Zdravie a wellness

Nedostatok vápnika - príčiny, príznaky a liečba

Nedostatok vápnika - príčiny, príznaky a liečba

Ak existuje jedna vec, ktorú v ľudskom tele, že takmer každá tkanivo a orgán používa potom vápnik musí byť ono. Bohužiaľ, ak ste jedným z tých, ktorí odvrátiť pri pomyslení mliečnych výrobkov, zamyslite sa znova! Môžete byť vcítiť sa na vyššie riziko nedostatku vápnika. Vápnik je najhojnejšia minerál v ľudskom tele a má niekoľko dôležitých funkcií súčasne. Viac ako 99% vápnika v tele sa nachádza v našich kostí a zubov; a zvyšné 1% sa nachádza v krvi, svaloch a tekutinou v našich bunkách.

Prečo je vápnik dôležitý?

Ako vrchný makro minerálu v kostiach, vápnik hrá dôležitú úlohu pri budovaní silnej kosti. Je to nielen primárna štrukturálne zložkou kostry, ale je tiež široko distribuovaný v mäkkom tkanive. Tam vápnika sa podieľa na neuromuskulárnych, enzymatických, hormonálnych a dokonca aj iné metabolickej aktivity. Nižšie uvedená tabuľka znázorňuje, odporúčané množstvo vápnika v potrave pre rôzne vekové skupiny.

Vek Samec Žena Tehotná Lakovanie
0-6 mesiacov * 200 mg 200 mg
7-12 mesiacov * 260 mg 260 mg
1-3 roky 700 mg 700 mg
4-8 rokov 1000 mg 1000 mg
9-13 rokov 1300 mg 1300 mg
14-18 rokov 1300 mg 1300 mg 1300 mg 1300 mg
19 - 50 rokov 1000 mg 1000 mg 1000 mg 1000 mg
51-70 rokov 1000 mg 1200 mg
71 rokov 1200 mg

load...

Denné požití a správne vstrebávanie vápnika je nevyhnutné pre udržanie optimálneho zdravia. Vstrebávanie vápnika závisí na potrebách vápnika v tele, potraviny jesť a množstvo vápnika v potravinách konzumovaných. Môžete získať dostatok vápnika tým, že jej celý rad potravín bohatých na vápnik, ako je mlieko a ďalšie mliečne výrobky, zelená, listová zelenina, morské plody, orechy a sušené fazuľa. Pomarančová šťava, raňajkové cereálie, chlieb a ďalšie opevnené produkty tiež obsahovať pridaný vápnik. High diétne vápnika je dôležitý pre rast kostí a tvorbu.

Čo je nedostatok vápnika?

Nedostatok vápnika je stav, v dôsledku nedostatočného množstva vápnika v tele. Často sa vyskytuje v dôsledku konzumácie nevhodných hladiny vápnika v potrave v dlhšom časovom období. Nedostatok vitamínu D, fosforu a horčíka, z ktorých všetky pomáhajú pri vstrebávaní vápnika, môže tiež spôsobiť diétne nedostatku vápnika. Všeobecne existujú dva typy nedostatkov vápnika a to

  • Diétne vápnik Nedostatok: Tento stav je spôsobený nedostatočným príjmom vápnika, čo často vedie k vyčerpaných zásob vápnika v kostiach, stenčenie a oslabenie kostí a osteoporóze.
  • Hypokalciémia: Tento stav je charakterizovaný nízku hladinu vápnika v krvi. Často sa vyskytuje ako vedľajší účinok liekov, ako sú diuretiká, liečebné procedúry pre choroby, ako je zlyhanie obličiek alebo hyparathyroidism.

Hypokalciémia nie je spôsobený nedostatočným množstvom vápnika vo vašej strave. Dôvodom je, že v prípade takéhoto nedostatku, telo bude ťahať vápnik z kostí udržiavať normálnu hladinu vápnika v krvi vykonávať životne dôležitých telesných funkcií nervov, svalov, mozgu a srdca. Tento pokračujúci nedostatok vápnika môže nakoniec viesť k rednutiu kostí a osteoporóze, keď vápnika ukladá v kostiach nie sú nahradené.

load...

Príčiny nedostatku vápnika:

Existuje niekoľko príčin nedostatku vápnika a líšia sa v závislosti od typu nedostatku vápnika.

A. Príčiny vápnika v potrave deficitu:

1. Nedostatočné Spotreba vápnik:

Najdôležitejšou príčinou diétne nedostatku vápnika je neschopnosť konzumovať optimálne množstvo vápnika vo svojej každodennej strave. Vzhľadom k nízkej hladiny vápnika v krvi, vaše telo je nútený vytiahnuť požadované vápnika z kostí vykonávať životne dôležité funkcie. Tieto hladiny vápnika je potrebné obnoviť vrátiť vápnik pre stavbu kostí. Keď nechcete konzumovať odporúčané množstvo vápnika, má za následok vyčerpania zásob vápnika v krvi a následne rednutie kostí.

