Zdravie a wellness

Top 14 výhod Sandalwood (Chandan) olej pre pokožku a zdravie

Top 14 výhod Sandalwood (Chandan) olej pre pokožku a zdravie

Ak existuje jedna vonná látka, ktorá poznáme v Ayurveda, by malo byť zo santalového dreva. Vôňa je nebeské a výhody veľa. To najlepšie, čo je jeho ľahká dostupnosť. By ale ste presvedčení, keby som vám povedal, existuje veľa výhod santalového oleja extrahované z tohto voňavého dreva?

Čítajte ďalej a budete prekvapení, ropných využitie santalového dreva.

Sandalwood Oil-A Brief

Vedecký názov-Santalum album

Origin-India, Hawaii a Austrália

Široko známy pre svoju arómu a úžasné liečivé vlastnosti, olej zo santalového dreva sa odvádza parnej destilácie dreva zdrapy vyzretých santalového dreva stromov (50 až 80 rokov). Hovorí sa, že starší strom, väčšie množstvo santalového oleja. Avšak množstvo je tiež priamo úmerná cene. Rastúci dopyt je tiež dôvodom jeho vysokú cenu. Teraz musíte sa pýtať, čo robí táto látka tak populárne. Nebojte sa. Som tu, aby som objasniť všetky svoje pochybnosti o tom najvyhľadávanejšie oleja.

load...

Zloženie

Santalové silice dostane všetky svoje aromatické prítomnosť kvôli seskviterpenových alkoholov nesúcich alfa-santalol a beta-santalol spolu s santyl acetátu a santalenu.

Blending

To je často vidieť, že olej zo santalového dreva funguje najlepšie v kombinácii s niektorými ďalšími esenciálnymi olejmi. Dobrota santalového dreva je lepšie, keď sa dostane do kontaktu s inými divy prírody. Prínosom santalového oleja iste rozšíri, ak pridáte kvety ako levanduľa, rozmarín, ylang-ylang, ruža, myrha, pelargónie a tulipán, s santalového dreva. Miešanie týchto kvety sa olej zo santalového dreva zapožičia nebeské arómu a zároveň zvýšiť terapeutickú hodnotu oleja.

Výhody olej zo santalového dreva

Poďme sa pozrieť na úžasné olej zo santalového dreva výhod pre vašu pleť a zdravie.

Kožné Výhody

 1. Získať svetlý, čistý a bezchybnú pleť
 2. Lieči kožné infekcie a svrbenie
 3. Zabraňuje starnutiu kože

Zdravotné výhody

 1. Zbavte zápalu
 2. Zabraňuje kŕče
 3. Používa sa ako antiseptikum
 4. Zvyšuje obličiek Health
 5. Udržuje krvný tlak pod kontrolou
 6. Hovoriť, nie 'telesný pach
 7. Great Health Tonic Pre deti
 8. Zaháňa stres a úzkosť
 9. Bojuje vírusovej infekcie
 10. Pomáha zlepšiť pamäť

Rôzne Výhody

 1. Udržuje Chyby a baktérie v šachu

Výhody olej zo santalového dreva pre pleť

Pozrite sa na tú najlepšiu olej zo santalového dreva prínos pre starostlivosť o pleť.

load...

1. Získajte svetlý, čistý a bezchybnú pleť

Koľkokrát Nepočuli ste vaše babička odporúčame santalové pastu, keď sa sťažoval na kožné vyrážky? Je to čas-testované liek, ktorý santalové upokojuje pokožku a zabraňuje svrbí a vyrážky.

Prečo to funguje

Santalové drevo je už dlho známy pre svoje koži-friendly vlastnosťami čistiace. Pôsobí ako cicatrizant a upokojuje pokožku. Ak máte škaredé jazvy, škvrny, škvrny alebo ekzém na koži, tento olej vám pomôže zbaviť sa tých, rýchlo a zabráni opakovaniu. Je tiež účinný zvieravý, ktorý tonizuje pokožku a omladzuje ju dokonale. Ľudia so suchou pokožkou môže priniesť svojej koži späť k životu s pomocou tohto esenciálneho oleja (1).

