Zdravie a wellness

15 úžasných prínosov suchých dát (chuara) pre pokožku, vlasy a zdravie

15 úžasných prínosov suchých dát (chuara) pre pokožku, vlasy a zdravie

Dátum ovocie alebo Phoenix dactylifera je jedným z najviac výživných potravín, ktoré môžu byť buď prijatá čerstvá alebo spotrebovaných po vysušení. Suchá dáta, tiež známy ako 'Chuara' v hindčine, 'Ende Kharjuram' v Telugu, 'Pericham Pinja' v tamilčine, 'Váňa kharjura' v Kannada, 'Sookno Khejur' v bengálčine 'Kharik' v Marathi a 'Kharek' in gujarati. Suchá dáta sú známe ako all-in-one prírodný prostriedok pre rad problémov súvisiacich so zdravím.

Od zvýšiť hladinu energie na starostlivosť o vaše kardiovaskulárne zdravie, dátum plody majú rozmanité výhody ponúkajú. Môžete tiež konzumovať je pre zvýšenie vašu krásu. Nahliadnuť do výhod suchých termíny pre zdravie, pokožku a vlasy.

Suchá dáta prospešnosti pre zdravie

1. Zlepšuje celkový zdravotný stav:

Suchá dáta sú považované za zlatý důl vitamínov. Obsahujú širokú škálu vitamínov, vrátane vitamínu A, C, E, K, B2, B6, niacín a tiamín. Tieto vitamíny sú životne dôležité pre naše zdravie a wellness. Z tohto dôvodu náročnej suché termín je prospešná pre zlepšenie nášho celkového zdravia.

load...

2. Zdrojom esenciálnych minerálov:

Suchá dáta majú tiež všetky dôležité minerály ako železo, draslík, selén, horčík, fosfor a meď, bez ktorých naše telo bunky nemôžu vykonávať svoje bežné činnosti.

3. Rich Železo Zdroj:

Suchá dáta sú výborným zdrojom železa, jeden z najdôležitejších minerálov v tele. Železo je hlavnou zložkou v červených krviniek alebo hemoglobínu a hrá kľúčovú úlohu v udržiavaní množstve krviniek a tiež reguláciu prietoku kyslíka v tele. Z tohto dôvodu, ľudia, ktorí trpia anémiou (pokles počtu krvných buniek), môže získať obrovské výhody z suchými dátami.

4. Bohatý obsah vápnika:

Obsah vápnika v suchých termínoch je veľmi vysoká. Vápnik, je kľúčový prvok našej kostrovej sústavy, je nutné pre udržanie naše kosti a zuby v bezpečí a silný. Takže, vrátane hrsť dátami vo vašej každodennej stravy bude skvelá voľba, aby zostali ďaleko od problémov kostí (osteoporóza, reumatoidná artritída, osteoartritída, atď) a problémy so zubami (zubný kaz).

load...

5. Lieči črevné ochorenia:

Potravinová vláknina v suchých termínoch je známe, že účinne liečiť zápchu. Môžu udržať naše hrubé črevo jasné, že zvyšuje množstvo výkalov. Pôsobí tiež ako preháňadlá a uľahčiť pohyb čreva v našom tele.

6. Výhody kardiovaskulárneho systému:

Účinky suché cesty do nášho kardiovaskulárneho systému sú tiež veľmi ocenili odborníci. Sú naozaj nízky obsah tuku a neobsahujú cholesterol. Okrem toho, že sú schopné regulovať hladinu lipoproteínov s nízkou hustotou alebo zlého cholesterolu v našej krvi. Nízky obsah sodíka a vysoký obsah draslíka suchých dáta sú tiež značne výhodné pre udržiavanie krvného tlaku pod kontrolou.

7. Vynikajúca antioxidant:

Niektoré výskumy ukázali, že suchá dáta majú vynikajúce antioxidačné vlastnosti, ktoré robia naše trávenie jednoduchšie a aby naše brucho zdravé. Byť plný esenciálnych aminokyselín, ako aj rozpustnej a nerozpustnej vlákniny, zvyšujú sekréciu žalúdočných štiav, a zvyšujú absorpciu potravín. Na rozdiel od týchto, suchá dáta sú tiež prospešné pri liečbe porúch, ako je kyslosť, žalúdočné vredy, pálenie záhy a kolitídy.

