Zdravie a wellness

21 úžasné prínosy mandarínok pre pokožku, vlasy a zdravie

21 úžasné prínosy mandarínok pre pokožku, vlasy a zdravie

Mandarínky sú špecifickou variantou mandarínky (Citrus sieťovanou), ktoré sú červeno-oranžovej farby. Patrí do čeľade Rutaceae a sú pestované hlavne v tropických lesoch juhovýchodnej Ázie provincií (1). Mandarinka ovocné stromy sú menšiu veľkosť v porovnaní s pomarančovníkmi a ovocie má hlbokú oranžovú farbu s plochým tvarom. To sa dá ľahko olúpané a je vláknitá ovocie živín-múdry.

Jej šťavnaté segmenty majú hybridné odrody príliš ako tanžela, tangors a klementínky. V severnej pologuli, vrchol mandarínka sezóna začína od októbra a trvá do apríla. Plodom je známa pre svoje čerstvé a citrusové chuti s nízkou kalórií a vysoký obsah živín. Obsah vitamínov v ovocí je najlepší vo svojej triede. Mandarínky sú tiež bohatým zdrojom vitamínu C, kyseliny listovej, a beta-karotén. Chuť Tangerine je silnejší ako pomaranč; to je menej kyslá a oveľa sladšie.

Tangerine ovocie Výhody

Zdravie Výhody mandarínky ovocie

1.Rich Antioxidanty proti zápalu

Pomaranče sú samozrejme veľkým zdrojom vitamínov pre ľudské telo. A tak sú Mandarínky, s ich bohatým zdrojom vitamínu C poskytuje perfektné antioxidanty potrebné pre telo (2). Tieto antioxidanty zabrániť zápal v tele.

load...

Je známe, že sa zabránilo tvorbe voľných radikálov, ktoré robí zbytočným oxidačné reakcie, ktoré nemusia byť prospešné pre telo.

2. Boje ochorenia kože a Artritída

Tangerine ovocie sa používa pomerne často v lekárske ošetrenie, lebo účinne bojovať proti kožným chorobám a artritíde.

3. Vylieči Cuts & Wounds

Pomáhajú pri hojení drobných rezov a rán (3).

4. Absorbuje železa z potravín

Pomáhajú tiež veľmi ľahko absorbovať železo z potravy (4).

5. Obmedzuje absorpcie cholesterolu

Tangerine sa skladá z vlákien, ako je pektín a hemicelulóza, ktoré obmedzujú vstrebávanie cholesterolu v čreve, ktorý štiepi riziko obezity (5).

load...

6. Zlepšuje trávenie a Slúži k obmedzeniu chronických chorôb

Potravinová vláknina v tejto ovocie tiež zlepšuje trávenie, ktorý je dobrý pre celkové spracovanie telesa (6). Tiež rad chronických ochorení ako je rakovina a ochorenie srdca môže byť zabránené pri správnej spotrebou mandarínky a ostatné orange odrôd.

7. High Fiber Obsah Zmierňuje stolice

Vysoký obsah vlákniny je prospešné pohybu čriev v tele, pre ktoré je výhodné, a navrhol odborníkmi (7).

8. Lieči sepsa

Sepsa je obávaný infekcie a Staphylococcus aureus obvykle spôsobuje sepsa. Sepsa môže viesť k začervenané poranení, opuchy, tvorbu hnisu a akútnej bolesti. Ak nechcete starať, sepsa môže šíriť do ďalších častí tela.

Sepsy je prevládajúci u malých detí a dojčiat, pretože ich nízka imunita je priaznivé pre baktérie. Tangerine esenciálny olej je silný antiseptický a baktericídne, ktoré eliminuje baktérie Staphylococcus aureus.

9. Zlepšuje bunkové delenie

Cytophylactic je činidlo, ktoré zvyšuje bunkovú produkciu a zlepšuje bunkové delenie, tiež stimuluje rast nových buniek. Posilnili výrobné bunka nielen podporuje celkový rast v tele, ale tiež pomáha opraviť bežné opotrebovanie organizmu. Tangerine esenciálny olej je účinný cytophylactic.

10. Depuratívna

Krvné čistiaci prostriedok je tiež známy ako Depuratívna. Tangerine esenciálny olej je účinný Depuratívna. Olej pomáha očistiť telo prebytočné kyseliny močovej, ďalšie soli, znečisťujúcich látok a vody cez vylučovací systém.

