Zdravie a wellness

10 úžasných výhod Banana Peels

10 úžasných výhod Banana Peels

Znie to divne, že? Ale v skutočnosti, to nie je! To je pravdepodobne jedným z najbežnejších druhov ovocia nájdené v Indii, a to je tiež pravdepodobne dôvod, prečo nemáme naozaj vychutnať toľko. Ale skôr, než hádzanie banánovej šupke do koša, prečítajte si tento príspevok poznať jeho výhody. To vám úžasné výsledky.

Mäso banánu je bohaté na množstvo výživných látok a sacharidov. Je s vysokým obsahom vitamínov B6, B12, horčíka a draslíka. Obsah cukru je najvyššia, keď je šupka od banánu sčernie.

Poďme rýchlo zistiť top výhody banánovej šupky.

Banana Peel Použitie:

1. Šumivé zuby:

Rub banánovej šupke každý deň po dobu jedného týždňa na vašich zuboch po dobu asi jednej minúty. V praxi to vedie k bielenie zubov, ktorý môže stáť veľa peňazí inak.

load...

2. Odstraňuje bradavice:

Banán kôra pomáha pri odstraňovaní bradavíc a eliminuje vznik nových. K tomu, jednoducho trieť šupku na postihnutú oblasť alebo kravatu šupky cez noc na ňom. To je jeden z najjednoduchších spôsobov, ako využiť banánovú šupku k pokožke.

3. Eat Them:

Banánovej šupky môžu byť tiež nejedol. Nájdete úžasné indické recepty, ktoré používajú banánovej šupky. Používajú sa aj na podávanie ponúk kurča.

4. Lieči Akné:

Len masírovať banánovej šupky na tvár a telo po dobu 5 minút každý deň liečiť pupienkov. Výsledky by mali byť vidieť počas jedného týždňa. Zachovať uplatňovanie šupky, kým akné zmizne.

load...

5. Redukuje vrásky:

Banán kôra pomáha udržiavať pokožku hydratovanú. Pridajte vaječný žĺtok s kašou banánovej šupke. Túto zmes Naneste na tvár a nechajte ju po dobu 5 minút. Po 5 minút zmyť.

6. Proti bolesti:

Naneste banánovej šupke priamo na bolestivé miesto. Nechaj to po dobu 30 minút, kým bolesť je preč. Zmes rastlinného oleja a banánovej šupke tiež pomáha pri úľave od bolesti.

7. Lieči Psoriáza:

Naneste šupku na psoriázy zasiahnutej oblasti. Banán kôra má hydratačné vlastnosti a tiež znižuje svrbenie. To sa rýchlo liečiť lupienku a môžete vidieť znateľné výsledky v žiadnom momente.

8. Lieči uhryznutie chýb:

Masírujte kôry na bodnutie komárom získať okamžitú úľavu od svrbenia a bolesti.

9. Kožené topánky, Silver Polish:

Rub banánovej šupke na kožené topánky a strieborné predmety, aby sa im lesk okamžite.

10. UV ochrana:

Banánovej šupke pomáha chrániť oči pred škodlivým UV žiarením. Uistite sa, že opustí kôry pod slnkom pred trením banánovej šupke na oči. Je tiež preukázané, že znižujú riziko vzniku šedého zákalu.

Niektoré dôležité tipy:

1. Použite čerstvé banánovej šupke pre dosiahnutie najlepších výsledkov. 2. Nikdy držať v šupke banán dlho. Ihneď konzumovať po peelingu. Tiež kôra by mala byť použitá okamžite. 3. Uloženie banány v chladnom a suchom mieste a vždy v dostatočnej vzdialenosti od zdrojov tepla a slnečného žiarenia. 4. Nikdy ukladať banánovej šupky v chladničke. 5. Vyhnite sa hádzanie banánovej šupky na cestách a na verejných miestach. Použite koša alebo ich uložiť pre lepšie účely.

Dúfam, že sa vám páčil tento príspevok o výhodách banánovej šupky. Ešte zdieľať nižšie svoje pripomienky.

load...