Zdravie a wellness

10 jednoduchých tipov na zníženie spodného brušného tuku

10 jednoduchých tipov na zníženie spodného brušného tuku

Bruško tuk je nielen nepríjemné, ale je tiež jedným z najťažších foriem tuku zbaviť. Tvorí medzi orgánmi, hlboko vnútri dutiny brušnej, čo vyvolalo chronický zápal a zvyšuje riziko vzniku cukrovky a srdcových chorôb. Spodná brušný tuk je spôsobená predovšetkým v dôsledku sedavého spôsobu života a spotrebe vysokým obsahom tuku a sladkých potravín. Genetics, štruktúra a vek tiež stanoviť vzor hromadenie tuku v tele.

Stratí dolné brušný tuk je trochu ťažké, ale nie nemožné. Plán pravá strava v kombinácii s cvičením môže pomôcť stratiť tvrdohlavý nižší telesného tuku.

Ako znížiť dolné brušný tuk?

Tu je 10 tipov, ktoré môžete sledovať, ako znížiť dolné brušný tuk.

1. Znížte príjem kalórií:

Ak sa chcete zbaviť spodnej brušný tuk, držať kalórií v zdravom rozsahu a vyvarovať sa potravín, ktoré majú vysoký obsah nasýtených tukov. Vyhnite sa jesť nezdravé a zahŕňajú potraviny s vysokým obsahom vlákniny vo vašej strave, ako udržať hladinu metabolizmus vysoká.

load...

2. Stres:

Stres môže spôsobiť zvýšenie kortizolu, hormónu, ktorý podporuje telo ukladať prebytočný tuk v podbrušku. To môže zhoršiť, ak v kombinácii so zlou diétou. Pre udržanie hladiny kortizolu stabilnej, vyberte nízky glykemický index potravín, ako sú šošovica, cícer a fazuľa.

3. Zelený čaj:

Zelený čaj je vynikajúci nápoj na zníženie spodnej brucho. Obsahuje zlúčeninu zvanú katechín, čo zvyšuje metabolizmus. Niektoré štúdie dospeli k záveru, že ľudia, ktorí pili 2 šálky zeleného čaju denne, stratil takmer 16 krát viac viscerálneho tuku ako tí, ktorí nie.

4. Intervalový tréning:

Intervalový tréning je najefektívnejší a najlepší spôsob, ako znížiť dolné brušný tuk. Intervalový tréning prepína medzi vysokou a nízkou intenzitou kardio, ktoré pomáhajú spaľovať viac kalórií. Môžete premiešať malé epizódy šprintovať medzi svojimi walking zasadnutí.

load...

5. Diéta:

Najlepším spôsobom, ako znížiť dolné brušný tuk je pomocou nasledujúcich vyváženú stravu. Diéta by mala obsahovať nízkokalorické ovocia, zeleniny a celozrnných výrobkov. Tiež je potrebné znížiť príjem sodíka, aby sa minimalizovalo zadržiavanie vody. Obmedzte príjem cukru a vysokým obsahom tuku potravín. Vyhnúť sa náročné prebytok cukru v krvi, pretože je hlavnou príčinou nižšia brušný tuk. Prebytok cukru zvyšuje hladinu inzulínu v tele, čo spôsobuje energie má byť uložený v tukových bunkách.

6. Voda:

Pite veľa vody po celý deň k urýchleniu metabolizmu a vypláchnuť toxíny z tela. Voda prináša vám plne za dlhšie časové obdobie. Vypiť pohár vody pred jedla obmedziť vašu chuť k jedlu. Voda bude tiež vás udrží osviežujú a zníži vaša chuť na sladké nápoje.

7. Spánok:

Získanie 8 hodinový spánok je jedna z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť pre zníženie spodnej brušný tuk. Nedostávajú riadnu spať uvoľňuje hormón ghrelin, ktorá spúšťa túžbu po cukru a ďalších tukových stavebných potravín. Hladiny kortizolu môže zvýšiť v dôsledku nedostatku spánku, čo vedie k hromadeniu brušného tuku. Zdravý spánok zmierňuje stres a osviežuje myseľ i telo.

8. Povedať nie na alkohol:

Obmedzte konzumáciu alkoholu. Alkohol obsahuje prázdne kalórie a tuk, ktorý sa hromadí okolo pása, ktorá vám vydutý bruško. Preto, dobre si rozmyslite, schmatol niečo na pitie, ak chcete schudnúť.

9. Cvičenie:

Štúdia zistila, že ľudia, ktorí mierny kardio každý deň môže znížiť dolné brušný tuk o takmer 20%. Kardiovaskulárne cvičenie urýchli metabolizmus a spáliť kalórie, ktoré vám pomôžu schudnúť. To zahŕňa jogging, chôdza, turistika a plávanie. Môžete tiež zbaviť spodnej brušný tuk tým, že kombinuje cvičenie so záťažou s kardiovaskulárnymi alebo aeróbne cvičenie. To vám pomôže vybudovať štíhle svaly a zlepšujú látkovú výmenu v dlhodobom horizonte.

10. Nepoužívajte preskočiť jedla:

Najlepší spôsob, ako urýchliť metabolizmus je o jesť pravidelne v malých dávkach. Namiesto toho, aby konzumovať 3 veľké jedlá, jesť 6 malých jedál. Skôr než rúti cez jedla jesť pomaly a užívať si každé sústo. Týmto spôsobom budete menej pravdepodobné, že jesť viac, než je potrebné.

Nadovšetko, mali by ste sa sústrediť, oddaný a motivovaní do niečoho, čo robíte. Neváhajte a zdieľať niektoré z vašich cenné pripomienky u nás.

load...