Zdravie a wellness

Ako používať klinčeky, aby sa postarali o bolesť zubov

Ako používať klinčeky, aby sa postarali o bolesť zubov

Rozhodne to nie je príjemné chuti. Ale to nie je dôvod, prečo, kto vlastne má klinček. Nechcem vám hovoriť o dobrote klinčekov. Zvlášť, keď ide o bolesti zubov, uvažujú klinček na bolesť zubov môže robiť zázraky.

Čo je to, čo uvidíme v tomto príspevku.

A psst... Klinčekov a klinčekov olej boli použité zameniteľne v tomto príspevku. Ale obaja znamenajú to isté. Viac alebo menej.

Klinček - Krátka

Bežne sa používa ako korenie, klinčeky komerčne zozbierané v Indii, Bangladéši, Indonézii, Pakistane, Srí Lanky a na Madagaskare. Sú to aromatické puky stromu. Tento strom je vždyzelený a môže vyrásť kdekoľvek medzi 8 až 12 metrov vysoký.

load...

Strúčiky sú obľúbeným doplnkom ázijských, afrických a niekoľko Stredného východu kuchyne. Používajú sa požičať chuť mäsa, marinády, a karí, a to aj na určité teplých nápojov.

Vzhľadom k tomu, bioaktívne chemikálií korenie obsahuje, klinček je tiež používaný ako mravec repelent. Korenie je do značnej miery používa na liečbu tráviacich problémov a zlepšenie iných telesných funkcií - najdôležitejšie z nich je v liečbe problémy so zubami (1).

A to nie je všetko - tam je viac, klinček, než to, čo sme videli doteraz.

Čo výskum hovorí o Clove Oil

Výskum uvádza početné výhody hřebíčkového oleja. Jedným z nich je jej význam ako protizápalová činidlá, vzhľadom k tomu, že prítomnosť zlúčeniny zvanej eugenol.

load...

Olej klinčekmi pomôcok pri liečbe ochorení, ako je akné a Candida rovnako. Klinčekový olej je extrémne bohatá na antioxidanty a výhody svoje zdravie v mnohých inými spôsobmi.

Podľa štúdie, klinčekový olej môže byť použitá na liečbu iných ochorení, ako je kašeľ, prechladnutie, zápale prínosových dutín a bolesti v krku. Pôsobí ako zažívacie podpory a zabraňuje nevoľnosti a zvracanie. Pôsobí ako antiseptikum, ako - adresovanie plesňových infekcií a pomáhajú zmierniť pleseň nôh (2).

Bolo tiež zistené, klinčekový olej na pomoc s predčasnej ejakulácie (3). Väčšina z týchto výhod možno pripísať prítomnosti eugenol (ktoré sme diskutovali), acetyl eugenolu a karyofylen.

No, klinček je skvelé pre to a to - ale ako sa vrátime k skutočnému téme, začneme chápať jeho nesmiernu hodnotu pomôcť vyliečenie bolesti zubov.

Ako Clove Oil pracuje pre bolesť zubov

To je miesto, kde môžeme získať lepší obraz o eugenol. Táto látka v klinčekový olej má prírodné anestetikum a antiseptické vlastnosti - oboje pomáhajú znižovať zápal v ústach. Podľa štúdie, eugenol je oveľa účinnejšie, než akékoľvek iné analgetikum, pokiaľ ide o ústnu chirurgiu a extrakciu zuba (4). Ale majte na pamäti, že klinčeky alebo klinčekový olej má nepríjemnú chuť a môže vyvolať niektoré nežiaduce účinky - čo je dôvod, prečo sa musí podávať iba dospelým a starším deťom, ktoré by sa prehltnúť (strúčika) omylom.

Eugenol tiež pomáha znecitlivenie problémovú oblasť - čo uľahčuje vykonať chirurgický zákrok. Ďalšie štúdie zahŕňali použitie domáce klinčekov gél, 20% benzokaín a placebom (5). Výsledky štúdie ukázali, že klinčeky gél dosiahla rovnakého úspechu ako benzokaín (zložky použitej v mastiach) - čo znamená, že dve výrazne znižuje bolesť. To znamená, že, benzokaín môžu spôsobiť alergické reakcie a iné nežiaduce účinky, - čo je miesto, kde klinček sa javí ako bezpečnejšie a lepšiu alternatívu (6).

