Zdravie a wellness

24 úžasných výhod Okra - Lady's Finger (Bhindi) pre pokožku, vlasy a zdravie

24 úžasných výhod Okra - Lady's Finger (Bhindi) pre pokožku, vlasy a zdravie

Okra je lepšie známy pod všeobecným názvom ako prst dámy alebo Gumbo a populárno takzvaným, bhindi 'v hindčine,, Bendakaya' v Telugu,, Vendakkai 'v tamilčine,, Vendakai' v Malayalam,, Bende 'v Kannada,, bhindi' v gujarati, 'Bhendi' v Marathi a 'Dherash' v bengálčine. Táto vysoká rastlinných vlákien je známy pre jeho vysoký obsah rozpustnej a nerozpustnej vlákniny. Táto vysoká rastlinných vlákien je známy pre jeho vysoký obsah rozpustnej a nerozpustnej vlákniny. Táto zelenina sa zvyčajne používa v mnohých receptov a je tiež súčasťou mnohých nutričných diét, pretože je veľmi prínosné. Poďme sa rýchlo pozrieť na niektoré z úžasných výhod okra.

Okra USDA výživa Chart

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 1.5%31 kcal
Uhľohydráty 7,03 g 5.4%
Proteín 2,0 g 4%
Celkový obsah tuku 0,1 g 0.5%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 9%3,2 g

Vitamíny

Folates 88 ug 22%
Niacín 1,000 mg 6%
Kyselina pantoténová 0,245 mg 5%
Pyridoxín 0,215 mg 16.5%
Riboflavín 0,060 mg 4.5%
Tiamín 0,200 mg 17%
Vitamín c 21,1 mg 36%
Vitamín a 375 iu 12.5%
Vitamín e 0,36 mg 2.5%
Vitamín k 53 ug 44%

Elektrolyty

load...
Sodík 8 mg 0.5%
Draslík 303 mg 6%

Minerály

Vápnik 81 mg 8%
Meď 0,094 mg 10%
Železo 0,80 mg 10%
Horčík 57 mg 14%
Mangán 0,990 mg 43%
Fosfor 63 mg 9%
Selén 0,7 ug 1%
Zinok 0,60 mg 5.5%

Fytoživiny

Karotén-ß 225 ug
Krypto-xantín-ß 0 ug
Luteín-zeaxantín 516 ug

load...

100 gramov Okra obsahuje 1,5% energie z kalórií, 7,03 gram sacharidov, 2 gram proteínu, 0,1 g tuku a 9% vlákniny. Takýto obsah vlákniny môže ukázať ako veľmi prospešné pre telo. Ostatné živiny sú foláty 88 mg, niacín 1 mg, vitamín C 21.1mg, Vitamín E 0.36mg a vitamín K 53 mg. Iné ako tieto, okra tiež obsahuje 81 mg vápenaté, meďnaté 0.094mg, železo 0,8 mg, 57 mg horčíka, 0.99mg mangán, fosfor 63 mg a zinok 0,6 mg.

Zdravie Výhody ibištek či Lady prst

Poďme sa bližšie pozrieť do najlepšej okra dávok alebo Gumbo struky výhod:

1.High Obsah vlákniny

Obsah vlákniny z okra / dámske prsta je známe, že vysoká, a preto mnoho zdravotných odborníkov odporučiť pre zažívacie výhody. Vlákna pomáha procesu trávenia v tele tým, že uľahčuje správne pohyb čriev.

2. Bráni Diabetes

Okra je známe, že pomáha v prevencii cukrovky. Je bohatá na vlákninu, ktorá pomáha v prevencii tohto ochorenia.

Ako použiť

Najlepší spôsob, ako používať okra pre kontrolu diabetu je s použitím okra vody. Nižšie sú uvedené kroky, ako pripraviť okra vody:

 1. Trvať dva okra struky a odrezať ich koncov.
 1. Lepkavá tekutina bude vytekať, akonáhle sa štrbinou kryt. Neber si to umyť.
 1. Vezmite pohár plnú vody a pokles týchto struky do nej v noci a zakryte.
 1. V dopoludňajších hodinách, vyberte struky a piť vodu v skle.

