Zdravie a wellness

Flow Jóga - Čo je to a aké sú jej výhody?

Flow Jóga - Čo je to a aké sú jej výhody?

Sa cítite stuhnuté a uviazol? Ak je zmysel pohybu je všetko, čo túžia po v tejto chvíli, musíte sa snažiť prúdiť jogu.

Flow jóga alebo jóga Vinyasa Flow je odpoveď na všetky vaše problémy sedavého životného štýlu. Prax je jedinečný a má prvky, ktoré zvlášť vyniknúť medzi ostatnými.

Našťastie pre vás, všetko, čo potrebujete vedieť o Flow Yoga je tu. Ďalej sme pridali informácie o Vinyasa Flow Jóga, ktoré vám pomôžu pochopiť pojem lepšie.

load...

Na čo čakáš? Dostať sa do čítania tohto. Pokračuj.

 Čo je Vinyasa Flow Yoga?

Vinyasa jóga, tiež nazývaný Flow Yoga, pretože jeho hladkého štýlu, je systém jogy široko považovaný postavili legendárny jogy učiteľ z Indie, Tirumalai Krishnamacharyou.

Vinyasa Flow Yoga je obľúbený štýl jogy, ktorý spája dych s pohybom. Sanskrit slovo, vinyasa 'znamená spojenie. V Vinyasa štýl, existuje súvislosť medzi dychom a pohybom a medzi jogových ásan v prúdiacej poradí.

load...

Praktici Vinyasa jogy spájajú pohyb dýchať a prúdiť z jednej pózy do druhej v poradí. Táto metóda je hladká a slučke Vinyasa predstavuje spoločne v prúde, na rozdiel od jogy ásan Hatha, ktoré sa zameriavajú na jednej póze a odpočinúť.

Každý pohyb v Vinyasa jogy je synchronizovaný s dychom. Dýchanie právo je nanajvýš dôležité v tomto štýle. Pôsobí ako opatrenie, a dáva zmysel smeru lekára, aby prechod z jednej predstavovať do druhého.

Vinyasa joga, v filozofickom zmysle, uznáva dočasného charakteru veci odráža v spôsobe držíme pózu na chvíľu, nechajte ho, a presunúť na ďalšie. Vinyasa získal obrovskú popularitu a je široko realizovaná po celom svete.

Teraz sa poďme pozrieť na niektoré z jej póz.

Vinyasa Flow Jóga

Nasledujúce Vinyasa predstavuje sústrediť na dýchanie a vnútornej energie a práce na konkrétnych častiach tela.

  1. Uttanasana (Stály predklone)
  2. Anjaneyasana (Crescent Pose)
  3. Vasisthasana (Šikmo Plank Pose)
  4. Chaturanga Dandasana (štvornohého Zamestnanci Pose)
  5. Malasaña (Garland Pose)
  6. Balasana (Child Pose)
  7. Janu Sirsasana (Head na koleno Pose)

1. Uttanasana (Stála predklone)

O póze: uttanasana alebo Stály predklone je ásany, kde sa vaša hlava umiestnená pod úrovňou srdca, evokuje mnoho výhod. Ásana funguje najlepšie, keď praktizuje ráno na lačný žalúdok.

Výhody: Ásana dáva dobrý úsek na vaše boky a lýtka. Uvoľňuje úzkosť a bolesť hlavy. Póze masáže vaše tráviace ústrojenstvo a aktivuje obličky. To tiež znižuje menštruačné problémy a astma.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako ju praktizovať, kliknite sem: uttanasana

Späť na obsah

2. Anjaneyasana (Crescent Pose)

O póze: Anjaneya je iný názov pre Pána Hanuman, veľkého pomocníka Lorda Rama v indickom epose Ramayana. Póza pripomína typický postoj Hanuman, a je preto pomenovaný Anjaneyasana. Cvičiť pózu na lačný žalúdok ráno.

