Zdravie a wellness

5 úžasné zdravotné prínosy Elderberries

5 úžasné zdravotné prínosy Elderberries

Baza sú jedným z najviac lákavé a báječný ovocie na našej planéte. Vizuálne krásu tejto fialovej, šťavnatého ovocia je jednoducho neodolateľný. To je nabitý nespočetné využívajú živiny a preto ponúka nespočetné množstvo kozmetické a zdravotné výhody.

Prejdite nadol a nájsť nutričné ​​hodnoty a populárne zdravotné výhody mäkkých a tučných bazy.

Baza: Zdravie Výhody:

1. Odolnosť Booster:

Hosting husté koncentrácia vitamínu C, flavonoidy, antokyány a niekoľko ďalších silných antioxidantov, ktoré baza boli propagované ako súčasť imunitného-posilnenie. Je to skvelý prírodný liek na prevenciu vírusových a bakteriálnych infekcií, ako je kašeľ, nachladnutie a chrípky, rovnako ako angína.

load...

2. Prevencia rakoviny:

Vďaka byť elektráreň antioxidantov, baza divy na prevenciu a inhibíciu rastu rakovinových buniek. Nielen to, tieto antioxidanty tiež dať prudký boj proti voľným radikálom, ktoré majú tendenciu stať sa rakovinové a zhoršovať zdravé bunky, ak neriešenie.

3. Regulovať telesnú svoje Cholesterol Úroveň:

Bazy extrakt obsahuje štedré množstvo cynidine glykozidy, látky, je známe, že znižujú hladinu zlého LDL cholesterolu v ľudskom tele. Tieto problémy cholesterolu sú často odporúča začleniť baza v ich bežnej stravy.

4. Zdravé, mladistvej pleti:

Prestúpené vrodenú proti starnutiu a voľnými radikálmi bojovať proti vlastnostiam baza udržať vaše pokožka žiarivá a mladistvých po dlhú dobu. Okrem toho pôsobí ako prirodzený detoxikačný činidlo, baza tiež pomáha udržať preč úzkostné ochorenie kože, ako trhlinami, vredy a jazvy v šachu.

load...

5. Robustný očí; trvalá Vision

Po stáročia boli doteraz mrkva bol známy pre svoje vízie zlepšenie vlastností. Ale ak mrkva nevyhovuje vaše chuťové bunky, premýšľať o jej nahradenie staršieho Berry. Napchaté s vitamínom A a B6, tieto bobule pomáhať zmiernenie a prevenciu rôznych očných ochorení, ako je makulárna degenerácia a glaukómu, čo vám zaručí trvalú víziu.

Baza: Výživa Value

Baza sú elektráreň esenciálnych vitamínov a minerálov. Tieto silné živiny, aby baza zdravú desiatu s výbornými liečivými účinkami. Štandardné 100 gram porcie baza je známe, že obsahujú 60% vitamínu C, 12% vitamínu A, 11% vitamínu B6, 5% tiamín a 4% Riboflavín. Všetky tieto vitamíny pracovať spoločne, aby sa vaše telo v kondícii a zdravý vždy.

Tieto jedlé plody tiež držať významný obsah minerálnych látok. Balíčky prirodzene s 9% železa, 8% draslíka a 4% vápnika a fosforu každý, baza zabezpečiť riadne fungovanie všetkých telesných systémov.

Navyše, baza môže byť skvelý doplnok do svojho jedálnička, ak hľadáte pre bohatých ovocie vlákniny, ktoré môžu podporiť váš tráviaci systém ,. Jedna porcia baza je len toľko, aby uspokojiť 28% svojho denného požiadavky vlákien a udržať váš tráviaci systém efektívne pracovať!

Nutričná hodnota na 100 g (3,5 oz)
Energia 305 kJ (73 kcal)
Sacharidy 18,4 g
Diétne vlákno 7 g
Tuku 0,5 g
Proteín 0,66 g
Voda 79,80 g
Vitamín a ekvivalent. 30 ug (4%)
Tiamín (vit 1)0,07 mg (6%)
Riboflavín (vit 2)0,06 mg (5%)
Niacín (vit 3)0,5 mg (3%)
Kyselina pantoténová (b 5)0,14 mg (3%)
Vitamín b 60,23 mg (18%)
Folát (vit 9)6 & um (2%)
Vitamín c 36 mg (43%)
Vápnik 38 mg (4%)
Železo 1,6 mg (12%)
Horčík 5 mg (1%)
Fosfor 39 mg (6%)
Draslík 280 mg (6%)
Zinok 0,11 mg (1%)

Výstraha:

  • Cez početné zdravotné a kozmetické výhod, jeden by mal ísť ľahko na jeho použitie, pretože tiež obsahujú malé množstvo jedovatého kyanidu podobné chemické látky, ktoré môžu byť škodlivé v dlhodobom horizonte.
  • Pred použitím je preto, že nie sú vhodné na spotrebu v surovom stave vždy variť bobule. Tiež sa uistite, že baza, ktoré používate, sú plne zrelé.
  • Medzi bezpočet odrôd baza, čierny je najvhodnejší k jedlu. Iné typy môžu obsahovať toxické látky.
  • Nastávajúce mamičky a pacientov trpiacich autoimunitnými ochoreniami mali striktne vyhýbať od konzumovať bazy.

Dúfam, že sa vám páčilo čítanie článku. Nezabudnite im kúpiť nabudúce kupujete ovocie a žať veľa zdravia a kozmetické výhody bazy majú čo ponúknuť!

load...