Späť na obsah

2. Lieči kožné infekcie a svrbenie

Najlepšie výhody santalového esenciálneho oleja tiež patrí ochrana pokožky. Chladiaci účinok tohto oleja môže znížiť svrbenie kože, a tiež pomôcť zbaviť sa infekcia ľahko.

Prečo to funguje

Santal olej je známe, že znižujú zápal a erupcie kože (2). Jeho non-lepkavé vlastnosť robí to vhodný pre použitie v lete príliš. Môžete skúsiť olej zo santalového dreva na svrbenie kože rovnako. Môžete zažiť upokojujúci účinok. Olej zo santalového dreva znižuje svrbenie pokožky a má upokojujúci účinok na kožu (3). Riešenie sa tiež široko používa pre liečenie ekzému.

Späť na obsah

3. Zabraňuje starnutiu kože

To nie je ľahké, aby sa vaša pleť pred starnutím. S vekom, naša koža začína prejavovať prvé príznaky starnutia. Existuje nepochybne veľa značiek žiadajú, aby sa vaša pleť mladistvý. Ale väčšina koženej výrobky sú drahé a nedostupné.

Prečo to funguje

Olej zo santalového dreva je lacný produkt, môžete sa pokúsiť o dlhodobých výsledkov (4).

Poznámka-Ak začnete používať olej, akonáhle zistíte prvé známky starnutia pleti, to robí veľký rozdiel. Dokonca postihnutú kožu dostane mladší s dotykom santalového oleja. Pravidelné užívanie santalového dreva znižuje linky a jazvy na koži. To je tiež užitočné v zosvetlenie jazvy a strie.

Späť na obsah

Olej zo santalového dreva Prínosy pre zdravie

Pozrite sa tu niektoré úžasné výhody santalového oleja pre zdravie.

4. Zbavte zápalu

Či už ide o interné alebo externé zápal, olej zo santalového dreva môže pomôcť liečiť stavu.

Prečo to funguje

Santal esenciálny olej pôsobí protizápalovo od prírody. Má upokojujúci účinok, poskytuje úľavu od vnútorného zápalu. Tento olej je veľmi užitočné pri liečbe bolestivosť nervového systému (vrátane mozgu), obehový systém, tráviaci systém a vylučovacej sústavy. Ak niektorý z týchto biologických systémov nakazí v dôsledku horúčky, antibiotík, hmyzie útokov, toxických látok, alebo zranenia, olej zo santalového dreva môže znížiť zápal podstatne ochladením postihnutú oblasť. (5)

Späť na obsah

5. Zabraňuje Kŕče

Používanie olej zo santalového dreva ako masážny olej môže uvoľniť stuhnuté svaly spôsobené vašej sedavým spôsobom života. A to funguje nielen na vonkajšej úrovni, ale aj prekvapivo upokojuje vnútorné svalovej steny a kanály v nose a orgánovej sústavy.

Prečo to funguje

Santal olej je známe, že je vysoko kŕčom. Je to kvôli upokojujúcich a uvoľňujúcich svaly vlastnosti oleja. Pracuje na svalových vlákien, nervové vlákna, krvných ciev, a tým je relaxačné a nakoniec ukončiť ťažkým kŕče. Santalové drevo podstatné výhody ropy tiež zahŕňať účinnej liečbe kašľa, búšenie srdca, kŕče, atď. Spôsobených akútnymi sťahy svalov (6).

Späť na obsah

6. Používa sa ako antiseptikum

Olej zo santalového dreva sa používa ako pri hojení rán od nepamäti, pretože jeho antiseptickými vlastnosťami.

Prečo to funguje

Ako antimikrobiálne, olej zo santalového dreva je tiež používaný ako účinné antiseptikum (7). Používa sa lokálne, aby sa zabránilo zranenie, lézie, vredy, škvrny, atď od získania infekcie alebo gangrenózne. Okrem externých aplikácií popisuje táto silica môže byť tiež použitá interne. Pridá sa niekoľko kvapiek oleja do pohára teplého mlieka a vypiť. Pravidelná konzumácia tejto zmesi poskytuje ochranu pred vredy, rovnako ako infekcia vyvinuté v krku, pažeráku, zažívacieho traktu a obličiek traktu (8).

Späť na obsah

7. Posilňuje obličiek Zdravie

Santal olej je veľmi užitočné pri podpore močení, teda čistenie obličky.

