Zdravie a wellness

26 najlepších výhod Geranium pre pokožku, vlasy a zdravie

26 najlepších výhod Geranium pre pokožku, vlasy a zdravie

Kto nemá rád pozerá na krásnych kvetov? Existuje veľa kvetov, ktoré možno skutočne považovať za požehnanie prírody kvôli ich obrovské zdravotné a kozmetické výhody. Jeden taký úžasný kvet je pelargónie. Aj keď nie je príliš časté, tento červenkastého celkom kvetina má rozsiahle využitie vo svete aromaterapie. Vedecky pomenovaný Pelargonium odoratissimum, esenciálny olej Geranium môže liečiť rôzne neduhy, od depresií a nervových porúch žalúdočnej infekcie.

Esenciálny olej sa pripravuje z stonku, listy a kvety pelargónie pomocou parnej destilácie. Celá pelargónie rastlín, s výnimkou koreňov, môže byť použitá na výrobu tohto oleja (1). Geranium olej je tiež nazývaný, chudáka ruže ', pretože jeho pomerne rovnakých rysov s ružového esenciálneho oleja a nižšiu cenu.

V tomto článku sme zostavili niektoré z najlepších výhod pelargónie ponúka pre našu pleť, vlasy a zdravie. Prečítajte si o to dozvedieť sa viac!

Geranium Výhody

Zdravotné výhody

 1. Je skvelý antibakteriálne, protiplesňové, a antiseptické
 2. Posilňuje imunitu
 3. Výborný Anti-hemorrhagic Agent
 4. Zvyšuje metabolizmus
 5. Pôsobí ako diuretikum
 6. Pomôcky gastrointestinálne a kardiovaskulárny systém nepriamo
 7. Zabraňuje Fatálne Neural poruchy
 8. Stimuluje žľazy s vnútornou sekréciou & normalizuje vylučovanie hormónu
 9. Má vlastnosti Vermifugal
 10. Ochorenia dýchacích ciest zaobchádza
 11. Zachádza Dámske zdravotné problémy
 12. Je antidepresívum
 13. Lieči Športovcov noha
 14. Má vlastnosti Cytophylactic
 15. Is A hojivý
 16. Detoxikuje vaše telo

 kožné Výhody

 1. Hojí rôzne kožné poruchy
 2. Prírodné čistiace Skin
 3. Je skvelý zvieravý
 4. Bojuje proti príznakom starnutia
 5. Má vlastnosti Cicatrisant
 6. Vlastnosti Deodorant
 7. Je tonikum Skin

Vlasy Výhody

   1. Reguluje mazu sekrécie
   2. Podporuje rast vlasov
   3. Dodáva kvetinové aróma na vlasy

Výhody Geranium pre zdravie

Poďme sa pozrieť na zdravotné výhody muškátu.

load...

1. Veľký antibakteriálne, protiplesňové, a antiseptické

Geranium olej je antibakteriálny, antimykotické, antiseptické a prírodou. To odvráti množeniu baktérií a plesní na rany a poranenia a ochranou pred infekciami (2).

Späť na obsah

2. Posilňuje imunitu

Má jednoduchý studený hodiť svoj život mimo zariadenia? Ste náchylní k zmeny počasia? No, budete musieť posilniť váš imunitný systém.

load...

Geranium funguje ako imunity posilňovača vďaka svojej antimikrobiálne účinky (3). Posilňuje obranné bunky nášho tela, takže sa môžeme vysporiadať s rôznymi vnútornými i vonkajšími toxickými výzvy úspešne.

Späť na obsah

3. Vynikajúci Anti-hemorrhagic Agent

Geranium možno pripojiť krvácanie v dvojnásobnej spôsobom.

Byť styptický, bráni prietoku krvi zmluvné naše tepny a žily. Tiež hemostatické vlastnosti robia koagulačné postup rýchlejšie a uľahčuje zrážanie krvi. Obe tieto vlastnosti sú užitočné pri liečbe rán a odvrátenie infekcie (4).

Späť na obsah

4. Zosilňuje Metabolizmus

Vedci dokázali, že pelargónie má cytophylactic vlastnosti (5). Je schopný zvýšiť náš metabolizmus, ktorý je nevyhnutný pre udržanie zdravia, ako aj rast nášho tela, vrátane reprodukčných buniek.

