Zdravie a wellness

Banány sú dobré pre zápchu?

Banány sú dobré pre zápchu?

Hľadáte spôsob, ako zmierniť zápchu? Už ste vyskúšali voľne predajné preháňadlo bez úspechu? Potom by ste mali zvážiť použitie prírodný prostriedok na liečbu tento spoločný problém. Byť chytrý o tom, čo jete, je dôležité, keď máte problémy, ako je zápcha. Je to najlepší spôsob, ako získať úľavu a uistite sa, že problém nebude opakovať.

Banány obsahujú veľa dôležitých živín, ktoré vám poskytnú celý rad priaznivých účinkov na zdravie, na rozdiel od zmierňovanie a prevenciu zápchy. Zaujíma vás vedieť viac? Pokračujte v čítaní tohto príspevku.

Príčiny zápchy:

Zápcha má rad príčin (1). Aby sa ubezpečil, že ste chcete predísť tomuto problému, je dôležité poznať. Medzi najčastejšie príčiny patria nasledujúce:

load...
 • Diéty, ktoré nemajú potraviny bohaté na vlákninu
 • Dehydratácia a nedostatok potravín, ktoré sú bohaté na vodu
 • Konzumácia potravín, ktoré neobsahujú vlákna, ktorá vytesňuje rastlinné potraviny, ktoré sú bohaté na vlákniny,
 • Nedostatok cvičenia alebo fyzickej aktivity
 • Diéty a zníženie príjmu kalórií
 • Používanie liekov, ktoré majú zápchu ako jeden z vedľajších účinkov
 • Spotreba mliečnych výrobkov, čo je hlavnou príčinou zápchy vo veľké percento dospelých a detí po celom svete

Banány k úľave zápcha:

Banány sú myšlienka byť príčinou zápchy, a to je pravda, ale len v prípade, že nie ste jesť ovocie na správnom stupni. Mali by ste mať na pamäti, že zelené banány tento problém dôjsť, pretože stále majú veľmi vysoký obsah škrobu (2). Ak uvažujete o použití tohto chutného ovocia získať úľavu od zápchy, pamätajte, že by ste nemali konzumovať zelené banány. Urobia len problém ešte horšie.

Zrelé, žlté banány sú najlepšie, keď chcete prirodzene liečbe zápchy. Avšak, mali by ste mať na pamäti, že toto ovocie je potrebné konzumovať s mierou. Pokiaľ ho konzumovať príliš, je to s najväčšou pravdepodobnosťou zhorší problém. Len jesť zrelé banány mierne nepomôže zmierniť zápchu. Musíte sa uistiť, že budete piť veľa vody tiež.

Takže, čo robí banány dobré pre liečbu zápchy? No, na jednu, má vlákno. Ako viete, vláknina hrá veľmi dôležitú úlohu vo vašom zdraví, a to najmä vo funkcii tráviaceho systému. Stimuluje správne trávenie potravy, a to zase umožňuje jedlo prejsť hladko hrubého čreva a von z tela. Toto ovocie je obzvlášť vysoké pri nerozpustnej vlákniny, ktorá je účinná pri znižovaní zápcha. Ako môžete vidieť, takže banány súčasťou vašej každodennej stravy je skvelý spôsob, ako zaobchádzať s týmto problémom samozrejme aby bolo nutné uchýliť sa k preháňadiel, ktoré môžu mať mnoho negatívnych účinkov na vaše telo v dlhodobom horizonte.

load...

Ako sa Banány Pomoc pri zápche?

Banány môžu poskytnúť úľavu od nepohodlia a niekedy aj bolesť, ktorá prichádza so zápchou. Tu je pohľad na to, ako banány pracovať na pomoc pri zápche:

 • Ako už bolo spomenuté, banány sú dobrým zdrojom vlákniny (3), pričom nerozpustnej vlákniny, najmä. Dostanete 3 gramov vlákniny zo strednej banán, ktorý je o 10 percent odporúčané denné množstvo, ktoré vaše telo potrebuje, aby sa zabránilo zápche. Kým nerozpustnej vlákniny je veľmi účinná pri liečbe zápchy, je potrebné mať na pamäti, zvýšiť svoj príjem vody pri používaní tohto ovocia uľaviť od zápchy. Umiernená konzumácia tohto ovocia a veľkým množstvom vody je dôležité, pretože príliš veľa vlákniny môže viesť k tuhej stolice, ktorá blokuje vaše črevá, čo znamená, že odpad nie je získať z tela vylučuje.
 • Účinok banánov na hrubého čreva závisí na druhu ovocia, ktoré konzumujete. Ako už bolo spomenuté, jesť zelené banány môže spôsobiť zápchu, alebo zhoršiť stav, ak už máte, pretože tam je ešte veľké množstvo škrobu v nich. Na druhú stranu, zrelé banány zhotovené s dostatočným vodou môže pomôcť pri zabezpečení toho, aby stolica prechádza správne cez črevá bez akýchkoľvek problémov. Nezabudnite, že konzumácia zrelé banány príliš nepomôže liečiť problém.
 • Banány tiež obsahujú draslík, čo je ďalšia dôležitá živina, ktorá pomáha pri zápche. Stimuluje správny pohyb čriev, a to zase pomôže pri zabezpečení toho, že stolica je ľahko prešiel a odpad z potravín, ktoré sú riadne z tela vylučuje.
 • Tento úžasný ovocie, ako už bolo spomenuté, obsahuje veľa živín, ktoré sú prospešné pre zdravie. Enzým známy ako fruktooligosacharidov je prítomný v banán (4). To zohráva dôležitú úlohu v prevencii a liečbe zápchy. Zabraňuje banány z kvasiaceho, akonáhle sa dostanú do tráviaceho traktu. To zvyšuje trávenie rovnako. Tento enzým pôsobí tiež ako mierne prírodné preháňadlo, ktorá pomáha pri poskytovaní úľavy a prevenciu zápchy, a zvyšuje hladinu energie v tele i.
 • Banány obsahujú veľké množstvo pektínu, ktorý je komplexné sacharidy (5). To pôsobí ako spojivo na stolicu. Čerpá z molekúl vody z črevného traktu, a to vedie k stolice, ktoré je ťažké a ťažké prejsť čreve. Avšak, zrelé banány produkovať plynný etylén, ktorá zase produkuje enzým zvaný pektinasa, že sa pokazí pektín. To pomáha pri zmäkčovanie banán a uľahčuje pre vaše telo stráviť ovocie.

