Zdravie a wellness

29 úžasných výhod Millets (Bajra) pre pokožku, vlasy a zdravie

29 úžasných výhod Millets (Bajra) pre pokožku, vlasy a zdravie

Prosa sú malé, guľovité zrná. Tie sa vyskytujú v rôznych farbách, ako je biela, sivá, žlté a dokonca aj tmavo červené. Botanický názov prosa je Eleusina Coracana. Podľa archeológov, proso bol najprv pestuje vo východnej Ázii, pokiaľ ide o 10.000 rokov staré.

Prosa sú jedným z najdôležitejších obilných zŕn. Jedná sa spotrebuje viac ako 1 - tretej svetovej populácie. Jedná sa o šiesty obilnina z hľadiska svetovej poľnohospodárskej produkcie. Väčšina svetového komerčného prosa úrody sa vyrába v Číne, Indii, Grécku, Egypte a Afrike. Existuje niekoľko druhov prosa k dispozícii po celom svete. Najčastejšie našiel prosa sú jowar (Sorghum), Sama (Malý proso), Ragim (Finger Millet), Korra (Foxtail proso) a VARIG (próza proso). Bajra a Sama sú s vysokým obsahom tuku, zatiaľ čo Ragim má najnižšiu tuku.

Millet sa naplní živiny. Obsahuje približne 15% proteínu a je bohatá na vlákninu. Je bohatým zdrojom vitamínu E, komplexu B, niacínu, tiamínu a riboflavínu. Okrem toho, proso tiež obsahuje esenciálne aminokyseliny, ako je metionín a lecitín a minerálov, ako je železo, horčík, fosfor a draslík.

load...

Proso je tiež známy ako v Telugu 'Bajra' v Hindi, 'Sajjalu', 'Kamba' tamilsky, 'Bajrami' v Marathi, 'Kambam' v Malayalam, 'Sajje' v Kannada, a 'Vari' v Gujarati. Tu sú niektoré z výhod prosa a prečo by mali byť zahrnuté v našej strave.

Zdravie Výhody prosa:

1. Bohaté na živiny:

Proso obsahuje niekoľko zdravotne nezávadné živiny, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie organizmu. Železo a meď obsah prosa je potrebný na výrobu krvných buniek a na zlepšenie okysličenia krvi. To tiež obsahuje fosfor, ktorý prispieva ku kontrole krvného tlaku. Tieto minerály, spolu s fytosanitárnych živín môžu pomôcť vybudovať impozantný obranu proti všetkým typom ochorení a rakoviny.

Proso je bohaté na obsah železa, čo z neho robí ideálny potravou pre liečenie anémie robí. To tiež obsahuje prírodné vklad vápenatý, ktorý posilňuje kosti, ak sú konzumované pravidelne. Spotreba Ragim pomáha predchádzať artritíde a zotaviť sa z zlomenín.

load...

2. Považuje koronárnych tepien porucha:

Spotreba proso vo veľkom množstve pomáha znižujú hladiny triglyceridov v tele. To riedi krv, aby sa zabránilo zhlukovaniu krvných doštičiek, čím sa znižuje riziko úpalu a ochorenia koronárnych tepien.

3. Bohaté na vitamín B:

Vitamín B u prosa pomáha efektívnejšie rozkladajú sacharidov a tukov. Znižuje hladinu homocysteínu v krvi, aby sa zabránilo lepenie a cholesterolu z tvarovania usadenín. Niacín bráni cholesterolu dostať do krvného riečišťa a vyvoláva vysoké denzity (HDL) v krvi. To chráni cievy pred aterosklerózou a krvácanie.

4. Vysoké množstvo lepku:

Proso je jedným z tých obilia, ktoré sú blízke podľa vegánov aj vegetariánov kvôli vysoké množstvo proteínu v ňom. Pomáha splniť dennej potreby bielkovín z komplexné sacharidy, ako živočíšnych zdrojov. Neobsahuje navyše nasýtené tuky a ďalšie nezdravé látky, ktoré sú živočíšne zdroje obsahujú. Štruktúra proteínu prosa je celkom ako pšenicu; Jedinou výnimkou je, že proso je non-lepok zrná, zatiaľ čo celozrnný obsahuje vysoké množstvo lepku, čo je ťažko stráviteľné.