5. Je diuretikum

Bylina je tiež široko známy pre svoje močopudné vlastnosti.

To uľahčuje odvádzanie moču z močového mechúra. Výsledkom je, že telo zbaví radu toxických materiálov a nadbytočných prvkov, ako je sodík, kyseliny, žlče, tuk, voda, atď (6).

Späť na obsah

6. Pomôcky gastrointestinálny a kardiovaskulárny systém nepriamo

Geranium má nepriamy vplyv na naše gastrointestinálneho a kardiovaskulárneho systému (7). Ako sa zvyšuje močenie, trávenie sa zlepší, a žiadny plyn sa hromadí v čreve. To tiež znižuje hladinu sodíka v našom tele, ktorý udržuje krvný tlak normálny.

Späť na obsah

7. Zabraňuje Fatálne Neural poruchy

Ďalšou výhodou použitia pelargónie je, že môže, aby naše mikroglie aktívne a uľahčuje uvoľňovanie oxidu dusnatého, čo je silný prozápalový faktor. To môže znížiť zápal v našich mozgových buniek a udržať neurálnej degenerácie na uzde. Preto sa môže zabrániť fatálne nervové poruchy, ako je demencia, Alzheimerova choroba a ďalšie (8).

Späť na obsah

8. Stimuluje žliaz s vnútornou sekréciou & normalizuje vylučovanie hormónu

Geranium môže byť použitý ako tonikum pre stimuláciu žliaz s vnútornou sekréciou, a normalizáciu sekréciu hormónov (9). To môže tiež zjednať fungovanie rôznych interných systémov pre udržanie štandardné množstvo kyseliny, žlče a enzýmy v našom tele.

Späť na obsah

9. Vlastnosti Vermifugal

K vermifugal vlastnosti pelargónie sú veľmi prospešné pre deti (niekedy dospelých i). To môže pomôcť toget zbaviť črevných červov.

Späť na obsah

10. Ochorenia dýchacích Zachádza

Geranium nie je označovaný ako celkový zdravotný booster pre nič za nič. Je úžasné, pre všetky orgánové systémy, vrátane dýchacieho systému, ktorý je náchylný k zmenám v počasí.

Rad dýchacích ciest, ako sú bolesti hrdla, nosa infekcie, atď možno liečiť pelargónie (10).

Späť na obsah

11. Zaobchádza Zdravie žien Problémy

Žena prechádza veľa problémov na dennej báze, či už je to jej problémy domácnosti, zaoberajúca sa svojimi deťmi, alebo jej vlastné zdravotné ťažkosti. Menzes a slabé kosti sú len pár z nich. Našťastie, pelargónie je vysoko efektívny pri riešení zdravotných problémov rôznych ženských siahať

Od predmenštruačných kŕčov až syndrómu po menopauze (11).

Späť na obsah

 12. Pôsobí ako antidepresívum

Môžete použiť pelargónie esenciálny olej ako antidepresívum (12). To zmierňuje stres, napätie a úzkosti a navodzuje pocit relaxácie.

 13. Lieči Športovcov noha

Geranium je skvelý liek na bolestivé a dráždivé mykózy nôh. Stačí dať päť kvapiek esenciálneho oleja pelargónie a morskou soľou vo vedre s teplou vodou a ponorte nohu do neho pre okamžitú úľavu. Tento postup dvakrát denne opakovať. Môžete tiež masážny olej vlažnou vodou, seasalt a pelargónie olej k masáži na postihnutú oblasť dvakrát denne (13).

Späť na obsah

 Vlastnosti 14. Cytophylactic

Geranium olej podporuje rast buniek recykláciou mŕtve bunky a regeneráciu nové (14). To pomáha metabolizovať telo efektívne, ktorý zaisťuje zvýšenú buniek a gamét rast.

Späť na obsah

15. Hojivý Properties

Geranium funguje dobre, pokiaľ ide o liečenie otvorených rán. Stačí použiť niekoľko kvapiek pelargónie oleja zmiešané s dopravcom ropy podľa svojho výberu na rany.

Olej urýchľuje hojenie rán a chirurgické rezy. Jeho ktorá vychádza krvácanie, antibakteriálne, antimikrobiálne a cytophylactic vlastnosti, aby to dobrý hojivý (15).

