Zdravie a wellness

5 najlepších jogy Asanas pre silné nohy

5 najlepších jogy Asanas pre silné nohy

Slabé nohy nebude vám kdekoľvek. Oni brániť svoju mobilitu, držanie tela, a celkový zdravotný stav. Ak chcete pridať k tomu, denné aktivity spôsobiť opotrebenie na nohy. S toľko škody, vaše nohy potrebujú nejaký výživa, flexibilita a posilňovanie, a tu je päť ásany, ktoré budú robiť práve to. Pozrite sa na ne.

Jóga pre nohy - Pridať sila a flexibilita

Vaše nohy hrajú dôležitú úlohu pri stabilizácii vášho tela. Jóga umožňuje nielen nohy ponúknuť pevný základ, ale tiež chráni pred problémami a vyvrtnutie. Dlhé hodiny státia a / alebo chôdzi môže miazga moc zo svojich nôh. Joga pomáha obnoviť túto silu a posilňuje nohy. Nasledujúce jóga ásany sú najlepšie na dosiahnutie pružné a zdravé nohy. Vyskúšajte ich.

Nohy Posilnenie jogy ásany

  1. Utthita Hasta Padangustasana (Extended Hand-To-Big Toe Pose)
  2. Ardha Bhekasana (Half žaba Pose)
  3. Vrksasana (Tree Pose)
  4. SUPT Padangusthasana (Ležiaci Hand-To-Big Toe Pose)
  5. Laghi Vajrasana (Thunderbolt Pose)

1. Utthita Hasta Padangustasana (Extended Hand-To-Big Toe Pose)

Výhody: Utthita Hasta Padangustasana zlepšuje silu v nohách a tiahne vaše stehenné svaly. To tóny vaše nohy ťahá členky, a zlepšuje celkovú rovnováhu.

load...

Postup: Stojan vo vzpriamenej polohe a zostať v rovnováhe. Spread prsty na ľavej nohe a posunúť svoju telesnú hmotnosť na ľavej nohe. Teraz, aby vaše pravé koleno k hrudníku. Siahnuť po pravej palec s prstami pravej ruky. Držte prst so svojimi stredné, kruh a špičky prstov. Pomaly natiahnuť pravú nohu dopredu zatiahnutím za pravú ruku ďalej. Pritom sa uistite, že ľavá noha a späť sú vztýčené. Potom priniesť natiahnutú pravú nohu smerom doprava, otvorenie svojej boky. Podržte po dobu 3 - 5 kľudných dychov a potom relaxovať.

Späť na obsah

2. Ardha Bhekasana (Half žaba Pose)

Výhody: Ardha Bhekasana ťahá vaše celé čelné tela, stehná a členky. To zlepšuje držanie tela a omladzuje svoje kolenné kĺby.

load...

Postup: Ľahnite si na brucho. Udržujte svoje nohy k sebe a nechajte svoje veľké prsty navzájom dotýkajú. Udržujte svoje dlane smerom nadol v blízkosti vašej hlavy a na dĺžke vzdialenosť paže. Pretiahnuť predlaktia, zdvihol hlavu a trup z podlahy. Teraz ohnite pravé koleno a priniesť pätu smerom k pravej zadok. Vezmite si pravú ruku z podlahy a dozadu a pevne zovrieť hornej časti nôh. Vyvážiť seba ľavú predlaktia pevne na zemi. Stlačiť nohu smerom sedacieho sa konala rúk. Držať pózu po dobu 30 sekúnd - 2 minúty a opakujte na druhej strane.

Späť na obsah

3. Vrksasana (Tree Pose)

Výhody: Vrksasana zlepšuje rovnováhu nôh a posilňuje ich. To omladzuje celý bytia a stavia pevnosť členok. Pomáha pri liečbe ploché nohy a má upokojujúce účinky na ischias.

