Zdravie a wellness

Boli ste svoj bylinný čaj všetko zlé! 7 chýb, ktoré sa musíte vyhnúť

Boli ste svoj bylinný čaj všetko zlé! 7 chýb, ktoré sa musíte vyhnúť

Kedykoľvek budete potrebovať zdravú podporu, prvá vec, ktorá vám príde na myseľ môže byť upokojujúce šálka bylinného čaju.

Okrem toho, že bez kofeínu, teplé a chutné, bylinný čaj má mnoho zdravotných výhod rovnako. Byliny majú najrôznejšie liečivé účinky, a to od upokojujúce pohnutú myseľ a brucho na zmiernenie nespavosti.

Tu je niekoľko chýb, ktoré je potrebné vyvarovať sa bylinné čaje:

1. Pridávanie cukru do Make It Sladké

Jedným z najdôležitejších účely s bylinný čaj je zrušiť účinky cukru na svojom tele. Ak pridáte cukor, to nedáva zmysel.

load...

Avšak, ak ste sladké milenca, môžete nahradiť cukor s medom, ale uistite sa, že nechcete pridať viac ako lyžičkou. Obaja bylinný čaj s medom pomôže schudnúť, a teda môže byť považovaný za dobrú kombináciu. Avšak, ak si prajete pridať med do bylinného čaju, nechajte čaj vychladnúť trochu a pridajte lyžičku medu. To je preto, že sa neodporúča miešať medu teplé jedlo veci.

Ďalšie náhrada medu a cukru Jagger. Pridajte len malé množstvo Jagger do svojho bylinkového čaju ako nadmerné Jagger vedie k priberaniu na váhe.

2. Pridanie mlieko do bylinného čaju

Tulsi a mlieko sú vzájomne nezlučiteľné, a väčšina bylinných čajov obsahujú Tulsi ako prísada. Tak, a dodáva mlieko do bylinkového čaju sa neodporúča.

load...

Ďalším dôvodom, prečo nepridávame mlieko bylinného čaju je, že mlieko je bohaté na výživu, čo vedie k nárastu telesnej hmotnosti. A ak ste piť bylinné čaje na zníženie hmotnosti a dodáva mlieko do nej nebude slúžiť účelu chudnutie dlhšie.

Ale v prípade, že bylinné čaje, ktoré používate, je veľmi pikantné, a ak ste sa dať deťom, môžete pridať trochu mlieka, aby sa upokojila chuť korenia.

3. Pitie buď príliš horúci alebo príliš studený

Ak chcete piť bylinné čaje, čakať na nejakú dobu a potom ho mať. Piť bylinné čaje príliš vysoká alebo príliš nízka, nie je navrhnuté ako po účinky sú závislé od typu vášho tela.

Ak váš typ tela je Kapha alebo Vata, môžete piť horúci. Ale ak váš telesný typ je Pitta, potom je lepšie piť vlažnej čaju.

4. Ohrievanie

Ak pripravujete bylinné čaje, je lepšie, aby to čerstvé, skôr než na vykurovanie a ohrievanie rovnaký čaj a konzumáciu. Dohrev je proti Ajurvédske zásad, to horí všetky aktívne zložky bylín.

5. Pitie po celú dobu

Keď Pitta je veľmi vysoká, a to najmä počas leta, sa navrhuje, aby sa zabránilo bylinný čaj.

6. Vedenie zatvoreným vekom zároveň bylinný čaj

Ayurveda naznačuje, že kedykoľvek budete variť vodu, nádrž by mala byť otvorená, aby sa voda dostane odparí trochu. Tiež, keď pridáte prísady do vody a za stáleho miešania ju nepretržite, to robí čaj bohatší s živinami.

7. Nie je súhlasu lekára pred prijatím bylinný čaj

Hoci bylinný čaj je dobré pre zdravie, to môže zhoršiť niekoľko príznakov taky. Preto, ak ste trpia cukrovkou alebo ak máte skoro unavená, to je lepšie, aby nemali piť bylinné čaje.

Poraďte so svojím lekárom a potom bylinné čaje.

Je veľmi dôležité hľadať bylinného čaju, ktorý má vysoko kvalitné suroviny. Uistite sa, že ste ju variť na dlhú dobu tj 10-15 minút, ak chcete využívať všetky jeho výhody.

Takže, ste robiť niektorý z vyššie uvedených chýb, zatiaľ čo varenie svoj bylinný čaj? Ak áno, je nutné zastaviť ich opakovania!

Dúfame, že sa vám páčil článok. Podeľte sa o svoje názory v poznámkach nižšie.

load...