Zdravie a wellness

26 úžasných prínosov citrusových plodov pre pokožku, vlasy a zdravie

26 úžasných prínosov citrusových plodov pre pokožku, vlasy a zdravie

Tam je niečo čerstvý o citrusových plodov! Ich pikantná-sladkú chuť a oh-so-svieža vôňa z nich robí univerzálny obľúbené. Predpokladá sa, že bude svoj pôvod v Austrálii, citrus dnes je k dispozícii po celom svete.

Citrus všeobecne zahŕňajú pomaranče, grapefruity, citróny a citrusy. Tieto šťavy naložené ovocie sú lúpané pred konzumáciou. Môžu za surova alebo môžu byť džús. Používajú sa tiež, aby uhorky a marmelády. Kyslých citrusov, ako vápna slúžil ako ozdoby pre mnoho pokrmov a tiež v kokteilu. To je tiež pevne cez mäso a používaný v šalátu.

Nutričné ​​fakty o citrusové plody:

Oranžová Grapefruity Mandarínka
Hmotnosť (g)13123684
Energia (kcal)627837
Obsah vlákien (g)3.12.51.7
Kyselina askorbová (mg)707926
Folát (mcg)402417
Draslík (mg)237350132

load...

Energia dodávaná týchto plodov je tiež nízka, čo má zásadný význam pre Weight Watchers. Oranžová obsahuje iba 60 až 80 kalórií; a citrón obsahuje len 4 kalórií. Grapefruitu, známy ako studený bojovník obsahuje 90 kalórií. Sú bohaté na vitamín C, vápnik, glykémie, a sacharidov, meď, fosfor, tiamín, kyselina pantoténová, draslík, riboflavín, vitamín B6, niacín, fytochemikálie a horčíka. Energia dodávaná nich sa vstrebáva do tela ľahko. To znamená, že osviežiť naše telo okamžite, keď sme po dlhom tréningu slabé alebo vybité.

Vitamín C je vo vode rozpustný vitamín, ktorý je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu. Ďalej má za následok silné šľachy, cievy, väzy a hojenie rán v tele. Štúdie preukázali, že závažnosť prechladnutia sa znižuje s pravidelným príjmom z týchto plodov. Často ľudia zažívajú nedostatok vitamínu C v tele, ktorý môže byť riešený s príjmom 30 až 200 mg vitamínu C denne. Vezmeme päť porcií ovocia a zeleniny každý deň môže mať za následok 200 mg príjmu vitamínu C. Strednej veľkosti, oranžovej alebo grapefruit môže poskytnúť 70 mg a 56 mg vitamínu C, pomarančový džús, ktorý sa považuje za živín balené šťavy obsahuje 125 mg vitamínu C.

Top 26 citrusové plody prospešnosti pre zdravie, pokožku a vlasy:

Ale najlepšie časť o citrusových plodov nie je ich lahodnej chuti, ale výhody, ktoré im naplniť až po okraj. Stimulujú odolnosť organizmu k boju proti chorobám. Poháre plná akékoľvek citrusové ovocné šťavy môže urobiť zdravší. Tu sú niektoré z najlepších kože, vlasov a zdravotné prínosy z citrusov:

load...

Kožné Výhody citrusových plodov:

Citrusové plody sú známe nielen pre ich vysoký obsah vitamínu C, ale aj pre svoje čerstvé a ohromujúci vôňou. Prítomná kyselina citrónová v týchto plodov zabiť baktérie a ďalšie patogény prítomné na koži, zanecháva pokožku sviežu a čisté. Zaberajú osobitné miesto v aromaterapii, pretože ich vôňa.

Úžasné kože výhody citrusových plodov zahŕňajú:

1. Hydratuje pleť Well:

Citrusového ovocia pomáha pri zmäkčenie suchej a opravenú pokožku a tiež pomoc pri iných kožných ochorení, ako sú popraskané ruky. Antioxidanty obsiahnuté v citrusových plodoch zrýchľuje obrat buniek a tiež odstraňuje odumreté kožné bunky. Riedi citrónová šťava funguje skvele na náročných oblastiach, ako sú lakte a kolená.

2. Tóny Skin Well:

Prepnúť svoje pravidelné tonery s niekoľkými kvapkami citrusové ovocné šťavy. Aplikovať ich po svojom každodennom tréningu. Budete sa cítiť vaša pokožka stále obnovovaná okamžite.

3. Pracuje dobre pre pedikúru:

Drsné nohy môžu byť liečené s citrusových plodov. Teplou vodou a vápenky skvelé pre odstránenie odumretej kože. Tiež zvlhčuje pokožku dobre.

4. Jas tvár:

Dehydratácia môže vaša pleť vyzerať nudné, tak citrusové plody, ako citrón môžete osviežiť tvár. Vitamín C dáva prirodzenú žiarivú vyzerajúcu pleť. Hydratuje a zanecháva pleť jasnú pri pravidelnom používaní.

