Zdravie a wellness

Úžasné výhody arabského Jasmine pre pokožku, vlasy a zdravie

Úžasné výhody arabského Jasmine pre pokožku, vlasy a zdravie

Vitajte vo svete arabského jazmínu, ktorá sa tiahne nad vašej obľúbenej jazmínový čajom a jazmínu oleja na vlasy.

Krásna biela arabský jazmín kvet s zmyselné, exotické, pižmový a pikantné aróma je nepochybne najlepšie prírodné afrodiziakum. Niet divu, že indický nevesty sú zdobené kvantá a kvantá týchto kvetov počas ich svadobný a poštových svadobné oslavy! Viac než byť kozmetický doplnok, existujú výhody arabských jazmínových kvetov, ktoré sú ideálne pre pleť, vlasy a zdravie.

Kvety tejto vždyzelené rastliny Arabského Jasmine je tradičný Ajurvédske liekom na rôznych podmienkach, vrátane očných vád, epilepsia, bolesti hlavy, horúčka, vracanie, impotencia, svrbí, rany a vredy, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Balíčky so silným protizápalovým, antiseptikum, anestetiká, a analgetické vlastnosti, to aromatické rastliny je skrytý poklad.

load...

Teraz hovorím, všetko o nich, v stručnosti, je dosť nie je, že jo? Tak čítajte ďalej sa dozvedieť viac o úžasné výhody arabského jazmínu.

Posunúť nadol!

Arabský Jasmine-A Brief

Vedecký názov- Jasmine sambac Native- juhovýchodnej Ázie Other Names- Maid of Orleans, Belle of India, veľkovojvoda Toskánska, Mogro v hindčine, Gunda malligai lajno v tamilčine a Mälliga v kannadčina

load...

Táto aromatická kvetina žije až do svojej meno, ktoré možno previesť na, dar od Boha 's množstvom liečivých i okrasné účely. Pri použití tejto kvetiny na liečbu ochorenia nie je nič nové. V skorších storočiach, Egypťania a Gréci používali to ako aromaterapia, afrodiziakálne rovnako ako stimulant. Naši predkovia využil svoje pasta pre hojenie rany a jazvy. Číňania používajú jazmín ochutiť ich čajov.

Čo robí arabský jazmín taký priaznivý surovinu zdravotných problémov? No, mnoho štúdií ukázali, že tento zázračný kvet je plný aktívnych látok, ako sú flavonoidy a kumaríny, ktoré je známe, že podporujú zdravie ciev, srdcové glykozidy a fenoly, ktoré detoxikuje naše telo.

Drobnosti, Vedeli ste, že arabský Jasmine je národný kvetina Filipínach? Ironické, že sa volá Arabský keď pochádza z juhovýchodnej Ázie!

Výhody arabského jazmínu

Arabský Jasmine ponúka celý rad výhod, ktoré vašej pleti, vlasov a zdravie. Poďme sa pozrieť na každú z nich.

Mnoho Výhody arabský Jasmine

Kožné Výhody

 1. Natural Deodorant
 2. Mäkšie Skin
 3. Tónovaný, Scar bez Skin
 4. Zmierňuje Kožné problémy
 5. Záruky Skin

Vlasy Výhody

 1. Prírodný kondicionér
 2. Pre silnejšie, dlhšie a Radiant Locks
 3. Anti-lice Agent
 4. Udržuje vlasovú pokožku hydratovanú
 5. Zachádza Skalp infekcie

Zdravotné výhody

 1. Prírodný afrodiziakálne
 2. Zmierňuje stres a depresie
 3. Vrodené antiseptické vlastnosti
 4. Anti-rakovinový Agent
 5. Zmierňuje kŕče
 6. Zmierňuje bolesť a zápal
 7. Zmierňuje proti kašľu a nachladnutiu
 8. Prírodný liek na chrápanie
 9. Pomôcky Chudnutie
 10. Pre silnejšie Tráviaca sústava
 11. Liek na horúčky
 12. Zlepšuje krvný obeh
 13. Bezbolestné Menštruácia
 14. Zmierňuje pôrodné bolesti
 15. Vplyv na materské mlieko
 16. Pomáha diabetikom
 17. Reguluje cholesterolu v krvi
 18. Ďalšie výhody

