Zdravie a wellness

21 Fantastické výhody horčičného oleja (Sarso Ka Tel) pre pokožku a zdravie

21 Fantastické výhody horčičného oleja (Sarso Ka Tel) pre pokožku a zdravie

Ako názov napovedá, horčicový olej je mastná rastlinný olej z horčičných semien. Je tmavo žltú farbu a ľahko pichľavé. Všeobecne existujú tri typy horčice oleja v závislosti od spôsobu extrakcie. Prvým z nich je mastný rastlinný olej získaný lisovaním horčičné semená. Druhý z nich je éterický olej, ktorý je vyrobený rozomletím semien, ich zmiešaním s vodou a ťažbu ropy destiláciou. Tretí spôsob zahŕňa infúzií jadierok horčice s inými rastlinnými olejmi, ako je sójový olej. Všetky tri kategórie oleje majú štipľavú orechovú chuť a silnú arómu.

Byť jedlý olej, horčica, ktorý je tiež známy ako 'SARS Ka tel'alebo 'Šaršon Ka Tel'v Hindi, 'Aava NUNE' v Telugu, 'Kadugu Enna' tamilsky, 'Kedugenna' v Malayalam,, Rain Nu Tel 'v gudžarátčina,' Rai Da Tel 'v Punjabi,' Mohariche Tel 'v maráthčina a' Sarsay Tel 'v bengálčine. To je široko používaný pre varenie v severnej, strednej, východnej a severovýchodnej Indii. Bohužiaľ, to bolo považované za nevhodné pre ľudskú spotrebu zo strany krajín, ako je USA, Kanady a Európskej únie, pretože obsahovala kyselinu erukovej čo malo nepriaznivý vplyv na krysách. Neskôr však bolo preukázané, že rastlinný tuk bol menej stráviteľné potkanov, a že spotreba tohto oleja nemá žiadne nepriaznivé účinky na človeka. Okrem toho, horčicový olej je bohatý na nenasýtených a nenasýtených tukov, a preto je prínosom pre srdce.

Okrem toho, že obľúbený babičkinej kuchyne, tento olej tvoria neoddeliteľnú časť indickej tradície a kultúru. Používa sa na osvetlenie, Diyas 'v Diwali, rovnako ako v rituáloch vykonávaných v severnej indickej svadby. Byť bohatý zdroj omegAlpha3 a omegAlpha6 mastných kyselín, vitamínu E a antioxidanty, je považovaný za jeden z najzdravších olejov. To bolo použité v Ayurveda od nepamäti vďaka svojej liečenie a liečivé vlastnosti a je považovaný za prospešný pre vlasy, kožu a telo.

load...

Horčicový olej Výhody

K použitiu horčičného oleja (Šaršon ka tel), je veľa. Aby to bolo jednoduchšie čítanie tým sme rozdelili tento článok do hláv zdravie pokožky a vlasov výhody.

Výhody horčičného oleja pre pleť

Horčicový olej je veľmi prospešné pre pokožku a je často používaný v arómu liečbou. Avšak, pred použitím ho lokálne, je vhodné vykonať opravu testu, aby zabezpečili, že nie ste alergickí na to. Okrem toho, za studena lisovaný horčicový olej je potrebné zvážiť pre miestne aplikáciu. Niektoré z výhod tohto oleja na kožu, sú nasledujúce.

1. Odstraňuje Tan a tmavé škvrny

Horčicový olej je účinný pri odstraňovaní pálením a tmavé škvrny, aby vám prirodzene žiariace pleť. Za týmto účelom pripraviť masku zmiešaním horčicový olej, besan (Bengal gram múky), tvaroh a pár kvapiek citrónovej šťavy a aplikovať ich na vašej tvári. Opláchnite studenou vodou po 10 až 15 minút. To by malo byť vykonané trikrát týždenne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

load...

2. Zosvetlí pleť

Aby sa vaše kože tváre hladký, použijú zmes horčičného oleja a kokosového oleja na tvár a masírujte oblasť v kruhoch po dobu 5 - 6 minút. Jemne utrieť tvár s hladkým a mokrou bavlnenou látkou. To bude stimulovať krvný obeh, teda zosvetlenie kožu, rovnako ako zbaviť vyrážok.

3. Natural Krém na opaľovanie

Vzhľadom k svojej konzistencii hustej a vysokej hladiny vitamínu E, lokálna aplikácia tohto oleja chráni pokožku proti tvrdým ultrafialovým lúčom a iných znečisťujúcich látok, a tým prevencii rakoviny kože. Vitamín E zabraňuje starnutiu a vrásky navyše pôsobí ako slnečnou clonou.

