Zdravie a wellness

11 úžasných výhod Lauki Juice pre zdravie, krásu a chudnutie

11 úžasných výhod Lauki Juice pre zdravie, krásu a chudnutie

Lauko, ktorý je tiež známy pod rôznymi inými menami, ako sú fľaše tekvica, tekvica tekvica, doodhi a ghiya, (Sorekai / Chorakkai) v tamilčine, 'Chorakaa' v Malayalam, (Sorakaya / Anapa Kaya) v Telugu (Sorekai / Esugai Balli) v Kannada, 'Lau' v bengálsky, 'Dudh' v Gujarati, (Pandharabhopla / gajdy Bhopále) v maráthčina a 'Ghia Da Sag' v pandžábský. Lauko je položka zošívanie, pokiaľ ide o indickej kuchyne. To je zelenina s bledou, hladkým a voskovým zelenom povrchu a bielej hubovité buničiny. Šťava z Lauko je spotrebovaná tisíce ľudí, pretože sa domnievajú, že by prospelo ich zdravie v mnohých ohľadoch.

Prečo Lauko Juice:

Ako Lauko obsahuje takmer 96% vody, to je ideálny pre extrakciu šťavy. Je ľahko dostupné na trhu a je tiež cenovo dostupné! Navyše extrakciu šťavy z Lauko nie je vôbec ťažké. Lauko šťava je bohatá na vitamín C, vitamín B, sodík, železo a draslík. Má s nízkym obsahom tuku a hladiny cholesterolu. Výsledkom je, že tento antioxidant nápoj je veľmi populárny medzi jednotlivcami zdravia pri vedomí.

Vedeli ste, že každý šálka Lauk šťavy, ktoré budete piť obsahuje 26 mg vitamínu C? Vitamín C, ktorý je aktívny antioxidant, chráni bunky pred poškodením. To tiež zabraňuje oxidácii DNA. Okrem toho, že zvyšuje produkciu kolagénu. Zinok, ktorý je nevyhnutný minerálne, je dostatočne prítomný v Lauko šťavy. V skutočnosti, s každým šálkou fľaše tekvica šťavy, ktoré budete piť, dodáte svojmu telu asi 1,8 mg zinku. Zinok je užitočné pri udržiavaní zdravé fungovanie buniek a reguláciu hormónov v tele.

load...

Top 8 Zdravie Výhody Lauko Juice:

Medzi niekoľkými výhod, ktoré možno odvodiť zo šťavy fľaše tekvica, tu sú top 8 dôvody, pre ktoré si môžu želať, aby ho začleniť do svojej pravidelnej strave grafu:

1. Podporuje chudnutie:

Fľaša tekvica šťava je populárny medzi tých, ktorí chcú schudnúť. Všetko, čo musíte urobiť, je kôra koža čerstvé Lauko, nakrájajte na malé kúsky, vložte ho do odšťavovač a pripraviť šťavu. Majú túto šťavu pravidelne znížiť svoju váhu. Vzhľadom k tomu, šťava je naložený s vitamínmi, draslíka a železa, je veľmi výživné. Navyše je tento džús je veril na potlačenie chuti do jedla, ak sa vám podarí ho piť ráno na lačný žalúdok.

2. Podporuje trávenie a lieči Zápcha:

Fľaša tekvica obsahuje nielen rozpustnej vlákniny, ale aj nerozpustnú vlákninu spolu s vysokým obsahom vody. Lauko šťava je prospešná pre zlepšenie tráviaceho systému. Pitie Lauko šťava je známe, že účinne liečiť zápchu. To tiež pomáha pri liečbe problémov súvisiacich s tráviacej sústavy, ako je kyslosť a nadúvanie.

load...

3. Poskytuje chladivý efekt:

Vzhľadom k tomu, Lauko šťava je bohatá na obsah vody, ale ponúka aj ochladenie na teplotu tela, ktoré pomôžu doplniť vodu stratenú vo forme potu. To je absolútnou nutnosťou mať v priebehu leta!

