Zdravie a wellness

10 najlepších potravín bohatých na tyrozín

10 najlepších potravín bohatých na tyrozín

Už ste niekedy vedieť, že tam je aminokyselina s názvom tyrozín, ktorý je nevyhnutný pre vaše telo? A vedeli ste, aké sú tyrozín potraviny bohaté? Tento post hovorí o potraviny s vysokým obsahom tyrozín, ktoré ak sú konzumované, môžete pomôcť zostať zdravý.

Chceli by ste sa dozvedieť viac? Pokračuj v čítaní!

Tyrozín - Krátky:

Tyrozín je jednou z aminokyselín, ktoré sú stavebnými kameňmi bielkovín v ľudskom tele. Ako neesenciálne aminokyseliny, naše telo môže syntetizovať tyrozín na jeho vlastné použitie inú aminokyselinu s názvom fenylalanín. Niektorí ľudia, ktorí trpia fenylketonúriou, dedičná porucha, nemôže spracovávať fenylalanín. Sú schopní vykonať tyrozín na vlastnú päsť, a preto požaduje, aby jeho doplnky.

load...

Pre zvyšok, ak budeme jesť potrebné potraviny, ktoré obsahujú tyrozín a fenylalanín, dôležité časti tela sú vyživované. Tyrozín hrá úlohu v normálnom fungovaní adrenalínu a dopamínu v mozgu (chemická) (1). Ako vieme, ako pomôcť pri cítime pozitívne.

Teraz sa pozrime, aké sú vysoké tyrozín potraviny.

1. Spirulina:

Spirulina je morská riasa, ktorá je bohatá na tyrozín a ďalších živín rovnako. A 200-kalorickej množstvo surovej forme rias má viac než 2040mg tyrozínu. To je tiež nízky obsah cholesterolu a dáva vám draslík, horčík a kyselinu pantoténovú.

Striedavo, sušené verzie majú asi 1800mg za rovnakú ponuku.

2. Sójové Foods:

Sójové výrobky majú druhé najvyššie percento tyrozín. Sójové mlieko, sójové orechy, sójová omáčka, tempeh, sójové proteínové extrakty a tofu sú dobrým zdrojom aminokyseliny. Sójové potraviny obsahujúce proteín ponúknuť asi 2000 mg tyrozínu. Celé sójové bôby sú tiež dobrým zdrojom vlákniny a bielkovín.

load...

3. Vajcia:

Verný vajcia je powerhouse výživné vitamíny. A 200-kalorickej porcia vajce obsahuje 1900 mg tyrozínu. Keď vezmeme do úvahy jediné vajce 50g, dostanete asi 250 mg obsahom aminokyseliny. Spolu s vajcami, mlieko a mliečne výrobky tiež obsahujú tyrozín.

4. Syr:

Syr má asi 1840mg tyrozínu, čo je ďalší top jedlo po vajciach. Medzi najobľúbenejšie syry bohaté na amino patrí švajčiarsky syr, syr mozzarella, parmezán, Gruyere syr a tvaroh. Odborníci naznačujú, že odrody, s nízkym obsahom tuku, sú najlepšie.

5. Ryby a Salmon:

Ryby nám poskytujú základné živiny, vrátane tyrozínu. Obsahujúce asi 1770mg tyrozínu na 200 kalórií, ryby a losos sú dobrý spôsob, ako udržať svoje systémy zdravotnej starostlivosti dobre fungujúci. Obaja pracujú v tandeme s cieľom zlepšiť chemických látok v mozgu a kognitívne funkcie. Ostatné vysoké morské plody v tyrozínu zahŕňa tuniak, makrela, krevety, tresku a krabov.

6. Hydina:

Morčacie a kuracie mäso sú ďalší dobrý spôsob, ako uložiť až na proteíny. Obsahujú vysoké percento tyrozínu s morčacie obsahujúci 1600 mg aminokyseliny na 200 kalórií porciu. Kurča je tiež dobrým zdrojom tyrozín.

7. Mäso:

Bravčové mäso je bohatý na tyrozín okolo 1600g. Zveri, najmä losy a losov, sú aj dobrým zdrojom aminokyseliny. Mäsožravce sú prirodzene absorbovať veľa živín bez ich vedomia.

Je však vegetariáni, ktorí potrebujú dávať pozor na rôznych potravín, ktoré musí jesť.

8. Fazuľa a obilie:

Horčičné listy obsahujú asi 1580mg tyrozínu za 200 kalórií porciu. Navyše, fazuľa a šošovica majú veľmi vysoký obsah aminokyseliny. Uistite sa, že patrí šošovka, Hrach, fazuľa a cícer vo vašej strave. Môžete tiež skúsiť celé zrná, ako je divoká ryža, hnedá ryža, proso a ovos.

9. Osivo:

Tekvicové semená a sezamové semienka sú jedným z najlepších zdrojov tyrozín. Ostatné semená bohatá na tyrozín patrí slnečnice a Chia semená.

10. Matica:

Jeden môže uložiť až na orechy, napríklad mandle a arašidy, pretože sú výborným zdrojom tyrozín. Podobne možno získať dobré množstvo aminokyseliny z borovice orechy, ľanové semienko a pistáciových orechov.

Strava doplnené tyrozín pomôže udržať vás v strehu a dokonca znižuje stres. Ako kritické mozgových chemikálií sú vyrábané s pomocou tejto komponenty, ktoré majú bohaté tyrozín potraviny sú dôležité pre náš blahobyt.

Myslíte si, že tento príspevok sa vám pomohol? Prosím, dajte nám vedieť v sekcii Komentáre nižšie.

load...