Zdravie a wellness

20 najlepších výhod kostného bujónu pre zdravé vás

20 najlepších výhod kostného bujónu pre zdravé vás

Keď som prvýkrát vzal závan kostnej vývar, našiel som veľmi mäsitý pach skôr odrádza. Pridanie k tomu, meno Táto polievka je tiež pomerne odpudivé. V ideálnom prípade, kostnej vývar môžu byť vyrobené z akéhokoľvek zvieracích kostí - kuracie, hovädzie, Turecko -, ktoré sú varené spoločne s zeleniny, korenín a bylín, a nechať ich dusíme cez noc.

Zdravotníci a bloggerov nemôže prestať hovoriť o dosť kostnej vývar výhody. A pravdou je, že to delikátna a výživný elixír bol asi oveľa dlhšie. Naše babičky urobil kostnej vývar vo svojich kuchyniach zakaždým, keď niekto zostúpil s chrípkou, pamätáš? Je to preto, že táto bohatá na minerály infúzie je plná mnohých liečivými vlastnosťami.

Čo je to kostnej vývar?

Kostná vývar nie je nič iné ako akcie, podanej infúziou zelenina, bylinky a koreniny s kosťou hydiny, jahňacieho mäsa, rýb alebo hovädzie mäso. Ak chcete získať chute pravdu, treba variť tekutinu pre kedykoľvek medzi hodinu štyridsať hodín. Pridanie vývar do misky nie je len robí to intenzívne chutné, ale tiež je to veľmi zdravé. Najlepšie na tom je, že je tiež veľmi lacné, aby sa, ako to trvá základná ingrediencie, aby sa jeden.

load...

Pitím kostnej vývar, budete dávať váš imunitný systém veľkú podporu, a tiež aktivovať váš tráviaci systém. Kostná bujón je bohatá na horčíka, fosforu a vápnika. Je to dobré pre zuby, kosti, kožu, vlasy a nechty, pretože má veľa kolagénu. Štúdie hovoria, že negovať celulitídy.

Prečo je kostnej vývar dobré pre vás?

Pozrite sa tu, aké sú výhody kostnej vývar v detaile:

 1. Lieči Vyžarovacia Gut
 2. Znižuje zápal
 3. Zmierňuje bolesti kĺbov
 4. Zabraňuje chrípky a prechladnutia
 5. Podporuje trávenie
 6. Vyzeráš mladšie
 7. Propaguje Sleep
 8. Redukuje celulitídu
 9. Posilňuje imunitný systém
 10. Podporuje zdravé vlasy, kože a nechtov
 11. Pôsobí ako Detox
 12. Zlepšuje nervový systém
 13. Pomáha bojovať proti rakovine
 14. Mainatains zdravia v priebehu tehotenstva
 15. Pomáha udržiavať hladinu cholesterolu
 16. Výhody Babies
 17. Zabraňuje Dental degenerácia
 18. Zlepšuje zdravie srdca
 19. Poskytuje podporu nadobličiek
 20. Propaguje Bone Health

1. Lieči Vyžarovacia Gut

Niekedy ľudia trpia zvýšenou črevnej priepustnosti, čo má za následok únik potravín, toxínov, ako aj cudzích telies do krvného obehu. Kostná vývar bráni takej úniku. Želatína prítomný v kostnej bujóne uzatvára medzery v črevnej sliznice, čím sa znižuje inštancie hnačka, zápcha a ďalšie zažívacie problémy (1). To tiež uľahčuje absorpciu živín vybudovaním ochrannú bariéru pozdĺž sliznice črevnej steny.

load...

Späť na obsah

2. Znižuje zápal

Kostná vývar je vynikajúci domáci liek na zápaly, pretože vykazuje protizápalové účinky. Táto vlastnosť je v dôsledku prítomnosti aminokyselín, ako je prolín, L-arginínu a glycínu, ktoré sú známe protizápalové lieky (2).