4. Zachádza Močové problémy:

Vzhľadom k tomu, že je diuretikum v prírode, Lauko šťava vyplavuje nadbytočný obsah vody z tela. Lauko šťava sa stáva ešte účinnejšie, keď lyžicu limetkovej šťavy sa pridá do neho pred konzumáciou.

5. Zaobchádza poruchy spánku:

Ak trpíte nespavosťou, skúste zmiešaní sezamový olej s Lauko šťavou. Je známe, že vám pomôže lepšie spať.

6. Dopĺňa strata vody Obsah:

Ak ste trpia zdravotnými problémami, ako je nadmerné potenie, únava alebo hnačka, potom vypiť pohár Lauko šťavy by dokázal byť veľmi dobré pre vás. Lauko šťava prirodzene pomáha nahradiť stratené obsah vody a zároveň ovláda extrémnej smäd, čo je bežné u pacientov s diabetom. To vám revitalizovaná doplnenie straty vody.

7. Udržuje zdravé srdce:

Pitná fľaša tekvica šťavy pomáha udržiavať srdce zdravé tým, že reguluje krvný tlak.

8. Znižuje zápal pečene:

Ayurveda odporúča pitie Lauko šťavy k zníženiu zápal pečene.

Lauko Juice Recept:

Ako vyrobiť fľaša tekvica šťavu? Piť šťavu z fľaše tekvica alebo Lauko má úžasné výhody. Ale ak nemajú radi vôňu a chuť surového fľaša tekvica, tu je Lauko šťava recept, ktorý môžete chcieť vyskúšať:

 • Vezmite malú Lauko, asi 250 alebo 300 gramov na váhu.
 • Umyte Lauko dôkladne odstrániť akékoľvek povrchové nečistoty.
 • Olúpať Lauko a nakrájajte na malé kúsky. Ak je to možné, ochutnať malý kúsok, aby zistili, či tekvica fľašu chutí horko.
 • Pridá sa päť alebo šesť mäty.
 • Pridajte trochu vody a dať ju do mixéra.
 • Akonáhle je hotovo, pridajte lyžicu rasce prášku, dve lyžice čierneho korenia prášok a soľ podľa chuti. Dobre premiešajte a pridajte niekoľko kociek ľadu.

Stačí sledovať tento recept a vy budete stať fanúšikom Lauko šťavy!

Kozmetické Výhody Lauko Juice:

Vedeli ste, že pitie fľaša tekvica šťavu pravidelne v dopoludňajších hodinách môže byť užitočné pri prevencii plešatosť a predčasnému šediveniu vlasov? Nielen, že pitie fľaša tekvica šťava je známe, že poskytujú zdravý lesk na kožu a zabrániť pupienky a acnes podporou vnútorné zdravie. Lauko šťava môže byť veľmi dobré pre vašu pokožku a vlasy v nasledujúcimi spôsobmi:

9. Proti predčasné šedivenie vlasov:

Ak pravidelne piť Lauk džús ráno, je pravdepodobné, že by ste sa dostať predčasné sivé vlasy.

10. Získať hladký a krásnu pleť:

Vzhľadom k tomu, Lauko šťava vnútorne čistí váš systém, pomáha podporovať dobré kožu udržať pupienky preč a vyvážením vylučovanie oleja.

Lauko Juice krása recepty:

Či už sa rozhodnete konzumovať Lauko šťavu alebo ho použiť pre externé aplikácie, je známe, že divy. Môžete chcieť vyskúšať nasledujúce jednoduché kozmetické recepty, ktoré zahŕňajú použitie Lauk šťavy, aby si bezchybnú pleť a krásne vlasy:

1. Lauko Juice-Amla Powder vlasov Liečba Vzorec:

 • Vezmite malú Lauko, umyť a lúpať ju.
 • Potom zmes ju do mixéra a šťavu.
 • Použitie pol-a-šálku Lauko šťavy a miešať štyri lyžice amla prášku a dve lyžice olivového oleja. Teraz naneste pastu na vlasových prameňov.
 • Vychádzať z vlasových korienkov a prácu si cestu až na koniec.
 • Vyčkajte po dobu jednej hodiny a potom opláchnite kvalitným šampónom.
 • Dané v pravidelných intervaloch, toto ošetrenie vlasov bude rozširovať zdravé zámky.

