Zdravie a wellness

19 úžasných prínosov bylinného čaju na pokožku, vlasy a zdravie

19 úžasných prínosov bylinného čaju na pokožku, vlasy a zdravie

"Poďte, trochu čaju a naďalej hovoriť o šťastné veci" - Chaim Potok.

Tento citát zhŕňa, prečo čaj je pre nás dobré. Čaj je synonymom dlhej chatoch, relaxáciu a zábavu. V skutočnosti čaj je vlastne vnútorné pikniky pre Briti. Bližšie domov, chai, gupshup a vyprážané občerstvenie idú ruka v ruke.

Nie je prekvapením čaj je tiež prínosom pre naše celkové zdravie. Udržiavanie naše telo hydratované nie je jednoduché feat. Je veľmi dôležité mať na pamäti, aby pitie tekutín, aby zostali hydratované. Prísun tekutín je nielen užitočné udržiavať pokožku hydratovanú a omladená, ale môžu tiež pomôcť bojovať s vírusmi a baktériami. Čaj, ktorý je plný antioxidantov a flavonoidov môže pomôcť zabrániť rôznych ochorení.

load...

Čaj bol poňatého svetom, a to viedlo k vzniku mnohých variantoch čaju, najmä bylinných čajov. Bylinné čaje chuť veľký, poskytuje hydratáciu a sú vyrobené z bylín, ktoré sú špecificky prospešné pre pokožku. Sú to vaša najlepšia voľba v chladnej zimy.

Aké sú bylinné čaje?

 • Bylinný čaj alebo tisane je nejaký nápoj vyrobený z infúzie alebo odvar z bylín, korenín alebo iného rastlinného materiálu ponorený do horúcej vody, a zvyčajne neobsahuje kofeín (zdroj Wikipedia).
 • Bylinný čaj obsahuje mnoho liečivých vlastností, ktoré prispejú k podpore dobrého zdravia. Môžete konzumovať bylinkový čaj trikrát až štyrikrát denne účinné nápravné opatrenia.
 • Kvalita je veľmi dôležité, a preto by ste mali urobiť svoju domácu úlohu pred požitím týchto čajov. Preskočiť čaju s umelých aróm.
 • Niektoré byliny nemusí vyhovovať všetkým. Pred prijatím týchto čajov sa poraďte s lekárom. Niektoré čaje sú počas tehotenstva a dojčenia neodporúča. Tu je niekoľko príkladov:
 • Ľubovník bodkovaný
 • Don Quai
 • Ženšen
 • Rebríček
 • Pennyroyal
 • Ephedra
 • Sladkého drievka Root

Bylinný čaj Výhody:

Poďme sa pozrieť na top výhody tejto nádhernej dar prírody:

1. Lieči Nádcha a kašeľ:

Bylinný čaj vyrobený s "staršie strom" bylina je užitočné pri liečbe prechladnutia a dekongescens problémy. Toto účinne vyčistí zaseknuté nosné dierky, ktoré spôsobujú kašeľ a astma. To je tiež užitočné pre zvýšenie teploty tela k zvýšeniu potenia a vypol chov vírusu v tele.

load...

2. Zlepšuje trávenie:

Bylinný čaj tiež pôsobí ako zažívacie pomoci. Pomáhajú znižovať a členenie podľa telesnej tuky v tráviacom trakte.

3. Bojujú s infekciami:

Bylinný čaj je najlepší liek na vyliečenie fáze infekcie čoskoro. Ginger bylinný čaj je teplý korenia znížiť horúčku a podporiť hojenie infekcie.

4. Protizápalových:

Bylinný čaj je považovaný za účinný spôsob, ako získať úľavu od reumatických bolestí. To tiež znižuje bolesti spôsobené ciev rozširujúcich. Artritickej pacienti môžu konzumovať zázvorového čaju v boji proti bolesti.

5. Žehlička Zvyšovanie sily:

Bylinný čaj obsahuje veľké množstvo minerálov, železa, vápnika a oxid kremičitý. Obsah železa v čaji pomáha vyrábať RBC pre viac energie. Vápenatý a oxid kremičitý sú považované za najlepšie pre zdravé kosti, vlasy, nechtov a zubov. Žihľava čaj má maximálny obsah železa.

6. Zachádza Nespavosť:

Bylinný čaj sa s harmančekom je efektívna metóda na liečbu miernej nespavosti. Obsahujú tryptofán (aminokyselinu), ktorý uvoľňuje telo a pomáha pri získaní dobrého zdriemnuť.

7. Posilňuje tkanivové bunky:

Bylinný čaj môže vaše tkanivové bunky tela silnejšie.

8. Anti Aging:

Bylinné zelený čaj je bohatým zdrojom antioxidantov, ktoré znižuje proces starnutia a zabraňuje poškodeniu buniek v dôsledku znečistenia a voľných radikálov.

9. Upokojujúce pre žalúdok:

Feniklu bylinný čaj obsahuje anti-nárazové vlastnosti, ktorá je účinná k uvoľneniu črevnej svaly. To pomáha získať úľavu od bolesti brucha, zápcha, koliky a nadúvanie. Sú tiež užitočné, aby lepšie stráviteľné potraviny.

10. Podporuje obličky zdravie:

Bylinný čaj pomáha detoxikácii obličiek. To odstráni všetky nečistoty z obličiek a podporuje dobré zdravie.

