Zdravie a wellness

Je Cornflakes dobré pre diabetes?

Je Cornflakes dobré pre diabetes?

Ste diabetik? Ak áno, potom musíte byť veľmi opatrní na to, čo jete. V poslednej dobe sa móda pre jesť balených potravín, ktoré ponúkajú vysokú výživy a vitamíny sans nejaké kalórie je na vzostupe. A jeden z najpopulárnejších balených možnosťou raňajok je kukuričné ​​lupienky.

Ale potom, je cornflakes správne potraviny pre diabetikov? Znamená to pomôže pri liečbe cukrovky? Tento príspevok má odpovede. Prečítajte si o to dozvedieť sa viac!

Sú Cornflakes zdravej výživy?

Raňajky je nevyhnutná pre každého, pretože poskytuje potrebné množstvo energie potrebnej na plávať pohodlne po celý deň. Rana sú ťažké a hektický, a teda mnoho domácností sa rozhodnúť pre okamžitý fix raňajkách. Ale pomocou mlieko a kukuričné ​​lupienky ako zdravá raňajkových cereálií je zlá voľba, pretože cornflakes nie sú práve zdravej výživy.

load...

Kukuričné ​​lupienky sú tvorené kukurica, sladu príchuť, cukor a s vysokým obsahom fruktózy kukuričný sirup. Väčšina z kukuričných lupienkov značiek na trhu, majú vysoký glykemický index (GI), čo zvyšuje riziko vzniku cukrovky (1).

Diabetes A glykemický index:

Aby sme pochopili negatívny vplyv kukuričné ​​lupienky na diabetikov, je veľmi dôležité vedieť o glykemický index. GI je použitý pre meranie ako sacharid potraviny bohaté zvyšuje hladinu glukózy v krvi (2). To znamená, že krmivo s vysokým GI zvyšuje hladiny glukózy v krvi vyššia ako potraviny s nízkou alebo strednou GI.

Z tohto dôvodu u pacientov s diabetom je potrebné vybrať potraviny, ktoré majú stredné alebo nízky GI a podľa toho plánovať svoje jedlo (3). V prípade, že ste jedli vysokú GI potravín v jedle v dopoludňajších hodinách, je potrebné vyvážiť to tým, že jej potraviny s nízkym GI vo večerných hodinách. Cornflakes, ako už bolo spomenuté, sú bohaté na sacharidy. Z toho dôvodu, že majú vysoký glykemický index, čo znamená, že nie sú vhodné pre pacientov s diabetom.

load...

Low Protein Food - Cornflakes:

Kukuričné ​​lupienky sú nízke proteín strava a, ktorý, hoci sa cítite nasýtení po dokončení jedla, prináša späť bodavá bolesť z hladu po niekoľkých hodinách. Aj keď s nízkym obsahom tuku, vysoký obsah cukru povzbudzuje telo k ukladaniu tuku. Nájdete tu mnoho cornflakes značky propagujúce produkt je ideálny pre chudnutie. Avšak, to funguje len vtedy, ak obmedziť svoj príjem na menších porcií. Jesť kukuričné ​​lupienky vo veľkom množstve môže skôr vás pribúdajú na váhe a zvyšuje hladinu cukru v krvi.

Ďalej dodáva med alebo cukor do obilnín zvyšuje obsah cukru, ktorý vás vyššie riziko priberanie na váhe. Je skutočnosťou, že bunky potrebujú glukózu pre prežitie. Však; prílišná konzumácia môže zvýšiť GI vedie k zdravotným problémom u diabetikov.

Potraviny s nízkym GI:

Aby nedošlo k zahrnutiu potravín s vysokým GI v jedle u pacientov s diabetom by mali pridať strukoviny, sušené fazuľa, non-škrobnatých zeleniny, niektoré škrobnatých zeleniny, ako sú sladké zemiaky a ovocie a celozrnné pečivo a obilniny k ich každodennej stravy. Dokonca aj mäso a tuky môžu byť zahrnuté do jedla, pretože neobsahujú sacharidy.

Takže, Cornflakes dobré pre diabetikov?

Podľa American Heart Association (AHA), pridal cukry prispievajú nulových živiny a prázdnych kalórií, ktoré vedú k obezite, zníženiu zdravie srdca a rastúce GI. Spracované potraviny obsahujú s vysokým obsahom cukru, a preto väčšina z týchto potravín spadajú pod vysokým glykemickým kategórii. Kukuričné ​​lupienky sú typom spracované potraviny s vysokým obsahom cukru, ako aj vysoký GI 82. To prispieva k zvýšeniu hladiny cukru v krvi, je zase zvyšuje riziko vzniku cukrovky 2. Typu.

Pri zvýšení hladiny cukru v krvi, ktoré vytvárajú potrebu inzulínu, čo ďalej umožňuje telo náchylné k diabetes mellitus 2. Typu.

Takže, aj keď cornflakes nie sú úplne nezdravé, robia zhoršiť zdravotné podmienky, ako je cukrovka a srdcové problémy, a preto je potrebné sa vyhnúť ako pravidelné jedlo raňajky.

Dúfame, že tento príspevok sa vám pomohla. Dajte nám vedieť vaše názory prostredníctvom komentárov v poli nižšie.

load...