Zdravie a wellness

27 výhody čaju Rooibos pre vaše zdravie

27 výhody čaju Rooibos pre vaše zdravie

Z krajiny divočiny, Južnej Afrike, je nenápadný, napriek tomu blahodarný bylinkový čaj, vyrobený zo stoniek a listov rastliny rooibos, tiež známy ako červený ker. Konvenčne, rooibos je struk, ale ľudia bežne konzumovať v podobe čaju. Hoci spočiatku populárny len v Južnej Afrike, je dopyt po čaju rooibos rastie ohromne v iných častiach sveta s každým ďalším dňom vďaka svojej príjemnej chuti, výraznou chuťou a veľkým zdravotné výhody.

Výhody čaju rooibos

 1. Môže byť prospešné pre tehotné ženy
 2. Môže pomôcť chudnutie
 3. Môžu ťažiť Dojčatá
 4. Môže zlepšiť zdravie kože
 5. Zlepšuje Vlasy Zdravie
 6. Zlepšuje spánok
 7. Zlepšuje Tráviaci zdravie
 8. Môže prispieť k liečbe cukrovky
 9. Môže zvýšiť úrodnosť
 10. Napomáha liečbe alergií
 11. Znižuje riziko rakoviny
 12. Napomáha liečbe dny
 13. Zabraňuje ochorenie pečene
 14. Pomáha pri liečbe hnačky
 15. Napomáha liečbe úzkosti a psychickej záťaži
 16. Pomáha predchádzať obličkové kamene
 17. Môže liečiť menštruačné kŕče
 18. Zlepšuje metabolizmus
 19. Pulty Bronchial alergie
 20. Má Anti-starnutia
 21. Pomáha regulovať krvný tlak Úrovne
 22. Môže liečiť bolesti hlavy
 23. Môže byť dobrý prostriedok proti zápalu
 24. Posilňuje imunitný systém
 25. Zlepšuje Bone Health
 26. Zabraňuje ochorenia srdca
 27. Pomáha bojovať proti HIV

1. Môže byť prospešné pre tehotné ženy

Vyplýva to zo štúdie, rooibos čaj bolo preukázateľne zistené bezpečnejšie pre tehotné ženy ako iné čaju, vzhľadom k tomu, že je takmer bez kofeínu (1).

Späť na obsah

2. Môže pomôcť chudnutie

Čaje rooibos obsahuje antioxidanty (polyfenolov), ktoré môžu byť prospešné pre chudnutie (2), (3).

Podľa jednej štúdie uskutočnenej v Iráne, potraviny bohaté na polyfenoly môže pomôcť pri chudnutí (4). Bolo zistené, že flavonoidy v čaji zasahovať sa tukové bunky takým spôsobom, ktorý zabraňuje obezity (5).

load...

Späť na obsah

3. Môže Benefit Dojčatá

Vieme, ako delikátna deti sú. Vzhľadom k ponižujúce prostredie a rastúce úrovne znečistenia, deti sú viac citlivé na oxidačný stres, čo v konečnom dôsledku vedie k bunkovej a tkanivovej poškodenia. To je miesto, kde antioxidantov v čaji rooibos vstupujú do hry, ako sa chrániť deti pred škodlivými účinkami oxidatívneho stresu (6).

Rooibos tea je známa pre liečbu radu chorôb spojených s dojčatami - ako sú koliky, žalúdočné kŕče, hnačka a vracanie. Čaj, je prirodzene vysoký vitamín C a antioxidanty, môžu boja proti chorobám spôsobeným voľnými radikálmi (7).

load...

Rooibos čaj je tiež nízky obsah trieslovín, že v opačnom prípade môže interferovať s tráviacimi funkciami vášho dieťaťa. Majte však na pamäti, že rooibos čaj je len doplnenie, a nie alternatívou k materského mlieka.

Späť na obsah

4. Môže zlepšiť zdravie kože

Rooibos čaj, je bohatý na kyselinu alfa hydroxylové a zinok, môžu zohrávať kľúčovú úlohu v udržaní zdravia pokožky (8). Tie môžu oživiť pokožku a dať mu lesk. Čaj môže tiež pomôcť hojiť rany a poskytujú ochranu pred škodlivými UV lúčmi slnka.