Kožné Výhody arabský Jasmine

Kto nechce mať kožu, ktorá je krásna, žiariaca a bezchybný? Stavím sa, že ste sa snažil každý výrobok vonku len na trhu sa neskôr ľutovať, že ste strávili veľa peňazí na kozmetiku, ktoré nefungovali. Prečo nie prejsť na prirodzené zložky pre zmenu? Áno, arabský jazmín, to je! Ale vždy miešať jazmín s inými nosnými olejmi. Hoci Jasmine je bezpečné, je vhodné ju použiť potom, zmiešaní s avokádom, sladkých mandlí, jojoby, alebo kokosový olej.

1. Prírodné Deodorant

Od tejto chvíle je to všeobecne známe, že aj tie drahý dezodoranty na trhu nebude trvať dlhšie ako. Skúste Jasmínu, že nie?

Prečo to funguje

Kvetina rovnako ako éterický olej má ketón v nízkych koncentráciách. Toto, podľa poradia, dáva mu teplo, napriek tomu jemnú vôňu, ktorá je voľba prírodný deodorant (1) robí.

Späť na obsah

2. Mäkšie Skin

Túžba mať jemnú a hladkú pokožku?

Pridá sa niekoľko kvapiek oleja získané z jazmínu do svojho vaničkou. Máčať sa po dobu 10 minút, než sa krém v kúpeli, a vidieť výsledky pre seba. Alebo môžete kombinovať jazmínový olej s trochou aloe vera krém a aplikovať ich na kožu a nechajte pôsobiť na navlhčenú, jemnú kožou (2). Uver mi; budete cítiť jednoducho wow po kúpeli!

Späť na obsah

3. Tónovaný, Scar bez Skin

Drvené kvety jazmínu alebo jazmínový olej, ak je použitý spolu s vazelínou alebo kokosového oleja, pomáha zmierniť strie a jazvy. Je tiež tóny a upokojuje suchú pokožku a zachová pružnosť pokožky (3).

Späť na obsah

4. Uľahčuje Problémy Kožné

Jazmín, ak je použitý ako čaj, je známe, že je účinný liek na škrabance, rany a rezy (4). To je tiež účinný domáci liek na vyrážky a začervenanie spôsobené spálením. Jazmín šťava je účinný liek na kurie oká príliš.

Späť na obsah

5. Ochranná koža

Už viete, že esenciálny olej extrahovaný z jazmínu môže udržať vaše pleť hydratovaná a hydratovaná. Vedeli ste, že to môže tiež liečiť stopy po akné? Týmto spôsobom môže chrániť pokožku pred krutosťou počasie príliš.

Späť na obsah

Prečo to funguje

Antibakteriálne, antiseptické a antivírusové vlastnosti jazmínu môžu byť použité vo forme ropy pre zlepšenie imunitnej silu na kožu (5). Pravidelné používanie tohto oleja na kožu môže bojovať s infekciami a dopady počasie.

Späť na obsah

Vlasy Výhody arabského jazmínu

Arabský jazmín ponúka celý rad výhod, ktoré vlasy príliš. Tu je návod.

6. Prírodné kondicionér

Aromatické Jasmine slúži ako jednoduchý a dokonalého prírodného kondicionér rovnako.

Čo je potrebné urobiť

Pripraví jazmínový vodu máčanie 10 až 15 jazmínu v čistej vody. Nechajte ho vychladnúť a použiť ju ako posledný vlasy opláchnite. To môže byť zmiešaný s práškom do pečiva, ktoré majú byť použité ako šampón, rovnako ako kondicionér. Jasmine voda môže tiež byť používaný ako sérum, aby sa vaše vlasy podmienené. Jazmín, vo forme oleja, môžu byť použité, aby sa kučeravé, vlnité, a neriaditeľnými vlasy pod kontrolou pomocou visiaceho zámku vlhkosti (6).

