Zdravie a wellness

Vitiligo diéta - čo je to a ako to pomôže liečiť vitiligo?

Vitiligo diéta - čo je to a ako to pomôže liečiť vitiligo?

Vitiligo je kožné ochorenie, v ktorom niektoré časti tela strácajú pigmenty a zbelie. Možno ste počuli veľa o vitiligo stravy. Avšak, nie je doporučené strava pre vitiligo, ktorá je podporovaná žiadnymi konkrétnymi vedeckými údajmi. Avšak, kožné špecialisti odporúčajú zdravú stravu pre posilnenie imunitného systému. Predpokladá sa, že vitiligo je autoimunitné ochorenie, a silný imunitný systém môže zabrániť šíreniu depigmentácia.

V tomto článku, alternatívna liečba vitiligo cez správnou stravou a životným štýlom je podrobne vysvetlený pomôcť udržať kožné ochorenia pod kontrolou.

Ako zaobchádzať s vitiligo - výživy a životného štýlu

 1. Vitiligo Konečná Fakty
 2. Vitiligo Sample Diet Plan
 3. Foods jesť
 4. Potraviny, aby sa zabránilo
 5. Prekonávanie nedostatku živín
 6. Zmeny životného štýlu
 7. Úloha cvičenie
 8. Výhody vitiligo Diet
 9. Nežiaduce účinky vitiligo Diet

Vitiligo Konečná Fakty

 • Ľudia trpiaci vitiligo môže mať konzumovať špeciálnu diétu, aby sa zabránilo zhoršeniu ich stavu pokožky alebo prekonať nutričné ​​nedostatky.
 • Vzhľadom k tomu, vitiligo je autoimunitné ochorenie, je rozumné jesť stravu, ktorá je bohatá na fytochemikálie, beta-karotén, a antioxidanty. Takáto diéta posilní imunitný systém a podporujú zdravú pokožku, a môže otvoriť cestu k repigmentáciu kože.
 • Pokiaľ máte vitiligo, vyhnúť sa náročné hrušky a čučoriedky. Tieto plody sú prírodné zdroje hydrochinón, ktoré je známe, že majú depigmentácia vlastnosti.
 • Niektorí ľudia tiež stretávajú s problémami s citrusových plodov, zatiaľ čo iní môžu nájsť kurkuma, ktorý sa používa ako korenie v potravinách, čo spôsobuje problémy.
 • Preto, ak ste spadajú do týchto kategórií, mali by ste sa vyhnúť citrusové plody a / alebo kurkumu.
 • Niektorí ľudia dávajú prednosť, aby sa zabránilo červené mäso a mliečne výrobky. Avšak, nie je tam žiadny vedecký dôkaz pre toto tvrdenie. Ak máte podkladové alergiu na mliečne výrobky, mali by ste sa mu vyhnúť, pretože by mohlo nepriaznivo ovplyvniť vitiligo.

Späť na obsah

load...

Vitiligo Sample Diet Plan

Jedlo Čo jesť
Skoro ráno 1 sklenená voda v medenom skle
Raňajky Možnosti:

 • Quinoa
 • Krupica s vegetariou
 • Varené vajíčko a 1 sklenená špenátová šťava - šťava z červenej repy
Obed Možnosti:

 • Varená zelenina
 • Zeleninové kari (menej korenené a mastné) a 2 chapatis
Po obede 4 mandle
Večerné občerstvenie 1 sklenená ovocná šťava 1 viaczrnná sušienka
Večera Možnosti:

load...
 • Grilované kuracie prsia s vegetariánmi
 • Zeleninová čistá polievka

Táto diéta graf zahŕňa potraviny, ktoré sú povolené pre tých, ktorí trpia vitiligo. Okrem jedla listovú zeleninu, môžete si tiež vziať doplnky (len po konzultácii so svojím lekárom). Vzhľadom na to, že nie ste dovolené jesť veľa potravín, môžete trpieť vitamínov, minerálnych látok alebo nedostatku bielkovín.

Späť na obsah

Foods jesť

Ako už bolo spomenuté, nie je tam žiadny skutočný vitiligo diéta sama o sebe. Avšak, mali by ste sa pozrieť na podporu Váš zdravotný stav pomocou nasledujúcich vyváženú a výživnú stravu.

Ovocie - Fig, marhuľa, a zrelé mango.

Zelenina - Snažte sa konzumovať rastlinné-centric strava skladajúci sa z špenát, červená repa, mrkva, zemiaky, kapusta, reďkovky, karfiol, červenej papriky, horká tekvica a zelenými fazuľkami. Uistite sa, že hlavná časť svojho jedálnička sa skladá z týchto zeleniny, tak dlho, kým nenájdete to ťažké je stráviteľné.

Proteín - V prípade, že budete túžiť po živočíšnymi produktmi, sa rozhodnú pre kuracie prsia, chudé morčacie, divokých rýb a organickými vajcia. To je najlepšie variť na ľahkú váhu. Pre vegánov, držať sa fazuľa, cícer, huby, a šošovku.

Dairy - Mliečne výrobky môžu byť konzumované. Avšak, v závislosti na úrovni stavu, u niektorých pacientov sa odporúča, aby úplne vyhnúť mliečne výrobky.

