Krása

Moje traumatické skúsenosti s metódou čistenia oleja

Moje traumatické skúsenosti s metódou čistenia oleja

Môj bože, som za sebou dlhú cestu v posledných niekoľkých rokoch. Bývaly doby, kedy som sa otriasol dokonca aj myšlienky na použitie oleja na mojej koži, zo strachu, že by som sa stal chodiacou ropnej škvrne, alebo ešte horšie, prepuknú v trhlinami.

load...

Teraz, a to nielen súhlasím oleja ako hydratačný (Decleor je Neroli sérum, Kiehl to Midnight obnovu Koncentruje sa a nedávny objav Ainy Výživný Radiance Serum sú všetky obľúbené), ale ja som vlastne očistil mojej kože s olejmi. Áno.

Ak ste niekedy počuli o Čistiace metódy Oil potom viete, čo hovorím.

Celá myšlienka ropného očistenia je, že rovnako ako priťahuje podobne. Olej sa rozpustí v oleji a tak to má byť to najlepšie, čo pre odstránenie všetkých stôp make-upu, špiny a kožného mazu bez odizolovania alebo podráždenie pokožky. Vzhľadom k tomu, ak ste niekedy použili toner, viete, že väčšina bežných čistiace prostriedky zlyhávajú v práci.

V kozmetickom prúdu, pravdepodobne najslávnejší príklad olej čistiaceho prípravku je Shu Uemura je čistiaci olej, ktorý bol prvýkrát predstavený v roku 1960 a teraz prichádza v najrôznejších variantoch pre rôzne typy pleti.

Ľudia chodia CRAZY pre toto, môžem stále spomínam na tlačovej výlet do New Yorku, kde moje PR spoločník bol na misii k nejakej kúpiť, pretože Holt Renfrew bol vypredaný tu v Kanade, ale čo môžem povedať, je to naozaj len minerálny olej. A zatiaľ čo ja nepochybujem o tom, že to funguje pre odstraňovanie make-up, minerálny olej nie je niečo, čo chcem dať na mojej tvári, thankyouverymuch. (Skoro každý facialist mi povedal, že upcháva póry. A ja som dokonca čítal, že to môže urýchliť starnutie.)

Rýchly posun vpred do roku 2006, 2007. Tam boli iné čistiace oleja na trhu, ale to bolo Dermalogica, ktorý vytvoril malú senzáciu medzi kozmetické editorov s PreCleanse:

load...

Tento produkt je odlišná od veci Shu, pretože obsahuje botanickej oleja, ako marhuľa, slnečnica, oranžovej a levandule namiesto zraneného minerálneho oleja.

Ale oba produkty v podstate pracujú rovnakým spôsobom: vmasírujte olej do suchej pokožky odstrániť všetky nečistoty a podobne, a potom postupne pridávať vodu emulgovať (to zbelie). Potom si opláchnite vodou, ale Dermalogica vlastne odporúča, aby znovu umyť svoje pravidelné čistiaci prostriedok. (Nie som si istý, či je to marketing, čo navrhnutý tak, aby si kúpiť ďalšie samostatný produkt., Alebo preto, že niektorí ľudia nemajú dostať všetok olej preč a je potrebné znovu umyť.)

V každom prípade som použil produkt Dermalogica a rád ju oveľa, oveľa lepšie ako Shu. To tiež vonia úžasne.

ALE! Kedy v snahe o jasnejšie, žiara-ier, viac poreless a dokonalú pleť. Nedávno som narazil na nový objav.

Vedeli ste, že tam je vlastne starší, lacnejšie, all-prírodné a niektorí hovoria, že ešte účinnejší spôsob očistenia nazvaný Olej čistiace metóda (alebo OCM)?

Je to trochu kultu tajné, ale veľmi populárny v niekoľkých kozmetických fórach (pozri tu, tu a tu). A čo to má urobiť, nie je len vyčistiť vašu pleť, ale tiež rozpustiť čierne bodky a upchaté póry, zlepšujú cystickej akné, dotiahnuť póry a dokonca zlepšiť vzhľad vrások.