Späť na obsah

7. Pre silnejšie, dlhšie a Radiant Locks

Extrakt z jazmínu listy posilňuje vlasové korienky, robí vlasy ťahu a bráni otáčaniu krehký. To tiež zaručuje, že vaše pramene rastú dlhšia a hustejšia. Čerstvý extrakt z jazmínu naplnená kokosového oleja na vlasy vám dáva dlhší, plnší vlasy. Spolu s udržiavaním svoju prirodzenú farbu a lesk, tento extrakt tiež zaisťuje, že ste vlastníkom silnejší zámky (7).

Späť na obsah

8. Anti-lice Agent

Sú vši a chrobáky aby váš skalp svrbí a dráždi? Pridajte hrsť jazmínových kvetov na nosnej oleja (kokosový, mandľový alebo akýkoľvek iný podľa vášho výberu) a aplikovať ich pravidelne na pokožku hlavy a vlasy chrániť vlasy pred útokmi vši.

Späť na obsah

9. Udržuje pokožku hlavy hydratovaná

Jazmín extrahuje pri použití spolu s kokosový olej, mandľový olej, jojobový olej, alebo je známe, že zablokovanie vlhkosť v pokožke hlavy, udržať pokožku hlavy hydratované, čím sa predchádza pád vlasov a lupiny. Takže, povedzme bye-bye na suché a svrbiacu pokožku hlavy s Jasmine (8).

Späť na obsah

10. Zaobchádza Skalp infekcie

Príďte monzún a bakteriálne infekcie, plesňové napadnutia skalp. Ak hľadáte pre jednoduché liek, jazmín môže pomôcť.

Čo je potrebné urobiť

Rozdrviť jazmínový kvet a strmé, takže v kokosovom oleji. Aplikovať tento na infikovanom skalp na liečbu infekcie. Antiseptické a anti-mikrobiálne činnosti oboch zložiek spoločne, čím sa zabezpečí, že infekcia odznie v rýchlejšom tempe (9).

Späť na obsah

Zdravie Výhody arabského jazmínu

Posledný na zozname je sub-sekcie o zdravotných výhod, ktoré je najdôležitejšia časť tohto článku (Som si istý, že mnohí z vás so mnou súhlasiť!). Takže, poďme prejsť tie najdôležitejšie.

11. Prírodné afrodiziakálne

Jasmine bola použitá na zvýšenie libida od nepamäti. Prečo nie využiť ju potom?

Prečo to funguje

Tieto biele kvety majú tento presvedčivý mužský a zmyselnú vôňu, ktorá im udeľovať svojimi kúzelnými afrodiziakálne síl. Uvoľňuje človeka úplne odomknutie sexuálne zábrany. Pripravuje mužov aj ženy, aby sa vyjadrovať, zatiaľ čo ošetrujúce reprodukčný systém spúšťa sekréciu základných pohlavných hormónov (10).

Späť na obsah

12. Zmierňuje stres a depresie

Voňavé a živé kvety jazmínu je známe, že zdvihnúť náladu a zmierniť stres. Jasmine môže tiež priniesť vám z depresie.

Čo je potrebné urobiť

Vôňa hrsť čerstvých jazmínových púčikov čeliť hladinu stresu. Prípadne môžete použiť čistý olej extrahovaný z týchto listov. Aromatické zložky kvetu upokojiť zmysly marí off negatívne myšlienky a naplní vás energiou. Len 2 kvapky-to je to, čo je potrebné poraziť stres spôsobený prácou a skúškou, únava, nervozita, úzkosť, napätie, a dokonca aj závislosť.

Kým jazmín môže zmierniť postnatálnej depresie príliš, uistite sa, že používať olej miesto kvety k tomuto prospechu. Alebo pridajte asi 10 až 12 kvety jazmínu do svojho vody a vykúpať sa zvýšiť hladiny spoľahlivosti, a dať svoje emócie v pohode.

Prečo to funguje

Jazmínu upokojuje nervy uvoľnením automatické nervovú aktivitu a znižuje tepovú frekvenciu. Je plná antioxidantov flavonoidov, ktoré sú známe pre boj oxidačného stresu. Tiež nesie mierne sedatívum vlastnosť, ktorá upokojuje myseľ a dušu tým, že reguluje hladinu cukru v krvi a krvný tlak (11).

