Zdravie a wellness

21 najlepších výhod melónu (Tarbooz) pre pokožku, vlasy a zdravie

21 najlepších výhod melónu (Tarbooz) pre pokožku, vlasy a zdravie

Ach, to je včasný príspevok! Pravdu, keď je slnko vyčíňa ako nikdy predtým, dostaneme hovoriť o niečom, čo ponúka absolútnu oddych.

Dokonca aj obraz melónu v mojej mysli mi vychladne. Doslovne. Toto ovocie nie je potrebné predstavovať, že? Bolo to na našom zozname obľúbených, pretože sme boli deti, a bude aj naďalej zostať...

... A to nielen preto, že vám pomôže v boji proti horúco, ale aj kvôli tomu, čo to môže urobiť pre nás. Výhody melónu, či viete, čo tým myslím.

Prečítajte si o to dozvedieť sa viac!

Melón - Stručná história

Veril k vznikli v Južnej Afrike, melón je k dispozícii v rôznych odrôd - sladká, nevýrazné, a horká. Od 7. Storočia, melóny boli kultivované v Indii. Plody dosiahla Čína od 10. Storočia, a dnes, v krajine je najväčší melón producent na svete.

load...

To je krátky. Príchod k jeho dobru...

Je Melón dobré pre vás?

Toto šťavnaté ovocie, ktoré sme tak láskyplne pohltil v lete je plná živín. Je bohatý na draslík a vitamíny A, C a B. Ale to, čo robí melón ovocie nutnosťou je lykopén, antioxidant, ktorý činí plodom hlboké červenej farby.

Početné štúdie podporili priaznivé účinky lykopénu. Antioxidant je známe, že znižuje riziko mŕtvice a tiež znížiť krvný tlak.

To nemusí mať toľko vlákniny ako iné ovocie, ale melón kalórie obsah a obsah tuku je nízky a obsahuje veľa vody. To bolo o dôležitosti melón ovocie, teraz pozrieť na melón nutričné ​​výhody.

load...

Melón nutričná hodnota

Vodný melón ( Citrullus lanatus), čerstvé
Nutričná hodnota na 100 g
(zdroj: databáza národných živín usda)
Princíp Výživná hodnota Percento rda
Energia 30 kcal 1.5%
Uhľohydráty 7,6 g 6%
Proteín 0,6 g 1%
Celkový obsah tuku 0,15 g 0.5%
Cholesterol 0 mg 0%
Vláknina 0,4 ​​g 1%
Vitamíny
Foláty 3 ug 1%
Niacín 0,178 mg 1%
Kyselina pantoténová 0,221 mg 4.5%
Pyridoxín 0,045 mg 3.5%
Tiamín 0,033 mg 3%
Vitamín a 569 iu 19%
Vitamín c 8,1 mg 13.5%
Vitamín e 0.5%
Vitamín b6 0,1 mg 3%
Elektrolyty
Sodík 1 mg 0%
Draslík 112 mg 2.5%
Minerály
Vápnik 7 mg 0.7%
Meď 42 ug 4.5%
Železo 0,24 mg 3%
Horčík 10 mg 2.5%
Mangán 0,038 mg 1.5%
Zinok 0,10 mg 1%
Fytoživiny
Karotén-alfa 303 ug
Krypto-xantín-beta 78 ug
Luteín-zeaxantín 8 ug
Lykopén 4532 ug
Citrulín 250 mg

Kalórií

Melón je pomerne nízky obsah kalórií. Jedna porcia melóna obsahuje len asi 46 kalórií.

Vitamíny

Ovocie je plné vitamínov. Dve z hlavných vitamínov v melónu sú vitamíny A a C. Vitamín A v melónu je prítomný vo forme karotenoidov. Melón je tiež veľmi dobrým zdrojom vitamínu C. Šálka ​​vodného melónu obsahuje asi 12 mg vitamínu C.

Draslík

Šálka ​​nakrájaný melón obsahuje asi 4% draslíka Vás bude potrebovať v pravidelných intervaloch.