2. Nedostatok vitamínu D, fosforu a horčíka:

Živiny, ako je vitamín D, horčíka a fosforu zvyšujú vstrebávanie vápnika a tak nedostatok z nich môže tiež viesť k potrave nedostatku vápnika. Mlieko a ďalšie obohatené produkty sú bohaté na vitamín D, fosforu a horčíka. Vitamín D je tiež vyrába svojej koži pri vystavení slnečnému žiareniu.

3. Menopauza:

Menopauza spôsobuje zníženie hladiny estrogénov. Estrogén pomáha udržať vápnik v kostiach. Po menopauze je pokles hladiny estrogénu a následný nárast kosti rozobrať a vstrebávanie vápnika do kostí.

4. Vek:

Ako starneme, naše telo sa stáva menej efektívny pri absorbovanie vápnika z potravín. Preto starší ľudia potrebujú väčšie množstvo vápnika.

5. Mal-absorpcie:

Správne vstrebávanie vápnika je nevyhnutná pre vykonávanie životne dôležitých telesných funkcií. Avšak, niektoré látky môžu interferovať s absorpciou vápnika.

  • Spotreba nadbytočného množstva tukov, bielkovín alebo cukru spolu s výsledkami vápnika v tvorbe nerozpustné zlúčeniny, ktorá nemôže byť absorbovaná.
  • Nedostatok vitamínu D alebo nadmerný príjem fosforu a horčíka tiež nepriaznivo ovplyvňuje vstrebávanie vápnika.
  • Veľké množstvo kyseliny fytovej nájsť v nekvasené zŕn môžu tiež inhibovať absorpciu vápnika.
  • Vápnik potrebuje určitú formu kyseliny pre správne asimilácii. V neprítomnosti týchto kyselín, minerálne nemôže byť rozpustený, a teda nemôžu byť použité podľa potreby tela. Navyše môže vybudovať v tkanivách alebo kĺbov spôsobuje niekoľko porúch.
  • Liečivá, ako je kofeín, diuretiká, mastných kyselín, oxaláty vlákien, glukokortikoidy, fluorid, Mylanta a tyroxínu tiež vplyv na absorpciu vápnika.

B. Príčiny hypokalciémie:

6. Hypotyreóza:

Prištítne telieska pomocou krku pri udržiavaní a regulácia skladovanie tela vápnika a fosforu. Nesprávne fungovanie týchto žliaz môže spôsobiť akumuláciu. Hypoparatyreoidizmom sa vyznačuje nízkou úrovňou parathormónu, ktoré vedie k nedostatku vápnika.

7. Lekárske podmienky:

Niektorých druhov rakoviny, ako je rakovina prsníka a prostaty môže viesť k nedostatku vápnika. Pancreatis tj zápal pankreasu, sepsa alebo infekcia krvi sú zodpovedné za spôsobujú nízku hladinu vápnika.

8. Lieky:

Niektoré chirurgické postupy, ako je odstránenie časti žalúdka, ako aj lieky, ako diuretiká a chemoterapia môže nepriaznivo ovplyvniť absorpciu vápnika, čo vedie k nízkej hladiny v krvi.

9. Zlyhanie obličiek:

Kyselina šťaveľová obsiahnutá v čokoláde, špenát, zelené repy, sójové bôby, mandle, kešu, kel a rebarbory, keď v kombinácii s vápnikom, zabrániť jeho absorpciu a tvoria ďalšie nerozpustné zlúčeniny, ktorá sa môže zmeniť na kamene v obličkách a žlčníku.

Účinky nedostatku vápnika:

Niektorí ľudia sú na vyššie riziko trpia nedostatkom vápnika, pretože si vyžadujú väčšie množstvo vápnika. Vzhľadom k tomu, nižšie je niekoľko nedostatku vápnika účinky.

A. Deti a mladiství:

Vápnik je životne dôležité pre rast a vývoj kostí. Počas ich rastovej fáze, deti a dospievajúci potrebujú dodatočný vápnik pre maximálny rast kostí. Je tiež potrebné vápnik pre pevnosti kostí a hmoty, ktorá sa koná v priebehu detstva a dospievania. Vápnik pomáha pri zvyšovaní hustoty kostného minerálu v teenagerov, ktorá znižuje riziko rednutia kostí a slabosť v neskorej dospelosti.