Uvažovali ste niekedy o rooibos čaj pre akné? Pokiaľ ide o akné, rooibos čaj môže robiť zázraky. Akné môže byť nočnou morou, nemôže to? Aj keď sa lieči, zanecháva svoje stopy (y) za. Rooibos čaj, keď aplikované lokálne, pomáha liečiť a znížiť jaziev po akné. Vysoký antioxidant obsah Čaj sa zvyšuje prietok krvi do kože, čím sa urýchľuje proces hojenia. Jeho protizápalové vlastnosti tiež pomôcť pri upokojenie zapálenú pokožku.

Dalo by sa tiež prestať obávať spáleniny od slnka, ak máte rooibos čaj pripravený vo vašej kuchyni. Áno, vyhrievajú na slnku sa cítim skvele v čase, ale tiež to môže byť jedna z najhorších vecí, ktoré môžete urobiť pre vašu pokožku. Príliš veľa na slnku môže vás náchylné k spáleniny od slnka a dokonca aj rakovina kože. Rooibos čaj, keď sa aplikuje lokálne, pomáha pri upokojenie zápalu kože spôsobené v dôsledku spálenia, ekzémy, akné alebo (9).

Späť na obsah

5. Zlepšuje Vlasy Zdravie

Rooibos čaj pomáha rast vlasov a posilňuje vlasové vlákna, pretože je vybavený základnými minerály ako zinok, meď, vápnik a draslík. Účinné látky obsiahnuté v čaji rooibos zabrániť odumreté bunky z zanášanie vlasových folikulov, čím sa zvyšuje rast vlasov. Protizápalové vlastnosti čaju rooibos tiež poskytujú úľavu od svrbenie spôsobené lupín.

Späť na obsah

6. Zlepšuje spánok

Rooibos má mierne sedatívne vlastnosti, ktoré vám pomôžu zaspať. Je tiež zistilo, že má relaxačné a upokojujúci účinok na mysli, ktorá môže pomôcť jeden mať pokojný a hlbší spánok.

Späť na obsah

7. Zlepšuje tráviaci zdravie

Ustarostený rozrušenie bruško každý druhý deň? Možno budete musieť popíjať šálku čaju rooibos denne! Rooibos čaj má anti-nárazové efekty, ktoré pomáhajú upokojiť tráviaci trakt a čeliť bežné problémy s trávením, ako kyslosť, nevoľnosť, vracanie, a dokonca koliky u dojčiat. Rooibos čaj je tiež skvelý liek na syndróm dráždivého čreva.

Späť na obsah

8. Môže pomôcť liečbe cukrovky

Rooibos čaj obsahuje aspathalin, silný antioxidant, ktorý je známe, že majú potenciál ponúknuť ochranu proti cukrovke.

V jednej japonskej štúdie, štúdie vykonané na potkanoch naznačujú, že diabetické aspathalic má anti-diabetickej vlastnosti (10). Ďalšie japonská štúdia prišiel s podobnými nálezmi vzhľadom na typ cukrovky rovnako (11) 2.

V inej kórejskej štúdie, aspathalin a nothofagin, prítomné v čaji rooibos dva antioxidanty, bolo zistené, že majú významný prínos v liečbe diabetu (12).

Účinky na zníženie glykémie aspathalin v čaju rooibos boli tiež nájdené v juhoafrickej štúdie, overenie účinnosti čaju pomoc pri liečbe cukrovky (13).

Späť na obsah

9. Je možné zvýšiť úrodnosť

Rooibos čaj, medzi svojimi náprotivkami, bolo zistené, že ponúkajú najväčšiu ochranu pre mužskú plodnosť pred oxidačným stresom. To bolo objavené v juhoafrickej štúdie uskutočnenej v roku 2017 (14).

V inej štúdii sa zistilo, čaju rooibos predĺžiť plodnosti u japonskej prepelice sliepok, naznačuje na možnosť podobného účinku na človeka, ako (15).