Späť na obsah

3. Zmierňuje bolesti kĺbov

Kostná vývar je tiež veril byť efektívny liek na bolesti kĺbov. Chondroitín sulfát a glukosamín sú v týchto nárokoch (3). Tiež je zistené, že prítomnosť kolagénu, prolín, glycín a zlúčenín pre zlepšenie artritídy, reumatizmu, osteoporóza a ďalšie bolestivé spoločné podmienky (4).

Späť na obsah

4. Zabraňuje studené a chrípka

To je naozaj jeden z najlepších zdravotných výhod kostnej vývar. Kostná vývar polievka je považovaná za účinnú pri liečbe chrípky a prechladnutia. Vedci vypracovala štúdiu, ktorá zistila, že kuracie kosť polievka vykazovala liečivé vlastnosti vzhľadom k vojsku minerálnych látok obsiahnutých v ňom. Kostná vývar tiež účinne lieči infekcie dýchacích ciest (5).

Späť na obsah

5. Podporuje vylúhovaní

Kostná vývar je bohatá na želatínu. Želatína má kvapalín, vrátane tráviacich štiav a žlče, ktorá zabraňuje črevnú chyby z pripojenia sa k črevnej stene a pomáha zmierniť žalúdočných chorôb, ako je kŕče, nadúvanie, plynu a indigestion (6). Kostná vývar je teda veľmi užitočné pri podpore zdravé a správne trávenie.

Späť na obsah

6. Vyzeráš mladší

Kostná vývar je bohatým zdrojom kolagénu, ktorý sa pomaly otáča na želatínu. Kolagén je vláknu podobný proteín, ktorý je zodpovedný za udržiavanie elasticity pleti (7). Produkcia kolagénu stále klesá, ako ste veku. Avšak, kostnej vývar môže pomôcť obnoviť silu a vitalitu pokožky.

Späť na obsah

7. Podporuje spánok

Kostná vývar pomáha upokojiť myseľ a pomôže vám relaxovať. Obsahuje glycín, hlavná zložka, ktorá dáva kosť vývar svoje upokojujúce účinky, pomáha prekonať nespavosť, a je zodpovedný za hlbokého spánku (8), (9).

Späť na obsah

8. Redukciu celulitídy

Prítomnosť kolagénu v kostnej vývar tiež pomáha znížiť celulitídu v tele, sprísnenie kožu a zvrátiť účinky času na kožu (10).

Späť na obsah

9. Posilňuje imunitný systém

Bolo zistené, že prítomnosť aminokyselín, ako je arginín, glutamín a cysteín v kostnej pôde prispieť k zlepšeniu imunity a zníženie rizika podľahne ochorenia (11).

Späť na obsah

10. Podporuje zdravé vlasy, kože a nechtov

Kostná vývar tiež pomáha presadzovať lepšie vyzerajúce vlasy, nechty a pokožku. Kostná vývar je bohatý na kolagén a želatína, ktoré stimulujú rast vlasov a udržať vaše nechty silné. Kolagén je obzvlášť účinný v pomoci redukovať vrásky a jemné linky (12).

Späť na obsah

11. Akty, ktorou je A Detox

Naše pečeň sú pod neustálym útokom z toxínov, ktoré sa nakoniec môže nájsť svoju cestu do nášho krvného obehu. Kostná vývar pomáha udržať funkciu pečene na optimálnu v dôsledku prítomnosti glycínu (13). Je teda štartuje veľa zaťaženie pečene a uľahčuje proces odplavovanie toxínov.

Späť na obsah

12. Zlepšuje nervový systém

Kostná vývar je plná s aminokyselinou s názvom glycín. Táto aminokyselina je známe, že inhibuje excitované neurotransmitery z podávania ich účinok, a tak sa vytvorí upokojujúci účinok (14). Glycín je tiež premenený neurotransmiteru serínu, ktorá tiež môže zlepšiť svoju pamäť (15), (16).

Späť na obsah

13. Pomáha v boji proti rakovine

Kostná vývar nie je všeliek. Avšak, jeho bohaté skladovanie vitamínov a živín zvýšiť svoju imunitu a obnovu svalovej sily a trvať dlhú cestu, kým bojuje s rakovinou a toxické účinky chemoterapie (17), (18).