Postup: Postavte sa rovno s ramenami, umiestnenými po oboch stranách tela. Teraz ohnite pravé koleno a položte pravú nohu pevne na ľavej vnútornej strane stehien. Jediným by mala byť v blízkosti koreňa ľavého stehna. Udržujte svoju ľavú nohu rovno a vyvážiť seba pri tom. Zdvihnite ruky z boku a cez hlavu a dostať svoje dlane dohromady, aby vytvorili, Namaste. ' Hľadieť vpred s upreným pohľadom smerom k bodu alebo objektu. Chrbát musí byť rovná a vaše telo napäté. Trvať dlho, zhlboka dýchala v póze a relaxovať. Opakujte to isté s druhou nohou.

Ak sa chcete dozvedieť viac o póze, kliknite sem: Vrksasana

Späť na obsah

4. SUPT Padangusthasana (Ležiaci Hand-To-Big Toe Pose)

Výhody: SUPT Padangusthasana zvyšuje svoju silu kolená a ťahá vaše lýtka, boky a stehná. Znižuje vysoký krvný tlak a zlepšuje trávenie.

Postup: Ľahnite si na chrbát a rozšíriť svoje nohy von. Ohnúť pravé koleno k hrudníku. Držte palec pravej nohy s ukazovákom a prostredníkom pravej ruky. Ak to nevyjde, slučka kus dlhú handričkou okolo bruška pravú nohu a držte končí s oboma rukami. Teraz, narovnajte pravú nohu čo najviac, ako môžete s pravou pätou smerujúce k stropu. Držte hlavu, trup a ľavú nohu pevne na zemi. Zmäkčiť vaše lopatky a rozšíriť je cez golier kosti. Sleduj oči a tvár uvoľnene. Držať pózu po dobu asi 5 až 20 hlbokých a dlhých dychov. Relax a opakujte s druhou nohou, keď ste pripravení.

Späť na obsah

5. Laghi Vajrasana (Malý Thunderbolt Pose)

Výhody: Laghi Vajrasana tóny stehná a zlepšuje trávenie a držanie tela.

Postup: Sadnite si na zem v polohe v kľaku so svojimi stehnami pri 90 ° horizontálny uhol. Držte ruky na stehnách a ohýbať dozadu. Vezmite si hlavu postupne a priblížiť ju na zem. Snažte sa dotknúť korunu hlavou k zemi. Pritom vaše stehná a zadok by ste cítiť tlak smerom dopredu. Teraz, umiestniť svoje dlane na stehná a hlavu na chodidlách nôh. Pobyt v póze po dobu 30 - 60 sekúnd a potom uvoľniť.

Späť na obsah

Silné nohy sú nevyhnutné držať pôdu a stojí vysoký. Vštepiť tieto predstavuje v joge pre nohy vo svojej každodennej cvičebný režim a dosiahnuť montér nohu.

Teraz sa pozrime na niektoré často kladené otázky týkajúce sa nôh.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Čo sú to ploché nohy?

Plochá noha je fyzický deformita, kedy klenba nohy nie je prítomný, a noha je v úplnom alebo takmer úplnom kontakte s vozovkou.

Sú problémy s nohou dedičná?

Je tu možnosť, že problémy s nohou, sú genetické, ale je možné získať aj inak.

Koľko kosti sú tam v ľudskej nohy?

K dispozícii je 26 kosti v ľudskej nohy.

Sú diabetickej ľudia náchylnejší k problémom s nohou?

Áno, existuje súvislosť medzi cukrovkou a problémy s nohou je diabetes môže poškodiť nervy a znížiť prietok krvi do nôh.

Robiť ženy majú väčšie problémy s nohou ako muži?

Ženy nosia vysoké podpätky a čerpadlá mávajú väčšie problémy nôh ako muži. Tenisky a byty sú lepšia voľba, aby sa zabránilo problémy s nohou.

Vaše nohy niesť váhu celého tela po väčšinu dňa. Rovnako ako silné korene sú nevyhnutné pre robustné a stabilné strom, to isté platí pre ľudské telo. Nohy sú základom že telo stojí ďalej a len jogy ásany môže udržať je dostatočne silná. Že robí tieto ásany bude len váš život lepšie. Vykonáva preč!

load...