5. AIDS v chudnutí:

Prosa obsahujú tryptofán, aminokyselinu, ktorá znižuje chuť k jedlu a napomáha pri riadení hmotnosti. To trávia pomalšie a udržuje brucho plné po dlhšie časové obdobie. Prosa majú vysoký obsah vlákniny a nasýtiť hlad rýchlo, bráni prejedanie. Ľudia, ktorí chcú schudnúť, by mali obsahovať prosa aspoň v jednom zo svojich hlavných jedál.

6. Znižuje riziko rakoviny hrubého čreva:

Proso obsahuje ako vlákna a fytonutrienty, že kombinácie, ktoré sa predpokladá, že k zníženiu rizika vzniku rakoviny hrubého čreva. Lignan, je rastlinnou živinou v prosa, sa premení cicavčieho Lignan v našom čreve, ktoré nás chránia pred rakovinou prsníka. V skutočnosti, spotreba prosa môže znížiť riziko vzniku rakoviny prsníka o 50%.

7. Pomáha Znížiť vysoký krvný tlak:

Horčíka v proso uvoľňuje svaly, ktoré lemujú vnútorné cievnej steny, čo napomáha k zníženiu krvného tlaku. To tiež znižuje závažnosť astmy a frekvencia migrén.

8. Pomáha zabrániť celiakiou:

Celiakia je ochorenie, ktoré poškodzuje tenkého čreva a narúša vstrebávanie živín z potravy. Ľudia, ktorí trpia týmto ochorením nemôžu tolerovať lepok. Vďaka tomu proso perfektné jedlo pre nich, pretože je úplne bezlepková.

9. Pomáha riadiť Diabetes:

Nízky glykemický index v prosa spomaľuje proces trávenia a udržuje hladinu krvného cukru v konštantnom pomere. Prosa zvyšujú citlivosť na inzulín pre ľudí, ktorí trpia cukrovkou a tiež pomáha kontrolovať hladinu cukru v krvi pre nefajčiarov diabetikov najmä cukrovky typu 2. Tak, pravidelná konzumácia Ragim môže znižovať hladiny glukózy o 32 percent a môže eliminovať inzulínovej rezistencie o 43 percent. Z tohto dôvodu, Ragim je veľmi prospešné pre diabetickej pacientov.

10. S vysokým obsahom vlákniny:

Prosa sú bohaté na vlákninu, ktoré pomáhajú v ľahko stráviteľné. Je považovaný za jeden z najviac stráviteľné a non-alergénne zŕn. K laxatívne vlastnosti prosa robiť to vynikajúci liek na zápchu. Lecitín a metionín pomôže odplaviť škodlivé tuky z pečene. Konzumujúci potraviny s vysokým obsahom vlákniny tiež zabraňuje tvorbe žlčových kameňov, a to najmä u žien. Nerozpustná vláknina urýchľuje črevnú motilitu, a znižuje sekréciu žlčových kyselín, ktoré prispievajú k tvorbe žlčových kameňov. Niekoľko vedci zistili, že ľudia, ktorí konzumujú veľké množstvo rozpustnej a nerozpustnej vlákniny majú o 13% nižšie riziko vzniku žlčových kameňov, keď v porovnaní s tými, ktorí nie.

11. Dobrým zdrojom antioxidantov:

Veľké množstvo antioxidantov prítomných v prosa bojuje proti voľným radikálom, ktoré sú v tele, ktorá spomaľuje proces starnutia.

12. Spomaľuje svalov degradácie:

Prosa sú s vysokým obsahom bielkovín zrna a obsahujú lyzín, aminokyselina, ktorá spomaľuje svalovej degradácie, a pomáha tak vytvárať štíhlejšie svaly.

13. Aids v režime spánku:

Tryptofánu v prosa zvyšuje hladinu serotonínu v tele, ktorá pomáha pri znižovaní stresu. Šálka ​​prosa kaša každý večer vám pomôže sa dostať zvuk a pokojný spánok.

14. Materské mlieko Produkcia:

Tehotné a dojčiace ženy sa odporúča konzumovať Ragim vo veľkom množstve pre zvýšenie produkcie materského mlieka v tele. To umožní matke nakŕmiť dieťa na dlhšiu dobu. Tak, zdravotné prínosy Ragim proso sú naozaj úžasné.

