Zdravie a wellness

10 úžasných dychových cvičení pre relaxáciu

10 úžasných dychových cvičení pre relaxáciu

Stres sa stal nepostrádateľnou súčasťou dnešného života. To sa často stáva devastujúce a zasahuje do rovnovážneho stavu nášho nervového systému, čo má vplyv na naše zdravie a pohodu. V takýchto situáciách môže dychové cvičenia nám pomôcť nesmierne pri obnove rovnováhy nášho nervového systému a dosiahnutie optimálnej relaxáciu.

Top 10 dýchacie techniky pre relaxáciu:

Pozrite sa na top 10 dýchacie techniku ​​pre relaxáciu, ktoré sú popísané nižšie:

1. Hlboký Alebo brušné dýchanie:

Je známe, že najefektívnejší dýchacie technika pre prevzatie kontroly nad našou nervovej sústavy a udržanie nízka úroveň stresu. Praktizovanie to len za 10 minút denne môže byť užitočné pri znižovaní krvného tlaku a srdcovej frekvencie takmer okamžite.

load...
 1. Sedieť rovno na podlahe a položte ruky na hrudi a brucha jeden po druhom.
 2. Začať inhalovanie nosom a vydychovať ústami. Môžete cítiť, ako sa ruka stále v oblasti brucha stúpa spolu s kontrakcie brušných svalov, zatiaľ čo druhá ruka sa nepohybuje toľko.
 3. Snažte sa dýchať čo najviac vzduchu, ako je to možné, takže vaše telo je opatrené veľkým množstvom čerstvého kyslíka a udržiavať počítať pomaly, ako si vydýchnuť.

2. Podnecovať dych alebo manžety dych:

Jedná sa o upravenú verziu určitého jogové dýchanie cvičenie. To dáva naše životné energie významnú podporu a zvyšuje naše vedomie do značnej miery.

 1. Pohodlne sedieť na podlahe a začať dýchať nosom rýchlo. Ústa musí byť zatvorená, ale uistite sa, že je uvoľnená dosť.
 2. Pokúsiť sa dokončiť cyklus 3 dych-inov a dych-outs za sekundu. Obnovenie normálneho dýchania po ukončení každého cyklu. Pokračovať v procese až 15 sekúnd v počiatočnej fáze. Potom sa zvýši o 5 až 10 sekúnd, ako budete pokračovať.
 3. Doba trvania vášho nádychu a výdychu by mali byť krátke, ale napriek tomu sa rovnať. To sa bude pohybovať vaše bránice extrémne rýchle, rovnako ako za, mechy '

3. Rovné dýchanie alebo Sama Vritti:

Jedná sa o druh vyváženého dýchacie techniky, ktoré by mali byť prakticky každý večer pred spaním. To je naša myseľ bez závodných myšlienok, a tým ju upokojuje a zlepšuje spánok.

 1. Nájsť miesto, kde si môžete posedieť pohodlne udržať chrbticu rovno.
 2. Teraz jazyku dýchanie a výdychov nosom, zatiaľ čo počítanie 1 až 4 zakaždým. Akonáhle zvládnete základné pránájáma, ísť na trochu vyššie počty teda 6 alebo 8 pre každý dych.
 3. Toto rovnaký alebo vyrovnaný počítanie bude brániť svoje prirodzené dýchanie do určitej miery, čím upokojenie nervového systému, posilnenie zameranie a zníženie stresu.

4. Relaxačné Breath alebo 4 - 7-8 Cvičenie:

Je to jeden z najjednoduchších dýchacie techniky, ktoré možno vykonávať kedykoľvek a kdekoľvek pre upokojujúce nervovú sústavu a zostať pokojný. Má jemné počiatočné účinky, ktoré sa stávajú prominentnej, ako ju zvládnuť.

load...
 1. Začnite s sedia rovno a ozelenenie špičkou jazyka na hornej poschodia súčasnej hneď za zubami. Musí tam byť pre zvyšok času.
 2. Kabelku vaše pery a trochu dýchať úplne ústami. Vzhľadom k tomu, vzduch prúdi okolo jazyka, môže to znieť, whooshhh '.
 3. Teraz, dýchať nosom, a pritom zatvorené papuli a počítanie 1 až 4 ticho.
 4. Držať vo vzduchu a počítať 1-7 pomaly a vytrvalo.
 5. A konečne, vydychovať ústami, zatiaľ čo počítanie od 1 do 8 a vytvára zvuk, whooshhh 'ešte raz.
 6. Opakujte celý cyklus pre celkom 4 krát.

