Zdravie a wellness

27 Superfoods pre chudnutie

27 Superfoods pre chudnutie

Superfoods majú najlepšie živiny pre údržbu a zdokonalenie nášho zdravia. Majú zvýšiť našu energetickú hladinu a tiež podporuje chudnutie.

Poďme sa pozrieť na 27 takých super chudnutie potravín, ktoré môžeme ľahko začleniť do našej každodennej stravy:

1. Jablká

Nízkokalorická diéta potraviny balené s phytonutrients, vlákniny a antioxidantov, bráni chorobám a podporuje dobré zdravie (1).

2. Ovos

Ovos obsahuje sacharidy v nich obsiahnutých, ktoré pomáhajú pri uvoľňovaní hormón známy ako serotonínu, ktorý pomáha pri relaxácii a spaľovanie tukov (2).

load...

3. Jogurt

Je ľahšie stráviteľné ako mlieko, bohaté na vápnik a vitamíny skupiny B, posilňuje imunitu, udržuje bodavá bolesť z hladu ďaleko regulovaním našu hladinu cukru v krvi a znižuje riziko rakoviny hrubého čreva (3).

4. Granátové jablká

Balíčky s antioxidantmi a listovej kyseliny, ktoré sú bohatým zdrojom vlákniny a nízky obsah kalórií. Takto si môžete uspokojiť svoje chute cukru s týmto ovocím (či už v surovom stave, džús alebo v šalátoch), bez toho aby museli dať na tie kilá navyše (4).

5. Čučoriedky

Čučoriedky sú nahraté s antioxidantmi, vysoko na obsahu vlákniny a udržať si plnú dlhší hodín (5).

6. Šošovka

Bohaté na vlákninu a bielkoviny, šošovica obsahovať tiež rezistentný škrob - sacharid, ktorý zosilňuje metabolický proces a pomáha pri spaľovaní tukov (6).

load...

7. Salmon

Salmon je jedným z leanest zdrojov proteínov. To vás udrží plný ale nezvýši svoje palce. Je bohaté na omega - 3 mastné kyseliny, ktoré napomáha zlepšeniu citlivosti na inzulín a udržiava srdce zdravé (7).

8. Green Tea

Pitie 2 - 3 šálky zeleného čaju denne vám pomôže zbaviť tých kilá navyše rýchlejšie. Antioxidanty v ňom pomáhať procese tuku a kalórií horenia (8).

9. Melón

Skladajúci sa z takmer 92% vody, bohaté na vitamíny A a C a lykopén - silný antioxidant, že palivo svoje telo, ako schudnúť prirodzenou cestou (9).

10. Flaxseeds

Ľanové semienka sú jedným z najlepších chudnutie potravín. Náročné 1 lyžica mletej ľanové semienko každodenný môže stačiť pre vás. Má Omega - 3 mastných kyselín a vysoký obsah vlákniny, ktorá spĺňa chuť do jedla a podporuje duševnú a fyzickú pohodu. Zmiešať s pohárom teplej vody alebo pokropí do svojich šalátov, polievok, čatní, miešané vajíčka atď (10).

11. Mushrooms

Ak ste vegetarián hľadajú niečo nahradiť mäso sa vo všetkých svojich obľúbených a chutné hľadajú potravinami, potom je to ideálna voľba. V štúdii v Centre na Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health, bolo zistené, že nahradenie červené mäso, biele šampiňóny pomôže nielen znížiť príjem kalórií, ale tiež vrhnúť váhu. Každá šálka obsahuje iba 44 kalórií v porovnaní s chudé červené mäso, ktoré malo 6-krát čiastku. Oni sú tiež povedal, aby bol rovnako uspokojivý ako červené mäso (11).

12. Hot Čile korenia

Bolo dokázané, že konzumácia horúce čile papričky s paradajkovou šťavou 30 minút pred jedlom je zabezpečené, že budete jesť o 10% menej, než vaše bežné množstvo! Niet teda divu, než počítame to ako super jedlo na chudnutie (12).

13. Almond

Americký časopis pre klinický výskum uskutočnila štúdiu o mandlí. Táto štúdia potrebné pre účastníkov na žuvanie na 2 iunces mandľami 10, 25 až 40 krát. Účastníci uviedli, že sa cítil plný a že ich konzumácia tuku padol na celok. Lekári podozrenie, že opakované žuvanie uvoľní viac tukov z mandlí, ktoré splnili svoje bodavá bolesť z hladu spolu s ich vysokým obsahom vlákniny (13).

14. Olivový olej

Vždy sme sa spojiť oleja s tukom, ale buďte si istý, tuky v to môže určite pomôže stratiť nejaký tuk! Poly nenasýtené mastné kyseliny, nachádzajúce sa v ňom môže pomôcť udržať hladu bolesti preč a takisto kyselina olejová v ňom môže pomôcť prelomiť prebytočný tuk (14).

15. Brusnicový džús

Okrem toho, že vysoký obsah antioxidantov, brusnicová šťava je tiež vynikajúci diuretikum, ktoré odstráni všetky nadbytočné tekutiny z tela. Tým sa zníži na zvýšenie telesnej hmotnosti v dôsledku zadržiavania tekutín (15).

