Zdravie a wellness

12 úžasných výhod Rose Hips

12 úžasných výhod Rose Hips

Možno ste počuli o to skôr. Alebo možno, že áno.

Ale neurobil som to. Čo je dôvod, prečo som jednoducho nemala žiadnu predstavu o jeho výhodách.

Až do nedávnej doby, keď som narazil na tohto ovocia niekde - a to nebolo ako predtým. V dobrom slova zmysle, to znamená.

Premýšľal, čo na zemi hovorím? Ísť dopredu a dať sa tento článok pre čítanie.

Rose Hip - Krátka

Príslušenstvom plody ruže rastlina, ruže hip je tiež nazývaný HEP ruže alebo ruže spojivka. Iné mená obsahujú dog rose ovocie, hipberries, hip hop ovocie, ovocie a Brier bok. To je zvyčajne červené alebo oranžové, ale v nejakom druhu, farba sa pohybuje od tmavo fialovej až čierne.

load...

Plod sa začína tvoriť na začiatku leta a dozrievajú v neskorom lete po jeseni. To je populárno používa na výrobu tradičnej maďarskej ovocnú pálenku zvanú Pálinka, ktorá je v krajinách zdieľajúcich rakúsko-uhorskej dejiny dobre známy.

Šípky prichádzajú v dvoch variantoch - Rosa gallica a Rosa canina, ktoré sú domáce v Ázii, Európe a severnej Afrike.

Plodom je zvyčajne žne buď asi týždeň po prvom mraze alebo v neskorom jesene.

Čo je Rose Hip používa?

Plody majú celý rad využitie.

V prvom rade, má jeho použitie v prevencii mnohých ochorení - niektoré z nich zahŕňajú osteoartritídu a žalúdočné ochorenia (1). To môže byť tiež použitý ako diuretikum a mierne preháňadlo. Plody sa tiež používa na zníženie smäd a ďalšie typy žalúdočné zápalu (2).

load...

Než budeme pokračovať na skutočné výhody tohto ovocia, poďme sa najprv pozrel na svoje nutričný profil.

Živina

Jednotka

1 hodnota na 100,0 g

1,0 šálku 127 g

Blízko
Voda G 58.6674.50
Energia Kcal 162206
Proteín G 1.602.03
Celkový lipid (tuk) G 0.340.43
Sacharidy, podľa rozdielu G 38.2248.54
Vlákno, celková výživa G 24.130.6
Cukry spolu G 2.583.28
Minerály
Vápnik, ca Mg 169215
Železo, fe Mg 1.061.35
Horčík, mg Mg 6988
Fosfor, str Mg 6177
Draslík, k Mg 429545
Sodík, na Mg 45
Zinok, zn Mg 0.250.32
Vitamíny
Vitamín c, celková kyselina askorbová Mg 426.0541.0
Tiamín Mg 0.0160.020
Riboflavín Mg 0.1660.211
Niacín Mg 1.3001.651
Vitamín b-6 Mg 0.0760.097
Vitamín a, rai Μg 217276
Vitamín a, iu Iu 43455518
Vitamín e (alfa-tokoferol) Mg 5.847.42
Vitamín k (fylochinón) Μg 25.932.9

Výhody šípky

1. Prevencii rakoviny a iných chronických chorôb

Podľa jednej štúdie, šípok extrakt znížil rast a migráciu buniek rakoviny prsníka (3). V štúdii, najvyššia koncentrácia šípky extrakt znížil migráciu buniek karcinómu prsníka až o 45 percent. Extrakt ovocie tiež zabránené rakovinový rast v mozgu, čo je miesto, kde bunky rakoviny prsníka majú tendenciu sa šíriť do.

Ďalšie Serbian štúdie sa zameriava na fytochemikálií prítomných v šípkovou čaju. Polyfenoly prítomné v ovocí bráni ľudské nádorové bunky od proliferujúcich (4).