Celozrnných výrobkov - ovos, hnedá ryža, biela ryža, kuskus, quinoa, a kukurice.

Doplnky stravy - Je možné, že vitamín B12, bielkoviny, vápnik, minerály a nedostatky DHA. Z toho dôvodu, aby doplnky na prekonanie týchto nedostatkov. Pred prijatím akýchkoľvek doplnkov sa poraďte s lekárom.

Nápoje - Povolené zeleninové a ovocné šťavy, a kokosová voda (ak sa ti to hodí).

Bylinky a koreniny - Rosemary, tymian, bazalka, koriander listy (malé množstvo), klinček, čierne korenie, kardamom, škorica a muškátový oriešok.

Späť na obsah

Potraviny, aby sa zabránilo

Ovocie - egreše, oranžová, nektarinky, slivky, broskyne, ananás, citrón, vápno, melón, melón, hrozno, papája, guava, grapefruit, hruška, tamarind a akékoľvek ovocie, ktoré má dobré množstvo vitamínu C. Vitamín C inhibuje tvorba pigmentov. Z tohto dôvodu sa vyhnite konzumácii.

Zelenina - baklažán, paradajka, zelená paprika, cibuľa, cesnak a.

Bielkoviny - hovädzie, bravčové mäso a ryby.

Dairy - mlieko, tvaroh a cmar.

Nápoje - sýtené a sladené nápoje, balené ovocné šťavy, káva, vitamín C bohatá na čerstvé ovocné šťavy, a alkohol.

Korenie - Kurkuma

Ostatné - Vyhnite mastné, korenené, spracovanie, balenie a konzervované potraviny. Vyhnúť sa náročné panelov, uhorky a čokolády.

Späť na obsah

Prekonávanie nedostatku živín

Vedci zistili, že ľudia, ktorí trpia vitiligo majú často nedostatok vitamínu B12 a niektorých minerálnych látok, ako je zinok a meď. Tie by mali dostať kontrolovať vaše hladiny vitamínu. A ak je deficit, poraďte sa so svojím lekárom o užívaní doplnkov alebo prekonávaní nedostatkov cez potraviny bohaté na týchto vitamínov.

Vitamín B12 sa prirodzene vyskytuje v sójové mlieko, ryby, kôrovce, mliečnych výrobkov a mäsa. Pokiaľ máte kyseliny listovej a nedostatok zinku, patrí listová zelenina, ovocie, hrach, sušené fazuľa, strukoviny a orechy vo svojej každodennej strave.

Späť na obsah

Zmeny životného štýlu

 • Niet pochýb o tom, že majú vitiligo môže urobiť depresiu a rozrušený. Z tohto dôvodu je dôležité riadiť hladinu stresu a udržať si zdravú myseľ. Skúste jogu alebo sa pripojiť k podpornej skupine vitiligo zvládnuť emocionálny stres.
 • Dostať adekvátne vystavenie slnečnému žiareniu. Nielen, že to zabezpečí, že budete mať k dispozícii dostatočné množstvo vitamínu D, ale môže tiež stimulovať repigmentáciu. Melanocyty na koži majú tendenciu produkovať melanín pri vystavení slnečnému svetlu. To uľahčuje stmavnutie kože chráni ho pred popálenia.
 • Dostatok spánku. Ľudská myseľ potrebuje odpočinok po dobu každý deň, aby správne fungovali aspoň 7 hodín.
 • Jesť chutné a výživy-husté potraviny. Experimentovať alebo on-line vyhľadávanie na lahodných receptov, ktoré možno ľahko variť. Vždy sa rozhodnú pre domáce varené jedlo.
 • Oživiť starú hobby alebo vybrať novú.
 • Pusti negatívnych ľudí, a negatívne myšlienky.

Späť na obsah

Úloha cvičenie

Pravidelné cvičenie spúšťa zlepšenie nálady hormóny. To vám pomôže zostať pozitívne, ako ste prijať opatrenia, aby liečiť a predchádzať vitiligo ďalšiemu šíreniu prostredníctvom stravy a liekov. Power joga, meditácie, tanec a hranie šport vám pomôže cítiť sa dobre o svoje telo a zabrániť úzkosti alebo depresie z váženia vám nadol.

Späť na obsah

Výhody vyplývajúce z vitiliga Diéta

 • Zabraňuje šíreniu depigmentácia kože.
 • Pomáha viesť zdravý život.

Späť na obsah

Vedľajšie účinky vitiliga Diéta

 • Môže spôsobiť nutričné ​​nedostatky.
 • Vedie k oslabenej imunity.

Späť na obsah

Kým vitiligo nemôže byť vyliečený, po diéte, ktorá spĺňa nutričné ​​požiadavky vášho tela vám umožní viesť zdravý a dlhý život. A ak sa naučíte zvládať váš stav, budete môcť viesť život bez stresu. Tiež by ste mali poradiť so svojím lekárom o tom, že prírodné doplnky, ako je Gingko biloba, pretože by to mohlo spomaliť progresiu depigmentácia.

Dajte nám vedieť, či tento článok vám pomohol a aké potraviny jete udržať vitiligo šírenie prostredníctvom komentárov v poli nižšie.

Na zdravie dobré zdravie!

load...