Zdravie a wellness

5 úžasných prínosov chalupy

5 úžasných prínosov chalupy

Boysenberry je purpurovo modré farebné, veľké, šťavnaté bobule, ktorá je vlastne hybrid medzi Európskym malina, Logan berry a Pacifik bobule. To bobule chutia trochu kyslý a môže byť rád ako celok ovocie alebo džem, želé, omáčok, sirupov a podobne.

Môžu byť taktiež použité v dezerty, jogurt a smoothies pridať sladké kyslosti, čo je recept ešte chutný a neodolateľné. Černice sú nielen chutné, ale sú tiež veľmi výživný taky!

Černice Nutričné ​​hodnoty:

  • Kalórie: Štandardné porcia nesladeného Černice sa skladá z 142 kalórií. Šesť z týchto kalórií pochádzať z tukov, 10 z proteínov a zvyškom 126 kalórií sú sacharidy - väčšinou cukor.
  • Vitamíny: Černice majú vysoký obsah vitamínov. Jedna porcia Černice je práve dostatočná pre splnenie 45% dennej odporúčanej hodnoty kyseliny listovej a 28% vitamínu K. Ďalšie vitamíny, že hostitelia zahŕňajú vitamín A, B6, C, E, tiamín a niacín. Značné dávky riboflavínu a kyseliny pantoténovej sú tiež v Černice.
  • Minerály: Černice sú vynikajúcim zdrojom rôznych zdravotných ťažiť nerasty rovnako. Jedna porcia Černice môže doplniť svoje telo mangán, železo, draslík, vápnik, fosfor, meď a horčík.
  • Proteíny: Tie môžu byť veľkou desiatu voľba pre tých, ktorí si chcú doplniť svoj príjem bielkovín. Väčšina bielkovín zistených v Černice sú esenciálne aminokyseliny, ktoré musíte konzumovať navonok a sú dosť pre splnenie 6% svojho denného požiadavky.
  • Tuky: Černice zahŕňať takmer jeden gram tukov v jednej porcii. Väčšina z týchto tukov sú zdravé, nenasýtené odrody a teda nezvyšujú hladinu zlého cholesterolu LDL v systéme.
  • Sacharidy: A konečne, Černice tiež obsahovať 35 gramov sacharidov v jednej porcii. Z týchto 35 gramov, 20 g sacharidov sú cukor, zatiaľ čo zvyšok 25 sú vlákniny.

Pozri tabuľku pre hĺbkovú analýzu živín vo černice:

Fakty o výživovej chuti, mrazené, nesladené
Princíp Výživná hodnota Percento rda
Energia 66 kcal 3%
Celkový obsah tuku: 0,3 g 1%
Nasýtený tuk 0 g 0%
Trans tuku 0 g
Mononenasýtený tuk 0 g
Polynenasýtený tuk 0,2 g
Cholesterol: 0 mg 0%
Sodík: 1,3 mg 0%
Celkové množstvo sacharidov: 16,1 g 5%
Diétne vlákno 7 g 28%
Cukry 9,1 g
Proteín 1,5 g 3%
Vitamíny
Vitamín a 88,44 iu 2%
Vitamín e 1,15 mg 4%
Vitamín d 0 iu 0%
Vitamín c 4,09 mg 7%
Vitamín b-6 0,07 mg 4%
Vitamín B-12 0 ug 0%
Vitamín k 10,3 ug 13%
Tiamín 0,07 mg 5%
Riboflavín 0,05 mg 3%
Niacín 1,01 mg 5%
Kyselina pantoténová 0,33 mg 3%
Folát celkom 83,16 ug 21%
Cholín, celkom 13,46 mg 0%
Kyselina listová 0 ug 0%
Betaín N - a N - a
Leucín N - a N - a
Lyzín N - a N - a
Glycín N - a N - a
Retinol 0 ug 0%
Lykopén 0 ug 0%
Minerály
Vápnik 35,64 mg 4%
Železo 1,12 mg 6%
Horčík 21,12 mg 5%
Fosfor 35,64 mg 4%
Draslík 183,48 mg 5%
Sodík 1,32 mg 0%
Zinok 0,29 mg 2%
Meď 0,11 mg 5%
Fluorid N - a N - a
Mangán 0,72 mg 36%
Selén 0,26 ug 0%

load...

Boysenberry Výhody:

Bohaté na nespočetných zdravých živín, Černice zdravotné výhody sú nespočetné. Niektoré z nich sú uvedené nižšie:

1. Healthy Brain:

Černice sa zistí, že je veľmi prospešné pre ľudský mozog. Sú to vlastne hostiť najlepšie a prirodzený antioxidant, anthocyanin ktorá je nesmierne dôležitá pre zdravý mozog. Ponúka ochranu pred oxidačným poškodením a tým zabraňuje starnutiu mozgu a Alzheimerovej choroby. Okrem toho Černice tiež hrajú významnú úlohu pri zavádzaní pamäti.

load...

2. Nádoru a prevencia rakoviny:

Vzhľadom k vynikajúcej protizápalové vlastnosti, ktoré vlastní, Černice pomáhajú v boji proti hrubého čreva a pažeráka nádorov. Vzhľadom k tomu, že je to rakovina-inhibičnej vlastnosti to skvelý občerstvenie pre prevenciu rôznych typov rakoviny robiť.

3. Robustný Heart and Vision:

Byť bohatým zdrojom vitamínu C, Černice zvýšiť jednotlivca imunitný systém znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb a prenatálnych zdravotných problémov. Okrem toho tiež pomáha zmiernenie a prevenciu niektorých porúch zraku súvisiace.

4. Obličkové kamene a prevencia Diabetes:

Dostatok vitamínu K je Černice úžasnú prísadu, aby sa zabránilo obličkové kamene. Okrem toho je tiež preukázané, že majú skvelé prevencia diabetu výhody.

5. Zažívacie problémy:

Oni sú už dlho známe ako účinnú liečbu na zmiernenie zápcha a ďalšie zažívacie problémy.

Tam sú černice prínosy pre zdravie! Takže majú dúšok týchto pikantnými Černice a udržať si kondíciu a zdravé.

load...