Zdravie a wellness

11 úžasných výhod Hyacinth Herb pre pokožku, vlasy a zdravie

11 úžasných výhod Hyacinth Herb pre pokožku, vlasy a zdravie

Často sme nákupu produktov, ktoré obsahujú prísady omladiť našu náladu a liečiť naše telo. Ale málokedy sme pochopili, že mnohé z týchto zložiek pochádzajú z rastlín, ktoré rastú v našej vlastnej záhrade! Hyacint, kedysi populárny ľudovej medicíne v Anglicku, je spojená s Hyacinthus-veľkého gréckeho hrdinu, časť gréckej mytológie! Pochádza z východného Stredomoria, tento krásny kvitnúca rastlina je rodák z severovýchode Iránu a Turkménska. Rastlina kvitne na jar, ohlasovať koniec zimy. Ako Hyacint je jedovatý, jeho list, miazga a cibule spôsobiť alleregic reactions.The hyacint fazuľa alebo hyacint Batawa, na druhú stranu, je réva, ktorá má listy v tvare srdca. Fialové hyacint kvety majú schopnosť premeniť zhlukov struky. Hyacint fazuľové výhonky, spolu so svojimi struky, môžu byť použité na odvodenie nepreberné množstvo zdravotných výhod. Existujú aj iné typy hyacint rastlín fazule, ktoré majú buď žltej alebo bielej farby kvetinové zložky, ako sú lístky. Ale hlavne, hyacint fazuľa rastie s fialovou struky a lístky na ne. Využitie hyacint zŕn závisí od jeho stavu, či je ešte mladý a vyzreté. Ak sú vyzreté struky, potom sú semená z nej odstránené a struky sú vyradené. Ale v prípade, že struky sú ešte mladí, ostré hrany to sú odstránené a môžu byť konzumované. To je tiež pestovaná ako krmiva u niektorých ľudí, zatiaľ čo niektorí pestovať to len na účely spotreby. Tieto hyacint fazuľa sú tiež známe ako indické fazuľa, Calavance a egyptských fazuľa po celom svete. Hyacint fazuľové rastliny sú tiež vysadené ako okrasné rastliny v niektorých oblastiach. Fazuľa tejto rastliny sa používajú na varenie kari, pridať im chuť ryžových pokrmov, najmä používaných na prípravu raňajok jedlá, ako sú Akki Rott v Karnataka, India. V niektorých miestach, a to nielen svojimi fazuľa, ale aj jej kvety sú konzumované priamo a niekedy sú použité v špeciálnych receptúr. Navyše, jej korene môžu byť konzumované.

Nutričná hodnota hyacint:

Výhody hyacint Flower Herb:

Takmer všetky rastliny majú nejaké liečivé, rovnako ako nutričnú hodnotu ponúknuť, tak sa hyacint!

Kožné Výhody Hyacinth:

1. Zaobchádza Ekzém:

Listové výťažky z tejto rastliny môžu byť zmiešané s ryžovej múky a kurkumou na liečbu kožných problémov, ako sú ekzémy.

load...

2. Vytvára zdravú pokožku:

Mnoho produktov pre starostlivosť o pleť obsahujú hyacint. Použitie hyacint a jeho antimikrobiálne, antimykotické a antibakteriálne vlastnosti z neho robí ideálnu voľbu pre liečbu mnohých kožných porúch.

Vlasy Výhody Hyacinth:

3. Ponúkanie vôňa na vlasy:

Hoci Hyacint nie je známy pre jeho prínosy pre starostlivosť o vlasy, ale poskytuje šampóny a kondicionéry, ktoré úžasné vône na čerstvé kvety.

Zdravie Výhody Hyacinth:

4. Zachádza Cholera:

Stonka tejto rastliny môžu byť použité na liečbu cholery. Príznaky ako nevoľnosť a zvracanie môžu byť znížené pomocou opražené hyacint bôbov.

load...

5. Lieči bolesť hrdla:

Šťava sa extrahuje z luskov hyacint rastliny môžu byť použité na liečenie zápalom hrdla, rovnako ako uši.

6. Zachádza Snake Bites:

Obklad, pripravené s výťažkami z fazuľových listov hyacint, môže byť použitá na liečbu hadie uštipnutie.

7. Práca na Treat SDI:

Pohlavne prenosných chorôb, ako je kvapavka, môžu byť liečené pomocou infúzií pripravených listov hyacint rastliny.

8. Pracuje ako protizápalový:

V Filipín, kombinácia citrónovou šťavou a hyacint šťavy na liečbu abscesy. Aplikuje sa lokálne liečiť zápal.

9. Pre zdravšie trávenia:

Miešajte vyprážané fazuľa hyacint môže naozaj robiť trávenie hladké! Tradičná čínska medicína používa fazuľa udržať slezinu zdravé. Bylina je tiež známe, že liečiť hnačka, nevoľnosť, nafúknuté brucho, črevné, červami a plynatosť.

10. Ovládacie prvky cholesterol:

K hypocholesterolové vlastnosti hyacint fazúľ znižujú hladinu cholesterolu v tele.

11. Špeciálne pre ženy:

Ženy môžu skutočne využiť tejto rastliny sa dostať zdravšie telo! V Keni, niektoré kmene používať túto bylinu na podporu dojčenia. Nová matka môže konzumovať varené fazuľa hyacint, aby čo najviac z toho. Jej kvety, na druhej strane, môže pomôcť ženám, ktoré trpia nepravidelnú menštruáciu. 12. Ďalšie výhody: Úpal, nízka imunita, horúčka, obezita, všetky tieto a ďalšie môžu byť liečené pomocou hyacint fazule.

Dávkovanie: hyacint fazuľa môžu byť súčasťou vašej pravidelnej strave. Alebo môžete použiť ako bylinný extrakt. V prípade, že používate bylinné výťažky hyacint, zabezpečí, že nebudú trvať dlhšie ako 5 - 10 gramov nej v deň, vo forme tabliet alebo prášku. Pozor:

  • Hyacint fazuľa by nikdy nemala byť požitie v surovom stave. Surové hyacint fazuľa sú považované za toxické a môžu spôsobiť žalúdočné ťažkosti. Takže sa odporúča variť suché hyacint fazuľa semená, aby sa jed vnútri je odstránený a je bezpečné pre ľudskú spotrebu. Tiež skontrolujte, či k zmene voda používaná k varu. To bude ďalej pomáhať odtekať toxický obsah zŕn.
  • Ľudia, ktorí trpia prechladnutia alebo chrípky by sa mali vyhnúť použitie tohto zariadenia v žiadnom z jej formách.

Liekové interakcie s hyacintu s inými liekmi a bylinky nie sú známe. Takže, poraďte sa so svojím lekárom skôr, ako začnete používať zariadenie alebo niektorej z jeho častí. Keď už nič iné, zasadiť krásne hyacint rastliny vo vašej záhrade, to pristane! A neskôr, keď sú zrná pripravená na brnkacie, môžete žať jeho prínos pre zdravie taky! Dúfam, že ste našli tento článok užitočný! Do podeliť o svoje názory s nami v komentároch.

load...