Späť na obsah

16. Detoxikuje telo

Geranium, že silný antioxidant, pomáha pri detoxikácii nášho tela. To eliminuje škodlivé voľné radikály, ktoré upratovať dôležité živiny z tela (16).

Späť na obsah

 Výhody Geranium pre pleť

17. Lieči rôzne kožné choroby

Geranium je dobre známa pre svoje pozitívne účinky na rôznych kožných ochorení, ako je akné, vyrážky, ekzémy, dermatitída, plesňové infekcie, atď

Najlepšia vec, o pelargónie esenciálneho oleja je, že sa jedná o cicatrisant. Takže, môže to pomôcť slabnúť jazvy postupne a aby naša pleť Flawless (17).

Späť na obsah

18. Prírodné čistiace Skin

V deň, kedy je špina a znečistenia rozhodne robí naša koža vyzerať nudné, a my sme vľavo s inú možnosť, než aby ju mohli použiť komerčných produktov doplniť a oživiť našu pokožku. Ak ste ochotní prijať prirodzenou cestou, skúste použiť pelargónie.

Geranium esenciálny olej je prírodný čistiaci prostriedok. Môže byť použitý priamo na kožu za účelom čistenia alebo pridávať do vody na kúpanie. Či tak alebo onak, môžete získať žiariace a žiarivú pleť (18).

Späť na obsah

19. Je skvelý zvieravý

Na sťahujúce vlastnosti pelargónie sú veľmi výhodné pre naše kože (19). Ich zvýšenie svalovej kontrakcie, a preto sme sa dostať pevný a tónovaný vzhľad.

Späť na obsah

20. Bojuje proti príznakom starnutia

Kto nechce vyzerať mlado navždy? Avšak, s použitím trhovej výrobky po celú dobu môže mať opačný účinok pri použití dlhšiu dobu. Riešenie? Choď prírodné s pelargónie.

Vzhľadom k tomu, kontrakcie svalov a tkanív sa zvýšil o pelargónie, kože neprehýba. Naša pokožka tváre dostane utiahnuté a bez vrásky alebo jemné linky sú vidieť. Stručne povedané, to pomáha účinne bojovať proti rôzny anti-aging príznaky (20).

Späť na obsah

Vlastnosti 21. Cicatrisant

Každý, kto chce ich pokožka bude jazva a prosté zo značiek ordinácií, akné, vredy, kiahne, alebo tuk praskliny.

Geranium olej je silný cicatrisant, a to pomáha pri blednutiu tieto jazvy a škvrny, čo sa im zmiznúť s časom (21). Navyše olej tiež uľahčuje krvný obeh pod povrch kože a pomáha podporovať rovnomerné rozloženie melanínu.

Späť na obsah

22. Dezodorant Properties

Esenciálny olej má príjemnú a povznášajúci arómu. To nie je krutý na koži. Vôňa oleja pretrváva na pokožke po dlhú dobu. Navyše jeho antibakteriálne vlastnosť napomáha odstráneniu telesného pachu príliš (22).

Späť na obsah

23. Skin Tonic

Geranium olej pomáha tón pleti (23). Olej zabezpečuje všetky systémy a telesné funkcie pracovať správne. To má tiež vplyv na endokrinné žľazy, ktoré regulujú rôzne hormóny, kyselín a enzýmov v tele, čo má za následok zvýšenie pevnosti a zlepšenie funkcie zažívacieho, respiračné, nervové, obehový a vylučovací systémy. To všetko zabezpečuje viac tónovaný kožu, korigovaný zmena farby kože, zvýšenú pleť, zníženie akné, dermatitídu, a kožných ochorení, a žiarivú pleť.

Upozornenie: Olej sa musí riediť nosným olejom a potom sa nanáša na kožu, alebo pridaný do kúpeľa. Olej môže byť tiež vdychovanie po kropenie pár kvapiek na kúsok tkaniny alebo tkanive. Okrem toho môžete použiť éterický olej do difuzéra či odparovača. Neberte olej interne, ak nie je uvedené zdravotníci, pretože by to mohlo mať toxické účinky. Tehotné ženy nesmú používať olej, pokiaľ nie je predpísaná lekárom.