14. Trvá na zdraví v priebehu tehotenstva

Kostná vývar je obzvlášť bohaté na minerály, ako je vápnik, horčík a fosfor, ktoré prispievajú k rozvoju stavbu kostí vášho dieťaťa, zatiaľ čo v maternici (19). To tiež obsahuje kolagén a želatínu, ktorá podporuje a udržuje vaše kĺby a ostatné spojivového tkaniva v priebehu trvania tehotenstva (20).

Späť na obsah

15. Pomáha udržiavať hladinu cholesterolu

Kostná vývar je plný prospešných aminokyselín, ako je glycín a arginín (21), (22). Glycín má mnoho použitie, jedným z nich je to, že pomáha nižšia Low-density lipoprotein (LDL) alebo to, čo nazývame, zlého 'cholesterolu v krvi (23).

Späť na obsah

16. Výhody Babies

Kostná vývar pre deti je považovaná za veľký zdroj výživy. Je plná vitamínov a minerálnych látok, ktoré pomáhajú odvrátiť choroby, udržiavať zdravé kosti a trávenie ľahkosťou (24).

Späť na obsah

17. Zabraňuje Zubná degenerácie

Kolagén prítomný v kostnej vývar pomáha obnoviť celkové zdravie, vrátane orálneho zdravia, tým, že pomáha remineralize rozpadajúce sa zubami (25).

18. Zlepšuje zdravie srdca

Prítomnosť kolagénu v kostnej vývar tiež pomáha udržiavať vaše zdravie srdca posilnením a doplnením vaše tepny (26).

Späť na obsah

19. Poskytuje podporu nadobličiek

Kostná vývar je účinným prostriedkom v boji proti únave nadobličiek, ktoré môžete zažiť. Obsahuje dostatočné minerálne látky, vitamíny a aminokyseliny nevyhnutné na boj proti nutričné ​​deficitu (27).

Späť na obsah

20. Podporuje zdravé kosti

Kostná vývar je bohaté na minerály, najmä vápnika a horčíka (28). Oba živín - vápnika a horčíka - sú nevyhnutné pre rozvoj a udržanie silné kosti (29). Kostná bujón obsahuje kolagén, ktorý zvyšuje pevnosť kostí (30).

Späť na obsah

Komponenty kostných bujónu

Kostná živná pôda obsahuje celý rad rôznych aminokyselín, minerálov a výživných látok, z ktorých niektoré sú tu zanesenia:

Aminokyseliny: Kosť vývar je jedným z najzdravších zdrojov nevyhnutných aminokyselín, ako je arginín, glycín, prolín, a glutamínu. Prolín pomáha pri produkcii kolagénu, ktorý pomáha udržiavať vlasy, kožu a ďalšie spojivového tkaniva. Arginín uľahčuje funkciu pečene a obličiek. To tiež pomáha obnoviť reprodukčné zdravie u mužov. Glycín pomáha udržiavať svalového tkaniva, posilňuje pamäť, rovnako ako zmierňuje nespavosť. Glutamín zaisťuje perfektnú metabolizmus a chráni črevnú sliznicu.

Späť na obsah

Kolagén: je to nájdené v spojivového tkaniva bielkovín a je bohatý na kosti, kostnej drene, chrupavky, šľachy a väzy. Zrútenie kolagénu v kostnej vývary je to, čo produkuje želatínu. Kolagén môže chrániť a upokojenie sliznice zažívacieho traktu a liečiť podmienok, ako je syndróm dráždivého čreva (IBS) a žalúdočných štiav. Zvýšená kolagén tiež znižuje vrások a celulitídy.

Želatína: želatínové pomôcky ľudia s potravinovými alergiami a citlivosťou, vrátane kravského mlieka a lepku. Podporuje probiotický rast a rovnováhu vo vnútri zažívacieho traktu. Želatína je tiež kostnej stavebné minerály, zabraňuje úbytku kostnej hmoty a znižuje bolesti kĺbov.