5. Redukuje príznaky starnutia:

Štúdia z roku 2007 ukázala, že jedinci, ktorí konzumujú viac vitamínu C zdá, že majú menšie vrásky a suchosť kože. Vitamín C hrá hlavnú úlohu v raste a opravy telesných tkanív. Spotreba citrusových plodov oneskorí vrásky, odfarbenie, prehýbaniu a známky starnutia pleti.

6. Zlepšuje nechty Rast:

Lámavé nechty sú problémom mnohých ľudí. Vitamín C v citrusových plodoch, môže posilniť a udržiavať integritu nechtov. To tiež umožňuje im rastú rýchlo a zdravé.

7. Telový peeling:

Namiesto hádzanie ovocné kôry citrusov, osušte a mel ju. Tento prášok ukladať do kontajnera a použiť ako telový peeling. Táto zmes spolu s mliekom môže priniesť okamžité svetlo do očí.

8. Reliéf na akné:

Ľadové kocky citrusových plodov pomôcť pri znižovaní veľkosti pórov a akné. Pomáhajú tiež osviežiť unavené a matné pleti. Proste trieť niekoľko citrus kociek ľadu na pokožke a sledujte, ako vaša pokožka ožije!

Vlasy Výhody citrusových plodov:

Mäkká, zdravá a hydratovaná vlasy je milovaný všetkými. Vitamín C prítomný v citrusových plodov je známe, že najúčinnejšie živina, ktorá posilňuje a stimuluje rast vlasov. Pravidelná dávka vitamínu C môže zlepšiť svoj stav vlasov. Naneste citrusové ovocie masku na pokožke hlavy a vlasy vyživujú vlasy.

Niektoré ďalšie úžasné vlasy výhody citrusov patrí:

9. Najlepšie pre suché vlasy:

Citrusové plody maska, ktorá sa skladá z grapefruitu, citrónu a pomaranča, môže efektívne pracovať pre kučeravé a suché vlasy. Pri pravidelnom používaní, táto maska ​​môže vyliečiť poškodené a suché vlasy do značnej miery. Môžete tiež zmiešať citrónovú šťavu do 3 diely vody a aplikovať do svojho skalp. Ponechajte ho zhruba pol hodiny a vyfúkať vlasy.

10. Zastávky rednutie vlasov:

Citrusové plody obsahujú inositol často známy ako vitamín BH, ktorý nielen znižuje hladinu cholesterolu a tukov v tele, ale tiež zastavuje rednutie vlasov. Namiesto investovania do drahých vlasové prípravky, skúsiť citrusové plody, ktoré možno ovládať vypadávanie vlasov a dá vám zdravé a lesklé vlasy.

11. Vyživuje vlasy:

Drahé výrobky nemôžu živiť vlasy dobre, ale lahodné citrusové plody môžu poskytnúť nevyhnutné živiny, aby vaše vlasy-dáva vám vlasy svojich snov.

12. Combat lupy:

Čerstvej citrónovej šťavy, keď vtiera sa do pokožky hlavy môže pomôcť v boji proti lupinám a zlepšujú krvný obeh v pokožke hlavy. To je tiež riešenie pre iné poruchy pokožky hlavy, ako je svrbenie.

13. Aviváž:

Vitamín C prítomný v citrusových plodov vám môže dať lesklé a mäkké vlasy v okamihu.

14. Predčasné šedivenie:

V súčasnej dobe predčasné sivé vlasy sú bežné medzi teenagerov, takže tieto citrusové plody môžu pomôcť udržať vlasy vo svojej pravej podobe. Citrusové plody môžu tiež pomôcť predísť plešatenie.

15. Hair Fall záchranu:

Pomaranče môže pomôcť pri podpore rastu vlasov a zároveň znižujú padanie vlasov. Takže, ak máte obavy o vypadávanie vlasov-starosti nič viac. Prestať používať všetky tie chemické výrobky pre starostlivosť o vlasy, ísť celú citrusy miesto!

Zdravie Výhody citrusových plodov:

Citrusové plody sú málo kalórií a sú prospešné pre Weight Watchers a diabetikov. Neobsahujú žiadne nasýtené tuky a cholesterol. Citrusové plody pomôže flush toxíny a tekutiny z tela. Zvyšujú enzýmy v tele, ktorý stimuluje pečeň, udržať telo v čistote.

Niektoré z ďalších úžasných zdravotných výhod citrusov patrí:

16. Protirakovinové účinky:

Citrusové plody sú obohatené dobroty flavonoidov a limonoids. Flavonoidy znižujú rast rakovinových buniek a nádor v tele. Najnovšie štúdie preukázali, že vysoký príjem citrusových plodov môže znížiť riziko rakoviny prsníka o 10%. Kombinácia zeleného čaju spolu s citrusových plodov efektívne znižuje riziko vzniku rakoviny prsníka o približne 26%.

17. Zabraňuje ochorenia srdca:

Citrusové plody obsahujú vysoké množstvo antioxidantov, ktoré pôsobia proti voľným radikálom. To tiež poskytuje ochranu pred srdcovými chorobami. Experimentálne štúdie preukázali, že existuje nízke riziko kardiovaskulárnych chorôb, pálenie záhy, hyper napätie a cievnej mozgovej príhody s pravidelným príjmom citrusových plodov.