5. Progresívne Relax:

Pokiaľ ide o pocit uvoľnené hneď od hlavy až k päte, to dýchanie cvičenie funguje najlepšie. Avšak, uistite sa, že nechcete dostať závrat, zatiaľ čo cvičí ju na cestách.

 1. Sedieť na podlahe udržiavaním chrbticu vzpriamene a oči zatvorené. Začnite pomaly a zhlboka dýchať nosom.
 2. Teraz sa zameriavajú na napätý, rovnako ako relaxačné rôzne svalové skupiny vášho tela jeden po druhom. Môžete začať od nohy a prsty na nohách a ísť postupne.
 3. Nadýchnite sa a držať dych na počet 5, zatiaľ čo napínanie svalov a to práve naopak, keď ich relaxáciu.

6. Breath počítania:

Je to v podstate súčasťou Zen praxe, v ktorej rytmus a intenzita dychov sa líši od času na čas. Avšak, celý postup je veľmi jednoduchá a ľahká.

 1. Sedieť vzpriamene na podlahu naklonením hlavu trochu dopredu a udržať zatvorené oči.
 2. Dýchať zhlboka niekoľkokrát a potom vydýchnuť prirodzene. Musí to byť pomalý a tichý postup.
 3. Kým vydychovaní vzduchu z nosa, počítať, jedna 'ticho. Opakujte celý krok a počet, dve ', zatiaľ čo výdych tentoraz. Týmto spôsobom udržať zvýšenie počítanie do, päť 'a dokončiť jeden cyklus cvičenia.

7. Alternatívne nosovej dierky dýchanie alebo Nadi Shodhana:

Podľa odborníkov sa tento spôsob dýchania môže, vyčistiť kanály 'a zvýšiť našu pozornosti. Je tiež známe, že pripojenie na oboch stranách nášho mozgu, a tým efektívne vyvažovať svoju činnosť.

 1. Sedieť na podlahe v meditačnej póze (sukhasana alebo padmasana alebo niečo podobné), ktorý je pohodlný pre vás.
 2. Umiestnite palec pravej ruky na pravú nosnou dierkou a utlačte. Medzitým vdychujete cez ľavú nosnú dierku.
 3. Potom umiestnite prstenník pravej ruky na ľavú nosnou dierkou a pevne pritlačte. Vyberte pravý palec z pravej nosovej dierky a pomaly uvoľňovať vzduch cez neho.

8. Skull Žiariace dychu alebo Kapalabhati:

To je zameraná na našom bruchu, ako musíme vydýchnuť násilne z našej podbruška počas tréningu. To tranquilizes celé naše telo, ktoré nás nakoniec pod napätie viac účinnejším spôsobom.

 1. Rovnako ako v predchádzajúcom postupe, sedieť v meditatívne predstavovať, že ste najviac vyhovuje. Majte oči zatvorené.
 2. Začať dýchať pomaly. Uistite sa, že krok inhalácia je dostatočne dlhá.
 3. Akonáhle ste urobil s ním začať rýchlo a energicky výdych. Výdych musí byť generované z dolnej časti brucha.
 4. Môžete opakovať celú vec raz za 1 až 2 sekundy a vykonať až 10krát, ako zvládnuť techniku.

9. Kompletné dychu:

Byť, úplné 'dychové techniky, to sa točí okolo využitie celého našich pľúc. Výsledkom je, že naše telo je zásobená dostatočným množstvom kyslíka, ktorý robí svoju relaxačné odozvy čítacieho zariadenia.

 1. To môže byť rozdelený do 3 etáp a budete musieť dýchať do bránice, stredne hrudníka a horných hrudných oblastiach, respektíve v nich.
 2. V prvej fáze, rebrá rozšíri do strán trochu a hornú časť žalúdka stúpa.
 3. V druhej fáze, rebrá nafúknuť do strán znovu. V dôsledku toho je oblasť v podpazuší stúpa.
 4. V tretej fáze, hrudnej kosti stúpa málo.
 5. Vzduch by mal byť vydychovaného v spätnom smere v každej z týchto 3 etapách.

10. Riadené Vizualizácia:

No, ako už názov napovedá, táto technika môže byť prevádzané buď so sprievodcom terapeuta alebo po nejakej nahraných inštrukcií. Zvyčajne to potrebuje, aby ste sa zameriavajú na určitú image, čo je príjemné povahy a má pozitívne dojmy. Udržiavať dýchanie pomaly a zhlboka zároveň. To bude vykoreniť všetky druhy negatívnych myšlienok a pomôže dosiahnuť všímavosť na riadne vykonanie.

Takže, ktorý z nich by ste chceli praktizovať pre podanie úroveň stresu dole? Dajte nám vedieť tým, že opustí komentár nižšie.

load...