Podľa španielskej štúdie, šípky by mohli byť aktívne zložky vo funkčnej strave, ktoré môžu pomôcť zabrániť rakovine hrubého čreva a (5). Plody má tiež protizápalový účinok, čo prispieva k jeho rakovinu preventívne vlastnosti (6). Šípky obsahujú určité biologicky aktívnych zlúčenín, ako sú fenoly, kyselina askorbová (vitamín C), beta-karotén, trieslovín a pektínov - z ktorých všetky pomáhajú obmedziť oxidačný stres, čo môže inak viesť k rakovine (7).

Japonská štúdie tiež zdôrazniť, na účinnosť ovocie pre potlačenie zápalu a proliferáciu výsledný nádorových buniek (8). Jedným z hlavných flavonoid v šípky, nazvaný tiliroside, má chvályhodnú protizápalový účinok. Aj keď je extrakt ruža hip je bezpečný, musí byť jedna vec, mať na pamäti - pacientom, ktorí užívajú šípky spolu s niektorými liekmi musia vykonávať zvýšenú opatrnosť.

Šípky obsahovať aj ďalšie účinné látky nazývané karotenoidy, ktoré sú známe a spomaliť expanziu určitých foriem nádoru (9). Šípkový extrakt Bolo tiež zistené, aby sa zabránilo epithelitis, ktorá môže byť spôsobená tým, rádioterapia u pacientov s rakovinou hlavy a krku (10). Plody sa pozorovala tiež zastaviť a dokonca zvrátiť rast niektorých druhov rakoviny (11).

Šípky, prekvapivo, tiež obsahujú lykopén (zlúčenina, ktorá im ich červená farba poskytuje). Lykopén je obľúbený pre svoju protinádorovú aktivitu. Stimuluje komunikáciu medzi bunkami, ktorých poškodenie ich vedie k rastu rakovinových nádorov (12).

2. Dolné Cholesterol

Pravidelný príjem šípkovou extraktu bolo spojené s zníženej hladiny cholesterolu (13). Plodom je obzvlášť účinná u obéznych pacientov - pacienti, ktorí konzumovali nápoj vyrobený z šípkového prášku denne po dobu šiestich týždňov došlo k výraznému poklesu ich celkového hladiny cholesterolu v krvi až o 5 percent. Tento pokles môže dokonca znížiť riziko vzniku srdcových chorôb o 17 percent. Šípek možno tiež použiť ako bezpečná alternatíva k anti-cholesterolu lieky (statíny), ktoré môžu mať nežiaduce účinky.

3. Ďalšie Vitamín C Výhody

Šípky sú tak plné vitamínu C, ktorý živina si zaslúži osobitnú zmienku. Mimochodom, vedeli ste, že ovocie obsahuje 60 krát viac vitamínu C nájdené v pomaranča?

Jedným z hlavných prínosov vitamínu C je produkcia kolagénu. Kolagén je bielkovina, ktorá tvorí spojivového tkaniva v tele. Vitamín tiež lieči zápal a zlepšuje imunitu. Zabraňuje skorbut, choroba, ktorá môže spôsobiť svalovú slabosť, bolesti kĺbov, vyrážka a vypadávanie zubov (14).

Vitamín C v šípky tiež pomáha udržiavať zdravie ciev. A vzhľadom k vysokým úrovniam tohto vitamínu, a to aj indiánske kmene použil čaj z ovocia na liečbu respiračných ochorení (15).

Tu je rýchly tip pre vás - pokiaľ ide o varení šípky (alebo akékoľvek potraviny bohaté na vitamín C), nikdy nepoužívajte hliníkové riadu alebo riadu, pretože môžu zničiť vitamín v potravinárskom priemysle (16).

Vitamín C v šípky tiež pomáha telu vstrebávať železo lepšie (17). Železo má niekoľko výhod, hlavné z ktorých jedna je prevencia anémia a udržanie zdravej krv. A áno, vitamín C tiež lieči a bráni prechladnutia a chrípky príznaky. Takže nemusíte mať strach, aj keď obdobie sa mení.