B. Ženy v menopauze:

Menopauzálnych žien dôjsť k strate kostnej hmoty v rýchlom slede v priebehu prvých piatich rokov po menopauze. To je z dôvodu poklesu produkcie estrogénu, čo vedie k zvýšeniu kostnej resorpcie a zníženú absorpciu vápnika.

C. Laktózu Jednotlivci:

Laktózu jednotlivci sú schopné úplne tráviť laktózu, prirodzene sa vyskytujúce cukor v mlieku. Za týchto podmienok je množstvo laktózy prevyšuje schopnosť tráviaceho traktu jedinca rozobrať laktózu. Takí ľudia sú vystavení vyššiemu riziku nedostatku vápnika, nie kvôli ich neschopnosti absorbovať vápnik, ale kvôli zamedzeniu mliečnych výrobkov.

D. Tehotná žena:

Tehotenstvo je fáza, kedy je zvýšená potreba vápnika, ako je požadované ďalšie vápnik pre fetálneho skeletu rast. Tehotné ženy sú viac pravdepodobné, že trpí nedostatkom vápnika a je potrebné, aby boli splnené požiadavky tým, že vápnik a vitamín D.

E. Vegetariánov a vegánov:

Vegetariáni majú vyššie riziko nedostatku vápnika, pretože jedia viac rastlinných produktov, ktoré obsahujú šťavelovej a fytovej kyseliny, zlúčeniny, ktoré narúšajú absorpciu vápnika. Vegáni sú tiež vystavení zvýšenému riziku nedostatku kvôli ich nedostatočnej spotreby mliečnych výrobkov. Potrebujú, aby zahŕňala dostatočné množstvo nemliečnych zdrojov vápenatých v ich každodennej strave príliš.

Príznaky nedostatku vápnika:

Nedostatok vápnika príznaky nie sú v ranej fáze viditeľné. Ale ako podmienku postupuje, sú nasledujúce príznaky nedostatku vápnika.

1. Svalové kŕče:

Svalové kŕče sú počiatočné príznakom nedostatku vápnika. Bolesť svalov dochádza v stehien, paží a podpazušia a pohybuje sa a chodí. Tieto typy kŕče sa najčastejšie vyskytujú v noci.

2. Suchá koža a lámavé nechty:

Nedostatok vápnika je viditeľný vo svojej koži a nechtoch. Nedostatok vápnika je vaša pleť suchá a vaše nechty slabé a krehké. Naše kosti a nechty sú značne ovplyvnená nedostatkom vápnika.

3. Neskoré puberty a PMS príznaky:

Neskoré známka puberty u dospievajúcich žien je tiež príznakom nedostatku vápnika. Môžu tiež nastať iné menštruačné problémy, ako kŕče alebo zmeny menštruačného krvácania.

4. Zubný kaz:

Vápnik je dôležitá zložka našich zubov a jeho nedostatok má vplyv na zuby rovnako. Vaše zuby môžu začať žltnúť kvôli nedostatku vápnika. Zubný kaz je ďalším príznakom nedostatku vápnika. Nedostatok vápnika v detstve môže viesť k oneskoreniu pri tvorbe zubov.

5. Časté Zlomy a kostí šrot:

Ako bolo uvedené vyššie, je potrebné vápnik stavať kosti a aby boli silnejšie. Nedostatok vápnika môže oslabiť kosti, čo spôsobuje časté zlomeniny a poškodenia. Takže ak narazíte na niekoľko malé zlomeniny alebo plné kostí rozbitiu, je potrebné vyhodnotiť množstvo vápnika vo vašej strave, pretože to je vážna symptóm.

6. Nespavosť:

Ľudia, ktorí nemajú konzumovať dostatok vápnika v ich strave trpí stratou spánku. V niektorých prípadoch môžu zaspať kvôli nedostatku, ale nepodarí mať uspokojivý a hlboký spánok.

Vápnik Nedostatok choroby:

Nedostatok vápnika, ak sa nelieči, môže viesť k niekoľkým zdravotných problémov. Nedostatočná hladina vápnika je spojený s nasledujúcimi ochorenia.

1. Osteoporóza:

Osteoporóza je ochorenie, pri ktorom kosti strácajú minerály rýchlejšie ako vaše telo ich môžu nahradiť. Tým sa kosti porézny, krehké a lámavé. Stávajú sa menej odolný voči normálnym namáhaniu a sú vo väčšom riziku zlomenín a rozbitie. Toto ochorenie je časté u starších ľudí, najmä žien.

2. Kardiovaskulárne choroby:

Niektoré štúdie preukázali, že dostatok vápnika môže poskytnúť ochranu proti ochoreniu srdca a mozgovej mŕtvice. Tak, nedostatok vápnika môže spôsobiť kardiovaskulárne riziká.