Znie to úžasné, že jo? Tu je to, čo to znamená:

1. Pre suchú pokožku použiť kombináciu ricínového oleja a buď olivový, jojobový, Hroznový alebo slnečnicového oleja.

Budete musieť pohrať s pomermi nájsť ten, ktorý pracuje pre vašu pokožku, ale preto, že ricínový olej je veľmi hlboko čistenie by mal zahŕňať len 50 percent alebo menej z vášho zmesi. Ricínový olej je vec, ktorá skutočne pretiahne na upchatiu pórov. (Ewww).

2. Masážny olej do pokožky po dobu 5-10 minút.

Tu je miesto, kde sa veci Grody. Ako budete pokračovať k masáži, začnete cítiť trochu zrnité bitov. Čo chápem sú dreváky prichádzajúce z póry!

Gross! Cool! Fascinujúce, že jo?

3. Rúška horúce, vlhké uterákom cez tvár a nechajte parné ponoriť sa do pórov, kým sa neochladí.

Utrite váš tvár opláchnite uterák a opakujte niekoľkokrát. Neexistuje emulgácia krok Si len v pare a potom otrela olej niekoľkokrát. V tomto bode to všetko (spolu s nečistotami) by mali byť preč, takže by nemal mať umyť si tvár s bežným čistiacim prostriedkom alebo tonera. Ale v prípade pochybností, tak by som zase umyť, pretože je to veľmi, veľmi dôležité nenechať žiadnu stopu tohto dnes už špinavý olej na kožu.

Ako často čistiť týmto spôsobom, je len na vás. Ale tu je to, čo sa mi stalo, keď som sa snažil to len na týždeň alebo tak:

Hovoriť, že to bola úplná katastrofa by nemal byť zdržanlivé.

T prvýkrát, Miloval som myšlienku, že som bol hlboko čistenie môj tvár, kto by nie? som kombináciu ricínového oleja a obyčajné extra panenského olivového oleja. Ale počas niekoľkých dní, moja koža sa dostal za sucha rovnako ako neuveriteľne suchá a šupinatá.

Pustil som sa môj podiel ricínového oleja do asi 25 percent, a pokračoval. Ale potom to bolo, ako by som mal vyrážku po celom brade. Skoro ako alergické reakcie, myslím, že som vyvinul, čo je známe ako komedogenní akné. Okrem potom vyrážka otočil, v miestach, do najhoršie cystickou prelomu, čo som kedy mal. Kto vie, či to bolo spôsobené tým, sucha (pretože vrstva odumretej kože môže upchávať póry), alebo oleja, alebo kombinácia oboch?

Ale v tej dobe som musel povedať Sayonara k Čistiace metódy Oil. A teraz som kopal sám za přesahování, pretože s mojím olej z treščej pečene a táto veľká vec pre nepoctivými otázok pigmentácie, všetko išlo tak dobre. [UPDATE :. Aj naďalej odporúčame treščej pečene olej a namiesto toho radšej toto] Teraz som pracoval na snaží tieto málo (jo, možno nie tak málo), prísavky OCM ponechaná ako rozlúčku súčasnej dobe na brade liečiť.

Budem to skúsiť znova? Možno. Viem, že určite som odstránil všetky stopy oleja, takže to nebolo to, čo sa moja pleť šalieť. Zaujímalo by ma, či som práve použitý nesprávny typ oleja (olivový má byť viac ako comedogenic jojobový, napríklad). A celkovo som trochu frustrovaný, pretože ohlasy som čítal o tom, ako OCM zmenila pokožku ľudí sú jednoducho úžasné. Chcem niečo z tej starostlivosti o pleť dobroty!

Dovtedy budem držať mojej over-the-counter olejov.

Už ste niekedy skúšali očistnú metódu Oil? Ak tomu tak nie je, má ťa zaujalo I alebo strach Dych života z vás? Mám svoj vlastný starostlivosť o pleť presadeným príbeh? Prosím Zdieľaj. (A Lemme vedieť, aké veci by ste prisahať teraz.)

load...