Budete musieť pripraviť okra vody denne a piť denne ráno kontrolovať svoju zvýšenú hladinu cukru v krvi. Je dôležité si uvedomiť, že okra voda pomáha liečiť diabetes oveľa lepšie ako varené okrás. To je v poriadku pridať okra do karí a polievky, ale vziať surové okra namočenú vo vode pre rýchlejšie zotavenie zo zvýšenej hladiny cukru v krvi.

Prečo to funguje

Rozpustná vláknina prítomný v tomto module napomáha spomaliť absorpciu cukru do krvi.

To sa vykonáva tým, že zníži rýchlosť absorpcie cukru z čreva.

To znižuje glykemický zaťaženie glukózy v krvi, ktoré by inak narúša funkciu tela správne spracovať cukor vedúce k diabetu.

Rozpustná vláknina tvorí typ gélu vnútri čreva, ktorá spomaľuje vstrebávanie cukru v potravinách z čreva. Táto rozpustná vláknina tiež pomáha znižovať hladinu cholesterolu ťahaním v žlčových kyselín, ktoré prispievajú k zvýšenej hladiny cholesterolu. To umožňuje, aby teleso prejsť kyseliny zo systému a zabráni ich reabsorpcii.

3. Dobrý Kyselina listová Content

Tieto foláty prítomné v okra znižuje defekty neurálnej trubice v novorodeniatko. Tak, to je vysoko odporúčané pre ženy v období pred počatím alebo tehotenstvo.

4. Vitamín K výhody

Vitamín K je ko-faktorom v procese zrážania krvi. To tiež zohráva dôležitú úlohu pri posilňovaní kosti v našom tele.

5. Kontroly Astma

Astma môže byť tiež liečiť bez prstov okra / dámy vo vašom jedle. Ľudia s diagnózou astmy sú silne navrhol konzumovať okra.

6. Zabraňuje Zápcha

Uľahčením správnu absorpciu vody, okra / dámsky prst zeleniny zaisťuje voľné nakladanie pohybu v ľudskom tele, a tým zabraňuje zápcha.

7. Zabraňuje Úpal

Okra pomáha predchádzať sunstrokes.

8. Preventívne proti rakovine hrubého čreva

Predpokladá sa, že všetky choroby začínajú v hrubom čreve. Pridanie okra vašich jedál zaisťuje prevenciu rakoviny hrubého čreva a ďalších príbuzných ochorení do značnej miery.

9. Ovládanie Obezita

S pravidelným používaním okry, buď v surovom alebo varené forme, môžete sa vyhnúť obezite do značnej miery. Obezita nie je nevyhnutne v dôsledku konzumácie mastných a kalorických potravín, ale aj kvôli nedostatku živín.

10. Ovládanie Cholesterol Level

Táto zelenina zabezpečuje menšiu absorpcie cholesterolu, prevenciu srdcových ochorení a ochorení vyskytujúce sa v dôsledku cholesterolu v krvi. Cholesterol je dominantným faktorom v tele, ktorá spúšťa obezity a srdcových ochorení.

11. Low GI (glykemický index) Jedlo

Ak ste diabetik, bude vaše zdravie praktický lekár poradí, jesť potraviny s nízkou hodnotou GI. Okra je jednou z potravín, ktoré prichádzajú s indexom GI 20 a podľa lekárskych noriem, je hodnota GI okra je považovaný za veľmi nízke.

12. Zabraňuje ochorenia obličiek

Problémy s obličkami sú hrozbou, ak sú diagnostikované s typom - diabetom 2. Takmer polovica z chorôb súvisiacich s obličkami sú spôsobené diabetes. Ak budete mať ibištek pravidelne vo vašej strave a okra vody rovnako, pomôže predchádzať ochorenia obličiek.