15. Zmierňuje menštruačné kŕče:

Vzhľadom k svojej vysokej úrovni horčíka, proso je skvelé jedlo pre ženy, ktoré trpia neznesiteľnou bolesťou a kŕčov v priebehu menštruačného cyklu.

16. Vysoký obsah fosforu:

Obsah fosforu v prosa pomáha štruktúrovať bunky v tele. To je podstatnou zložkou početných zlúčenín vrátane adenosintrifosfátu alebo ATP, čo zvyšuje energiu v tele. Fosfor je tiež podstatnou súčasťou lipidov obsahujúcich štruktúr, ako sú napríklad bunkové membrány a nervové štruktúry systému. Šálka ​​prosa vám poskytne 17% vašej dennú potrebu sania fosfor.

Výhody prosa pre pleť:

17. Zlepšuje kože Pružnosť:

Proso je zabalené s aminokyselinami zvané L-lyzín ad L-prolín. Tieto oznámiť kolagénu v tele, čo je látka, ktorá poskytuje štruktúru tkaniva kože. Takže jesť proso posilňuje úroveň kolagénu s cieľom zlepšiť pružnosť pokožky a robí to menej náchylné na vrásky.

18. Boje starnutie:

Antioxidanty v prosa v boji proti stresu a neutralizujú voľné radikály v tele. To pomáha zvrátiť príznaky starnutia na koži. Udržuje správne zdravie pokožky omladzujúci kožných buniek. Ubichinon v prosa je tiež používaný v kozmetických produktov, ktoré majú redukovať vrásky na tvári.

19. K minimalizácii Scars:

Zjazvené tkanivo má inú bunkovú štruktúru, než je zdravé kože, čo je tuhá. Allium, antioxidant nájsť v prosa, zlepšuje prietok krvi do tkaniva jazvy. Je zmesou pri vývoji novej kože, čím sa minimalizuje jazvy. To zvyšuje rýchlosť systému opravy kože, spevňuje pokožku a zabraňuje ďalšiemu poškodeniu.

20. Chráni proti slnku, Poškodenie:

Selén, vitamín C a vitamín E v prosa chráni kožu pred poškodením slnkom a rakovinou kože. Sun škoda robí pleť nudné a bez života. Tieto živiny podporiť rast nových buniek, aby sa pokožka vyzerať mladšie a žiarivejšie. To tiež pomáha znížiť sfarbenie a vrásky spojené s poškodením slnkom.

21. Zlepšuje pleť:

Prosa sú bohaté na vitamín E, čo je úžasné vitamín pre kožu. To preniká vrstvami kože, pomáha telu hojenie rán prirodzené. Dokonca sa maže pokožku a vytvára ochrannú vrstvu, ktorá slúži na udržanie voľné radikály od rany. Veľké množstvo vitamínu E v prosa môžu tiež zlepšiť pleť.

22. Získať mladistvej pleti:

Náročné prosa vo veľkých množstvách chráni a udržiava bunky, ktoré dodávajú pokožke mladistvý a vláčnu vzhľad. Pomáha obnoviť poškodené bunky a z nich robí silnejší zníženie stresu.

23. Hydratačný Agent:

Konzumovať proso pomáha zachovať prirodzený obsah vlhkosti v pokožke. To robí nudný vyzerajúci, suchá koža, zdravšie a čerstvejšie.

24. Znižuje akné:

Lipoová, antioxidant nájsť v prosa, produkuje cenné protizápalové výsledky zvýšením bunkového metabolizmu a obehu. Tento protizápalový vlastnosť zvyšuje krvný obeh v tele k zníženiu akné a jemných vrások na koži.

Výhody prosa na vlasy:

25. Posilňuje vlasové folikuly:

Prosa sú bohaté na bielkoviny, živiny vysoko odporúčané pre ľudí, ktorí trpia vypadávaním vlasov. Zdravé vlasy vyžaduje dostatočný príjem bielkovín, pretože väčšina samotné vlasy je vyrobený z bielkovín. Nájdený vo vlasových buniek je proteín známy ako keratín, ktorý je priamo zodpovedný za zloženie každého prameňa vlasov. Nedostatok bielkovín môže viesť k ťažkým vypadávaniu vlasov. Tak, adekvátny príjem prosa posilňuje vlasy, takže je silnejší a menej náchylné k rozbitiu.