4. Stimuluje potné žľazy

Či už spotrebované alebo aplikované lokálne, horčicový olej stimuluje potné žľazy a otvára póry kože. Tak, pomáha pri znižovaní telesnej teploty a odstraňuje nežiaduce toxíny, vody a solí z tela.

5. Zachádza vyrážky a infekcie

Vzhľadom k svojim anti-bakteriálne a protiplesňové účinky, horčicový olej, je účinná pri liečbe vyrážky a iné kožné infekcie, a zabrániť tak pokožku pred suchosť, otupenosť a svrbenie. Telo masáž horčičné silice omladzuje a čistí pokožku tým, že zvyšuje krvný obeh. Okrem toho, vzhľadom k jeho protizápalové vlastnosti, je účinný pri znižovaní zápalu pokožky a umožňuje rýchle hojenie rán a rezy.

6. Starostlivosť o pery

Horčicový olej je skvelý liek na suché popraskané pery, keď balzamy na pery alebo kap tyčinky bolo neúčinné. Pred spaním, stačí použiť jednu alebo dve kvapky horčičného oleja z pupka a nikdy nebudete mať suché a popraskané pery. Jedná sa o starobylé liekom, ktorá sa ukázala byť účinná pri hydratačné a zvláčňujúce pery.

Výhody horčicový olej na vlasy

Pokiaľ chcete vážny, husté a lesklé vlasy, potom horčicový olej je dobrým riešením pre zdravú hrivu. Či už ide o spotrebu, alebo aplikácie, horčicový olej zaisťuje základné živiny do vlasových folikulov pre správny rast. Niektoré z výhod horčičného oleja na vlasy, sú nasledujúce.

7. Stimuluje rast vlasov

Masírovať pokožku hlavy s horčičným olejom stimuluje rast vlasov tým, že zvyšuje krvný obeh v pokožke hlavy. Je plná vitamínov a minerálov, najmä vysoké množstvo beta-karoténu. Táto beta-karotén dostane premenený na vitamín A, ktorý je vynikajúci pre rast vlasov. Okrem toho, že obsahuje železo, mastné kyseliny, vápnik a horčík, ktoré sú všetky podporujú rast vlasov.

8. Zabraňuje predčasné šedivenie

Horčicový olej je účinná v prevencii predčasnému šediveniu a tmavne vlasy prirodzene. Takže namiesto toho, farbenie vlasov, môžete si masírujte vlasy horčičného oleja každý večer vidieť výsledok.

9. Strata Zabraňuje vlasov a ďalšie problémy Skalp

Horčicový olej pôsobí ako vlasy VITALIZER v boji proti vypadávaniu vlasov a plešatosti, rovnako ako zaobchádzať suché a poškodené vlasy. Zabraňuje skalp infekcií tým, že inhibuje rast plesní a udržať ju hydratovanú. Najlepší spôsob, ako ich použiť zmes teplé horčice, kokosu, olivové a mandľové oleje a masírujte vlasy po dobu 15 až 20 minút. Pokrývajú vlasy so sprchou viečkom a po 2 až 3 hodiny umyť si vlasy jemným šampónom. To umožní, aby vaše vlasy dlhé, husté a lesklé.

Výhody horčica olej pre zdravie

Horčicový olej je považovaný za zdravé, ako to je bez trans tukov, má nízky obsah nasýtených tukov a má vysoký obsah mono nenasýtených tukov a polynenasýtených mastných kyselín, ako sú omega - 3. Tak sa ponúka celý rad zdravotných výhod nižšie uvedených ,

10. Zvyšuje chuť do jedla

Dobré zdravie je závislá na zdravú chuť k jedlu do značnej miery. Horčicový olej pôsobí ako aperitív stimuláciou žalúdočnej šťavy v žalúdku. To zvyšuje hlad dráždi črevnú sliznicu. Tak, tie, ktoré majú zlá chuť k jedlu môže zvážiť použitie ako olej na varenie.

11. Stimulant

Horčicový olej pôsobí ako silný stimulant stimuláciou tráviaci, obehový a vylučovací systém. Pomáha pri trávení tým, že stimuluje sekréciu tráviacich štiav a žlče zo sleziny a pečene, ktoré zvyšujú peristaltického pohybu potravín. Masážny olej externe stimuluje krvný obeh a potné žľazy, čím sa znižuje telesnú teplotu.

