Zdravie a wellness

19 najlepších výhod Mosambi Juice pre pokožku, vlasy a zdravie

19 najlepších výhod Mosambi Juice pre pokožku, vlasy a zdravie

Mosambi džús alebo sladké limetková šťava je horúci favorit v Indii, najmä v letnom období. Všetci sme si vedomí skutočnosti, že Mosambi je bohatým zdrojom vitamínu C a draslíka. Okrem toho, že lahodné, svieže a osviežujúce, táto šťava je známa pre svoje chladenie a liečivé účinky a môže sa pochváliť niekoľkými zdravotných výhod.

Mosambi šťava je jedným zo spoločných indických nápojov s pouličné ju predávať na mnohých miestach. Na rozdiel od citróna, Mosambi šťava nie je kyslá chuť a má pomerne sladšie chuť. Na rozdiel od priamu spotrebu, táto šťava sa často používa na ochucovanie jedál, a tak tvoria časť mnohých kuchýň.

Výhody Mosambi Juice:

Medzi Mosambi šťava dávky sú toľko a registrácia ich všetky naraz, je ťažké. To je dôvod, prečo bola rozdelená do pokožky, vlasov a zdravotných prínosov pre vaše pohodlie. Prečítajte si, vyskúšať a užívajte si!

load...

Zdravie Výhody Mosambi Juice:

Táto sladká a osviežujúci nápoj sa môže pochváliť mnohými zdravotných výhod. Je najvyšší obsah vitamínu C, medi a železa; a nízky obsah kalórií a tuku. Obsahuje tiež slušné množstvo vlákien, zinku a vápnika. Niektoré z výhod pitie šťavy Mosambi denne sú.

1. Liečba skorbut:

Skorbut je spôsobená v dôsledku nedostatku vitamínu C a je charakterizovaný tým, opuchnuté ďasná, častými záchvatmi chrípky, chladu a popraskané pery rohy. Mosambi šťava je plný vitamínu C a je účinný pri liečbe skorbut.

2. Podporuje trávenie:

Vzhľadom k svojej sladkej vône, Mosambi šťava uľahčuje uvoľňovanie slín zo slinných žliaz. To slín napomáha rýchlemu tráveniu. Flavonoidy prítomné v limetkovej šťave zlepšiť trávenie tým, že stimuluje vylučovanie žlče, tráviacich štiav a kyselín. Takže piť Mosambi šťavy často v priebehu dňa môže odraziť žalúdočných problémov, zlé trávenie, nevoľnosť a závraty.

load...

3. Lieči zápcha:

Kyseliny prítomné v Mosambi šťavy pomôcť v odstránení toxínov z črevnej traktu, a tým uvoľnenie zápchy. Sladká šťava Mosambi, so štipkou soli, môže poskytnúť okamžitú úľavu. Okrem toho, že je účinný v prípade žalúdočné ťažkosti, úplavica, hnačky a uvoľnené pohyby, pretože je bohatá na draslík. Vzhľadom k svojej lahodnej chuti, pomáha vyhnúť vracanie a nevoľnosť. To tiež pomáha pri liečbe krvavé amébovej úplavici.

4. Mosambi Juice pre diabetikov:

Je Mosambi šťava dobré pre diabetikov? Áno, je. K liečbe cukrovky, môžete miešať 2 lyžičky šťavy Mosambi, 4 lyžičky amla šťavy a 1 lyžičku medu a každé ráno pre dosiahnutie najlepších výsledkov pri tejto zmesi na lačný žalúdok.

5. Liečba vredov:

Peptické vredy sú otvorené rany, ktoré sa vyskytujú na vnútornej výstelke pažeráka, žalúdka alebo hornej časti čreva a spôsobiť veľké bolesti brucha. Kyseliny v limetkovej šťavy poskytnúť úľavu od peptických vredov tým, že spôsobí alkalickú reakciu v systéme, čím sa zníži žalúdočnej kyslosti. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, môžete piť zmes Mosambi a citróna šťavy. Pitie Mosambi šťavy v teplej vode lieči vredy v ústach a zápach z úst.

6. Zlepšuje imunitný systém:

Pravidelná konzumácia Mosambi šťavy zaisťuje správny krvný obeh tým zlepšenie funkcie srdca. To má za následok oveľa zdravšie imunitný systém.