Späť na obsah

13. Vrodené vlastnosti Antiseptické

Jasmine je tiež obľúbený rana liečiteľ. Niet teda divu, že to bolo používané ako alternatíva k liekom v skorších dobách.

Prečo to funguje

Prítomnosť benzylbenzoátu, kyselina benzoová, a benzaldehydu v jazmínu umožňuje efektívne antiseptikum. Vyberte si čerstvé domáce olej pre lokálnu aplikáciu na rany, aby sa zabránilo infekcii. Inhalácia jazmínovej vône je tiež známe, že zmiernenie infekcie ovplyvňujúce dýchací systém, zabraňujú studené a kašeľ (12).

Späť na obsah

14. Anti-rakovinový Agent

Môžete dokonca zastaviť rast a šírenie rakovinových buniek s jazmínom.

Prečo to funguje

Početné štúdie uskutočňované na tejto kvetiny naznačujú, že je známy pre svoje anti-rakovinových a cytotoxických aktivít, z ktorých oba môžu pomôcť pri uvoľnení a prevencii rakoviny. Ak sa pozrieme do minulosti, môžeme vidieť, že kvety, rovnako ako lístky jazmínu, boli použité k ochrane ženy pred rakovinou prsníka (13).

Späť na obsah

15. Uľahčuje Kŕče

Niekedy, s použitím až rôzne krémy a lektvary pre bolestivých stavov môže robiť to horšie. Prečo nepoužiť jedinú zložku, ktorá môže vyliečiť všetko?

Prečo to funguje

Prirodzený antispazmodický činidlo, môže byť použitý pre zmiernenie bolestivých stavov, ako sú dopravné zápchy, kašeľ, astma a kŕčovito cholery. To uvoľňuje kŕče, zmiernenie bolesti skúsený za takých podmienok (14).

Späť na obsah

16. Zmierňuje bolesť a zápal

Trpiaci bolesťami hlavy alebo chrbta? Kvapnite kvapku oleja jazmínu a masáže. Áno, to lieči, a to je doma liek osvedčený babičky pre rôzne druhy bolesti a bolesti, vrátane tých z artritídy a reumatizmu.

Prečo to funguje

Jazmín, spolu s jeho anti-noci-vnímavých a protizápalové vlastnosti, má tiež anestetické vlastnosti, synergických efektov, ktoré pomáha pri rýchlejšom zotavení z bolestivých zápalových stavov, (15).

Späť na obsah

17. Zmierňuje proti kašľu a nachladnutiu

Kýchanie a kašľanie po celý deň nás môže znížiť do výstredné a nevrlý duše. Skúsiť niečo nové tentoraz.

Prečo to funguje

Olej z jazmínu je prírodný vykašliavanie. To vymaže hlienu nahromadeného vo vašich dýchacích ciest počas chladný a kašeľ, dáva vám pokojný spánok (16).

Späť na obsah

18. Prírodný prostriedok proti chrápaniu

Neprirodzené a predčasná zvyk chrápanie môže byť nepríjemné pre vás a nepríjemné pre ostatných taky. Ale vedeli ste, že Jasmine vám môže ušetriť nepríjemná situácia?

Prečo to funguje

Vykašliavanie vlastností tohto oleja môže byť prírodný liek na chrápanie. Ňuchania kvetinu alebo olej uľahčuje hrdlo rozširuje priechod vzduchu a udržuje chrápanie v šachu (17). Vďaka tejto nádhernej kvetu, teraz môžete mať zdravý spánok.

Späť na obsah

19. Pomôcky Chudnutie

Neuveriteľné, ale pravdivé, jazmín vám pomôže schudnúť.

Prečo to funguje

Tender kvety jazmínu sa zbierajú a infúzie s čajom-zelená, čierna, alebo biela. Štúdie naznačujú, že príjem aspoň 3 šálky jazmínový čaj, spolu s riadnou diétou a cvičením, môže pomôcť znížiť nechcené mäkká tukové tkanivo a zredukovať svoje pas tým, že zvyšuje metabolizmus (18).