12. Dráždivý

Horčicový olej stimuluje pocit v nezmyselných orgánov a svalov. Tak, pôsobí ako dráždivé.

13. Kardiovaskulárne Výhody

Horčicový olej je bohatý na mononenasýtené a polynenasýtené tuky (MUFA a PUFA v tomto poradí), rovnako ako omega - 3 a omega - 6 mastných kyselín. Tieto kyseliny vyrovnať hladinu cholesterolu zvýšením dobrého cholesterolu alebo HDL a znižuje zlý cholesterol alebo LDL, čím sa minimalizuje riziko vzniku kardiovaskulárnych chorôb. Z toho dôvodu, že môže byť dobrou náhradou za nasýtených olejov, ako je maslo, syr atď

14. Znižuje riziko rakoviny

Horčicový olej obsahuje látku s názvom glukozinolátov, ktorý je známy pre svoje anti-karcinogénne vlastnosti a zabraňuje tvorbe rakovinových nádorov. Tieto fytonutrienty poskytujú ochranu proti hrubého čreva a rakoviny zažívacieho ústrojenstva.

15. Prospešné Počas astma

Horčicový olej je považovaný za prírodný liek na astmu a zápal prínosových dutín. V prípade astmatického záchvatu, masírovať hrudník hnedého horčičného oleja namiesto obvyklých leští pár môže poskytnúť úľavu ako dýchanie v pare zlepšuje prúdenie vzduchu do pľúc. Môžete tiež zmiešať jednu čajovú lyžičku cukru a jednu čajovú lyžičku horčičného oleja a majú lyžicu niekoľkokrát denne. Alternatívne prehĺtať zmes jednej čajovej lyžičky medu a horčičného oleja trikrát denne. Tieto lieky sú účinné pri kontrole astmy.

16. Oslobodenie od chladný a kašeľ

Tento olej je prospešný pre tých, ktorí sú náchylní k chladný a kašeľ, pretože pomáha vyčistiť preťaženie hrudníka a nosa. Naneste zmes jednu lyžičku horčičného oleja a gáfru na hrudi a ľahnúť na to, aby páry k vstupu do pľúc. Horčičného oleja ošetrenie parou, pridajte niekoľko lyžíc horčičného oleja a rascou do hrnca s vriacou vodou a vdychovať tohto páru. Silná vôňa horčičného oleja rozohreje dýchacie cesty, čím poskytuje ochranu proti vzniku a nahromadenie hlienu.

17. Protizápalové vlastnosti

Protizápalové vlastnosti horčičného oleja, aby bolo účinné pre zmiernenie stavu syndrómu dráždivého čreva znížením zápalu v sliznici žalúdka. Masáž s horčičným olejom pomáha zmierniť reumatické choroby a artritickej bolesti, rovnako ako upokojuje podvrtnutie členku a iných spoločných bolesti. Jeho protizápalové vlastnosti možno pripísať prítomnosti stopových prvkov nazýva selén, ktorý je vhodný pre uvoľnenie kĺbov a kožné zápal. V prípade, artritickej bolesti, tepelnej 3 až 4 strúčikov cesnaku v 2 lyžice horčičného oleja a trieť je na boľavé kĺby pre úľavu. Avšak, v prípade spaľovania alebo brnenie alebo vzhľad vyrážky, okamžite prestať používať tento olej.

18. Antibakteriálne

Horčicový olej má antibakteriálne vlastnosti, je bohatý na obsah glukozinolátov, ktorá neumožňuje mikrobiálne prítomnosť. Tak, to zabraňuje nežiaducemu rastu baktérií, plesní a ďalších smrtiacich mikróbov. Keď bol spotrebovaný, že bojuje proti bakteriálnym infekciám v močovom trakte, hrubého čreva, čriev a ďalších častí tráviaceho systému, rovnako ako kašeľ a prechladnutie. Pri aplikácii lokálne, bojuje bakteriálnych infekcií na koži.

19. Anti-hubové

Horčicový olej má tiež fungicídne vlastnosti v dôsledku prítomnosti látky nazývané alyl-izotiokyanátu, ktorá inhibuje rast huby. Z tohto dôvodu, tento olej môže liečiť vyrážky a iné kožné infekcie spôsobené plesňami.

20. Zabraňuje Malária

Horčicový olej je účinný repelent proti komárom, ako to môže odradiť hmyz s jeho výraznou vôňou. Tak, to pomáha v prevencii malárie a ďalších chorôb prenášaných hmyzom.

