Zdravie a wellness

3 úžasné výhody a 2 vedľajšie účinky kyseliny vínnej

3 úžasné výhody a 2 vedľajšie účinky kyseliny vínnej

Už ste niekedy naraziť prirodzene sa vyskytujúce zdravotné kyseliny, ktoré poskytujú širokú škálu výhod? Ak nie, potom je potrebné dať tomuto príspevku dobré čítanie! Tu sa budeme hovoriť o kyseliny vínnej, ktorý je fytochemické vyskytujúci sa prevažne v ovocí sa. Viac sa môžete dozvedieť jednoduchým pokračovaním vašej čítania.

Čo je vínna?

Rovnako ako názov napovedá, kyselina vínna je organická kyselina, ktorá sa prirodzene vyskytuje. Keď sa privedie na teplotu miestnosti sa zmení na pevnú látku, ktorá je biely a kryštalický. Kyselina vínna sa nachádza väčšinou v potravinách, ako sú hrozno, marhule, jablká, avokádo, ako aj slnečnicových semien vo veľmi vysokých koncentráciách. Niekedy sa kyselina vínna je tiež nájdený v tamarínd, ktorý rastie v krajinách, ako je Afrika a ďalších tropických a teplých častiach sveta.

História:

Kyselina vínna sa bežne vyskytujú v hrozne a marhúľ, ale to bolo objavené celkom neskôr. Spočiatku sa extrahuje Nigérie a Sudánu a bol použitý ako zložka potravín. Kyselina vínna bol tiež použitý v starom španielskej kuchyne a bola použitá v niekoľkých mexických jedál, ktoré využívajú celú radu pokrmov. Mexická kultúra je tak rád tento druh kyseliny, ktorá dnes sa stal jedným z najpopulárnejších a veľkých výrobcov kyseliny vínnej. Krajiny ako Španielsko a Portugalsko sa tiež používajú pri svojej kuchyni už od 16. Storočia.

load...

Kyselina vínna tiež prichádza s radom zdravotných výhod. Výhody, ktoré kyselín v mnohých smeroch, a tiež vám pomôže zbaviť sa bežných chorôb. Tu sú niektoré z hlavných výhod kyseliny vínnej.

1. Posilňuje imunitu:

Kyselina vínna je výborným zdrojom antioxidantov, ktoré chránia vaše telo pred život ohrozujúce ochorenia v dlhodobom horizonte. Nie je to len to, že to posilňuje imunitu a udrží vás zdravšie a fit v dlhodobom horizonte. Takže, ak chcete zlepšiť svoj celkový zdravotný stav, vyberte ovocie, ktoré obsahujú kyselinu vínnu. Niektoré zjavné zdroje patria marhule a jablká.

2. Vynikajúca Tráviaci pomoc:

Ďalšie zdravotný prínos kyseliny vínnej je to, že podporuje trávenie a bojuje proti nadúvaniu. Zlepšuje vstrebávanie rovnako čo zvýši rýchlosť, ktorú zdravé živiny prúdiť do krvného obehu.

load...

3. Zlepšuje neznášanlivosť glukózy:

Jedným z prekvapivých výhod kyseliny vínnej je, že výrazne zlepšuje znášanlivosť glukózy. To bude určite považovať za užitočné pre tých, ktorí sú veľmi citlivé na glukózu.

Vedľajšie účinky:

Vedeli ste, že kyselina vínna je dodávaný s niekoľkými vedľajšími účinkami rovnako? Áno. Tie by mali byť opatrný s príjmom alebo by ste mohli skončiť s jedným z týchto vedľajších účinkov.

1. Zažívacie problémy:

Kyselina vínna môže ovplyvniť váš tráviaci systém, ak nie postarané v dlhodobom horizonte. To povedie k náhlej nevoľnosti pocity, bolesti brucha, zápaly a gastrointestinálnych infekcií.

2. Prejedanie:

Ďalším problémom môže byť prejedanie. Aj keď to doteraz nebolo preukázané, prejedanie je celkom možné, ak ste náročný príliš veľa kyseliny vínnej.

Použitia:

Existuje niekoľko použití kyseliny vínnej. Pôsobí ako prírodný konzervant, ktorý je často používaný na prípravu uviaznutiu alebo niektoré druhy ovocných nápojov. Rôzne cukríky môžu tiež použiť. Často, výrobné spoločnosti a niekoľko značiek chceli použiť kyselinu vínnu pri príprave krémov a ďalšie pleťové vody. Ako už bolo uvedené vyššie, kyselina vínna je často používaný v mexickej kuchyne spolu s jedlou sódou.

Ako sa vám tento post? Už ste využili kyselinu vínnu pred? Bol ste si vedomý kyseliny vínnej a jej niekoľko výhod skôr? Dajte nám vedieť tým, že opustí komentár nižšie. Boli by sme radi počuť od vás!

load...