11. Nevoľnosť Buster:

Jedná sa o ortodoxný liek na liečbu nevoľnosti a zvracanie. Bylinný čaj je vhodné rozložiť tuky vo vašom trávenie systéme, ktorý poskytuje úľavu od nevoľnosti. V skutočnosti, tehotné ženy môžu dostať veľa oslobodenie od rannej nevoľnosti pitia bylinných čajov. Robiť zázvorový čaj pridaním štyroch alebo piatich plátky čerstvého zázvoru do šálky čerstvo prevarenej water.Aim po dobu 2 - 3 šálky denne maximum.

 [Čítajte: Výhody harmančekový čaj]

12. Antidepresívum:

Bylinné čaje pôsobí ako mierny antidepresíva. Stimulujú chemických látok v mozgu, k zníženiu depresiou.

13. Zmierňuje stres:

Bylinný čaj môže upokojiť myseľ a uvoľniť stres. To môže byť tiež užitočné v prípade úzkosti a nespavosti, aby pomohol ľuďom spať prirodzene, pretože to uvoľňuje telo aj myseľ. Proces prestávku a pitie čaju sám je veľmi upokojujúce. Harmančekový čaj je veľmi upokojujúce a je veľmi účinná pri zmiernenie stresu.

14. Vlastnosti Liečenie:

Bylinný čaj obsahuje liečivé vlastnosti, ktoré môžu byť užitočné na liečenie vredov, rany, rezné rany a vredy. Urobiť harmančekový čaj pre svoje liečivé vlastnosti.

 [Prečítajte si: Ako si vyrobiť zázvorový čaj]

Nariadenie 15. Štítnej žľazy:

Bylinný čaj môže pomôcť v riadnej regulácie štítnej žľazy. Musíte prepláchnuť systém a udržať dobrú stravu. Čaje pomáhajú pri detoxikácii a čistenie systému. Púpava čaj pomáha stimulovať nízkou štítnej žľazy.

16. Brain Health:

Bylinný čaj vám dáva úľavu od bolesti nervov a posilňuje funkcie pamäti a mozgu.

17. Diabetes:

Čučoriedky Tea a Sage čaj pomáha liečiť diabetes u pacientov nie je závislá od inzulínu. Lieči diabetes typu 2 a znižuje hladinu cukru v krvi. Používajú sa aj na liečbu diabetickej neuropatie.

18. Krvný tlak:

Vysoký krvný tlak má vplyv aj orgánových systémov, ako je srdce a obličky. Hibiscus bylinný čaj môže znížiť vysoký krvný tlak prirodzenou cestou bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Tento bylinný čaj neobsahuje kofeín, ale fenoly a flavonoidy, ktoré sú dobré antioxidanty.

Konzumovať to dvakrát alebo trikrát za deň pre zdravý život a udržiavať krvný tlak.

19. Bylinný čaj pre kožu:

Bylinný čaj je vhodný na liečbu akné bez vedľajších účinkov. Môžu byť prijaté ústne a miestne ako pitie a trením bylinné čaje na koži. Môžu byť tiež na akné masky alebo pridaný k toneru a čistiaci prostriedok.

 • Opláchnite pokožku s jemným čistiacim prostriedkom. Ochladí sa a aplikovať varí čaj na koži. Nechajte zaschnúť po dobu 10 minút a opláchnite.
 • Namočte uterák do ponorený čaju. Udržujte uterák na koži po dobu 15 minút. Opláchnite a naneste hydratačný krém.
 • Rooibos čaj je najlepšie pre liečbu akné. Má antibakteriálne, antioxidačné a imunomodulačné vlastnosti. Tieto poskytujú ochranu pred voľnými radikálmi a akýkoľvek škodlivý poškodenie kože. Piť tento čaj aspoň 6 šálok denne pre dosiahnutie najlepších výhody.
 • Harmančekový čaj má mnoho liečivých vlastností, ktoré možno vyliečiť lupienka, ekzém a akné. Majú antioxidačné, protizápalové a antibakteriálne vlastnosti, aby sa zabránilo a zníženie akné.
 • Môžete tiež použiť harmančekový čaj na koži k zníženiu akné spôsobuje baktéria.
 • Pridať ako toner a čistiaci prostriedok čistí a znížiť akné, jazvy po akné, pupienky, opuch a začervenanie.
 • Mäta pieporná čaj má antioxidačné a protiplesňové vlastnosti, ktoré zabraňujú oxidačnému poškodeniu na koži. Tým sa znižuje akné spôsobujú baktérie a lieči akné. To stimuluje produkciu estrogénu, ktorý redukuje akné breakouts.
 • Zelené čaje sú bohaté na tokoferol, kyselinu askorbovú, flavonoidy, antioxidanty, karotenoidy a selénu. To sa používa pre mnoho akné opravné prostriedky a dobrú pleť.

Niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu začať na čajovom ceste:

 • Uistite sa, že ste vybojovať čas vo svojom nabitom programe pre bylinných čajov.
 • Aby sa do akcie. Svetlo kadidlo a počúvať upokojujúcu hudbu.
 • Spárovať svoje čaju s koláčiky a sušienky a pozerať sa na starosti rozplynúť
 • Pozvite svojich priateľov na čajových posedení

Je zrejmé, že bylinný čaj je určite zdravá voľba pre dobré zdravie. Tak využiť jeho početné výhody a nutričné ​​hodnoty. Si môžete vychutnať bylinné čaje kedykoľvek obstarať jeho rôzne zdravotné výhody.

load...