4. Pomáhajú predchádzať Reumatoidná artritída

V jednej štúdii, pacienti, ktorí dostávali šípky ukázala väčšie zlepšenie v artritických stavov (18). V inej štúdii uskutočnenej v roku 2008, šípok prášok sa redukuje bolesť bokov, kĺbov a kolená okolo tretej (19). Štúdia bola vykonaná u 300 pacientov s osteoartritídou.

Šípky tiež obsahovať Gopo mastné kyseliny, ktoré, podľa odborníkov, je verziou zariadenie z rybieho tuku. A Gopo by mohlo byť jedným z faktorov, ktoré prispievajú k anti-artritickej vlastnosťou Plodom je. Bolo zistené, šípok extrakt pilulky znížiť artritickej bolesti až o 90 percent (20). V skutočnosti, jeden populárny artritídou liek nazývaný Litozin je vyrobená z spracovaná pozemnej šípky (21).

Ďalšou dôležitou vlastnosťou o šípky (vo vzťahu k liečbe príznakov artritídy) je nemajú ulcerogénne účinky, ako niektoré iné lieky (22).

5. Môže pomôcť liečiť diabetes

Niektoré štúdie na zvieratách naznačujú, že pravidelný príjem 40 g šípkovou prášku môže znížiť hladinu cukru v krvi a pomôcť pri liečbe cukrovky (23). Myši indukované s šípkovou prášku ukázala lepšiu toleranciu glukózy, ako u myší, ktoré neboli - a znamená to, že podobnú možnosť u ľudí.

6. Dobré pre srdce

V jednej štúdii uskutočnenej švédskej Oddelenie experimentálne lekárskej vedy bolo zistené, že príjem šípkovou prášku výrazne znížiť riziko kardiovaskulárnych ochorení (24).

Flavonoidy a antioxidantov v šípky tiež chráni telo pred ochorením srdca (25).

7. Liečbu zápalu

To by mohlo byť podobné tomu, čo sme videli, o šípky a jeho priaznivé účinky na osteoartrózy. Podľa jednej štúdie Dánsko, pravidelný príjem šípky môže znížiť hladiny C-reaktívny proteín, látky vyrobené v pečeni, ktorý zvyšuje koncentrácia so zvýšením zápalu (26).

Aj niektoré štúdie uvádzajú, že protizápalové vlastnosti šípky sú pripočítané k jeho semená, a nie jeho plášť (27). Protizápalové vlastnosti šípky tiež zabrániť erózii chrupavky (28).

8. Podpora trávenia

Ako uvádza University of Michigan, koža na šípkovou ovocie môže pomôcť zabrániť bolesti žalúdka a liečenie iných zažívacie problémy (29).

9. Regulovať krvný tlak

Podľa jednej správy amerického ministerstva poľnohospodárstva, príjem šípky môže mať za následok významné poklesy hladín krvného tlaku (30).

10. Zlepšiť zdravie kože

Olej z šípkovou plodu preniká hlboko do vrstiev pokožky a zlepšuje zdravotný stav pokožky. Vitamín C, ako sme videli, stimuluje produkciu kolagénu a redukuje vrásky a jemné linky. Ovocie tiež obsahuje vitamín A, ktorá zvyšuje obsah vlhkosti pokožky.

Šípkový olej tiež bojuje proti UV poškodeniu slnkom. Antioxidanty v ovocí zlepšiť štruktúru kože a tón, a pomáhajú liečiť pigmentáciu. Esenciálne mastné kyseliny v šípovej oleji tiež zabrániť zjazvenie a podporovať regeneráciu pokožky. Ale nezabudnite, že olej sa nesmie priamo aplikovať na akné.

Celebrity ako vojvodkyňa z Cambridge a Victoria Beckham (medzi niekoľko ďalších), podľa správ, využitie šípky oleja, aby ich pleť bez škvŕn (31). Olej z plodov je tiež dobré pre korekciu tmavých škvŕn a liečenie syndrómu suchého alebo svrbenie kože.

