Zdravie a wellness

7 úžasné výhody Gardenia esenciálneho oleja

7 úžasné výhody Gardenia esenciálneho oleja

Chcete použiť éterický olej, ktorého podstata vychádza z kávy? Potom gardénie silica je to, čo by ste mali hľadať! Gardenia éterický olej je olej získaný z gardénie kvetín, bratranec vášho obľúbeného ranného pick-me-up kávu.

Olej je dodávaný s radom zdravotných výhod rovnako. Chceli by ste vedieť, aké sú? Čítajte ďalej!

Čo je Gardenia Esenciálny olej?

Gardenia silica má charakteristickú vôňu, ktorá to vidí funkcie ako prominentný zložky v parfumérii a aromaterapii. Gardenia funkcie ropy v mnohých pleťové vody, parfumy a sviečky (1). Jeho vôňa odráža to jazmínu.

load...

Pri ťažbe ropy nezahŕňa parné destiláciu, ako kvetina je príliš krehký pre tento proces. Mnohé kultúry používajú intenzívny proces, saturáciou vôňou kvetov ', ktoré zvyčajne zahŕňa použitie bez zápachu živočíšne tuky pri teplote miestnosti, aby sa pasce podstatu rastlinných látok (2). Avšak, dnes, gardénie silica je hlavne parou destilovaná ako saturáciou vôňou kvetov je intenzívny proces, a potrebuje viac prostriedkov a času.

Nižšie sú uvedené Gardenia výhody esenciálny olej:

1. Anti-zápalové:

Gardenia silice vykazuje protizápalové vlastnosti. Je to účinný prostriedok na liečbu zápalových ochorení, ako je artritída, ulceróznej kolitídy a črevné zápaly. Geniposide a genipin dva špeciálne chemické látky v gardénie, ktoré sľubujú protizápalové akcie (3).

load...

Dve špeciálne chemikálie sú silné protizápalové látky, a dokonca môže pomôcť liečiť príznaky žltačky, opuch, horúčka a pečeňových ochorení.

2. Ukľudňujúce a Anti-Záchvaty:

Gardenia éterický olej má mnoho zdravotných výhod a pomáha prekonávať záchvaty. Je to efektívny sedatívum rovnako. Štúdií vyplýva, že gardénie olej vykazuje sedatívne, proti zadretiu a hypnotické aktivity u myší. Štúdia tiež zdôrazňuje, že účinok je lepšie, keď zmiešate gardénie s jujuba (Zizyphus Zizyphus) olej (4).

3. Antibakteriálne:

Gardenia silica je silný baktericídny prostriedok, ktorý pomáha, aby to účinný prostriedok na liečbu bakteriálnych infekcií, ako sú sepsa, tetanus a iní. Baktericídne aktivita tiež znamená, že ho možno použiť na povrch, ktorý chcete voňať a pobyt bezmikrobiální. Stačí pridať pár kvapiek esenciálneho oleja do vody, aby ho použiť vo forme spreja alebo posypeme pár kvapiek do vedra s vodou. Gardenia tiež pomáha chrániť pred potenciálne nebezpečnými bakteriálnych infekcií spôsobených baktériou, ako je salmonela a E. Coli (5).

4. Antioxidačné:

Gardenia éterický olej je bohatý na antioxidanty. Antioxidanty sú chemické látky, ktoré inhibujú tvorbu voľných radikálov a znižujú oxidačný stres. Môžu tiež pomôcť znížiť riziko vzniku rakoviny verejným a očistiť poškodenia vyvolávajúce toxíny z tela. Antioxidanty tiež hrajú dôležitú úlohu v oblasti zdravia pokožky a sú zodpovedné za zníženie zjazvenie a pigmentácie (6).

5. Zmierniť nálada:

Gardenia éterický olej má mnoho použitie v aromaterapii a zlepšuje náladu, znižuje úzkosť a navodzuje relaxáciu. Takže až sa nabudúce budete cítiť dole, alebo sa dostať do zhnitého nálady, pridajte trochu gardénie esenciálneho oleja do kúpeľa alebo masírovať hlavu s týmto olejom. To pomáha nielen zahrievaniu svojho tela, ale zlepšuje náladu rovnako.

6. Pomáha liečiť intersticiálnej cystitídy:

Gardenia môže pomôcť zmierniť intersticiálnej cystitídy. To pomáha znížiť bolesť v oblasti panvy a štúdie o 25 pacientov s intersticiálnou cystitídou k záveru, že 82% pacientov hlási zníženie močového mechúra a bolesti v panve do 90 dní od použitia gardénie esenciálny olej. Tak, môžete zvážiť pridanie pár kvapiek esenciálneho oleja gardénie do svojho bylinkového čaju doplniť svoj intersticiálna cystitída liečba.

7. Afrodisiakum:

Gardenia silica je domnelý afrodiziakum. To zvyšuje vašu vášeň. Takže, ak hľadáte okoreniť veci v spálni, zvážili možnosť dať váš partner si olejovú masáž gardénie alebo pridajte niekoľko kvapiek oleja do kúpeľa.

Takže dúfame, že by ste zvážiť pridanie tejto nádhernej éterický olej do vašej domácej liek kabinet. To vám pomôže prekonať mnoho menších a väčších utrpenie. Povedzte nám, ako používate gardénie esenciálny olej. Naši čitatelia by rád počul vaše názory. Zanechať komentár nižšie.

load...