21. Ďalšie výhody

Horčicový olej je všestranný tonikum pre zdravie, ako je to prospešné pre všetky systémy pracujúce v tele, poskytuje pevnosť a zvyšuje imunitu. Môže byť použitý spolu s inými olejmi masírovať deti, pretože zvyšuje hmotnosť, dĺžku a obvod polovice ramena do polovice nôh okrem poskytovania pevnosti.

Nutričná hodnota horčičného oleja

Horčicový olej má výhodu nad inými olejmi v dôsledku optimálny pomer omega - 3 a omega - 6 mastných kyselín a nízky obsah nasýtených tukov. Jeho nutričný profil je uvedený nižšie.

1. Nutričné ​​hodnoty:

Horčicový olej horčičný olej

Suma za 1 tsp (4 g) 1 tbsp (14 g) 100 grams 1 cup (218 g) 100 grams
Kalórie 884
% dennej hodnoty *
Celkový obsah tuku 100 g153%
Nasýtený tuk 12 g 60%
Polynenasýtený tuk 21 g
Mononenasýtený tuk 59 g
Sodík 0 mg0%
Celkový obsah sacharidov 0 g0%
Diétne vlákno 0 g 0%
Proteín 0 g0%
Vitamín a 0%
Vápnik 0%
Vitamín b-6 0%
Horčík 0%
Vitamín c 0%
Železo 0%
Vitamín B-12 0%

  • Kľúčové Živiny: Skladá sa z približne 60% mononenasýtené mastné kyseliny (MUFA), 21% polynenasýtených tukov (PUFA) a 12% nasýtených mastných kyselín. Tieto mastné kyseliny sú považované za, dobré tuky ', ako sa nedostanú uložené na arteriálnej steny. Jeho štipľavý a ostrý chuť možno pripísať na zlúčeninu s názvom alyl-izotiokyanátu. To tiež obsahuje glukozinoláty v koncentrácii, ktorá má anti-mikrobiálne vlastnosti. Horčicový olej neobsahuje sacharidy, vlákninu, proteíny, vitamíny a minerály. Ako zdroj rastlinného, ​​horčicový olej obsahuje kyselinu alfa-linolénovej alebo Ala, základné omega - 3 mastné kyseliny. Jedna čajová lyžička horčicový olej obsahuje asi 0,8 gramu omega - 3 mastné kyseliny.
  • Kalórií a tuku: Jednu polievkovú lyžicu horčice olej obsahuje asi 124 kalórií. Obsahuje asi 14 g tuku, z toho 8,3 g je mononenasýtené tuku, 2,9 gramu polynenasýtené tuky a 1,6 gramov nenasýtené tuky. To má nižší obsah mononenasýtených mastných kyselín v porovnaní s olivovým, ľanové semienko, hroznových jadier a arašidový olej.

Niekoľko spôsobov, horčica Usage Oil

  • Naneste olej na kožu po dobu 10 minút, aby sa odstránili opálenie, zníženie známky starnutia, ako aj teplo, ktoré spôsobuje svrbenie a začervenanie.
  • Horčica olejová masáž celého tela pomôže ponuku posilnenie a hlboké výživné vlastnosti na koži spolu s relaxačnou a omladenie tela.
  • Horčicový olej varené s henna listy sa hovorí, že zvýšenie rastu vlasov a zároveň posilňuje vlasy z folikulu.

Niekoľko tipov pred zahájením cesty využitie horčicový olej

  • Pred použitím horčicový olej na kožu vždy kalmetizace. Opt pre nižšie pevnosti alebo varenie horčičného oleja sa zabránilo vyrážky atď
  • Dávajte si pozor na prípadné nepriaznivé reakcie / alergia po zavedení horčičného oleja do svojho jedálnička
  • Vyberte si kvalitné značkové horčičné oleje a dávať pozor falšovaných ropných produktov
  • Pri použití horčicový olej ako základňa pre temperovanie, musí byť zahrievaný na fajčenie bodu pre plné chuti.

Z tohto dôvodu, horčicový olej prichádza v kategórii najzdravších olejov s radom priaznivých účinkov na zdravie, či sa používajú ako olej na varenie alebo aplikovanej topicky. Avšak, pred jej použitím na varenie alebo externé aplikácie, uistite sa, že nie ste alergickí na to. Prestať používať, ak sa u vás objavia opuchy, extrémnu podráždenie alebo vyrážky. Okrem toho by nemalo byť priamo aplikované na kožu, ako to môže byť drsné na citlivú pokožku. Malo by byť zmiešaný s inými typmi olejov alebo zložiek, ktoré majú získať maximálny úžitok.

load...