?

Zrelé soursop zmiernil chrbtice a dosahuje žltozelenú farbu.

Ako dlho trvá, než pestovať soursop (Graviola) strom?

Soursop plodín trvá 3 až 5 rokov, aby dorástla do stromu.

Ako dlho trvá soursop strom vziať niesť ovocie?

Nie je k dispozícii dostatok informácií na túto tému. Ale ovocie trvá 4 až 5 dní odležať po odtrhnutí. A strom produkoval asi dvoch desiatok plodov ročne.

Soursop ukazuje, že je veľa vecí zdravého číha v prírode. Len musíme hľadať a vybrať a vychutnať si ho.

Predpokladám, že by ste si, že s kyslou úplatok. Vzhľadom k tomu, verte mi, stojí to za to.

Povedzte nám, ako tento príspevok o výhodách soursop vás pomohlo. Ešte poznámka v rámčeku nižšie.

load...