8. Zlepšuje svalovú silu:

Ďalšie úžasný aspekt jesť suché termíne sa zvyšuje svalovú silu. Majú mať významný vplyv na naše srdcového svalu a je známe, aby sa naše srdce silnejšie. Tehotné ženy by sa mali konzumovať suchá dáta pravidelne, pretože môžu posilňovať maternicové svalstvo a aby sa narodenie dieťaťa jednoduchšie.

9. Great Energy Booster:

Suchá dáta sa skladajú z veľkého množstva prírodného cukru (glukózy a fruktózy), ktorý nakoniec sa z nich robí skvelý energie booster. Môžete zvýšiť svoju fyzickú odolnosť vo väčšej miere s pomocou týchto výživných plodov.

10. Balíčky s kalórií:

Ak máte viac ako-chudnutie problém, bude suchá dáta bude ideálny pre vás. Sú balené s kalórií, a preto môžete získať zodpovedajúce svaly, bez toho aby o veľkú váhu.

Suché plody sú tak lahodný, chrumkavé a úplne úžasné pre naše zdravie! Poďme sa pozrieť na to, ako tieto výhody naše zdravie.

5 najlepších Výhody suchého obrázkoch pre pleť, vlasy a zdravie 15 Amazing Zdravie Výhody kešu orechov (Kajute) - ješ je? 39 Amazing Výhody mandlí (Bada) pre pleť, vlasy a zdravie 15 najlepšie výhody sušených marhúľ (Sukh Khubani) pre pleť, vlasy a zdravie

Výhody suchého termínov pre Skin:

11. Opravy poškodených buniek kože:

Suchá dáta sú prirodzeným zdrojom vitamínu B5 alebo kyselinu pantoténovú. Je to veľmi prínosné pre kožných buniek, ako to môže napraviť škody spôsobené voľnými radikálmi. Takže, ak chcete získať pevné a prirodzene krásnu pleť, suchá dáta môžu byť dobrou pomôckou.

12. Trvá na tom zdravej kože:

Obsah vitamínu A suchých termínov je užitočná pre udržanie zdravia našej pokožky. To môže odstrániť suché a odumreté kožné bunky a regenerovať čerstvé a nové. V dôsledku toho dostaneme zdravé, svetlé a žiariace pleť.

13. Boje starnutia a podporuje pleti mladistvý vzhľad:

Už sme hovorili o antioxidačné vlastnosti suchých termínoch. Tie sú výhodné pre našu kožu príliš. Ako naša pokožka zbavuje voľných radikálov, to sa stáva pevná a pevná. Stručne povedané, suchá dáta nám pomáhajú v boji proti predčasnému starnutiu a núti nás mladistvý.

Naložený s životne dôležitých živín, môže sušené termíny vyživovať našu pokožku a zlepšuje jej štruktúru. Pravidelná konzumácia týchto plodov môže mať za následok hladšie a spravodlivejšie kožu.

Výhody suchého termínov pre vlasy:

14. Trvá na tom Vlasy Zdravie:

Vitamín B5 prítomný v suchých termínoch je užitočné pre zachovanie zdravia našich kadere. Tým, vrátane tohto superfood vo vašej každodennej stravy, môžete zabrániť rad problémov, ako sú vlasy lámavé vlasy, rozštiepené končeky vlasov, a tak ďalej.

15. Vyživuje Roots & vlasov na hlave:

Ak trpíte nadmerným pádu vlasov, suchá dáta môžu byť veľkou pomocou. Poskytuje výživu vlasových korienkov i vlasovú pokožku a robí vaše vlasy silnejšie. Tak môžeme chváliť naše hodvábne a lesklé vlasy.

Ste našli tento článok užitočný? Nezabudnite nám zanechať komentár nižšie. Zostať zdravý, zostať fit.

load...