2. Lauko Juice-Amla Juice lupinám Liečba:

 • Mix fľaša tekvica šťavy a amly šťavy v rovnakom množstve.
 • Masírovať tento elixír na pokožke hlavy na liečbu lupín prirodzene.

3. Lauko Juice Hair Pack pre šedivé vlasy:

 • Zmiešajte Lauko šťavu a sezamový olej v rovnakom množstve.
 • Naneste ju na vlasy a nechajte ho počas dvoch hodín.
 • Umyte ho dôkladne.
 • Prípadne môžete zmiešať Lauko šťavu s olivovým olejom a použiť zmes na vlasy prameňov.
 • Počkajte, až dve hodiny, než ju opláchnite. Urob to pravidelne, aby sa zabránilo šediveniu vlasov.

4. Lauko Juice-Uhorka pleťová maska:

 • Rošt uhorky a tekvica fľaše.
 • Šťavu a premiešame s besan.
 • Pridajte lyžicu jogurtu.
 • Dôkladne premiešajte a aplikovať ich na vašej tvári.
 • Čakať dvadsať minút a opláchnite vlažnou vodou.

Je to upokojujúce pleťová maska, ktorá dodáva pokožke pískacie pocit čistoty a vyživuje pokožku v rovnakom čase.

5. Lauko Juice, paradajková šťava zvieravý:

 • Zmiešajte Lauko šťavu so šťavou z paradajok v rovnakých množstvách.
 • Pridá sa niekoľko kvapiek uhorky šťavy.
 • Túto zmes aplikovať na tvár dvakrát denne pomocou vatový tampón. Táto domáca sťahujúce je známe, že dodávajú žiariace kože a obmedzenia vylučovanie prebytku oleja. Avšak, zdržať sa používania tohto pleťová maska, ak vaša pokožka je alergický na paradajkovej šťavy.

11. Lauko alebo Bottle Gourd na chudnutie:

Jedným z najviac podceňovaný chudnutie pomôcok je Lauko! Považovaná za ajurvédskej ingrediencie, Lauko bol používaný naši predkovia v mnohých ohľadoch. Fľaša tekvica alebo Lauko je známy pre svoje nízkym obsahom kalórií. Detoxikuje a pomáha telu schudnúť rýchlo. Je zásaditej povahy, veľký čreva čistiace a chutné taky! A to nielen môže Lauko byť varené do chutnú karí to môže tiež byť spotrebovaná ako džús!

Pozor:

Kým pitie Lauko šťava je vysoko odporúčané pre všetky prínosy pre zdravie a krásu, ktoré ponúka, je nutné cvičiť opatrnosť pri používaní ju. Piť horkú Lauko džús môže predstavovať vážne ohrozenie. Niektoré z hlavných účinkov pitnej fľaše tekvica šťavy, ktorá je horká chuť, zahŕňajú bolesti brucha, vracanie a hnačku. Z tohto dôvodu upustiť od pitia horké Lauko šťavu a v prípade, že ste náhodou piť omylom, uistite sa, že ste navštíviť lekára čo najskôr. Okrem toho je potrebné sa vyhnúť zmiešavanie fľaša tekvica šťavu s inou šťavou.

Lauko šťava má nespočetné výhody. Vzhľadom k tomu, že je ľahko položiť svoje ruky na fľaša tekvica a extrémne bezproblémová na extrakciu šťavy, prečo nie použiť vo svoj prospech?

Takže, ak máte v pláne začať s pitím Lauko šťavu ako súčasť vašej pravidelnej strave? Alebo ste začali používať? Podeľte sa s nami nižšie v sekcii komentáre.

load...