Podľa japonskej štúdie, šípky, ak zaujatý orálne, môže byť použitý ako činidlo pleti bielenie (32). To môže tiež skrášliť pokožku (33).

Šípky tiež obsahuje quercetin, ktorý bol nájdený na prevenciu melanómu, vážnu formu rakoviny kože. Štúdia Thajsku sa uvádza, že za použitia šípek prášku možno zlepšiť podmienky kože indukované v dôsledku starnutia (34).

11. Zvýšiť krvný obeh

Šípkový čaj, keď varí, môže zvýšiť krvný obeh (35).

12. Zlepšenie obličiek zdravie

Podľa správy amerického National Library of Medicine, šípok môže byť použitá na liečbu ochorenia obličiek (36).

Teraz, keď ste videli výhody, ako sa o odhlasovaní nejaký výživný šípiek recepty?

Šípek Recepty

1. Rose Hip Jam

Čo potrebuješ

 • 1 šálka šípky, zdobené a naočkujú
 • 2 sady ¾ šálky vody
 • 3 lyžice citrónovej šťavy
 • 2 šálky cukru
 • 1 balenie práškového pektínu ovocia

Inštrukcie

 1. Pridajte šípky, vodu a citrónovú šťavu do mixéra. Zmes po dobu asi 15 sekúnd, alebo kým nie je zmes hladká. Kým beží mixér, pridáme cukor. Zmes po dobu asi 30 sekúnd, kým sa nerozpustí cukor.
 2. Miešajte pektínu do druhej ¾ hrnčeka vody. Pridať do hrnca a priveďte do varu. Môžete ťažké variť po dobu asi jednej minúty. Pomaly naleje to do šípkovou zmesi a mieša sa asi 30 sekúnd.
 3. Naliať uviaznutia do malých nádob (musí mať viečka). Ukladať ich do chladničky. Ak nebudete používať uviaznutia za pár dní, môžete si ju uložiť do mrazničky (až jeden rok).

2. Rose Hip Soup

Čo potrebuješ

 • 1 šálka čerstvé šípky
 • 2 litre vody
 • 1 liter kvapaliny šípek rezne na každý liter vody
 • 1 a pol lyžice zemiakovej múky
 • 1 a pol lyžice cukru
 • ¼ šálky mandlí

Inštrukcie

 1. Opláchnite šípky a rozdrviť je jednou vysuší.
 2. Uvaríme vo vode, kým sa zase mäkký.
 3. Stlačiť je cez cedník. Zmerajte buničiny. Ak je to nutné, možno riediť vodou.
 4. Priviesť rezne k varu a pridáme cukor. Ak je príliš koláč, môžete pridať viac cukru.
 5. Zmiešajte zemiakovej múky s niektorými studenou vodou.
 6. Ako si miešať, zahustiť polievku a priviesť ju do varu.
 7. Pridajte zbledol a drvené mandle.

Šípkový má niekoľko fascinujúce použitie taky!

Použitie Rose Hip

 • Šípkový sirup

Podľa niektorých osobných záznamov, šípkový sirup môže pomôcť liečiť bolesti artritídy. A okrem vitamínu C, sirup tiež zvyšuje príjmu vitamínu D. Takže, ak máte niekoho, kto má minimálny pobyt na slnku, to môže byť plus.

Príprava sirupu je celkom jednoduché. Musíte 2,2 libry šípky, 3 litre vody a 1 libra mäkkého hnedého cukru. Varí sa 2 litre vody. Mash šípky a pridať ich do vriacej vody. Odstrániť z tepla a nechajte ho lúhovať asi 20 minút. Naliať šípky a kvapaliny do želé vrecka a nechajte šťavy kvapkať dovnútra. Musíte získať toľko tekutiny, ako je to možné.

Pridajte šípky buničiny späť do hrnca s 1 litrom vody a priviesť k varu. Odstrániť z tepla a nechajte lúhovať asi 20 minút. Prefiltruje cez želé vrece znovu.

