Zdravie a wellness

Nezdravé jedlo vs. zdravé jedlo

Nezdravé jedlo vs. zdravé jedlo

Je to vek stará vojna medzi zdravé potraviny a nezdravé jedlo. Pokiaľ ide o voľbe medzi nezdravé potraviny verzus zdravé potraviny, nezdravé jedlo vždy vyhral preteky!

Či už si to priznáme alebo nie, aj keď môžeme začať náš deň sa jesť jablko, budeme nakoniec to s dvomi až tromi plátkami navyše syra pizze a koksu. Ale prečo milujeme nezdravé jedlo tak moc, keď vieme, že je to nebezpečné pre nás? Existuje mnoho dôvodov, ku ktorému väčšina z vás bude súhlasiť.

Prečo milujeme nezdravé potraviny na zdravé potraviny?

1. Sú to potešenie pre naše chuťové poháriky. Získame rovnaké potešenie jesť misu ovocie, ktoré sme dostali v cheeseburger?

load...

2. Nezdravé jedlo je veľmi chutnejšie než zdravej výživy. Yummy syrový sendvič vs. Miskou sezónne ovocie; vojna sa deje vo vašej mysli..., ktorý z nich si vybrať pre svoje desiatu? Sandwich vždy vyhráva.

3. Temptation hrá veľmi dôležitú úlohu, pokiaľ ide o výber nezdravé jedlo cez zdravej výživy. Rozpustenej čokolády kvapká zo čokoládový fondán je lákavejšie ako jablká.

4. Ďalším dôvodom pre junk potravín toužení je nálada. Bolo zistené, že keď sa otvorene zdôraznil, čo túžia po sladkej nezdravé potraviny, ako koláče, pečivo, sušienky alebo čokolády.

load...

Ale nezdravé potraviny k ničomu nás? To môže uspokojiť naše chuťové poháriky a opraviť naše bodavá bolesť z hladu do určitej miery ale čo libier tuku, ktoré pridáva na pas?

Umožňuje pozrite sa na zoznam Nevýhody:

1. Nezdravé potraviny pridať do libry a libry váhy. To je dôvod, prečo tak veľa z nás trpia problémami s nadváhou v týchto dňoch.

2. Už ste niekedy premýšľali o nutričných faktorov? Naozaj dostať nejakú výživu z týchto nezdravé potraviny? Môžete povedať, že vegetariáni použité v hamburgeru a sendviče sú surové, môžu byť len restované. No a čo? A čo syrom a rôznymi omáčkami? Chlieb je grilovaný s pomerne veľa masla taky. Všetky tieto oleje a mazivá cestuje cez ciev blokujúce vaše tepny postupne. Výsledkom je zlý zdravotný stav po niekoľkých rokoch.

3. Vyprážané feťáci ako sú čipy, pakoras, budú hranolky uspokojí veľkej miere pri konzumácii, ale čo výživy. Tieto potraviny nadmerne vyprážané jedlá zanechali všetku výživu, kde to bolo pripravené. Čo dostanete, je všetko, tuk a kalórie!

4. Vysoké kalórií nezdravé jedlo nielen viesť k absurdným priberaniu na váhe, ale aj vašej schopnosti produkovať inzulín oslabuje. Teda diabetes. A diabetes znamená väčší hlad, viac nezdravé potraviny. Tento zoznam obsahuje sušienky, hranolky, sušienky, šišky a raňajkové cereálie.

5. Všetky paketov a vyprážané potraviny sú bohaté na trans-tukov. To je najhorší druh tuku, ktorý má za následok rad chronických ochorení. Tento typ tuku je hlavným vinníkom pre rad ochorení srdca.

6. Junk potravín je nízky obsah vlákniny má tiež za následok vysokú hladinu cukru v krvi a vysoká hladina cholesterolu.

7. Junk potraviny obsahuje tiež pridané farby a konzervačné látky, umelé sladidlá, ktoré nemusia byť správne testované.

8. Tehotné ženy, ktoré majú pocit, bodavá bolesť z hladu celkom často často dopriať veľa nezdravé potraviny, ako zemiakové lupienky, zmrzlina, cukrovinky, sódovky nápojov a čo nie. Počas tehotenstva, čo najviac potrebujete, je veľa výživnú stravu bohatú na bielkoviny, vápnik, minerálov, vitamínov a omega 3 mastných kyselín. Ale tieto spracované pakety potraviny sú obvykle vysoký obsah trans-tukov, kalórií, sodíka a hydrogenované oleje. Spomeňte si na jedlo jete ovplyvňuje rastúci plod vnútri vás rovnako. Navyše, ak ste trpia vysokým krvným tlakom, sa obsah sodíka v týchto potravinách budú strieľať až hladinu krvného tlaku, ktorý nie je dobré pre vaše dieťa.

9. Napcháva priebežne na nezdravé potraviny povedie k vysokým BMI (index telesnej hmotnosti). Doktori hovoria, že ak váš BMI nižší ako 18,5, máte podváhu, ak sa pohybuje medzi 18,5 a 24,5, máte normálnu váhu, ak je medzi 24,5 a 29,5 ste obézny v porovnaní s vašej výške, a ak je to 30 a vyššie, máte nadváhu; čas sa poradiť s lekárom.