Späť na obsah

20. Pre silnejší tráviaci systém

Jasmine môžete zlepšiť svoje vnútorné systém regulovaním tráviace enzýmy a robiť je efektívna.

Prečo to funguje

Spolu s zmiernenie kŕče skúsený pri rôznych poruchách trávenia, infúzie jazmínový čaj je známe, že ponúkajú liek na vredy a gastritídu taky. To nielen udržuje črevá v čistote tým, že pripraví pôdu pre rast užitočných baktérií, ale tiež posilňuje tráviaci systém, rozvoj imunity proti infekciám (19).

Späť na obsah

21. Liek na Horúčka

Arabské kvety jazmínu, rovnako ako ropa, ktoré boli použité ako časovo testované domáci liek, ako znížiť hladinu teploty pri vysokej horúčky.

Prečo to funguje

Jazmín zvyšuje hladinu krvný obeh, zmierňuje stres a uvoľňuje svaly, pomáha pri znižovaní a obmedzovaní horúčku (20).

Späť na obsah

22. Zlepšuje krvný obeh

Používanie Jasmine You môžu využiť za milión iným spôsobom, a to najmä pri vytváraní váš systém orgánu fit a jemné!

Prečo to funguje

Jazmín, ak sú konzumované ako čaj alebo masírovať lokálne vo forme oleja, je známe, že zlepšenie úrovne krvný obeh. To môže byť použitý, aby krvný tlak pod kontrolou a zmariť z rôznych obávanej kardiovaskulárnych stavov, ako je ateroskleróza, trombóza, mŕtvica a (21).

Späť na obsah

23. Bezbolestná Menštruácia

Týchto päť dní menštruácie môže byť bolestivé. A to nás núti siahnuť po prípadných možnostiach proti bolesti. Jasmine je jedným z nich!

Prečo to funguje

Olej z arabský jazmín, je účinný ako emmenagogue, ktorý pomáha zmierniť kŕče a bolesti pociťovanej v priebehu menštruácie. Táto vlastnosť tiež pomáha pri regulácii cyklov, rovnako ako udržať rôzne predmenštruačný symptómy, vrátane únavy a zmeny nálad pod kontrolou. Pleťový krém nervy upokojujúce, to pomáha ženám hladko vysporiadať s týmto obdobím. Mix 2 kvapky jazmínu oleja v 1 ml sezamový olej. Naneste na dolných abs, jemne masáže dostať cez bolesti (22).

Späť na obsah

24. Zmierňuje Labor Pain

Teraz to môže znieť absurdne, ale Jasmine je známe, aby sa vyrovnalo proces dodania.

Prečo to funguje

Pôrodu cum maternice tonikum, je známa aplikácia jazmínu oleja uľahčiť úzkosti skúsený počas pôrodu a zároveň pomáha ženy relaxovať úplne. Akonáhle sa svaly sa uvoľnia, práca sa stáva jednoduchšie (23).

Čo je potrebné urobiť

Mix 4 kvapky jazmínový olej s 2 ml jojobového oleja pre viac prírodné dodanie a bez bolesti zotavenie skoro po.

Späť na obsah

25. Vplyv na materské mlieko

Nie je to zlé hovoriť, že Jasmine je ideálny pre tehotné a dojčiace ženy, pretože nepreberné množstvo výhod, ktoré ponúka.

Prečo to funguje

Kým olej z jazmínu je známe, že je galactagogue, kvety ako také známe, že lactifuge. Áno, Jasmine olej bol známy tým, že sekréciu materského mlieka. Ženy, ktoré si želajú prestať dojčiť možno použiť kvety jazmínu, lebo je známe, že zastaviť sekréciu materského mlieka do 48 hodín.

Späť na obsah

26. Pomáha diabetikov

Okrem iného, ​​jazmín môže dokonca udržať hladinu cukru v krvi pod kontrolou.