11. Upokojujúce

Tangerine esenciálny olej má upokojujúce vlastnosti. Pomáha prekonávať zápal a znižuje hyperaktivitu vo svojich obehových, tráviaceho, nervového systému a vylučovacie systémy. Tangerine esenciálny olej pomáha znížiť zápal a pomáha zmierniť horúčku, úzkosť, stres a dokonca aj depresie. Sedatívne vlastnosti z neho robia účinný prostriedok proti nespavosti rovnako.

12. Žalúdočné

Tangerine esenciálny olej pomáha zmierniť žalúdočné ťažkosti, ako je nadúvanie a pomáha uvoľňovať prebytočný plyn zo systému. Pomáha udržiavať správnu tráviace šťavy tok a rovnováhu medzi prebytku kyseliny a žlče. Esenciálny olej tiež pomáha vytvrdzovania žalúdočné zranenia a upokojuje zápal.

13. Kŕčom

Kŕče môžu byť mierne až ťažké a môže mať veľa komplikácií a negatívne účinky na vaše telo. Môžu mať vplyv na dýchacie, tráviace a nervový systém a spôsobiť problémy s dýchaním, spôsobuje zápchy a astmu. Kŕče môžu tiež viesť k hnačke, cholere a porúch aj nervového systému. Tangerine esenciálny olej je účinný proti kŕčom činidlo a pomáha zmierniť kŕče.

14. Tonic

Pleťový krém pomáha posilniť a tón svoje telesné funkcie. Tangerine esenciálny olej je efektívna tonikum a stimuluje metabolickú aktivitu, vyvoláva trávenie a podporuje vstrebávanie živín v pečeni, žalúdka a čriev. Esenciálny olej zlepšuje imunitu, reguluje sekréciu endokrinného systému a podporuje nervový systém zdravotnej starostlivosti. Tangerine esenciálny olej pomáha v boji proti infekciám.

15. Tráviaci

Tangerine esenciálny olej je účinný zažívacie prostriedok. Byť tonikum, ktoré podporuje trávenie, jeho tráviaci vlastnostiam mandarínky esenciálny olej ideálny pre žalúdka. Takže až sa nabudúce budete skončiť napcháva na jedlo, možno budete chcieť vyskúšať niektoré Tangerine esenciálny olej.

Kožné Výhody Tangerine

16. Považuje Kožné problémy a Oneskorenie príznakov starnutia

Tangerine je dobrým zdrojom vitamínu A (8). Ak ste trpieť kožných ochorení, ako je akné, pupienok, odporúčame mať dostatok vitamínu A a použiť výrobky, ktoré sú deriváty vitamínu. Z tohto dôvodu mandarínka môžu byť dobrou voľbou pre liečenie týchto kožných problémov. Pokiaľ ide o hojenie rán a ďalšie škody na koži, vitamín A je nevyhnutný pre to, pretože to pomáha koži obnove tkanív. Ak chcete kontrolovať alebo odstrániť starnutie pokožky príznaky ako jemné linky, vrásky, matne kože v zálive, vitamín A môže byť veľkým prínosom vzhľadom k jeho anti-aging vlastnosti.

17. Ponuky hladký a mladistvej pleti

Vitamín C prítomný v Tangerine je tiež úžasné antioxidant živín, ktorý pomáha znižovať proces starnutia. Okrem toho, antioxidant chráni pokožku pred voľnými radikálmi. Tak sa zabraňuje riziko niektorých druhov rakoviny (9). Ak chcete zachovať hladký a mladistvú pleť, potom vitamín C môže pomôcť, pretože stimuluje tvorbu kolagénu v koži a kolagén je proteín zodpovedný za to, vaša pleť vláčnu.

18. Maska ​​pre svetlejšiu pleť

Tu odporúčame domáci mandarínka tvárové masky, ktoré možno použiť na získanie jasnejšie kožu. Okrem toho bude táto maska ​​pomôže odstrániť ďalšie olej a škodlivé baktérie, takže pleť jemnú, sviežu a vady zadarmo (10).

Vezmite 3 alebo 4 plátky mandarínky. Vyradiť semená. Blend je dobre premiešajte a jednu polievkovú lyžicu každej z jogurtu a medu so šťavou. Naneste na tvár a krk. Nechaj to po dobu 10 - 20 minút. Ho opláchnite studenou vodou. Použiť túto masku dvakrát týždenne pre mastnú pleť a raz pre normálnu až suchú pleť.