Výhody: Anjaneyasana otvára vaše ramená a hrudník. To zvyšuje vašu koncentráciu a rovnováhu, posilňuje kolená a zmierňuje ischias. Upokojuje myseľ a rozvíja povedomie jadra.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako ju praktizovať, kliknite sem: Anjaneyasana

Späť na obsah

3. Vasisthasana (Šikmo Plank Pose)

O póze: Vasistha je jednou zo siedmich veľkých veštcov Indie. Vasistha tiež znamená bohatstvo. Ásana sa volá tak, ako to robí človek zdravý, čo je kombinácia veľkosti a bohatstvo. Cvičiť ásany na lačný žalúdok ráno.

Výhody: Vasisthasana robí vaše nohy a ruky silné. To sa tiahne zápästia a posilňuje vaše rameno. Póza tiež zlepšuje koordináciu tela a vytvára hlavná sila.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako ju praktizovať, kliknite sem: Vasisthasana

Späť na obsah

4. Chaturanga Dandasana (štvornohého Zamestnanci Pose)

O póze: Chaturanga Dandasana alebo štvornohého zamestnanci predstavujú sa podobá nízke doska. Tu, telo je podporované končeky prstov a dlane. Cvičiť ásany na lačný žalúdok ráno alebo večer po medzere 4 až 6 hodín od posledného jedla.

Výhody: Chaturanga Dandasana posilňuje zápästia a robí je pružnejšia. Buduje svaly paží a ramien.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako ju praktizovať, kliknite sem: Chaturanga Dandasana

Späť na obsah

5. Malasaña (Garland Pose)

O póze: Malasaña alebo Garland Pose je jednoduchý squat. Ásana je prirodzený spôsob sedenia v mnohých regiónoch vo východných krajinách. Ide rýchlo k tým, ktorí sú fyzicky aktívni. Praktizovať Malasaña ráno na lačný žalúdok.

Výhody: Malasaña poskytuje sacrum a triesla dobrý úsek. Zvyšuje pružnosť členky a kolená, posilňuje brucho a zlepšuje pohyblivosť bedrového kĺbu.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako ju praktizovať, kliknite sem: Malasaña

Späť na obsah

6. Balasana (Child Pose)

O póze: Balasana alebo Child Pose sa podobá fetálny pozíciu. Sanskrit slovo, bala 'znamená dieťa, póza je preto pomenovaný Balasana. Ide o relaxačné póza a funguje najlepšie, keď praktizuje ráno alebo večer na lačný žalúdok.

 Výhody: Balasana uvoľňuje napätie v ramenách a chrbte. To znižuje únavu a udržuje vaše vnútorné orgány činné. Póza tiež tiahne chrbticu a zmierňuje bolesti krčnej chrbtice.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako ju praktizovať, kliknite sem: Balasana

Späť na obsah

7. Janu Sirsasana (Head na koleno Pose)

O póze: Janu Sirsasana alebo vedúceho na koleno Pose je usadená predklon, ktorý vyžaduje, aby ste dotýkať hlavu jedného z kolien. Cvičiť ásany buď ráno na lačný žalúdok a večer po medzere 4 až 6 hodín od posledného jedla.

Výhody: Janu Sirsasana zmierňuje mierne depresie a dáva dobrý úsek vašich hamstringy a stimuluje pečeň a reprodukčné orgány. Lieči nespavosť a vysoký krvný tlak.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako ju praktizovať, kliknite sem: Janu Sirsasana

Späť na obsah

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Čo nosím praktizovať Vinyasa jogu?

Nosiť voľné a pohodlné oblečenie praktizovať Vinyasa jogy.

Ako často môžem cvičiť Vinyasa jogu?

Cvičiť každý deň, ak je to možné.

Neaktívne životný stav nie je niečo, čo by malo byť v. Trvá váš šarm a iskru preč. Prúdi ako rieka, bez ohľadu na to, čo sa deje. Zvládnuť situácie, skúsenosti a učiť sa od nich. Ale nikdy nekončí. Pohni sa. Tam je viac k životu. Vinyasa vám pomôže sa tam dostať, takže môžete začať s ním.

load...