Môžete konečne pridať cukor do napätého šípkový tekutiny, varíme 5 minút a nalejte ho do sterilizovaných fliaš.

 • Šípkový prášok

Môžete použiť šípkový prášok, aby sa zabránilo prechladnutia a ďalšie súvisiace príznaky. Môžete to urobiť, keď sa počasie môže zmeniť. Jednoducho zmiešajte prášok vo svojej rannej cereálie alebo jogurt alebo smoothie.

 • Rose Hip Tea

Čaj, rovnako ako ovocie, má protirakovinové a imunitný-posilnenie vlastnosti. Je bohatá na antioxidanty, ktoré znižujú oxidačný stres, ktorý môže inak viesť k niekoľkým zdravotných komplikácií.

Aká je odporúčaná dávka?

Neexistuje žiadne konkrétne dávkovanie ako taký. Pre ružových lístkov, dávka je asi 3 až 6 gramov na deň (37).

Ach áno, sme skončili s výhodami. Ale čo vedľajšie účinky?

Vedľajšie účinky

Väčšina nežiaducich účinkov šípky pochádza z nadmernej dávky vitamínu C, a aby toho bolo dosiahnuté, je potrebné konzumovať nereálny 100 gramov ovocia za deň.

Dokonca aj vtedy, predávkovanie vitamínu C nie je smrteľné. Niektoré z týchto vedľajších účinkov zahŕňajú bolesti hlavy, závraty, hnačka, kŕče v bruchu a pálenie záhy. Mohlo by to tiež spôsobiť nevoľnosť a únavu (38).

 • Tehotenstvo a dojčenie

Ak hovoríme o tehotné alebo dojčiace ženy, nie je spoľahlivé informácie. Z tohto dôvodu, použiť len potraviny množstvo. Alebo úplne zabrániť jeho využitia.

 • Obličkové kamene

Veľké množstvo vitamínu C môže tiež spôsobiť obličkové kamene. Z tohto dôvodu, ľudia s otázkami obličiek musí poradiť so svojím lekárom predtým, než spotrebuje ovocie.

 • Liekové interakcie

Rose hip môžu interagovať s estrogénmi, pretože obsahuje vitamín C. Plody by mohol takisto spolupracovať s warfarínom, liek, ktorý sa používa k spomaleniu zrážaniu krvi (39).

Veľmi dobre vieme máte ďalšie otázky. A my sme im odpovedal all nižšie.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Čo šípkový chutiť?

Na rozdiel od už názov napovedá, ovocie nechutí ako ruža. Chutí kyslý.

Má Šípkový olej spôsobiť akné alebo akné spúšť?

Aj keď je vitamín C v šípky dopĺňa koži, môže to byť príliš stimulujúce pre pokožku so sklonom k ​​akné. Z tohto dôvodu, použiť na každý druhý deň, aby sa zabránilo prerazeniu (40).

Is šípkový olej dobré pre opálenie?

Áno, je. Môžete použiť olej na spálenie od slniečka kožu.

Sú šípkový semená jedlé?

Áno. Niektoré správy hovoria, že by mohli obsahovať veľmi malé množstvo kyanidu. A je potrebné konzumovať nereálne množstvo semien, aby nejaké smrtiace účinky.

Ako sa vám vysušiť šípky?

Veľmi jednoduché. Umyť šípky a usuší na noviny na slnku. V prípade, že počasie nie je priaznivé, môžete použiť sušička potravín.

Aký je vzťah medzi šípky a ibištek čaj?

Žiadna zvláštny vzťah ako taký. Okrem toho, že dva sú prirodzene kyslá a ponúka celý rad priaznivých účinkov na zdravie.

Teraz už viete, o šípky a ich úžasné výhody. Takže, čo robiť ďalej?

Jednoduchá. Zamieriť do najbližšieho trhu a vybrať plný košík ovocia.

A pred tým, zanechať komentár do nižšie uvedeného poľa. Vaše pripomienky sú cenné.

load...