Prečo to funguje

Ako už viete, tento esenciálny olej môže zabrániť až bolestivosť v vylučovacieho systému a vyvolávajú chladivý účinok na neho. V dôsledku toho je priechod moču sa stáva jednoduchšie, množstvo moču sa zvyšuje, a frekvencia močenia dostane značne zvýšili. Stručne povedané, olej funguje ako diuretikum a udržiava niečí renálny systém zdravý (9).

Späť na obsah

8. Udržuje krvný tlak pod kontrolou

Ak ste trpiaci vysokým krvným tlakom alebo vysoký krvný tlak, môže olej zo santalového dreva vám ťažiť veľa. Pridá sa niekoľko kvapiek oleja santalového do materského mlieka. Mať to denne pomôže.

Prečo to funguje

Santal je balená s hypotenziou komponentov, a teda môže regulovať krvný tlak, keď bol spotrebovaný kvapalinou, ako je voda alebo mlieko. Take tento olej interne znížiť riziko hypertenzie (10).

Späť na obsah

9. Povedať, nie 'Pre telesný pach

Má vaša takzvaná 24-7 dezodorant posledný deň? Ak tomu tak nie je, santalového dreva na báze prášku, mlieka alebo DEOS môže pomôcť.

Prečo to funguje

Krásna vôňa santalového dreva urobil tento éterický olej nepostrádateľnou súčasťou parfum značky (11). To je v kombinácii s produktmi pre starostlivosť o pleť, výrobky pre starostlivosť o vlasy, a dezodoranty, ktoré pomáhajú odstrániť telesný pach. Tiež vás udrží svieži a chladný dlho.

Späť na obsah

10. Great Health Tonic Pre deti

Nie všetky esenciálne oleje sú bezpečné pre deti. Ale pokiaľ ide o olej zo santalového dreva, môžete si nechať svoje deti používať bez obáv. Už sme vám povedali, že tento olej má vynikajúci upokojujúci účinok na vnútorných orgánov. Takže si viete predstaviť dopad to môže mať na zdravie vášho dieťaťa.

Späť na obsah

11. Zaháňa stres a úzkosť

Zdravý spánok je teraz luxusný, a to vďaka našej hektickej životný štýl a dlhé hodiny jazdy. Ale vzdať nie je nikdy riešením. Skúste olej zo santalového dreva. Premiešame s kokosovým olejom a používať ho pre dobrý nočný spánok.

Prečo to funguje

Byť sedatívum v prírode, olej zo santalového dreva má upokojujúci účinok na nervový systém. Odstraňuje napätie, strach, nepokoj, atď uvoľnením svoje nervy. Tak sme sa podávajú lepšie predstavu, lepšie sústredenie a pozitívne pojmy (12).

Späť na obsah

12. Stretnutie vírusovej infekcie

Je kýchanie každodenné znepokojujúce svoj tok práce? Cítite napadnutí sebemenší zmenou počasia? Možno, že ste ľahko náchylné k vírusovým infekciám. Ale nie worry.Sandalwood olej môže byť váš záchranca.

Prečo to funguje

Olej zo santalového dreva je známe, že je účinný proti značného kašľa, prechladnutia, chrípky alebo iné vírusové infekcie, (13).

Späť na obsah

13. Pomáha zlepšiť pamäť

Bez ohľadu na to, ako starý dostaneme, všetci chceme dobrú pamäť. Ako starneme, sme často ocitáme zabúdajú aj základné veci. Prečo nie skúsiť použiť olej zo santalového dreva a uvidíme, či to pomôže?

Prečo to funguje

Olej zo santalového dreva stimuluje mozgové bunky a nervy, čím sa zvyšuje koncentrácia a pamäte napájania (14).

Späť na obsah

Rôzne Výhody

14. Udržuje Chyby a baktérie v šachu

Olej zo santalového dreva môžu tiež hrať dobrý dezinfekčný prostriedok (15). Výrazné aróma tohto oleja môže odháňať škodcov, ako aj ďalšie mikróby. Z tohto dôvodu sa používa ako hlavná zložka v repelentov hmyzu, pesticídy a kvapaliny používané v výparníky pre dezinfekciu rozsiahle oblasti. Zmiešaním niekoľko kvapiek tohto esenciálneho oleja sa telo olejom, telové mlieko alebo jednoduchým vody na kúpanie môže udržať vašu pokožku bez infekcie.

