Zdravie a wellness

Alergia na huby - príznaky, domáce lieky a liečby

Alergia na huby - príznaky, domáce lieky a liečby

Môžete prísť v obkľúčení húb alergie, bez predchádzajúceho upozornenia, aj keď ste boli jesť rovnaká po celé roky. To sa stáva docela často, keď temné, vlhké interiérové ​​časti tejto huby bratrancom nie sú vyčistené správnu cestu. Huba alergie spúšťa z reakcií, ktoré sú veľmi podobné tým, ktoré sa vyskytujú, keď je jedinec vystavený foriem a spor. To je často spájaný s vlhkých a tmavých interiéroch, ktoré nie sú vyčistené dostatočne často.

Čo spúšťa alergia na huby?

Najčastejšie je to alergia sa vyskytuje u ľudí, ktorí manipulujú s huby, dovnútra a von, každý deň. Tieto prípady sú častejšie, ak pracujú v potravinárskych a baliacich firiem. Kým príjem týchto zastrešujúcej tvaru potravín je jednou z najvýznamnejších príčin, formy alebo spory, ktoré sú prítomné vo vzduchu mohol tiež vyvolať túto alergického stavu. To sa stane, keď vaše telo je schopný identifikovať hubové proteíny ako potenciálne alergény. Nezáleží na odvrátenie týchto off, dláždiť cestu pre niekoľko zdravotných podmienok, vrátane dermatitídy, žihľavku, respiračné ochorenia, a ešte horšie, anafylaxia.

Ste viac na riziko vzniku alergie na huby ak:

 1. Ste z rodiny s výrazným alergickými reakciami v anamnéze.
 2. Zdieľate non-srdečný vzťah s plesňou a spor.
 3. Už máte prípad histórii potravinových alergií.
 4. Budete jesť surové huby, a to najmä vo forme šalátov zvonku.
 5. Náhodné vdýchnutí spor pri manipulácii a / alebo balenie huby.
[Čítajte: Výhody huby pre zdravie]

Ako často sa Huba Alergie?

Táto alergia je pravdepodobne jedným z najvzácnejších foriem potravinových alergií, a to najmä ak sa jedná o čisto jeden. Napriek tomu je to celkom bežné medzi ľuďmi s anamnézou ostatných potravinárskych vyvolaných alergiou.

load...

Príznaky alergie huba:

Môžete sa stať alergickí na huby prostredníctvom priameho kontaktu alebo zo vzduchu. Získate alergia v priebehu pol hodiny svojho prvého stinte s plesňou. Tu sú niektoré z bežne vidieť príznaky alergie húb:

1. Svrbenie:

Vaša pokožka začne svrbenie akonáhle huba prichádza do kontaktu so svojím telom. Veľmi skoro sa pokožka mohla začať rozvíjať žihľavka a vyrážky.

2. Bolestivý opuch končatín:

Tkanivá vašich nôh a rúk sa stal platidlo s bolestivé opuchy nastavenia na.

3. Dýchanie sa stáva zdĺhavý proces:

V prípade leteckých nesie alergie, vaše dýchacie cesty upchať. To má za následok v zúženom dýchanie sprevádzané tiaže na hrudi.

load...

4. Môže dôjsť rozrušenie bruško:

Rovnako ako u iných potravinových alergií, vaše bruško naštve. Tie by mohli mať širokú škálu žalúdočných úzkosťou, vrátane vracanie, hnačka a dokonca aj kŕče.

Tam sú niektoré ďalšie príznaky, ktoré sú všeobecne zriedkavé. Tie obsahujú:

 1. Hypotenzia alebo masívny pokles v krvný tlak
 2. Anafylaxia
 3. Závrat
 4. Strata vedomia
 5. Mdloby

Aj keď tieto udalosti sú zriedkavé, ak človek vykazuje také podmienky, že musí byť prevezený do neďalekej polikliniky spravovať adrenalín alebo epinefrín injekcie, aby sa zabránilo mu ísť do šoku.

Domáce lieky na alergie na huby:

Ak je človek príde pod útokom tejto formy alergie, zatiaľ čo doma, tam sú niektoré opravné prostriedky, môžete sa pokúsiť zmierniť stav v čase, keď lekár dorazí.

V prípade vyrážky, svrbenie kože a žihľavka:

 1. Dávka over-the-counter anti-histamínu, aby sa zabránilo histaminických aktivity.
 2. Vonkajšia aplikácia CALAMINE krém je tiež užitočné na zmiernenie svrbenia a vyrážky.
 3. Pridajte 2 šálky ovsených vločiek do teplej kúpele a umožniť pacientovi, aby nasiakli na chvíľu. To zmierni pocit svrbenia.

Medzitým volajte lekára. Ak je človek zažíva dýchavičnosť, je potrebné ponáhľať. Uistite sa, že nie je nervózny, pretože by to mohlo zhoršiť stav.

Liečbe Mushroom alergie:

Intolerancia huba sa líši od húb alergie. Pokiaľ máte kŕče s trávenia, potom ste netolerantný k húb.

Tu je všeobecný postup liečby alergie húb:

 • Vyhnúť prichádzajúce do styku s hubami, v akejkoľvek forme.
 • Sacie predpísané anti-histamínového lieky zmierniť vyrážky a včelstiev.
 • Aplikovať lokálne steroidy predpísané liečiť lézie.
 • Budete musieť byť podávaný adrenalín alebo epinefrín injekcie, keď sa predstaví závažné príznaky, ako je uvedené vyššie

Ako sa vyhnúť alergia na huby?

Ak ste si vedomí, že vy alebo vaši priatelia majú túto alergiu, uistite sa, že informovať o reštaurácii alebo kamkoľvek budete stolovať vonku o alergickej podmienky. Udržujte OTC antihistaminiká s vami, v prípade, že ste nevedomky naraziť húb. V prípade závažných reakcií, zavolať lekársku pomoc.

Alergia na huby sú vidieť vo veľmi malom percente medzi ľuďmi po celom svete. To je ešte lepšie byť v bezpečí, ako podstúpiť stresujúcich podmienkach.

Sú vaše alergický na huby? Čo robíte prekonať túto situáciu? Existujú nejaké domáce opravné prostriedky, ktoré sa snažia zmierniť túto podmienku? Podeľte sa s nami.

load...