Diabetes je známe, že majú vplyv na kvalitu spermií. Ale v jednej juhoafrickej štúdie, rooibos čaj bolo preukázané, že majú priaznivý vplyv na kvalitu spermií u jedincov trpiacich cukrovkou (16). Vzhľadom k prítomnosti antioxidantov, rooibos čaj môže tiež hrať úlohu pri zlepšovaní reprodukčnej funkcie.

Pozor

Je potrebné poznamenať, že nadmerná konzumácia čaju rooibos môže viesť k štrukturálnym zmenám v mužského reprodukčného systému, a môže dokonca poškodiť fungovanie obličiek a pečene (17).

Späť na obsah

10. Pomáha v liečbe alergií

Opäť platí, že jeho antioxidanty musí dostať úver. V jednej japonskej štúdii sa zistilo, že antioxidanty v čaju rooibos pre zvýšenie produkcie protilátok v organizme, ktoré by mohli odvrátiť alergie (18).

V inom talianskom štúdii nothofagin, jeden z hlavných antioxidantov, prítomných v čaji rooibos, bolo zistené, že majú schopnosť liečiť alergie (19).

Späť na obsah

11. Znižuje riziko rakoviny

Rooibos čaj má vlastnosti, ktoré môžu pomôcť znížiť riziko vzniku rakoviny. Bolo zistené, že po mnoho storočí, domorodé Krováci južnej Afriky prisahal tým, že mnoho zdravých výhod čaju. Výskum vykonávaný navrhol, že čaj má potenciál odvrátiť rakoviny (20).

Rooibos je zistené, že zvýšenie týchto enzýmov v tele, ktoré pomáhajú pri detoxikácii, ktorý nakoniec pomáha spomaliť DNA mutáciu.

Výhodou rooibos čaj má v porovnaní s inými bylinných čajov (ako zelených a čiernych čajov), je to, že je bez kofeínu. Z toho dôvodu, že má takmer nulovú toxicitu, a tým, že je účinnejšia forma chemoprevence.

Podľa štúdie uskutočnenej v Japonsku, čaju rooibos má veľké množstvo flavonoidov a pôsobí ako silný antioxidant (21). Z tohto dôvodu môže ponúknuť ochranu proti rakovine. Ďalšie North American štúdie tiež prísť s podobnými nálezmi (22).

Štúdia výžive a rakovine vykonaná v roku 2016 objavili rakovinu preventívne schopnosť nekvaseného rooibose keď to pomohlo znížiť veľkosť papilloma pažeráka u potkanov.

Táto ochranná výhoda rooibose je vzhľadom k protiútočný činnosti svojich flavonoidových skupín na rakovinové bunky. Rooibos tiež obsahuje antioxidanty, ktoré chránia bunky tela pred oxidačným poškodením a tým znížiť riziko vzniku rakoviny.

Späť na obsah

12. Pomáha liečbe dny

Rooibos môže znížiť aktivitu xantínoxidázy v tele, ktorý je zodpovedný za premenu purínov na kyselinu močovú. Nadmerné hromadenie kyseliny močovej v krvi môže viesť ku dnu.

Späť na obsah

13. Zabraňuje ochorenie pečene

Rooibos čaj obsahuje antioxidanty, ktoré chránia pečeň pred poškodením. Keď sa spotrebuje v priebehu počiatočných fáz ochorení pečene, môže dokonca zvrátiť poškodenie. Štúdia vykonaná výskum fyziologických krýs zistené, že z rooibosu pôsobí ako hepatoprotektívne činidlo (činidlá, ktoré zabraňuje poškodeniu pečene), ak je zahrnuté v jedálničku pacientov trpiacich ochorením pečene (23).

Späť na obsah

14. Pomáha pri liečbe hnačky

V štúdii uskutočnenej v Karáčí v Pakistane bolo zistené, že rooibos čaj majú protikŕčové účinky, ktoré môžu pomôcť liečiť brušné kŕče a hnačka (24).