Vedieť, ako klinček práce pre bolesti zubov nie je veľký problém - väčšina internetových stránok na internete vám môže poskytnúť tieto informácie v priebehu niekoľkých sekúnd. Záleží na tom, ako môžete použiť klinčeky pomáha liečiť bolesti zubov. To je skutočný problém.

A to je to, čo sa budeme zaoberať teraz.

Spôsoby použitia hřebíčkového oleja pre úľavu od bolesti zubov

Existujú rôzne spôsoby využitia hřebíčkového oleja pre bolesti zubov. Pozri sa:

1. Celé strúčiky pre bolesť zubov

To je miesto, kde budete používať klinček v celej svojej bylinné forme.

 1. Trvať jeden až tri celých kusov tohto korenia a umiestniť ich vedľa zuba, ktorý spôsobuje bolesť.
 2. Teraz chvíľu počkajte. Strúčik kusy budú pomaly zmäkčiť. Jemne rozomelú je. Tým sa uvoľní klinček oleja do úst. Behajú cez postihnutú oblasť a zmiernenie zápalu a bolesti.
 3. Môžete zanechať strúčik kusov v tejto oblasti po dobu asi 20 minút.

Môžete tiež žuť a jesť strúčiky. V opačnom prípade môžete vypláchnite ústa roztokom teplej slanej (½ lyžičky soli v 30 ml vody) a pľuvať kúsky von. Nebojte sa, ak sa vyskytnú brnenie pretrvávajúce v ústach. To je bežné. To odznie počas 10 minút.

A tu je recept pre vás - s použitím celých strúčikov pre bolesť zubov.

Škorica, klinčeky sirup

Čo potrebuješ
 • 1 hrnček cukru
 • 1 šálku vody
 • 1 šálka škorice, rozbité na kúsky
 • 1 lyžica zemných alebo celých klinčekov
Inštrukcie
 1. Vezmite malej panve a kombinovať všetky ingrediencie v ňom.
 2. Nechaj si to odkryté.
 3. Aby bol k varu za stáleho miešania sa cukor po celú dobu, aby ju rozpustiť.
 4. Znížte teplotu a necháme povariť asi 10 minút.
 5.  Necháme vychladnúť. Odstráňte škorica kúsky a klinčeky. Ak ste použil Klinčeky mleté ​​namiesto celých strúčikov, kmeň kvapalinu cez tenká.
 6. Pour sirup do sklenenej nádoby. Uistite sa, že veko je bezpečná.
 7. Chladom.

Môžete použiť tento sirup pridať elán do koktejlov alebo iných nealkoholických nápojov.

2. Pozemné Klinček na bolesť zubov

Mleté klinčeky pracovať príliš dobre. Ich príprava je jednoduchá. Po prvé, môžete uzemniť klinček normálne.

 1. Vezmite 1 - 8 lyžičku klinčekov pozemných a pridať ich do misy. K nim sa pridá ¼ lyžičky olivového oleja.
 2. Dôkladne miešajte, kým sa riadne premieša.
 3. Namočte vatový tampón do zmesi a potom aplikovať ju na zapálené oblasti v ústach - účelne na bolestivú zuba a jeho okolia.
 4. Ponechajte vatovým tampónom na zub po dobu asi 20 minút. Vypľuť a vypláchnite ústa s teplou slanou vodou.

Ak si nechcete použiť vatový tampón, je tu ďalšia možnosť. Vezmite štipku mletého klinčeka a aplikovať ich na postihnutú oblasť v ústach. Sliny sa bude robiť svoju prácu a pomôcť svojmu zub.

3. Clove Oil

Môžete použiť olej priamo do zuba pomáha zmierniť bolesť.

 1. Vezmite vatový tampón a ponorte jeden koniec ňou do hřebíčkového oleja.
 2. Naneste olej priamo na bolestivú zuba a zapálené oblasti, ktoré ju obklopujú.
 3. Vezmite tampón von a nechať zvyšok oleja na postihnuté oblasti po dobu asi 20 minút.
 4. Vypláchnuť ústa roztokom slanej vody.