13. Pomáha pri trávení

Kvôli obsahu rozpustného vlákna, okra prispieva k urýchleniu tráviaci systém, zlepšuje hladinu cukru v krvi a znižuje riziko srdcových chorôb. Je mimoriadne vhodný pre tráviaci systém.

14. Dobrým zdrojom antioxidantov

Ak budete mať potraviny bohaté na antioxidanty, pomáha pri prevencii rakoviny, srdcových chorôb a predčasného starnutia. Ibištek obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ako kvercetín, katechín, epicatechin, prokyanidinovými a rutinu. Takže to nielen zabráni a lieči cukrovku, ale celý rad ďalších zdravotných problémov! Niet pochýb o tom, že sa nazýva super jedlo!

Kožné Výhody Ibištek

15. Vláknina pre zdravú kožu

Okra je bohatým zdrojom vlákniny. To tiež udržuje zažívacie ťažkosti preč. Správne trávenie odráža cez zdravo vyzerajúcu pokožku.

16. Vitamín C pre mladšiu pleť

Nájdený v okra Vitamín C pomáha udržiavať mladšie vyzerajúcu pleť. Pomáha pri opravách telesných tkanív. Toto, podľa poradia, pomáha udržať vaše pleť mladšia a tiež robí to vyzerať živšie.

17. Zabraňuje Pigmentácia kože

Nájdené v okra živiny skutočne pomáhajú predchádzať pigmentáciu pokožky. To je užitočné pre omladenie pokožku a opravy škôd.

Vlasy Výhody Ibištek

18. Skákacie vlasy

Ak ste unavení z vášho núdzi vlasy, skúste použiť okra získať ktoré sa vracajú späť. Variť okra s trochou vody a transparentné slizu, ktorý dostanete môžu byť použité, aby si svoje skákacie vlasy dozadu.

19. Vlasový kondicionér

Rovnaký sliz možno použiť ako vlasový kondicionér. Umyť si vlasy a vytlačíme prebytočnú vodu. Masírujte vodnatý sliz do vlasov a dôkladne opláchnite vodou.

20. Skalp hydratačný

Okra je vynikajúci hydratačný krém pre suchú a svrbiacu pokožku hlavy. Ponecháva vaše vlasy jemnú a nie je škodlivá ako ostatné kozmetiky na trhu k dispozícii. Je to skvelé pre ľudí s nepoddajné, kučeravé a bez života vlasy.

21. Bojuje lupy

Okra zlepšuje celkový stav pokožky hlavy a bojuje proti lupinám. Hydratuje pokožku hlavy a udržuje lupiny preč.

22. Shiny Hair

Okra, ak je použitý ako vlasy plákanie, dáva veľkú lesk vlasov. Môžete dať svoje pravidelné kondicionérom miss raz za čas a starať sa o svoje vlasy prirodzenou cestou.

Ďalšie výhody okra / Lady prst

23. Zlepšuje imunita 24. Zlepšuje zrak

Ako vybrať dobrú kvalitu okra?

Hoci lokálne využitie okra robí veľa dobre, my jednoducho nemôžeme ignorovať, ako prospešné jeho príjem je. Väčšina z nás sú bezradní, keď odišiel pochybnosti o tom, ako si vybrať dobrú okra. Tu je stručný sprievodca, ktorý vám pomôže pochopiť proces výberu lepšie.

 1. Menšie kontajnery: Vždy sa pozrite na menších struky, pretože sú mäkké. Chutia lepšie ako tie väčšie, ktoré sú tuhé a vláknité taky.
 1. Bright Color: Pozrite sa na jasne zelenej farbe struky. Môžete tiež nájsť odrody vínovej alebo tmavo červené. Tie sú tiež použité na účely varenie, ale tie zelené sú široko používané.
 1. Nepoškvrnený Struky: Pri voľbe ibištek, a pokúsiť sa pozrieť na tie, bezúhonný. Jedná sa o čerstvé a nie sú zhnité zvnútra.
 1. Tuhosť: Kontrola tuhosti okra. Kým menšie plody sú všeobecne súťaž, mali by nemala byť príliš mäkká.

