Zdravie a wellness

11 úžasných prínosov žita pre pokožku, vlasy a zdravie

11 úžasných prínosov žita pre pokožku, vlasy a zdravie

Aj napriek tomu, že celozrnný je najvyhľadávanejšou zdravú alternatívu, celý raže, lebo jeho nespočetné výhody, má vyrezávané osobitné miesto pre seba medzi zdravotnými monštrá. Raž, člen rodiny pšenica, je vysoko výživné zrno s bohatou, poschodia-sýtiaci chuť. S nízkym obsahom kalórií, je dobrým zdrojom vlákniny. A tieto dva faktory robia to viac atraktívne pre nadšencov chudnutie. Kým ražná múka je široko používaný pre pečenie ražného chleba, môžete tiež získať ražnej vločky a popraskané raže. Spoznajte o výhodách raže, ako budete čítať ďalej.

Zdravie Výhody Rye:

1. Zabráni detskej astmy:

Podľa rôznych štúdií, pravidelný prísun celozrnných výrobkov, ako sú raž obilie bráni riziku detskej astmy. Štúdia tiež ukazuje potenciál tohto celého zrna prekaziť bronchiálna hyperreaktivity.

2. Marí Off kardiovaskulárne riziká:

Toto zrno je dobrým zdrojom vlákien. Pravidelný príjem potravín vlákien bohatých je nevyhnutný pre udržanie hladiny cholesterolu pod kontrolou. Tak tento obilnín pomáha udržať rôznych kardiovaskulárnych ochorení spôsobená vysokými hladinami cholesterolu v šachu.

load...

3. Natural Anti-rakovinový Agent:

Vlákno v raže sa viaže s toxíny v hrubom čreve a spláchne tieto škodlivé zložky, z ľudského tela. Tak sa chráni bunky hrubého čreva od príchodu pod útokom rakoviny. 1-3 šálka raže činí viac ako 1 - 3 z odporúčanej dennej dávky vlákniny. Antioxidanty - fenoly - tiež pomáhajú vo výfukovom voľné radikály, ktoré inak spôsobujú oxidačný stres a rakovinu spúšťanie. Tak, raž môžu byť použité na udržanie rakoviny na uzde.

4. Dobré pre ženy v menopauze:

Raž je bohatým zdrojom lignínu, ktorý je známe, že majú fytoestrogenní vlastnosti. To umožňuje túto obilninu pre zmiernenie rôznych menopauze syndróm, ktorý vám pomôže príliv cez účinnejším a efektívnym spôsobom. Lignan, je rastlinnou živinou prítomný v žite, chráni menopauzálnych žien z rakoviny prsníka, rovnako ako rôznych kardiovaskulárnych porúch, vrátane aterosklerózy.

5. Vhodné pre diabetikov:

Prítomnosť vlákien v bohatých množstvách v celom raž zabráni kolísanie hladiny cukru v krvi v diabetikov. Tak, to pomáha v prevencii hyperglykémia v takýchto ľudí.

load...

6. Raž na chudnutie:

Tí, ktorí sú na chudnutie režime možno využiť nízkokalorických a bohatá vlákien povahe raže k obohateniu plán. Spolu s udržať si plnú po dlhšiu dobu, pôsobí ako prirodzený detoxikačný činidlá odplavovanie toxínov v lepším spôsobom. Čím nižšia úroveň chuť k jedlu a toxínov sú, tým lepšie vaše chudnutie bude.

7. Zabraňuje žlčové kamene:

Bohatý nerozpustnej vlákniny v žite pomáha pri zlepšovaní tráviacej silu a výrub produkciu žlče šťavy. Tak to pomáha zabrániť tvorbe žlčových kameňov.

Vlasy Výhody Rye:

8. Posilňuje vlasy rast:

Dať ti vlasom poriadnu dávku horčíka s raže. Áno, to mikronutrientov zabráni pádu vlasov a plešatějící, na rovnakú dobu prináša silnejší a dlhšie vlasy.

9. Zemný šampón:

Uchádzali Adieu do svojho šampón hneď. To celozrnné cereálie môžu byť použité na čistenie vlasov. Len pripraviť šampón takého zmesi s 2-3 lyžice celý ražnej múky a teplej vody. Naneste ju na mokrej pokožke hlavy a vlasov, dať dobrú masáž a opláchnite. Nadviazať s hlbokým kondicionér pre viditeľne hladkú srsťou.

Kožné Výhody Rye:

10. Čistí pokožku:

Prítomný horčík v Raž je schopný detoxikuje epidermis a udržiavanie kože čisté a jasné. Ľudia, ktorí trpia alergiami môžu využiť pomoc raže.

11. Oneskorenie procesu starnutia:

Toto zrno je dobrým zdrojom rozličných minerálov, vrátane vápnika, železa, zinku a horčíka. Všetky tieto minerály hrajú zásadnú úlohu vo zmiernenie rôzne známky starnutia, ako sú jemné linky, vrásky, kazy atď antioxidanty raže boja voľných radikálov. Takže zahrnutie raže vo vašej strave je určite spomaliť starnutie a dar, ktorý si bezchybnú pleť budete prahnú po.

Pozor:

Raž je lepok zrna. Takže, ak ste alergický na lepok a trpí stavy, ako je Celiakálna sprue alebo glutén-senzitívne enteropatheis, potom je vhodné vylúčiť raže zo svojho jedálnička. Ako raž je bohatá na vlákninu, nadmerná spotreba to môže viesť k problémom plynu a nadúvanie.

Nutričné ​​fakty o žite:

Množstvo na 100 gramov
Kalórie 338
% dennej hodnoty *
Celkový obsah tuku 1.6 g 2%
Nasýtený tuk 0,2 g 1%
Polynenasýtený tuk 0,8 g & nbsp;
Mononenasýtený tuk 0,2 g & nbsp;
Trans-tuk 0 g & nbsp;
Cholesterol 0 mg 0%
Sodík 2 mg 0%
Draslík 510 mg 14%
Celkový obsah sacharidov 76 g 25%
Vláknina s hmotnosťou 15 g 60%
Cukor 1 g & nbsp;
Proteín 10 g 20%
Vitamín a 0%
Vitamín c 0%
Vápnik 2%
Železo 14%
Vitamín d 0%
Vitamín b-6 15%
Vitamín B-12 0%
Horčík 27%
*% denných hodnôt je založených na 2 000 kalóriovej diéte.
Your daily values may be higher or lower depending on your calorie needs.

Možno sa budete musieť pozrieť na nutričnú hodnotu Rye podľa tabuľky USDA nižšie uvedenú

Varenie Tipy:

  • Umiestnite raž zrná v chladnom chode a dôkladne opláchnuť odstrániť prach a iné nežiaduce častice z nich.
  • Pre mäkšie raže, namočiť umyté raže zrna cez noc. Pre 1 časti raže, pridá sa 2? Porcií vody a varíme asi 180 minút.
  • Ak ste pomocou vločiek, pridajte 3 dávkami vody, aby vôbec 1 časti ražné vločky.

Raž je veľmi zdravé celozrnné a môže bezpochyby byť zahrnuté ako súčasť našej stravy. Takže začať používať to dnes ťažiť z výhod raže.

load...