18. Zlepšuje krvný prietok:

Citrus zlepšuje prietok krvi v tepnách a zabraňuje tvorbe krvných zrazenín. Oni sú tiež známe, že oxidujú zlý cholesterol, ktorý zabraňuje plaky tepny. Oni zničiť vápenatých usadenín v cievach a pankreasu, čo znižuje riziko vzniku obličkových kameňov.

19. Antioxidanty:

Všetky druhy ovocia obsahujú antioxidanty, ale citrusové plody obsahujú najvyššie množstvo antioxidantov, ktoré tiež stimulovať imunitný systém. Voľba ovocia s antioxidantmi preváži príjem stravy.

20. Reliéf pri bolestiach v krku:

Citrusové plody pomáhajú pri odstraňovaní hlienu zo zadnej časti krku. Šálka ​​čaju alebo citrónovej teplej vode s niekoľkými kvapkami citrónu poskytuje okamžitú úľavu od bolesti v krku. Pomarančová šťava s kurkuma, hoci horkú chuť, môže tiež pomôcť pri rýchle hojenie bolesti v krku.

21. Imunitný systém:

Vitamín C prítomný v citrusových plodoch hrá hlavnú úlohu v zlepšovaní imunitného systému, pretože antioxidantov prítomných v nich. S pravidelným príjmom, tieto plody môže reštartovať systém, ak ste chorí. Najmä v zimnom období, kedy ste náchylnejší k chladu a chrípke, citrusové plody vám pomôže zostať bez týchto relatívne neškodné, ale neodbytná zdravotných problémov.

22. Trávenie:

Pohár čerstvú pomarančovú šťavu je úžasný spôsob, ako pomôcť trávenie po ťažkom jedle. To tiež udržuje nevoľnosti v zálive, ktorý môže skutočne pomôcť v prípade, že ste overeaten. V skutočnosti, Číňania veria v náročnej pomarančovú kôru po jedle pre trávenie tučných jedál!

23. Chudnutie:

Citrusové plody prijaté v dopoludňajších hodinách môžu pomôcť pri chudnutí, a to najmä pre tých, ktorí so zdravotnými problémami. Citrusové plody rovnováhu hladiny cukru v dobrej miere, ktorá ich robí vhodné pre diabetikov. S nízkym obsahom cholesterolu, ale tiež pomáhajú detoxikácii pečene. Znižujú zlého cholesterolu bez ovplyvnenia dobrého cholesterolu.

24. Posilňuje zuby a ďasná:

Slabé zuby a krvácanie z ďasien sú dôsledkom nedostatku vitamínu C v tele. Pravidelný príjem z citrusových plodov zlepšuje zdravie našich zubov a ďasien tým, že naše telo dostatočným množstvom vitamínu C.

25. Anémia:

Citrusové plody pomáhajú pri účinne znižuje chudokrvnosť. Zlepšujú chuť jednotlivca a môže tiež pomôcť pri liečbe ťažkej anémie.

26. Osteoporóza:

Citrusové plody tiež pomôcť pri vytváraní kosti silné. Štúdie preukázali, že pomarančový džús môže pomôcť telu vstrebávať vápnik a vitamín D lepšie, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou pre silné kosti.

Výživa ťaží z citrusových plodov:

Citrusové plody často tvoria neoddeliteľnú súčasť výživnej stravy. Sú dobrým zdrojom vlákniny, vitamínov, nutričné ​​látky a minerály, ktoré sú nevyhnutné pre udržanie obsahu výživy v tele. Sú bez cholesterolu a sodíka.

Pozor:

Citrusové plody poskytujú maximálny prínos pre zdravie, ale mali by ste byť opatrní, keď jej tieto plody alebo šťavy. Tu sú uvedené niektoré varovné opatrenia, aby konzumujú tieto plody:

  • Najlepší čas konzumovať tieto plody je ráno na lačný žalúdok, alebo po ľahké jedlo.
  • Vyhnúť pitnej vody po požití citrusové plody, ako by sa mohlo zvýšiť kyslosť v žalúdku.
  • Nezachovávajú citrónovej ovocie po dlhú dobu, pretože nutričná hodnota klesá s predĺženou trvanlivosťou. Rozhodnúť sa pre čerstvé ovocie vo vašej každodennej rutiny.
  • Skúste jesť ovocie spolu s kožou, aby získali výhody plynúce z jeho vláknité obsahu, čo znižuje zápchu.
  • Nikdy patria tieto plody spolu s jedlom, pretože môže zvýšiť kyslosť a bráni trávenie.

Váš obľúbený citrusových plodov je tiež kľúčom k dobrému zdraviu, krásnu pleť a hustou srsťou! Ďalší dôvod, prečo sa zahryznúť do šťavy radosti týchto úžasných citrusových plodov!

Bol tento článok užitočný? Podeľte sa o svoj názor s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...