Zdravie a wellness

5 najlepších jogových mudrov pre pacientov s astmou

5 najlepších jogových mudrov pre pacientov s astmou

Astma robí vám to nepríjemné a nepríjemný. Krátkosť dychu oslabuje svoje telo, otupuje svojho ducha, a spomaľuje mozgu. Všetko ide o žrebovaní, takže ste uviazol vo svojej posteli, cítila úplne depresie a nedostatok energie. Aby sa tomu zabránilo, skúste nasledujúce päť jogy mudry, aby sa vaše astma problém na uzde.

Pred tým, poďme sa pochopiť význam jogy mudras ako liečivých látok.

Význam jogy Mudry

Jóga mudras nezávislá vetva jogy, na rozdiel od ásan a dýchacie techniky. Mudra znamená gesto alebo postoj, a spája jednu časť tela do druhého. Mudra môže zahŕňať celé vaše telo, alebo len svoju ruku. Existuje päť druhov jogy mudras - Hasta (ručné) mudras, Mana (hlava) mudras, Kaya (držanie tela) mudras, Bandhu (zámok) mudras a adhara (perineálnej) mudras. Tieto mudras iniciovať prúdy skrz telo, vyvažovanie prvkov v tele a ich obnovenie.

load...

Jóga mudras vyrovnať päť život udržujúce prvky (oheň, voda, vietor, neba a zeme) vo vašom tele a liečiť choroby spôsobené v dôsledku nerovnováhy v týchto piatich prvkov. Hasta mudras sú známejšie než ostatní, a prsty v ruke mudras predstavuje päť život udržanie energie v tele. Majú slúžiť ako elektrické pripojenie k telu, a ich umiestnenie sa nastavuje tok energie, s odvolaním sa na päť životných energií vykonávať svoje špecifické funkcie presne.

Hasta jogy Mudry pre astmu

Existuje celý rad 16 ručných mudras, ktoré pomáhajú pri liečení rôznych ochorení vášho tela. Tieto mudras možno vykonávať v sede, postojačky alebo dokonca pešo. Musíte sa uistiť, že mudras sú symetrické a vaše telo je uvoľnené.

Niektoré z Hasta mudras účinne regulovať príjem kyslíka, zrušte priedušky, a jednoduchosť dýchanie. Tieto ručné mudras sú uvedené nižšie, a pravidelne cvičiť im poskytne úľavu od astmy.

load...

Astma tvrdnutie Hasta Mudry

  1. Astma Mudra
  2. Bronchiálna Mudra
  3. Prithvi Mudra
  4. Linga Mudra
  5. Surya Mudra

1. Astma Mudra

Výhody: Astma Mudra zmierňuje a zabraňuje astmatické záchvaty.

Postup: Prineste svoje dlane. Ohyb prostredné prsty oboch rúk takým spôsobom, že horná polovice oboch prstov sa znižujú, a nechty ohýbaných stredné prsty sú tlačené proti sebe. Ostatné prsty sú udržiavané v určitej vzdialenosti od seba navzájom, a dlane sú mierne od seba. Prax Múdry na 7 - 10 minút každý deň.

Späť na obsah

2. Bronchiale Mudra

Výhody: Táto mudra pomáha zbaviť hrudníka zápchy a zápal priedušiek a život zachraňujúce pri astmatickom záchvate.

Postup: Otvorte dlaň. Položte malíček na základni palcom a vyzváňacie prstom na hornej palec kĺbu. Potom dajte prostredný prst na podložke palec je. Opustí ukazovák rozšírené von. Praktizovanie tohto Múdry po dobu asi 5 minút každý deň.

Späť na obsah

3. Prithvi Mudra

Výhody: Táto mudra zvyšuje element krajiny v tele a posilňuje imunitný systém.

Postup: Pohodlne sa usaďte a to buď v Padmasana alebo Vajrasana alebo na stoličke. Nech špička svojho prstenníku dotknúť špičky palcom. Naneste jemným tlakom, zatiaľ čo robí tak. Ostatné prsty musia byť rovné a napäté. Praktizovanie tohto Múdry po dobu 30 - 45 minút každý deň je dobrý.

Späť na obsah

4. Linga Mudra

Výhody: Táto mudra udržuje váš dýchací systém neporušený a vymaže hlienu z priedušnice.

Postup: sedieť alebo stáť pohodlne. Spona ruky takým spôsobom, že sa vaše prsty prepletené. Umiestnite ho v blízkosti vášho hrudníka. Bod pomocou ľavej palec hore a obklopiť palec ľavej ruky s pravým palcom a pravého ukazováka. Zachovať Múdry neporušený po dobu 15 minút, zatiaľ čo normálne dýcha.

Späť na obsah

5. Surya Mudra

Výhody: Táto Mudra je užitočné pri liečbe vážnej studenej a nosa upchatiu.

Postup: sedieť alebo stáť v pohodlnej pozícii. Prineste si ruky v prednej časti hrudníka. Udržujte svoje dlane otvorené a smerom von. Teraz, majte na špičku svojich ukazovákov oboch rúk na základni palci a umiestnite palce na hornej ukazovákov. Uistite sa, že ostatné prsty sú rovné a drží pohromade. Ponechať Múdry po dobu asi 15 minút. Urob to trikrát denne.

Späť na obsah

Táto jednoduchá gestá rúk majú skvelé liečivé vlastnosti a ak je pravidelne vykonáva, môže pomaly vyliečiť svoje problémy s astmou a zabrániť ďalším útokom.

Teraz sa poďme odpovedať na niektoré otázky týkajúce sa jogy mudras a astmy.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Môžete umiera astmatický záchvat?

Áno, je možné, že umrie na astmatický záchvat, ak riadnej starostlivosti nie je prijatá, a ak človek nie je bdelí k zhoršeniu príznakov.

Čo prvej pomoci sledovať počas astmatický záchvat?

Keď sa dostanete astmatický záchvat, pokúste sa sedieť vzpriamene okamžite uvoľniť svoje oblečenie a používať inhalátor.

Môže astma úplne vyliečiť?

Hoci astma sa nedá úplne vyliečiť, je možné liečiť a kontrolovať symptómy. To ušetrí pacienta z pravidelných záchvaty kašľa a dýchacie ťažkosti.

Aké sú spoločné spúšťačom astmatickom záchvate?

Bežné spúšťače astmy dýchajú znečistený vzduch, vystavenie chladnému počasiu, stres a lieky medzi ostatnými.

Kto je náchylnejší k astmy?

Ľudia v rozvinutých a priemyselných krajinách sú náchylnejšie na astmy než v rozvojových krajinách. Počet chlapcov s astmou je viac ako počet dievčat vo veku 0 - 12 rokov, a počet žien, ktoré sa zvyšuje s vekom astmy.

Prečo je astma horšia v noci?

Keď si ľahne k spánku, to je ľahšie pre vaše nosovej sekrét sa hromadí vo vašich vzduchových potrubí a robiť to pre vás ťažké dýchať.

Môžem cvičiť alebo športovať, keď mám astmu?

Áno, ľudia s astmou môžu vykonávať aj športovať. Tieto aktivity pomáhajú posilňovať hrudník a aby pľúca lepšie pracovať.

Jogový veda je obrovská a nie je nič, čo nemôže vyliečiť. Hasta mudras zdať ako jednoduchá gestá rúk, ale ich liečivé účinky sú obrovské a môžu ušetriť od chronických ochorení. Desiatky ľudí na celom svete trpí astmou, a tieto gestá rúk sú potreba na hodinu ku kontrole astmy a nakoniec vyliečiť. Dať im šancu!

load...