Prečo to funguje

Tea naplnené jazmínu listy Je známe, že udržiavať hladinu cukru v krvi, normalizuje produkciu inzulínu. Konzumovať tento čaj môže pomôcť ľuďom s cukrovkou vyvážiť ich hladiny cukru v krvi. Štúdie tiež naznačujú, že pravidelné užívanie jazmínového čaju napustené znížiť šance na diabetes, a to najmä ak ste obézny (24).

Späť na obsah

27. Reguluje cholesterolu v krvi

Jazmín, ak sú konzumované ako čaj, je známe, že znižujú hladinu zlého cholesterolu v krvi. To tiež drží úchytku na hladiny cholesterolu a udržiava hygienické podmienky, ako sú infarkty a mŕtvice na uzde.

Späť na obsah

28. Ďalšie výhody

Arabský jazmín je tiež známe, že terapeutické za podmienok, ako je malomocenstvo, výtoku z ucha, krvácanie, infekcie močových ciest, paralýza, duševnej slabosti, závraty, cirhózy pečene a hepatitídy.

Späť na obsah

Pozor

Arabský Jasmine v podobe kvetov, čaju, a oleja, má nespočetné množstvo magických prínos pre ľudstvo a nepreukázali silné vedľajšie účinky. Avšak, ak ste citlivý človek, potom je vždy vhodné konzultovať so svojím lekárom pred použitím Jasmine, vo všetkých jeho formách.

Ako používať arabský Jasmine

Teraz, keď som zdieľal niekoľko výhod, ktoré ponúka Jasmine, je to len spravodlivé, že dať nejaké neuveriteľné zvyklostiam otočné jazmín.

1. Jasmine Tea

Čo môže byť lepšie, ako začína tento zoznam nádherné jazmínový čaj recept? A verte mi, je to jednoduché, ale lahodný.

Čo potrebuješ
 • Jazmínové okvetné lístky 10-12
 • Zelený čajových lístkov (do vášho výberu)
 • Horúca voda
 • Sladidlo (med, cukor podľa chuti)
Ako na to

Zmiešajte okvetné lístky a zelené čajové lístky a nechať vylúhovať cez noc. Odstráňte jazmín lístky a uloženie zelený čaj v tesnom pohára. Potom sa džbán a pridajte horúcu vodu do neho. Teraz pridajte zelené čajové lístky a nechať po dobu 3 - 5 minút. Strain v šálke, pridajte sladidlo a naliať do šálky. Jazmínový čaj je pripravený vychutnať!

2. Jasmine Potpourri

Z tohto vzduchu osviežovač, spotrebovať sušené kvety jazmínu a premiešame s kúskami škorice, klinčeky, muškátový kvet, a vysuší ruží. Teraz, dať pár kvapiek jazmínového esenciálneho oleja a obchodu v hlinené hrnce k šíreniu prirodzenej vône všade!

3. Jasmine masážny olej

Ak chcete použiť jazmín ako masážny olej, zmiešajte niekoľko kvapiek jazmínového esenciálneho oleja s akýmkoľvek nerafinované dopravcom ropy podľa svojho výberu. To funguje najlepšie, keď pridal do kokosu a mandľového oleja, hoci. Masírovať oleja v celom tele a vykúpať v teplej vode pre zmiernenie stresu.

4. DIY Jasmine Parfém

Urob si svoj obľúbený jazmínový parfum doma pomocou týchto jednoduchých pokynov.

Čo potrebuješ
 • 1 lyžica unflavored alkohol
 • Polovica lyžica destilovaná voda
 • 15 - 20 kvapiek jazmínová silice
 • 6 kvapiek čistého vanilka
 • Sprej sklo
Ako spraviť

Zmiešajte všetky ingrediencie a preniesť ich do sklenenej spreji. Riešenie v chladnom a suchom mieste ukladať a je hotovo!

Arabský jazmín, naozaj, je zázračná kvetina. Spolu s jeho vzhľad, ktorý je krásne zdobenie žien robí, že výhody, ktoré dodáva tiež báječný. Sme vynechali nejaké zdravotné, pokožku a vlasy výhody arabského jazmínu? Ak áno, zdieľať s nami.

load...