Čaje rooibos tiež vykazuje antivírusovú aktivitu, a môžu byť užitočné pri liečbe hnačky spôsobenej rotavírusovou infekciou (25).

Späť na obsah

15. Pomáha liečbe úzkosti a psychickej záťaži

Rooibos čaj tiež pomáha zmierniť nervové napätie z dôvodu prítomnosti horčíka, zinku a železa v ňom. Tieto minerály pomáhajú vytvárať systémové rovnováhy v mozgu. Čaj sa tak propaguje lepšie fungovanie nervového systému.

To je často predpísaný ako antidepresívum vďaka svojej nervy upokojujúce výhody.

Stres je jedným z najväčších problémov dneška, a je zodpovedný za rad zdravotných problémov, ako je ochorenie srdca, obezita, astma, úzkosti a gastrointestinálne ťažkosti. Štúdia vykonaná Stellenbosch University zistili, že aspalathinu a nothofagin zlúčeniny v čaju rooibos môže pomôcť znížiť úzkosť a stres, pretože pomáhajú znížiť produkciu kortizolu - stresového hormónu (26).

Z tohto dôvodu nie je potrebné spoliehať na chemických liekov proti stresu, keď si môžete vychutnať dobrotu prírodné nálady zvyšujúce!

Späť na obsah

16. Pomáha predchádzať obličkové kamene

Tí, náchylný k obličkové kamene musia rooibos čaj súčasťou ich každodennej stravy. Podľa článku publikovanom v Pacifiku College of Medicine Oriental absolventov bulletine, 2007, rooibos čaj neobsahuje kyselinu šťaveľovú, ktorá je jednou z hlavných príčin tvorby kameňov.

Podľa ďalšieho indického štúdii, čaju rooibos môže mať inhibičný účinok na obličkové kamene vďaka svojej antioxidačnej aktivite (27).

 [Čítajte: Potraviny zabrániť obličkové kamene]

Späť na obsah

17. Môže liečiť menštruačné kŕče

Rooibos čaj je už dlho používa na liečbu menštruačné kŕče u žien. Ženská Nutričné ​​Advisory Service, organizácie, ktorá pomáha ženám po celom svete s cieľom zlepšiť ich zdravie a pohodu, odporúča čaju rooibos na liečbu menštruačné kŕče (28). Bolo tiež zistené, že čaj na liečbu príznakov predmenštruačného syndrómu.

Späť na obsah

18. Zlepšuje metabolizmus

Rooibos čaj s nízkym obsahom trieslovín, ktoré sú zodpovedné za ovplyvnenie metabolizmus tým, že zníži rýchlosť vstrebávania železa a bielkovín.

Antioxidanty v čaji rooibos tiež zohrávať úlohu pri podpore metabolizmu buniek v tele.

Späť na obsah

19. Počítadlá bronchiale Alergia

Rooibos čaj je tiež prírodné bronchodilatátor, čo je látka, ktorá rozširuje priedušky a priedušničky, čím sa zlepšuje prúdenie vzduchu do pľúc a uľahčuje dýchanie (29). Rooibos čaj, preto pomáha zvrátiť symptómy astmy a znižuje závažnosť ochorenia.

Späť na obsah

20. Má Anti-starnutia

Pitie čaju rooibos vám pomôže zostať mladý dlho. Antioxidanty obsiahnuté v čaji rooibos zabrániť oxidačný stres, jeden z najčastejších príčin predčasného starnutia.

V jednej štúdii Thajsku, bolo zistené, že formula s obsahom čaju rooibos a ukázať najlepšiu účinnosť pri znižovaní vrások (30).

Späť na obsah

21. Pomáha regulovať krvný tlak úrovne

Vo švédskej štúdii sa zistilo, že roobois čaj na inhibíciu aktivity ACE (angiotenzín konvertujúci enzým), enzýmu, ktorý je známe, že zovrieť cievy a zvyšovať krvný tlak (31).

Späť na obsah

22. Môže vyliečiť bolesť hlavy

Podľa Tichého College of orientálnej medicíny, rooibos čaj je jedným z účinných bylinný liek na bolesť hlavy (32).

