Zdravie a wellness

9 úžasných výhod meditácie Sahaj Samadhi na vašej mysli

9 úžasných výhod meditácie Sahaj Samadhi na vašej mysli

Ak si myslíte, že meditácia môže robiť radosť a priniesť zmenu vo svojom živote, potom veriť svojmu vnútornému hlasu a ísť na to! S toľko chaos sa deje v každodennom živote, sa stalo výzvou, aby zostali pokojní a spokojní. Meditácia pomáha Declutter myseľ, zlepšiť koncentráciu a udržiava nás zameral. Zakladateľom Art of Living Foundation, Sri Sri Ravi Shankar vysvetľuje meditáciu ako "jemné umenie ničnerobenia, nechať ísť všetko a byť svojim vlastným ja".

Ale meditácie nie je, jedna veľkosť zmestili všetky 'vec! Existuje celý rad meditačných techník je možné vyberať. Technika budeme diskutovať dnes je Sahaj Samadhi meditácie.

Čo je Sahaj Samadhi meditácie?

Sahaj Samadhi Meditácia je bez námahy forma meditácie, ktorá sa zameriava na dych a mantra počas meditácie. Sahaj znamená "bez námahy" v sanskrte a Samadhi je tichý stav vedomia. Toto vedomie sa nachádza priamo pri zdroji myslenia, čo je stav za bdenia, snívanie a spánku. Samadhi je neobmedzený rezervoár energie, kreativity a inteligencie. Je to stav neobmedzeného pokoja a mieru.

load...

To je meditácia mantra báze, kde je posvätná mantra alebo slovo, ktoré majú byť v duchu opakovať. Táto mantra má byť tajné a nemali by byť sprístupnené komukoľvek inému.

Sahaj Samádhi Rozjímanie Postup:

Meditácia znamená úplné uvoľnenie mysle a tela. Počas praxe Sahaj samádhi, myseľ bez námahy zažíva stav samádhi. Podľa Sri Sri Ravi Shankar, "Samadhi nám dáva energiu a dlhotrvajúci šťastie". K dispozícii sú 4 Art of Living princípov, ktoré musia byť dodržané pre príjemnú meditáciu. Tieto zásady sú nasledujúce:

 • Súčasný okamih je nevyhnutné
 • Očakávania zníženie radosti
 • Prijímať všetky a každú situáciu, pretože sú
 • Čo by ste odolať pretrváva

Sahaj Samadhi Meditácia je mentálne cvičenie s jednoduchou a ľahko sa učí postupu. Každodenná prax 20 je všetko, čo je potrebné zmeniť váš život! To zlepšuje jasnosť mysle a myšlienok.

load...

Sahaj Samadhi Meditácia musí byť naučil a cvičil pod schopným vedením kvalifikovaného inštruktora. To musí byť vykonané v systematickým spôsobom získať požadované výhody.

Sahaj Samadhi Meditácia Technika:

Význam Sahaj Samadhi je jednoduché transcendencie. Počas meditácie, zúčastnenej osoby naučiť pustiť všetok stres a napätie. Ako myseľ odpočíva a usadí sa zameriava na prítomný okamih. To umožňuje človeku prežiť naozajstnú radosť a šťastie. Táto meditácia nezdôrazňuje na koncentráciu, ale mentálne opakovanie mantry.

Pri precvičovaní Sahaj Samadhi meditáciu, Beej Mantry rôznych bohýň sú používané. Tieto Beej mantry sú:

 • Aum pre Goddess Saraswati
 • SHREE pre Goddess Laxmi
 • Kree pre bohyne Kali
 • Hrèov pre Goddess Parvati / Maheshwari
 • Shyama pre boha Krišnu, alebo dokonca pre Ram

Tieto Beej mantry majú byť vykonávaný po dobu 20 minút každý deň, najlepšie ráno a večer. Okolie je potrebné, aby bola ticho. Hoci nie je potrebná žiadna koncentrácia, ale vždy, keď sa myseľ záveje od mantry, je potrebné jemne priviezol. Mantry je nutné voliť podľa jednotlivca povolania, veku a orientácie.

Výhody Sahaj Samadhi meditácie:

Sahaj Samadhi meditácie má schopnosť vytvárať pocit ľahkosťou, pokoja, bdelosti a má schopnosť transformovať svoj život! Niektoré z výhod Sahaj Samadhi meditácie sú:

 1. Zvyšuje sústredenie a koncentráciu
 2. Zvyšuje tvorivé kvality
 3. Cítite pod napätím
 4. Zažívajú vnútorný pokoj a pohodu
 5. Pomáha kontrolovať svoje myšlienky
 6. Zvyšuje emočné stability
 7. Prepožičiava jasnosť myšlienok a zvýšenie úrovne sebauvedomenie
 8. Prečisťuje svoj charakter a vyvinie silu vôle a intuitívne schopnosti
 9. Zvyšuje pocity omladenie a vitalitu

Bez ohľadu na techniku, meditácie dáva svoj život so zameraním. O niekoľko minút denne, som si istý, môžete ušetriť, že pre lepší život!

Cvičíte Sahaj Samadhi meditácie? Prosím, podeľte sa o svoje skúsenosti o tom, ako ste ťažil touto meditáciou, v sekcii Komentáre nižšie.

load...