Kostná vývar Nutričné

Organický - vývar z kuracích kostí - domáce - porcie: 1
Kalórie 6Sodík 15 mg
Celkový obsah tuku 0 g Draslík 24 mg
Nasýtený 0 g Celkové množstvo sacharidov 0 g
Polynenasýtené 0 g Diétne vlákno 0 g
Mononenasýtené 0 g Cukry 0 g
Trans 0 g Proteín 1 g
Cholesterol 0 mg
Vitamín a 0%Vápnik 0%
Vitamín c 0%Železo 0%

* Percentá odporúčanej dennej dávky Hodnoty sú založené na 2000 kalórií. Vaše denné hodnoty môžu byť vyššie alebo nižšie, v závislosti na vašej potreby kalórií.

Kostná vývar Použitie

Tento zdravý kostnej vývar má príliš veľa využitie Vzhľadom k svojej univerzálnosti a jeho nákladovo efektívne faktor. Chefs chceli použiť pre základni polievky, omáčky, alebo omáčku. Môžete použiť kostnej vývar ako základ pre variť ryžu, quinoa, alebo fazuľa. Môžete tiež použiť kostnej vývar ako deglaze keď ste sautéing.

Ako si vyrobiť kostnej Broth

Kroky pre výrobu najlepšie kostnej vývar recept je pomerne jednoduchá a vyžaduje veľmi základné zložky a príchute.

Prísady

 • 2 libry (alebo viac) z kostí zo zdravých zdroja
 • 2 kuracie nohy pre extra želatíny (voliteľne)
 • 2 mrkvy
 • 1 cibuľa
 • 2 stonky zeleru
 • 2 lyžice jablčný ocot
 • 1 zväzok petržlenu
 • 1 lyžica alebo viac z morskej soli
 • 1 čajová lyžička čierneho korenia
 • 2 strúčiky cesnaku

Budete tiež potrebovať veľké zásoby hrniec uvariť vývar do a sitkom, aby sa odstránili kúsky, keď sa to robí.

Inštrukcie

1. Je nevyhnutné, aby pečené surové kosti, najmä kuracích kostí, v rúre najprv pre lepšiu chuť. Umiestniť ich do pekáča a pečieme 30 minút pri 350F. 2. Ďalej dal kosti v hlbokej nádobe ako hrniec. Naliať vodu a ocot nad kosťou. Nechajte kosti sedieť po dobu asi 20 až 30 minút do vody a octu mixu. Kyselina mieša vo vode pomáha, aby sa živiny v kostiach ľahko prístupné. 3. Zhruba kotleta a pridať všetky zeleninu, okrem petržlenu a cesnaku, do hrnca. 4. Pridajte soľ, korenie, korenie a ďalšie byliny, ktoré používate. 5. Priveďte vývar do varu. Akonáhle je vriacej, znížiť tepelné k varu a necháme povariť, kým nie je hotovo. 6. Počas prvých niekoľkých hodinách dusenie, budete musieť nabrať nečistoty, ktoré vyplávajú na povrch pôdy. Hodiť tento penivý časť preč. 7. V posledných 30 minútach, nakrájame a pridáme cesnak a petržlen a necháme povariť ešte viac. 8. A konečne, odstráňte vývar z tepla a nastavte ju necháme vychladnúť. Potom kmeň ho pomocou jemnej kovové sitko. Tým sa odstráni rastlinné a kostí kúsky z vývaru. Keď to vychladne, môžete ju uložiť do sklenených fliaš a chladom tom až po piatich dňoch.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na prínosy pre zdravie kostí vývar a teraz musíš vedieť, prečo je kostnej vývar pre vás dobré. Takže až sa nabudúce budete sa dole s prechladnutie alebo trpí zažívacie ťažkosti, alebo si jednoducho chcete dostať zdravšie pleť a vlasy, možno budete chcieť, aby zvážila pridanie domáci kostnej vývar do svojho jedálnička. V prípade, že máte iný recept na kostnej vývar, podeľte sa s nami v komentároch.

  Odporúčané články:

 • 9 Delicious polievky pre chudnutie
 • 5 jednoduchých krokov k príprave čínska zeleninová polievka
 • Zdravé nízkokalorické polievky, ktoré vám pomôžu schudnúť
 • Zdravie Výhody & Použitie paradajková polievka

load...