Jedna vec je, aby sa na vedomie, že nerv zuba mohlo dôjsť k vystaveniu. V takom prípade musíte byť zvlášť opatrní. A áno, tento olej nebude chutiť pekné. Bude to trvať nejaký čas, aby si na to zvyknúť.

Tiež sa snaží, aby prehltnúť olej.

4. Clove Oil Compress

To bolo ponúkané ako najúčinnejší metódu pre liečbu bolesti zubov. To je holý dobrá správa pre každého, kto nenávidí uvedenie klinček priamo do úst.

 1. Pridajte ½ lyžičky olivového oleja do misy. K tomu, pridajte 2 až 3 kvapky hřebíčkového oleja. Dôkladne sa premieša.
 2. Vezmite vatový tampón a ponorte ju do zmesi.
 3. Naneste ju na bolestivú zuba a jeho okolia.
 4. Držať loptu na mieste jemným hryzenie sa na ňu.
 5. To sa nazýva kompresia.
 6. Ho nechať ako je to asi 20 minút. Potom vyberte loptu a vypláchnite ústa teplým roztokom soli.

5. Clove Tea

Má korenistú vôňu. Má bohatú chuť. A čo je najdôležitejšie, to pomáha liečiť svoju bolesť zubov. Hoci neexistuje žiadna špecifická dávka klinčekov čaj doporučovaný pre liečbu bolesti zubov, môžete jednoducho strmé jedna čajová lyžička klinčekov vo 470 ml vriacej vody. Avšak, uistite sa, nie sacím čaj vo veľkom množstve. Je to preto, klinček môže mať antikoagulačný efekt, čo znamená, že môže riedenie krvi -, ktoré v istom zmysle je dobré, ale nie vždy.

Ak sa chystáte mať extrakčný operáciu zuba, vyhnúť sa klinček, pretože by mohol spôsobiť nadmerné krvácanie. Áno, to je v rozpore to, čo sme diskutovali eugenolu znecitlivujúce problémovú oblasť počas operácie. To je vzhľadom k nedostatku dostatočných informácií v tomto ohľade. Z tohto dôvodu sa poraďte s lekárom.

6. Kloktanie Clove Water

Trvať niekoľko strúčikov a rozomelú je na jemný prášok. Pridať tento prášok do pohára teplej vody. Kloktanie vodou s klinčekov prášok na bolesť zubov. Tento proces pomáha odstrániť baktérie prítomné v ústach (najmä okolo infikovanej oblasti), a môže tiež pôsobiť ako liek proti bolesti.

Ak vás zaujíma, či je potrebné použiť klinček sám vaše problémy zubov, tam je dobrá správa pre vás. Nasleduje jedna účinná kombinácia klinčekov s niečím iným, ktoré dokáže divy pre vaše bolesť zubov.

V kombinácii s klinčekový olej Pre bolesti zubov

Že niečo iné je kajenské korenie.

A áno, z pochopiteľných dôvodov, tento liek môže spôsobiť pálenie. Ale stojí to za obeť.

Rozdrviť niekoľko celých strúčikov a pridať ich do misy. Vezmite rovnaké množstvo kajenské korenie prášok a pridajte ju k prášku klinček. Pridá sa niekoľko kvapiek vody do tejto zmesi získať hustú pastu.

Vezmite vatový tampón a vrátiť ju do zmesi. Tento dôkladne pokrýva vatový tampón so zmesou. Teraz umiestnite loptu priamo na postihnutú oblasť v ústach. Táto úprava by mohla podráždiť ďasná - takže to, čo môžete urobiť, je vyhnúť sa ďasná a umiestniť loptu na zub.

Všetko v poriadku. Ale kde kúpiť klinčekový olej?

Kde kúpiť Clove olej pre bolesť zubov

Nejedná sa o najvzácnejšie vzácne ingrediencie hovoríme. Je to tak bežné ako studená! Nájdete klinčekový olej (alebo klinček) v liečivom časti vášho najbližšieho supermarketu. Môžete si tiež nájsť v lekárni na konci vašej ulici.