3. Vysoký krvný tlak:

Užívanie Odporúčaný denný príjem vápnika môže znížiť riziko vzniku vysokého krvného tlaku. Strava obsahujúca tuku a so zníženým obsahom tuku, mliečne výrobky, ovocie a zeleniny môže znižovať krvný tlak.

4. Rakovina:

Niektoré štúdie preukázali, že nedostatok vápnika môže viesť k rakovine hrubého čreva alebo konečníka a zvyšujú riziko rakoviny prostaty. Vápnikové doplnky alebo obstaranie stravu s vysokým obsahom vápnika môže brániť túto podmienku.

Vápnik Nedostatok Liečba:

Liečba nedostatku vápnika je nevyhnutné, aby sa zabránilo otázok dlhodobého zdravia a udržiavať silné kosti. To môže byť liečení nasledujúcimi spôsobmi.

1. Diétne Zmeny:

Počiatočná fáza nedostatku vápnika môžu byť liečené zvýšením príjmu potravín bohatých na vápnik. Tiež by ste mali konzumovať potraviny bohaté na vitamín D zvyšujú vstrebávanie vápnika. Avšak, potraviny, ktoré majú vysoký obsah vitamínu D a vápnika môže byť tiež vysoký obsah nasýtených tukov a trans-tukov. Je vhodné voliť nízkotučné a tuku možnosti voľné minimalizovať ďalšie riziká, ako sú vysoké hladiny cholesterolu a srdcové choroby. Nižšie uvedený zoznam uvedený ukazuje potravinové zdroje vápnika.

2. Vápnikové doplnky:

Ak sa vám nedarí získať dostatok vápnika zo stravy, lekár môže odporučiť, aby sa vápnikové doplnky. Tieto doplnky sú k dispozícii v kvapalnej, tablety a žuvacie formy. Sú používané na liečenie stavov, ktoré môžu spôsobiť hypokalciémiu. Mali by však byť prijaté len pod dohľadom lekára as predávkovanie môže mať nebezpečné následky.

Veľkosť zobrazovania std Veľkosť zobrazovania std Vápnik (mg) Kilojouly
Steak z hovädzieho mäsa (chudý) 100 g 5883
Jablká 1 médium 156g 7323
Žiarovka (štíhla) 100 g 81000
Chlieb - zmiešané zrno 30 g (plátok) 15272
Chlieb - celozrnný 30 g (plátok) 16282
Kuracie mäso - bez pečenia 100 g 16783
Brokolica 60 g 1861
Jahody 1 šálka (145 g) 19118
Vajcia - varené 1 veľká (48 g) 21303
Pečené fazuľa 100 g 34285
Pomaranče 1 médium (122 g) 35190
50 g 35410
Špenát 100 g 5080
Tahini 20 g (1/65520
Sójové bôby (varené) 100 g 76540
Puding 100 g 100393
Mandle 50 g 1101235
Zmrzlina 100 g 133800
Tofu (sada vápnika) 100 g 150479
Losos - konzervovaný, červený 100 g 220814
Sardinky - konzervované 100 g 380951
Syr - mierny 40g kus 300676
Cheddar znížený obsah tuku 40 g 2 plátky 323548
Syr čedar 40 g 2 plátky 327575
Jogurt - nízky obsah tuku 200 g (std vaňa) 316738
Jogurt - prostý 200 g (std vaňa) 390716
Mlieko - pravidelné 250 ml (std sklo) 285698
Mlieko so zníženým obsahom tuku 250 ml (std sklo) 352525
Mlieko - sušené 250 ml (std sklo) 320377
Mlieko - obohatené o vápnik 250 ml (std sklo) 353523

Kto potrebuje jesť čo? Koľko potravín obsahuje potraviny bohaté na vápnik?
Deti vo veku 5-9 rokov 2-3 denne
Deti a adolescenti vo veku 9-18 rokov 3 denne
Dospelí do veku 51 rokov 2 podania denne
Ženy po menopauze 3 denne
Dospelí nad 70 rokov Približne 4 zobrazuje

3. Injekcia:

Ak diétne zmeny a doplnky neprináša požadované výsledky, váš lekár môže regulovať hladinu vápnika tým, že vám pravidelné injekcie vápnika. Teraz, keď ste oboznámení s príčinách, príznakoch a spôsoboch liečby nedostatku vápnika, uistite sa, že ste vždy fit.

Povedzte nám niečo o spôsoboch, ktoré obsahujú vápnik vo vašej strave? Vždy sa starať o seba pre zdravšie telo, myseľ a život!

Nezabudnite sa podeliť o svoje skúsenosti s nami komentáre časti nižšie.

load...