Zdravie a wellness

Top 10 Vitamín B12 Zdroje bohatých potravín

Top 10 Vitamín B12 Zdroje bohatých potravín

Cítite sa unavení v poslednej dobe? Máte skúsenosti nedostatok energie alebo nedostatok chuti do jedla? Ak áno, existuje vysoká šanca, že trpí nedostatkom vitamínu B12. Tento post hovorí o vitamín B12, jeho významu, odporúčanej diétne dávky a potravín, ktoré sú bohaté na vitamín B12.

Vitamín B12 alebo Kobalamín je najväčší a najzložitejší vitamín z ôsmich B vitamínov. Vitamín B12 je veľmi dôležité pre delenie buniek, tvorbu krvi a udržanie zdravého nervového systému a zdravé bunky v tele. Vitamín B12 je nepostrádateľná v procese formovania DNA a metabolizmu proteínov. Kobalamín je nutné, aby sa bielych krviniek, ktoré sú veľmi dôležité pre imunitný systém. Je tiež dôležité pre tehotné ženy, pretože pomáha pri neurologickom vývoji embrya.

RDA:

Odporúčaný denný príjem za deň je 2,4 mikrogramov pre dospelých a 2,8 mikrogramov pre tehotné ženy. Nedostatok vitamínu B12 je vzácna, ako si môžete uložiť tento vitamín v tele niekoľko rokov. Nedostatok môže dôjsť, ak nie je dostatok na to vo vašej strave, a to môže viesť k anémii, únava, depresia, a môže dokonca spôsobiť trvalé poškodenie mozgu a centrálneho nervového systému. To môže dokonca viesť k búšenie srdca, červené alebo bolesť v jazyku alebo necitlivosť nôh.

load...

Vitamín B12 ponúka nepreberné množstvo výhod pre pokožku a vlasy. Strava nedostatočné vitamínu B12 môže viesť k vážnym problémom vypadávaniu vlasov a podvyživených vlasových folikulov, ktoré rastú pomalšie. Vitamín B12 poskytuje dostatok živín pre folikuly stimulovať správny rast vlasov. To tiež podporuje tvorbu melanínu, ktorý pomáha zachovať pôvodnú farbu vlasov.

Nedostatok vitamínu B12 môže viesť k chronickej kožné problémy, ako sú tupé a nezdravé pleti. Dostatok spotreba vitamínu B12 bojuje s príznakmi, ktoré vedú k ekzémov a ďalších kožných ochorení. To udrží vlhkosť pokožky a chráni ju pred vysušením. Vitamín B12 prispieva k oprave poškodenej pokožky a dáva zdravú farbu pokožky.

Potraviny bohaté na vitamín B12:

Vitamín B12 sa vyrábajú iba baktériami a je prirodzene vyskytuje v živočíšnych produktoch, pretože zvieratá dostanú ich vitamínu B12 z jesť potraviny obohatené vitamínom B12 a potom sa stanú zdrojom vitamínu B12. Rastliny neobsahujú vitamín B12 s výnimkou prípadov, ktoré sú kontaminované mikroorganizmy alebo majú Vitamín B12 k nim pridané. Vitamín B12 sa vyskytuje hlavne u rýb a mäsa, ale sú tu aj niektoré vegetariánske zdroje tohto vitamínu. Tu je zoznam položiek, potravín bohatých na vitamín B12.

load...

1. Mušle:

Mušle možno konzumovať surové na polovicu škrupine, pečené alebo varené. 3 unca tohto mäkkýše obsahujú 94,1 ug vitamínu B12 robiť to jeden z najväčších zdrojov vitamínu B12. Okrem B12, mušle sú aj dobrým zdrojom zinku, medi, fosforu a železa.

2. Obilniny:

Ready-to-jesť obilniny majú asi 6,0 ug vitamínu B12 na šálku. Vyberte si cereálie, ktoré sú vyrobené z celých zŕn a nekupujú tie, ktoré obsahujú pridaný cukor.

3. Herrings:

Slede sú malé ryby, ktoré ponúkajú 6,6 ug vitamínu B12 pre každé 3 oz. Slede sú tiež dobrým zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré dodávajú zdravý lesk a lesk na tvár a dať lesk na vlasy.

4. Salmon:

Losos je ďalšie skvelé jedlo bohaté na vitamín B12 a obsahuje 9.0ug vitamínu B12 v polovici filé. Poskytuje aminokyseliny a omega 3 mastných kyselín, z ktorých oba sú nevyhnutné pre zdravú kožu a vlasy.

5. Kraby a homáre:

Kraby a morské raky sú väčšinou podávajú pečené, dusené alebo bisque. Tri unca kôrovcov krab obsahuje 10 ug vitamínu B12, zatiaľ čo Dungeness a kamenné kraby majú relatívne malé množstvo vitamínu B12. Lobster poskytuje 4,5 ug vitamínu B12 na 100 gramov slúžiacich.

6. Syry:

Napriek tomu, že je vysoká hladina cholesterolu potraviny, syr je dobrým zdrojom vápnika, bielkovín a vitamínu B12. Množstvo B12 úplne závisí na rôznych syrov. Švajčiarsky syr obsahuje maximálne množstvo B12 s 6,5 ug na 100 gramov slúžiacich, nasledované getách, mozzarella a parmezánom.

7. Vajcia:

Surové žĺtok slepačie vajcia je najbohatším zdrojom vitamínu B12 s 1,95 na 100 g porciu. Husacie vajcia obsahuje maximálne 7,5 ug vitamínu B12 na 100 gramov, zatiaľ čo kačacie vajcia obsahuje 3,8 ug B12 na 100 gramov.

8. Mlieko a mliečne výrobky:

Mlieko a mliečne výrobky sú najviac ľahko dostupný zdroj vitamínu B12 pre vegetariánov. 100 gramov so zníženým obsahom tuku mliečneho jogurtu poskytuje 0.46ug vitamínu B12 na šálku. Opevnené cereálie s mliekom, môže byť tou najlepšou voľbou pre vegetariánov, aby si svoju dennú dávku vitamínu B12.

9. Mäso:

Ovčie a kuracie sú tiež slušné zdrojom vitamínu B12. Kuracie poskytuje 13,7 ug B12 na šálku zatiaľ čo baranie mäso dodáva telu 15,7 ug vitamínu B12 za uncu. Tie obsahujú dostatočné množstvo proteínov, ktoré sú nevyhnutné pre udržanie zdravia vlasov.

10. Ustrice:

Toto mäkkýš je ďalší dobrý vitamín B12 potraviny bohaté. Šesť stredne ustrice poskytujú 16,4 ug vitamínu B12. Ustrice sú tiež považované za super jedlo, pretože majú vysoký obsah železa. Divoké ustrice môžu mať vysoký obsah kontaminanty tak, prosím, držať sa chovaných ustríc.

Nezabudnite zahrnúť tieto zdroje vitamínu B12 a potraviny vo svojej každodennej strave. Zostať zdravý, zostať fit! Našli ste tento príspevok? Zanechať svoje pripomienky v nižšie uvedenom poli.

load...