Jeden šikovný spôsob, ako používať klinčekový olej je ich použitie s dopravcom ropy. Nosič olej je neutrálny olej, ktorý je vyrobený zo zeleniny či orechov - pomáha zriediť silnejší éterických olejov, ako to klinčekov.

Tiež, keď zbierate svoj strúčik olej, musíte zabezpečiť, že je tou pravou. Je potrebné mať k dispozícii 100% čistý olej. Organic je najlepší. Niečo menšia ako čistý nebude vám potrebné výhody.

Videli ste, ako extrémne veľký strúčik olej môže byť. Ale áno, uhádli ste v poriadku, má svoje vedľajšie účinky tiež. Existujú určité veci (na rozdiel od svojich zdanlivo neznesiteľnou chuťou), je potrebné mať na pamäti, pred jeho použitím.

Riziká, upozornenia a vedľajšie účinky Clove

 • Alergie

Ak máte nejakú alergickú reakciu, ako je žihľavka, opuchy tváre, jazyka, pier alebo ťažkosti s dýchaním, prestaňte spotrebu a navštíviť lekára.

 • Svalové bolesti a únavy

Náročné klinček môže spôsobiť bolesť alebo slabosť svalov, tiež nazývaný laktátová acidóza. Dalo by sa tiež cítiť otupený vo svojich rukách alebo nohách. Nerovnomerný srdcovej frekvencie a závraty alebo extrémnej únavy iné nežiaduce účinky, je potrebné vziať na vedomie.

 • Problémy s hladiny krvného cukru

Klinček olej, ak sú užívané vnútorne môže znižovať hladinu glukózy v krvi. Z tohto dôvodu, jednotlivci, ktorí sú náchylní k nízkej hladiny krvného cukru musia byť opatrní pred prijatím klinček. To isté platí pre ľudí, ktorí sú na cukrovku lieky.

 • Toxicita

K tomu môže dôjsť po požití veľkých dávok neriedeného hřebíčkového oleja. Tieto vedľajšie účinky môžu zahŕňať nevoľnosť, útlm, bolesť v krku, a dokonca záchvaty. V niektorých prípadoch, môže spôsobiť poruchy krvi a obličiek alebo poškodenie pečene.

 • Ďalšie časté vedľajšie účinky

Niekoľko ďalších časté vedľajšie účinky lokálne aplikovaného klinčekov zahŕňajú problémy s erekciou, oneskorený ejakulácia, kožné vyrážky a svrbenie, a bolesť ďasien (7).

Z tohto dôvodu, starať. Ak je príjem hřebíčkového oleja narúša váš žalúdok alebo spôsobuje pálenie, okamžite zastaviť.

Môžete použiť klinček v mnohých iných cestách tiež.

Tipy pre používanie Klinčeky

 • Môžete ich použiť na chuti jedlo. Majú silnú a korenistú chuť. Len trochu korenia ide dlhú cestu, ako vaše jedlo chuť lepší. Môžete tiež pridať drvený klinček do tort a zákuskov. Klinček urobiť dobrý prírastok do čatní a nakladanú zeleninou rovnako.
 • Môžete použiť klinček v domácnosti rovnako. Či už je to preč odháňanie škodcov alebo vytváranie voňavé, klinček fungovať celkom dobre.
 • Klinček možno tiež použiť na liečbu rannú nevoľnosť. Brúsiť 3 strúčiky spolu s kurkumou a cukrom. Túto zmes pridajte do vody a dvakrát denne vypiť.

Klinček určite ponúknuť úľavu od svojho trýznivé bolesti zubov. Tam mohol byť iné lieky na trhu, ale to, čo funguje najlepšie.

A my sme videli, ako používať klinček na bolesť zubov.

Takže Fret nie - používať klinček a ponúkať adieu do zubných problémov!

Tiež, dajte nám vedieť, ako tento príspevok na používanie klinček na bolesť zubov je vám pomohla. Len zanechať komentár do nižšie uvedeného poľa.

load...