Späť na obsah

Pozor

Aj napriek tomu, že olej zo santalového dreva je neplatné akýchkoľvek významných rizikových faktorov, to predsa má niektoré nežiaduce účinky. Tu je to, čo musíte vedieť o rovnaké.

 • Je vždy vhodné použiť olej zo santalového dreva spolu s niektorými dopravcom ropy.
 • Dojčiace matky a deti pod päť rokov sa musí zdržať použitia tohto esenciálneho oleja.
 • Osoby s citlivou pokožkou je nutné vykonať test kožnej náplasti pred jeho použitím. Naneste zmes na spodnej strane zápästia a nechať ju zostať po dobu 24 hodín. Môžete ju použiť, ak vaša pokožka nevykazuje žiadne nežiaduce reakcie.
 • Tí, ktorí majú zdravotné stavy, ako je ochorenie pečene a rakovina by sa to buď vyhnúť úplne, alebo ho použiť s opatrnosťou.

Ako si vyrobiť olej zo santalového dreva doma

Mnohí z nás sú skeptickí esenciálnych olejov na trhu k dispozícii. Tu je návod, ako si môžete vytvoriť svoj fľašu santalového esenciálneho oleja z hranice vašej kuchyne.

Budete potrebovať
 • Jednu šálku olivového oleja (alebo akýkoľvek iný nosič oleja podľa vlastného výberu)
 • 8 g santal prášok
 • Kastróla (strednej veľkosti)
 • Fáčovina alebo mušelín handričkou
 • Poháre s vekom
Ako spraviť

Začať proces predhriatie mikrovlnnej rúre pri teplote 200 stupňov. Teraz, aby v hrnci a zalejeme nosnej oleja v nej a pomaly sa pridá santalovou prášok do nej. Položte panvu do rúry a varíme po dobu dvoch až štyroch hodín. Po uplynutí tejto doby sa, odstrániť z rúry a kmeň mix do pohára s použitím tenká alebo mušelínu handričkou.

Váš olej zo santalového dreva je pripravený na použitie. Len uistite sa, že ho uložiť na chladnom mieste. Tak, aby bol o výhodách olej zo santalového dreva, poďme vedieť, ako sa pripraviť olej zo santalového dreva doma.

Ako používať olej zo santalového dreva

Vedieť, čo tu sú rôzne využitie santalového oleja:

Existuje mnoho spôsobov, v ktorých môžu byť použité, to aromatické silice, každý z nich svoje odlišné účinky a výhody. Poďme sa na ne pozrieť.

 • Aromaterapia-Keď hovoríme o esenciálny olej, ich použitie v terapii pár je zrejmá vec. Takže, použite olej zo santalového dreva v kúpeľoch alebo doma, aby si svoje afrodiziakálne účinky. Dokonca si môžete posypať niektoré na vankúš, aby si pokojný spánok.
 • Masážny olej, olej zo santalového dreva Blend s vašou obľúbenou dopravcom ropy a masírujte telo dostať okamžitú úľavu od bolesti svalov.
 • Pridajte In Your vaničkou-olej zo santalového dreva môže byť tiež zmiešať vo svojom vaničkou, ktoré vám pomôžu uvoľniť, takže môžete mať lepší spánok.
 • Požitie-pridať pár kvapiek oleja santalového do materského mlieka dostať okamžitú energiu a pamäť booster.
 • Použiť ako kloktadlo neriedený olej zo santalového dreva a kloktať to, ako sa zbaviť tvrdohlavý kašeľ a vyschnutým hrdlom.
 • Mix V Pleťová voda-Mix olej zo santalového dreva vo svojich krémov a pleťových vôd, ako sa zbaviť suché a svrbenie kože.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na výhodách santalového oleja. Zažili ste santal základných použitie ropy? Ak áno, čo ho použiť a ako sa vám to pomohlo? A ak ste sa snažil čokoľvek z vyššie uvedeného, ​​dajte mi vedieť, aké sú vaše skúsenosti bolo, máme radi počuť od vás!

Dovtedy sa postarať!

load...