16. Grape Paradajky

Tieto pinta veľkosti paradajky pridávať len 30 kalórií, aby vaše telo. Môžete mať to ako ľahké jedlo alebo ju použiť do šalátov. Pop je do úst sedieť a relaxovať.

17. Celozrnné sendvič tenšie

Čo je to najlepšie, čo celý sendvič obilia tenšie? Dostanete dva rovnaké plátky sendvičových tenšie s menším počtom kalórií ako krajec chleba, ktorý má 100 kalórií. Môžete použiť univerzálny celozrnné tenšie, aby morčacie a kuracie sendvič. Môžete tiež použiť arašidové maslo a nízkotučný smotanový syr a použiť ju ako bagel náhrada.

18. Salsa

Tento lahodný dip vám poskytne spoločnosť celej vašej snahe schudnúť. Môžete ju použiť ako dip pre chrumkavú zeleninou alebo ako náplň sendviče. Je to skvelá náhrada za majonéza, maslo, syry a iné výkrm zálievky. Salsa má len 20 kalórií za štvrť šálky, ktorá je zanedbateľná v porovnaní s majonézou a maslo, ktoré denne používate.

19. Popcorn

Desiatu na bežný popcorn skôr ako hamburgery. Môžete urobiť popcorn doma v mikrovlnnej rúre a bude pripravený v priebehu niekoľkých minút. Môžete ju okoreniť s horúcou omáčkou, chilli a rascu.

20. Vodné gaštany

Chcete pridať tieseň do šalátov? Použiť vodné gaštany. Vodné gaštany majú menej kalórií a majú nízky obsah sodíka príliš. Môžete ju pridať miešať hranolky, kuracie a tuniaka šalát, aby to inak. Tí, ktorí majú radi zemiakové lupienky, ale nemôže mať teraz môžu rozhodnúť pre tieto zdravé vodné gaštany.

21. Grapefruit

Grapefruit je osviežujúci, hydratačný a sladké. Jeden veľký grapefruit obsahuje len 120 kalórií a udržuje váš žalúdok plný dlhšiu dobu.

22. Vaječného bielka

To s vysokým obsahom bielkovín a nízkym obsahom kalórií vaječné bielka sú skvelou voľbou raňajky. Len soté bielky so zeleninou, ako je špenát, paradajky a navrch sa salsou. Vaječné bielky obsahujú len 17 kalórií, čo je zanedbateľná v porovnaní s inými potravinami.

23. Prirodzene Ochutené Seltzer

Vzhľadom k tomu, že nemôžete mať sýtené nápoje, pretože to dodáva kalórie a nemá žiadnu výživnú hodnotu, môžete si vybrať prirodzene ochutené minerálka. Je to kalórie zadarmo nápoje a skvelé pre tých, ktorí chcú schudnúť naozaj rýchlo. Seltzer má fizzes ako je sóda a prichádza v mnohých príchutiach, ako sú zelené jablko, čerešňa, granátové jablko, vanilky a bielej čokolády. Môžete pridať nejaké mrazené ovocie kocky vyrobené z čistej ovocnej šťavy pridať kop.

24. Uhorka

Musíte byť s bodavá bolesť z hladu častejšie! Proste celý uhorky nasýtiť svoj hlad. Nakrájajte ich na kúsky a korenie to s korením, kamennej soli a kvapkou citróna. Je nízkokalorická a bráni zadržiavanie tekutín. Vzhľadom k tomu, že je najvyšší na obsahu vody a má nízky obsah sodíka, to je skvelé pre zdravie.

25. Hot Sauce

Musíte mať korenená a mastná jedlo nie je dobré pre zdravie a je potrebné sa vyhnúť. Avšak nedávny výskum uvádza, že pikantnou omáčkou udržuje váš žalúdok plný dlhšie a mení štruktúru metabolizmu. Takže pridajte horúcu omáčku do nízkokalorických pokrmov na pikantné kop. Kto povedal, že zdravé a nízkokalorické jedlo nie je mňam!

26. Krevety

Dobré správy! Vaše obľúbené morské plody je tiež nízkokalorické. Každý krevety má 8 kalórií a je vynikajúcim zdrojom chudé bielkoviny. Takže môžete mať svoj krevety falošný chvost na čo hrdlo ráči. Môžete tiež osmažíme svoje obľúbené vegetariáni, ako huby a papriky a kreviet na obed alebo večeru. Obaja zeleniny a ovocia udržať váš žalúdok plný na dlhú dobu.

27. Cherries

Musíte chýbať koláče a pečivo? Tento cukor toužení je úplne normálne. Tak ako sa vám to potlačiť? Tým, že jednoducho majú čerešne! Áno, môžete mať čerešne priamo z mraziaceho vrecka. Čerešne majú len 110 kalórií, a vzhľadom na to, že je zmrznutá to si vyžaduje určitý čas k jedlu. Višne mrazená udržať váš žalúdok plný dlhšiu dobu.

Každá z týchto super potravín je nutričné ​​powerhouse, ktorý vám pomôže schudnúť a zostať fit.

Referencie: Health.com

Video On Ovocie pre chudnutie

load...