26. Považuje Skalp podmienky:

Horčík v prosa znižuje zápal vo vlasatej časti hlavy na liečbu skalp podmienok, ako sú ekzémy, psoriáza a lupiny. Proso je tiež výhodné pre liečbu predčasné plešatenie. Konzumácia proso pomôže pri zlepšení metabolického syndrómu, zdravotný stav, ktorý spôsobuje predčasné plešatenie.

27. Stimuluje rast vlasov:

Prosa podporujú cirkuláciu krvného obehu v pokožke hlavy a podporuje rast vlasov.

28. Ovládanie Hair Fall:

Stres zvyšuje hladinu kortizolu v tele, čo vedie k masívnemu vypadávaniu vlasov. Prítomný horčík v prosa ovládať vypadávanie vlasov znížením hladiny kortizolu v tele.

29. Pomáha zabraňuje predčasnému šediveniu:

Predčasné šedivenie vlasov je spôsobená predovšetkým v dôsledku oxidácie tkanív. Tieto účinné antioxidanty v prosa účinne zabrániť korózii tkanív, čím sa zníži možnosť predčasného šediveniu.

 [Čítajte: Papaya pre pleť, vlasy a zdravie]

Využitie prosa:

Proso je jedným z najviac ignorovaná obilia v Indii. Prínosy pre zdravie prosa sú oveľa viac v porovnaní s ostatnými obilia tu spotrebované.

 • Millet (Ragim) je k dispozícii vo vašej najbližší supermarket ako Ragim semien, múky, viaczrnný múky a hotových raňajkových zmesí.
 • Jeho múka je používaný v Indii, aby sa chleba, chapatti a dosiahnutie.
 • Ak je správne skladované, proso môže byť uchovávané po dobu dlhšiu ako jeden rok. Môžete uložiť ho vzduchotesnej nádobe, na chladnom a suchom mieste.
 • Millet Múka zhoršuje ľahko, takže ho kúpiť tesne pred použitím.
 • Proso nemá charakteristickú chuť a prijíma chuť potraviny, ktoré sa pripravia s.
 • Varené jáhly je krémová a našuchorený a má sladkú a orechovú chuť.
 • To sa dá ľahko variť za použitia troch dielov vody na jeden diel prosa.
 • Pridať proso do vriacej vody a 1 kávová lyžička oleja a dusíme, až sa voda úplne absorbuje.
 • Odstrániť z tepla a pary po dobu ďalších 10 minút.
 • Menej vody bude dať mu našuchorený textúru, zatiaľ čo viac vody bude dať mu hustú textúru.
 • Millet kaša je lahodnou a zdravú raňajkách.

Pšeno sa tiež fermentuje v bezlepkovej pivo, ktoré sa ďalej destiluje, aby sa tvrdý alkohol. Sladká ochutnávka, sladový nápoj Boza je tiež vyrobený z prosa. Pre príjemnú zmenu, variť proso s jablčným džúsom namiesto vody a navrch ešte s hrozienkami, mandľami a hnedého cukru na chutné liečbe.

Bezpečnostný profil prosa:

Proso obsahuje malé množstvo látky, ktorá goiterogenic obmedzuje absorpciu jódu v tele, čo vedie k strumy a ďalších komplikácií štítnej žľazy. Goitrogens v potravinách sú obvykle zníži o varení. Ale v prípade prosa, varenie alebo ohrievanie v skutočnosti zvyšujú goiterogenic účinok. Z tohto dôvodu, ľudia trpiaci hypotyreózou by mali byť opatrní pri ich príjem prosa.

To trvá len niekoľko týždňov na naše telo, aby sa prispôsobili novému druhu potravín. Byť trochu trpezliví a čoskoro začnete mať rád chuť prosa, ak nemáte už. Začleniť prosa do vášho denného príjmu potravy v nejakej forme, alebo druhé a spoznať výhody pre seba.

Teraz už viete, neuveriteľné výhody prosa, tak na čo ešte čakáte na štarte vrátane prosa vo vašej strave a žať svoje výhody. Nezabudnite sa podeliť o svoje skúsenosti a cenné pripomienky.

load...