Späť na obsah

Výhody Geranium na vlasy

24. Reguluje mazu sekrécie

Geranium je ideálnym riešením pre suché i mastné vlasy. To môže vyvážiť olej v našej pokožke hlavy a vlasov, aby naše vlasy pramene sú oživený a zdravý vzhľad. Pracuje na mazových žliaz prítomných na našej pokožke hlavy a reguluje sekréciu kožného mazu. Ako výsledok, dostaneme hladká a hebké kučery (24).

Späť na obsah

25. Podporuje rast vlasov

Chcete dlhý a flow, zdravé vlasy, ktoré môžu ľudia závidia? Prijať pelargónie olej zmiešaný s inými nosnými olejmi.

Geranium môže podporovať rast vlasov tým, vyživuje a tonizačný našu pokožku hlavy (25).

Späť na obsah

26. Dodáva kvetinovou vôňou na vlasy

Esenciálny olej môže byť zmiešaný s bežným šampónom dať vlasom magické kvetinovú vôňu.

Späť na obsah

Pozor

Všetci vieme, že s použitím éterických olejov môže byť trochu riskantné, a to najmä pre citlivú pokožku. Takže, pred použitím pelargónie olej, je potrebné, aby na niekoľko bodov v pamäti:

   • Uistite sa, že nie ste alergickí na oleji. Vykonať kožný test na nohách alebo zápästia. Majte to na dobu 24 hodín a kontrolovať všetky abnormality.
   • Geranium by nemal byť používaný pre tehotné ženy a dojčiace matky, pretože má obrovský vplyv na sekréciu radu hormónov.
   • Geranium zmesi úžasne s inými éterických olejov, ako je bergamot, mrkva osivo, cédrového dreva, bazalka, levanduľa, vápno, pomaranče, jazmínu, grapefruitu, neroli a oleja rozmarínu. Tak, neskúšajte zmiešaní s iným exotickým olejom.

Ako si vyrobiť Geranium Oil doma

Niekedy, ako sa požadovaný typ esenciálneho oleja na trhu, môže byť trochu zložitejšie, takže prečo nie my skúsiť robiť pelargónie olej doma? Nejedná sa o veľmi jednoduchý proces, ale to zaručuje čistotu a nie je to, čo chceme?

Ako sme videli skôr, pelargónie éterický olej sa získava pomocou parnej destilácie stonky a listy. Ale vedeli ste, že mladé listy pelargónie dodala pikantné citrónovú vôňu, zatiaľ čo staršie listy dávajú olej silný a príťažlivý ruže vôňu. Úžasné, nie je to!

Teraz sa pozrime na proces.

Čo potrebuješ

   • Geranium listy (staré alebo mladé na základe vášho výberu)
   • Trecie misky a paličky
   • Nosič oleja podľa vlastného výberu (jojobový olej alebo mandľový olej)
   • Veľká nádoba s vekom
   • Malé nádoby alebo fľaše s viečkami
   • Sitko
   • Mušelín handričkou alebo syrárske

Ako spraviť

   1. Triediť pelargóniový lístia zo závodu a očistiť od nečistôt a úlomkov. Uistite sa, že listy sú suché a svieže.
   2. Rozdrvené listy v mažiari s paličkou, kým nie sú úplne roztlačené a všetky tlstý a dužinaté. Teraz pasta zvyšok počas dvoch hodín.
   3. Preneste pastu do veľkej nádoby a naliať niektoré z nosného oleja, kým sa vzťahuje na pastu. Zapečatiť pohár a nechajte ho odpočinúť si ho atleast dva týždne v chladnom a suchom palca.
   4. Po dvoch týždňoch, skontrolujte nádobu pre vôňu a mleli ďalej v prípade, že vôňa nie je až do svojho očakávania. V prípade, že vôňa je príliš ohromujúce, pridať niektoré ďalšie nosné oleja.
   5. Potom, čo ste spokojní, nalejte olej zmiešaný v malých pohároch po napínal ju cez mušelín handričkou alebo tenká. Použite pelargónie olej podľa vašej požiadavky.

Ako sme videli, pelargónie ponúka nespočetné množstvo zdravotných výhod, takže nie je to fér, že by sme mali začať využívať to viac? Ak si neveríte komerčné pelargónie olej, môžete urobiť jednu doma. Tak prečo čakať? Skúste to a podeľte sa o svoje skúsenosti s nami.

load...