Ako uchovávať okra?

 1. Okra by mali byť skladované neumývané.
 1. Môžete uložiť do papierového vrecka alebo jednoducho zabaliť do novín. Ak nechcete mať papierový sáčok, môžete tiež uložiť ho do perforovaného plastového vrecka.
 1. Uistite sa, že ste ju udržali v najteplejšej časti chladničky. To by pomohlo ho uchovávať po dobu až 3 dní najmenej.
 1. Okra tendenciu rozkladať rýchlejšie, keď držal naozaj zima. Takže, uistite sa, že ho uložiť do teplejšie teploty v chladničke.
 1. Jednoducho Blanch celé okra a zmraziť je, ak chcete ju uložiť dlhšia.

Tipy pre použitie:

 1. Pred pečením dôkladne opláchnite celý okra dobre vodou.
 1. Po umytí, pohladiť ho úplne vyschnúť, suchým uterákom.
 1. Potom môžete uložiť v zip-lock vrecka a nechajte ju cez noc v chladničke pred použitím ďalší deň. Vďaka tomu bude menej slizký pri varení. To umožní, aby okra zmrazenie pevnej látky.
 1. Rýchlo vložiť okra do svojho misky po nástupe to z chladničky. Môžete ju použiť ako celok alebo sekanej.
 1. Pred pridaním do misky vždy zastrihnúť konca.
 1. Nedovoľte, aby sa to rozmraziť sa vyhnúť z sliming von.

Tipy pre varenie

 1. Aby sa zabránilo príliš veľa sliming, smažiť to v oleji krátko pred pridaním všetko korenie. Tým sa znižuje sliz do značnej miery. Odobrať okra z panvice a necháme a pridať ho ku koncu po tom, čo ste pripravený zvyšok misky.
 1. Namočte ju v octom alebo citrónovou vodu pred použitím. Ďalšou možnosťou je pridanie citrónu alebo octu do misky samotnej, aby sa rúbať sliz.
 1. Blanch okra po dobu 3 - 4 minúty znížiť sliz a pridajte do misky, keď je takmer uvarené.

Lahodnú Okra recept

Vzhľadom k prítomnosti živín, mali by ste si určite patrí okra vo vašej pravidelnej strave. So svojím menej cholesterolu a kalórií obsah, môže byť konzumované v značnom množstve tiež.

Okra alebo Lady prst môžu byť konzumované v mnohých ohľadoch. Najlepší spôsob, ako konzumovať ich, aby zeleninu bez omáčky. Klobása Okra, Okra so slanou kukurica, vyprážaný Ibištek, atď sú niektoré ďalšie zdravé recepty, ktoré môžu byť vyrobené za použitia okra. Všetci máme okra normálnym spôsobom, tj, vo forme rastlinného misky. Tu je recept, ktorý je rýchly, chutné a iná príliš.

Grilované Okra

prísady

Okra, olej z hroznových alebo olivový olej, soľ a citrónová šťava.

procedúra
 • Po prvé, pripraviť gril na drevené uhlie na vysokú tepelnú plameňom.
 • Orezanie koncov alebo stoniek na okra.
 • Teraz, hodil ju na oleji tak dôkladne, ako pokryť s olejom.
 • Umiestnite okra na grile na drevené uhlie a zakryte pokrievkou.
 • Ponechať tak pokryté až uvidíte značky grilu na okra. Malo by to vyzerať trochu spálený na okrajoch.
 • Zapnite ju po tom, a nechať ju dostať na grile na druhej strane rovnako.
 • Potom, čo urobil, odstrániť ju z grilu a posypeme trochu soli a citrónovú šťavu a vychutnať si grilované, horúcu okra.

Dúfam, že sa vám to páčilo tento článok o zdravotných výhod okra a zistil, že je užitočné tiež. Prosím zanechať komentár a povedzte nám, ako sa vám to páčilo. Zostať fit, zostať zdravý!

load...