7. Pomôcky chudnutie:

Premýšľate, ako efektívne je Mosambi šťava pre chudnutie? No, je nízky obsah tuku a kalórií, pomáha pri znižovaní hmotnosti. Môžete piť zmes šťavy Mosambi a medu spáliť kalórie.

8. Mosambi Juice v tehotenstve:

Tehotné ženy sa často odporúča piť Mosambi šťavu, pretože poskytuje veľa vápnika, ktorý je prínosom ako rastúci plod a matky-k-byť.

9. Liečba močových ciest:

Mosambi šťava je bohatá na draslík a pomáha pri liečbe močových ciest, ako je zápal močového mechúra. Cystitída je zápal močového mechúra, tiež známy ako infekcie močových ciest (UTI). Mosambi šťava, varené vo vode, by sa mali prijať v priebehu niekoľkých hodín po ochladení pre okamžitú úľavu v zápal močového mechúra. Draslík uľahčuje detoxikačný proces obličiek a močového mechúra, a zabrániť tak rôzne typy infekcií močových ciest.

10. Dobrá pre oči:

Vďaka svojej antioxidačné a antibakteriálne vlastnosti, táto šťava chráni oči pred infekciami a svalovej degenerácie. Umývanie oči s niekoľkými kvapkami Mosambi šťavy zmiešanej v prostom alebo slanej vode môže pomôcť v liečbe infekcií, ako sú zápal spojiviek.

11. Liečba prechladnutia:

Pretože je bohatá na vitamín C, Mosambi šťava pomáha pri odstraňovaní prechladnutí a zvyšuje odolnosť organizmu voči chladu.

12. Znižuje hladinu cholesterolu:

Pitie Mosambi džús znižuje hladinu cholesterolu a znižuje krvný tlak.

Výhody Mosambi šťavu Skin:

Mosambi šťava má dôležitú úlohu v starostlivosti o pleť. Pretože je bohatá na vitamín C, zlepšuje farbu pleti prirodzene a je používaný v mnohých kozmetických produktoch a alternatívnej medicíny doplnkov a vitamínov. Niektoré z jeho kožných dávky sú:

13. Liečenie pigmentácie škvrny a škvŕn:

Mosambi šťava lieči rôzne problémy, pigmentácie, ako sú škvrny, pupienkov a škvŕn. Na tieto účely sa použijú čerstvé Mosambi šťavu na postihnutú oblasť pred spaním a umyť teplou vodou na ďalší deň.

Prevencia 14. Z Kožné problémy:

Mosambi šťava je skvelé pre zdravie pokožky v dôsledku prítomnosti vitamínov a minerálov. Jeho antioxidačné, antibiotiká a dezinfekčné vlastnosti omladenie pokožku chráni pred infekciou. Mosambi šťava čistí krv, čím poskytuje úľavu proti kožné problémy.

15. Liečba telesným pachom a potem:

Vo vani s Mosambi šťavy zmiešanej vody pomáha v boji proti telesný pach a pot.

16. Liečba popraskané pery:

Trením Mosambi šťavy na perách 2 - 3 krát denne môže znížiť temnotu pier a tiež lieči popraskané pery.

17. Zníženie počtu opuch a bolesť:

Použitie zmesi Mosambi šťavy a ricínový olej na postihnutú oblasť môže zmierniť opuch a bolesť.

Výhody Mosambi šťava na vlasy:

Mosambi šťava je výhodné aj pre vlasy, pretože je bohatá na vitamín C, minerálnych látok, a medi, a je často používaný ako účinná zložka v niekoľkých vlasové prípravky.

18. Výhody z medi:

Mosambi šťava obsahuje meď. Tento minerál sa podieľa na tvorbe pigmentu melanínu, ktorý je zodpovedný za dosiahnutie farby na vlasy.

19. Používa sa ako Hair Wash:

Mosambi džús môže byť použitý ako posledné pláchanie pre odstránenie všetkej špiny zanechal na šampón a kondicionér, a tým poskytuje tak mäkké a lesklé vlasy.

Dúfam, že sa vám tento článok o výhodách Mosambi šťava informatívny! Ešte zanechajte nám komentár.

Odporúčané články:

  • 10 najlepších Výhody citrónovej šťavy
  • 17 najlepších Výhody šťavu z granátového jablka (Anar Ka Ras)
  • Top 10 Zdravie Výhody Orange Juice
  • 10 Amazing Zdravie Výhody Šťavy broskyňové

load...