Vlasy Výhody Tangerine

19. Vitamín A pomáha hydratujú mazu vo vlasovej pokožke

Jedným z najdôležitejších vitamínov pre zdravie je vitamín A (11). Jeho antioxidačné vlastnosti pracovať na stave a hydratujú mazu v pokožke hlavy. Antioxidanty tiež bojovať proti znečisteniu, ktoré ťaží vaše vlasy a robí to slabšie.

20. Podporuje rast vlasov a meškanie šedivenie

Vitamín B12 znižuje vypadávanie vlasov, podporuje rast vlasov a spomaľuje proces šedivenia (12).

21. Zdroj zdravé a lesklé vlasy

Ako už bolo spomenuté, vitamín C pomáha budovať kolagénu, ktorý má zásadný význam pre rast vlasov. Vitamín C tiež pomáha pri poškodí železo, iný zdroj pre zdravé vlasy, takže vaše telo ho môže absorbovať. Môžete použiť mandarínka šťava s vlasmi olejom, aby si zdravé a lesklé vlasy.

Varenie / Jedlo Tipy

  1. Pre zvýšenie obsahu bielkovín, mandarínka je používaný v ovocných šalátov.
  1. Tangerine džús môže byť použitý v rezancov a cestovín.
  1. Môžete pridať mandarínka šťavy za osviežujúcou chuťou pri pečení svoj košíček.
  1. Tangerine džús môže byť použitý v kuracie alebo rybie recepty taky.

Skladovacie Tipy

Pri výbere mandarínky, vždy hľadať ťažké jeden. Väčšia váha sa rovná viac šťavy. Ukladať ich v chladničke udržať ich čerstvosť. Ak si kúpite príliš veľa mandarínky na jeden záťah, opláchnite je preč v studenej vode a osušte je dobre kúskom bavlnené oblečenie a uložiť ich do chladničky.

Mandarinka výživové hodnoty

Nasledujúce údaje sú poskytnuté USDA. Porcie mandarínky asi šálke, ktorý obsahuje 195 gramov jej segmentov obsahuje 103 kalórií. Percentuálny denná hodnota zložiek:

  • Tuku 1%
  • Sacharidy 14%
  • Vitamín A 27%
  • Vitamín C 87%
  • Vápnik 7%
  • Železo 2%.

Mandarínky obsahovať nasledujúce nutričné ​​počet: sacharidy 26 g, 1,6 g bielkovín, tuku 0,6 g a minerálnych látok v blízkosti 455 miligramov. Tak Tangerine je nízky obsah nasýtených tukov typ, ktorý je dobrým zdrojom vitamínov a má hlavnú časť svojich kalórií pochádzajúcich z prírodných cukrov.

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 53 kcal 2.5%
Uhľohydráty 13,34 g 10%
Proteín 0,81 g 1.5%
Celkový obsah tuku 0,31 g 1%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 1,8 g 5%
Vitamíny
Folates 16 ug 4%
Niacín 0,376 mg 2.5%
Kyselina pantoténová 0,216 mg 4%
Pyridoxín 0,078 mg 6%
Riboflavín 0,036 mg 3%
Tiamín 0,058 mg 5%
Vitamín c 26,7 mg 44%
Vitamín a 681 iu 23%
Vitamín e 0,20 mg 1%
Vitamín k 0 ug 0%
Elektrolyty
Sodík 2 mg <0,5%
Draslík 166 mg 3.5%
Minerály
Vápnik 37 mg 4%
Meď 42 ug 4.5%
Železo 0,15 mg 2%
Horčík 12 mg 3%
Mangán 0,039 mg 1.5%
Zinok 0,07 mg <1%
Fytoživiny
Karotén-β 155 ug
Karotén-α 101 ug
Kryptoxantín-ß 407 ug
Luteín-zeaxantín 138 ug
Lykopén 0 ug

Mandarínky možno konzumovať priamo, alebo prostredníctvom šťavy. Jeho kôra je používaný pre účely aromatických taky. Tangerine patrí do zvláštnej a vzácne triede ovocie, ktoré môžu byť konzumované každý deň, vzhľadom k jeho nízkemu počtu kalórií a vysoký obsah vitamínov. Takže ste vzal Tangerine dnes?

load...