Bolesti hlavy sú zvyčajne spôsobené v dôsledku kontrakcie svalov v tvári a hlave. Rooibos čaj, vzhľadom k jeho relaxačné vlastnosti, môže vám menej napätá a viac odpočíval, čím sa eliminuje riziko nákazy bolesti hlavy v prvom rade.

Späť na obsah

23. Môže byť dobrý prostriedok proti zápalu

Podľa jednej japonskej štúdie, flavonoidy obsiahnuté v čaji rooibos majú antioxidačné vlastnosti, ktoré môžu pomôcť liečiť zápal (33).

Protizápalové účinky môžu byť tiež pripísať quercetin, ktorý je silné protizápalové činidlo prítomné v čaju rooibos.

V inej štúdii, rooibos čaj, ak sú užívané v spojení s červeným palmovým olejom, bolo zistené, že chráni proti zápalom (34).

Štúdia vykonaná v Kórejskej republike navrhol, aby aspalathinu a nothofagin, dve hlavné antioxidantov v čaji rooibos, majú vynikajúce protizápalové vlastnosti (35), (36).

Späť na obsah

24. Posilňuje imunitný systém

Tu je ďalší spôsob, ako antioxidanty v čaji rooibos vás môžu mať prospech. Byť bohatý na imunitný posilňujúci antioxidanty, ako je vitamín C a E, spolu s ďalšími antioxidantmi ako aspalathinu, chróm a nothofagin, rooibos čaj pomáha udržiavať infekciu v šachu. Okrem toho, že bez kofeínu, rooibos čaj má tiež veľmi nízke hladiny trieslovín. Spoločne tieto vlastnosti pomáhajú veľa na posilnenie imunitného systému.

Späť na obsah

25. Zlepšuje zdravie kostí

Hustota kostného minerálu u žien klesá, zatiaľ čo oni starnú. Flavonoidy orientín a luteolín prítomný v čaji rooibos pomôcť zlepšiť minerálnej obsah kosti, podľa správ zo štúdie molekulárnej výživu a pre výživu vývojová (37).

Tiež, rovnako ako už bolo povedané, rooibos čaj neobsahuje kofeín. Kofeín je jednou z hlavných príčin zhoršenia zdravie kostí.

Späť na obsah

26. Zabraňuje ochorenia srdca

Ako bolo stanovené vyššie, čaju rooibos poskytuje ochranu pred oxidačným poškodením, a tým zabraňuje oxidácii základných bunkových zložiek sú tuky. To tiež znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení.

Podľa štúdie uverejnenej v časopise Journal of Ethnopharmacology, rooibos čaj pomáha znižovať hladinu LDL, alebo zlý cholesterol, ktorý upcháva cievy a zvyšuje riziko srdcových chorôb. Na druhej strane to zvyšuje HDL alebo dobrého cholesterolu, ktorý pomáha vykonávať tukové usadeniny z ciev do pečene. Je to predovšetkým skvelý nápoj pre tých, ktorí majú v anamnéze srdcové ochorenia v rodine.

V ďalšom juhoafrickej štúdie bolo zistené, že rooibos čaj ponúknuť srdcovú ochranu krysy, ktorým bol test uskutočnila (38), čo ukazuje na podobnú možnosť u ľudí rovnako.

Späť na obsah

27. Pomáha bojovať proti HIV

HIV je jedným z najnebezpečnejších ochorení vôbec. Štúdie preukazujú, že účinné látky obsiahnuté v rooibose čajového extraktu môže tiež potlačiť infekcie HIV (39). Alkalické extrakty z čaju rooibos môže čeliť HIV, hlási štúdie uverejnenej v US National Library of Medicine.

Späť na obsah

Potom, čo sa dozvedel o výhodách a nevýhodách čaju rooibos, nebolo by zlé hovoriť, že to určite robí oveľa viac úžitku ako škody. Takže, ste pripravení tešiť na mnoho zdravotných výhod z čaju rooibos? Ste si vedomí akýchkoľvek iných rooibos čaju výhody, ktoré sme vynechal? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov v poli nižšie.

load...