Používanie banány liečbe zápchy:

Je zrejmé, že jesť banány, pretože sú jedným z najjednoduchších spôsobov, ako získať úľavu od zápchy. Tu je niekoľko spôsobov, ako využiť toto ovocie tohto problému:

Prvá metóda:

 1. Jednoducho olúpať zrelý banán a jesť.
 2. Jesť 2 alebo 3 banány v intervaloch niekoľko hodín každý deň upokojiť žalúdok a stimulujú pohyb čriev. Jesť svoj prvý banány ako súčasť vašej raňajok.
 3. Aby to súčasťou vášho každodenného života, aby účinne liečiť zápchu.

Druhá metóda:

 1. Olúpať zrelý banán.
 2. Nakrájajte na plátky a pridajte ju do pohára teplého mlieka.
 3. Piť mlieko a jesť banány namočené v mlieku, uistite sa, že ste žuť správne.

Pritom každý deň vám pomôže zbaviť sa nepohodlie, bolesti, atď, ktorý je dodávaný so zápchou a zabraňuje tomuto problému už nedochádzalo.

Tretia metóda:

Ďalší skvelý spôsob, ako dostať dobroty banánov do svojho tela má kokteil. Je to chutné, zdravé a budú držať zápcha preč.

 1. Získať banán, olúpeme ich a nakrájame na plátky.
 2. Dať ich do mixéra a pridajte 1 šálku mlieka.
 3. Ak potrebujete trochu viac sladkostí, pridajte trochu medu.
 4. Blend do hladka a užívajte si!

Vzhľadom k tomu, banány sú super chutné, obsahujúce ovocie do rôznych receptov nie je ťažké. Samozrejme, že neexistuje nič ako jej to samo o sebe, alebo sa pohárom teplého mlieka, ale môžete ju použiť v mnohých dezertov, pečiva apod Pokiaľ je treba konzumovať každý deň ako prírodná liečba zápcha, odstrániš monotónnosť a získať kreatívne! Týmto spôsobom by ste sa uistiť, že ste teraz ovocie zakaždým, keď jesť a nikdy sa z toho unavená.

Zlepšenie vašej strave ako prírodnej liečby na zápchu:

Vyvážená strava je nevyhnutná, ak trpíte zápchou a ďalšími zažívacími problémami. Existuje mnoho druhov ovocia, zeleninu a ďalšie potraviny, ktoré sú bohaté na živiny, ktoré pomáhajú pri zápche, ako je vlákno, draslík, atď Banány sú len jedným z nich. Skutočnosť, že toto ovocie je bohaté na rôzne živiny robí to dôležité pridať do svojho jedálnička. Je tiež dobré vedieť, že to nie je sezónne ovocie - to znamená, že môžete používať po celý rok ako účinné prírodné liečbu zápchy.

Podľa čínskych Diétne princípov (6), je dôležité dodržiavať diétu, ktorá kladie dôraz na "neutrálny" potravín. Predpokladá sa, že tento typ stravy pomôže priniesť rovnováhu medzi teplou a studenou podmienok, ktoré sú považované spôsobiť zápchu a hnačku. "Neutrálna" potraviny vám môžu pomôcť pri odstraňovaní nevyváženosťou, napríklad nadmernému teplu alebo chladu.

Potraviny odporúčané patria nasledujúce:

 • Čerstvá zelenina, ktoré sú ľahké varenie, a nie surové.
 • Celé zrná, ale nie pšenica alebo len veľmi málo z nich. Jesť zrná v menších množstvách než zeleniny.
 • 2 alebo 3 oz. Živočíšnych bielkovín za deň. To je najlepšie, aby sa zabránilo jeho použitie ako hlavný chod. Odporúča sa ako príchuť pre jedla.
 • Veľké množstvo vody, najmä vody, ktorá je alkalická.

Mnoho ľudí, ktorí používajú tento diétny plán, sa zistilo, že to nesmierne pomohlo pri poskytovaní im úľavu od zápchy, rovnako ako ďalších zdravotných problémov.

Ak chcete odpovedať na otázku, či banány sú dobré na zápchu - to rozhodne nie sú. Všetko, čo musíte urobiť, je uistiť sa, že budete jesť len zrelé banány a vždy sledovať s veľkým množstvom vody, aby pomohla vlákno robiť svoju prácu v tráviacom trakte. Zistíte, že toto ovocie má nádherný vplyv na vaše brucho a efektívne udržuje zápcha preč. Takže, ak trpíte zápchou, zabudnúť na tie preháňadlá z lekárne; ísť za niečo prirodzené, ako banány zmierniť a predchádzať stavu.

Ako bol tento príspevok vám pomohol? Ešte povedzte nám tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...