Tak čo si myslíš o nezdravé jedlo teraz? Sú to stojí za to jesť? Rozhodne nie. Ale napriek tomu jeme.... A držať jesť.

Teraz, keď vieme, prečo nie jesť nezdravé jedlo, poďme sa pozrieť, prečo je na čase prejsť na zdravšiu stravu!

Výhody zdravej výživy:

1. Zdravé potraviny, ako je ovocie a zeleniny, alebo celozrnný chlieb chapattis a majú vysoký obsah vlákniny. Vlákna uvoľňujú energiu pomaly, toto jedlo udržiava náš žalúdok plný dlhšiu dobu a cítime menej hladní cez deň. Potraviny s vysokým obsahom vlákniny tiež udržať gastrointestinálneho traktu zdravé tak riadiť svoju hladinu cholesterolu a cukru v krvi hladinu.

2. Proteíny, ktoré pochádzajú z chudého mäsa a orechy zlepšiť svoje mozgové funkcie. Majú vegetariáni buď pare alebo orestované. Oni si myslia, všetky živiny bez zmeny na rozdiel od vyprážaných jedál, ktorá odtekať základné živiny.

3. Zdravá strava nie je spracovaný, preto sú málo kalórií a nie prísť o základných hodnotách výživy. S multi-obilia chleba, kel, s nízkym obsahom tuku denníku položky (ako odstredené mlieko, domáci Paneer alebo tvaroh) a ovocie vám dá dobrú množstvo výživy.

4. Vzhľadom k tomu, tieto potraviny majú nízky obsah kalórií a trans-tukov, a preto pomôže kontrolovať svoju váhu. Ak máte nadváhu alebo sú obézni, poraďte sa s lekárom alebo výživu u najskôr a sledovať s vysokým obsahom vlákniny s nízkou kalorickou stravu striktne.

5. Každodennej strave zdravie a nutričné ​​potravín tiež vám dobré srdce bráni najrôznejšie ochorenia srdca. To bude tiež kontrolovať hladinu cholesterolu, hladiny cukru v krvi a krvný tlak.

Vidíte zdravé potraviny nielen vám dodá bielkovín, minerálnych látok a esenciálnych živín, ale tiež má veľa ďalšie výhody. Žiadne nevýhody vôbec, len s tým rozdielom, že nebude schopná splniť svoje pokušenia.

Myslíte si, že je ťažké rozlíšiť medzi zdravé a nezdravé potraviny? Zaujímalo, ako môžete konzumovať len zdravé veci uprostred obrovské množstvo nezdravých a umelých potravinárskych výrobkov? No, existuje niekoľko rád, ktoré vám môžu pomôcť von!

Junk Food Vs. Zdravé jedlo

Zjednodušene povedané, rozdiel medzi zdravé a nezdravé potraviny často závisí na ich obsahu kalórií a tuku. Tak, to je vždy lepšie vedieť, ako sa odlíšiť zdravé potraviny z ich nezdravější náprotivky. A tento príspevok vám pomôže urobiť! Nižšie je uvedený zoznam faktorov, ktoré môžete skontrolovať, aby sa udržať si od nezdravého / nezdravé potraviny.

1. Olej rozdiel:

Existuje mnoho druhov jedlých olejoch na trhu dnes, že to môže dostať naozaj mätúce vybrať tie zdravšie. Kľúčový rozdiel medzi nezdravé a zdravých olejov je množstvo nasýtených a nenasýtených tukov, ktoré obsahujú. Nenasýtené tuky sú zdravé. Takže oleje s vyšším percentom nenasýtených tukov sú považované za zdravšie variant. Nasýtené obsah tuku v kokosovom oleji je asi 91 percent, pričom toto percento je len asi 7 na repkový olej. Palmový olej, maslo a masť sú niektoré z nezdravé olejov, ktoré obsahujú vysoké množstvo nasýtených tukov. Olivový olej a slnečnicový olej sú považované za zdravé, pretože sú nízke na nasýtené tuky.

2. Živiny Kapacita:

Zdravé potraviny sú bohaté na živiny, ako je vápnik, vlákninu, draslík, vitamín D a ďalšie zelenina, ovocie, strukoviny, orechy a celé zrná poskytujú vlákninu. Listová zelenina a mliečne výrobky nízke pre tuk poskytuje vápnik. Zelenina a ovocie ako banán, avokádo, jahody, marhule a uhorky sú bohaté na draslík. Vajcia, ryby, pomarančový džús a opevnil mlieka sú dobrým zdrojom vitamínu D. Nezdravé potraviny obsahujú len veľmi málo živín diskutovaných vyššie.

3. Rafinovaný a nerafinovaný Food:

Počas procesu rafinácie, veľa enzýmy, vitamíny a vlákien sú stratené, čo rafinované potravín nezdravé do určitej miery. Rastlinné oleje sú pôvodne dobré pre zdravie, ak sú konzumované v primeranom množstve. Pre zvýšenie trvanlivosti oleja, to je čiastočne hydrogenovaný a potom použije na varenie a pečenie. Po procese hydrogenácie, olej, ktorý bol predtým dobré, sa zmení na menej zdravé trans-tukov. Spracovaný olej má katastrofálne dlhodobé účinky na telo. Takže sa vždy snaží využiť nerafinované a nespracovaných prísady pre udržanie lepšieho zdravia.

4. Zdravé potraviny sú bohaté na antioxidanty:

Antioxidanty sú nevyhnutné na obrane organizmu pred voľnými radikálmi, ktoré môžu spôsobiť rakovinu. Zdravé potraviny, ako je zelenina, ovocie a fazuľa sú bohatým zdrojom antioxidantov.

5. Rôzne Snacks:

Je veľmi dôležité vybrať si zdravé desiaty, pretože je počas desiatu čase, keď sme konzumovať unhealthiest potravín! Je zdravšie mať chrumkavej zeleniny ako zeler a mrkvu s nízkym obsahom tuku dip miesto zemiakových lupienkov alebo hranolky s cibuľovitou ponoriť. Orechy a vzduch popcorn sú zdravšie ako spracovaných potravín, občerstvenie, ako chipsy. Je lepšie zabaliť krabičku s sušeného ovocia miesto sušienky alebo cukríky Munch na v kancelárii!

6. Zdravej výživy Over nezdravé diéty:

Zdravá strava sa skladá prevažne z potravín bohatých na živiny, ako je ovocie, strukoviny, celozrnné výrobky, zeleninu a nízkotučné mliečne výrobky a chudé mäso. Na druhej strane, diéty naložené nasýtených tukov, pridaný cukor, trans-mastné kyseliny a sodík sú kompletné ne-ne! Nezdravá strava sa často skladajú z rýchleho občerstvenia alebo spracovaných potravín, ktoré sú deficitné v mnohých živín a sú naplnené prázdnych kalórií.

7. Riziko ochorenia:

Nasledujúce nezdravá strava zvyšuje riziko vzniku mnohých zdravotných problémov. To zvyšuje pravdepodobnosť srdcových ochorení, obezity a diabetu 2. Typu. Podľa WHO, asi 2,7 milióna ľudí na celom svete zomrie každý rok v dôsledku nedostatku živín bohatých na zeleninu a ovocie v ich strave.

8. Zdravé potraviny sú bohaté na komplexné sacharidy a vláknina:

Sacharidy sú rozdelené do jednoduché a zložité podľa štruktúry ich molekúl. Jednoduché sacharidy obsahujú najmä cukor, zatiaľ čo komplexné sacharidy zahŕňajú škrob a potraviny s vysokým obsahom vlákniny. Bohatá strava vlákien zlepšuje proces trávenia a dodáva energiu. Jednoduché sacharidy poskytujú energiu, ale tiež viesť k nejaké vedľajšie účinky, ako sú zmeny nálady a obezity.

9. Zdravé a nezdravé Mäso:

Ak chcete vedieť, či je mäso vybraný je zdravé, alebo nezdravé, je dôležité pozrieť sa na jeho obsahu tuku. Mäso s nízkym obsahom tuku, sú zdravšie. Kurča bez kože, extra chudé mleté ​​hovädzie a morčacie s nízkym obsahom tuku sú považované za zdravšie mäso a mal by byť používaný namiesto pravidelnej hovädzie mäso, kuracie mäso a párky v rožku. Obaľované alebo vyprážané ryby a mäso je potrebné sa vyhnúť, pretože obsah tuku je pomerne vysoká v nich.

Štatistiky ukázali, že nyní-- dni deti majú radi nezdravé jedlo viac než dospelí. Koľko z nich jesť ovocie s týmto veľkým záujmom ako tanier pizza? Ťažko. Deti sú oveľa neurčitější o jedle, ale ich zavedenie do zdravej stravy od okamihu začnú jesť môže byť dobrý začiatok. Vysoko mastných nezdravé potraviny budú blokovať ich tepny a cievy vedúce do niektorých závažných ochorení. Deti sa učia veľa od dospelých. Preto je vhodné, aby si držať späť svoje pokušenia, kedykoľvek budete prechádzať žiadnymi fast food kĺbov. Ovládať svoje Temptations ľudí, až potom môžete viesť šťastný život a dať svojmu dieťaťu zdravé jedna.

Prečítali ste si zdravé potraviny vs nezdravé jedlo, hlavných rozdielov medzi zdravé a nezdravé alebo nezdravé potraviny. Teraz záleží len na vás, aké potraviny si vybrať!

Len jesť zdravo nestačí! Ak chcete zostať fit, to je tiež dôležité sledovať, ako moc jete! ovládacia časť je životne dôležité pre chudnutie. Takže pozor, čo jete a koľko, zatiaľ čo stráviť nejaký čas každý deň pracovať vaše telo zostať zdravý. Vyvážený životný štýl je to, čo by sme mali všetci usilovať o!

Bol tento článok na nezdravé potraviny vs zdravej výživy užitočná? Do podeliť o svoje názory s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...