Vlákno

Okolo 175 - 200 kalórií vodného melónu vám 3 - 4 g vlákniny, čo je pekná zmes rozpustnej a nerozpustnej vlákniny.

Sacharidy

Jedna porcia melóna obsahuje asi 11,6 gramov sacharidov, čo je kombinácia vlákniny, škrobu a cukrov.

Fat Content

Plody má obsah veľmi menej tuku. Jedna porcia má len asi 0,2 gramov celkového tuku.

Lykopén

Jedným z najdôležitejších živín v melónu, ktorý je zodpovedný za väčšinu z jeho výhod.

No, to je asi výživnú hodnotu melónu. Teraz sa pozrime, aké sú úžasné melón výhody!

Zdravie Výhody Meloun

1. Udržuje vaše srdce zdravé

Podľa výskumu, ktorý má plátok melóna každý deň môže zastaviť hromadenie zlý cholesterol, a tým prevenciu srdcových ochorení (1). Pravidelná konzumácia melón bola tiež spojená s menej tukových usadenín vnútri ciev.

Tieto srdce zdravé vlastnosti melón možno pripísať na vrub citrulínu, chemické látky nájdené v ovocí. Podľa štúdie Kentucky, citrulín, môžu mať priaznivý vplyv na aterosklerózy (2). Bolo tiež zistené, citrulín znížiť tuhosť tepien u žien po menopauze (3).

2. Pomáha liečbe zápalov

Ďalšie primárne zlúčeniny nájdené v melónov je lykopén, ktorý má veľký prínos. V jednej americkej štúdii bolo zistené, že lykopén, že vykazujú protizápalové vlastnosti (4).

Medzi jednotlivými karotenoidy, lykopén je považovaný za najlepší (5). V skutočnosti, že blahodarné účinky lykopénu proti zápalu, sú považované za lepšie ako beta-karotén, dôležité karotenoidov (6).

3. Vás udrží hydratovaných

Zaujíma vás, aké percento z melóna je voda? Ako už názov plodov napovedá, melón je 90% vody, čo je jeden z najlepších zdrojov hydratácie (7). Je to oveľa lepšie ako alkohol alebo kofeín, pokiaľ ide o bytí diuretikum. Keďže sa jedná o prírodný zdroj, zvyšuje močenie, bez s dôrazom na obličky (8).

4. Pomáha boj s rakovinou

Lykopén dostane úver, znova. Podľa štúdie, bolo zistené, lykopén v melóny na zníženie rozsahu rakoviny povstalcov (9). Lykopén je pigment, ktorý činí vodné melóny ich charakteristickú červenú farbu, a pretože sa jedná o silný antioxidant, zabraňuje vzniku niektorých druhov rakoviny (10).

Dva-cup porcie melónu obsahuje asi 20 mg lykopénu, ktorý bojuje voľné radikály a chráni proti mnohých typov rakoviny (11). Podľa štúdie Chicago, lykopén exponáty chemopreventivní vlastnosti, a to najmä v bunkách karcinómu prostaty (12).

Lykopén Bolo tiež zistené, použiteľné pri liečení HPV (ľudský papilomavírus), infekcie, ktoré by inak mohli viesť k rakovine maternice (13).

5. Môže pomôcť zmierniť bolesti svalov

Ak vaše boľavé svaly vás obťažovať po tréningu, melón môže byť kľúčom. Ovocie je nabitý elektrolyty a citrulínu aminokyselín, ktoré pomáhajú upokojiť bolesti svalov po ťažkom tréningu (14). A podľa iránskeho štúdie, citrulínu v melónov môže pomôcť znížiť únavu svalov (15).

Citrulínu bola tiež externe pridané do melónu šťavu overiť jeho účinky, a bolo preukázané, že sa jedná iba prirodzene sa vyskytujúce citrulínu v melónov, ktorá má vplyv na bolesti svalov (16).

Bolo zistené, citrulín k urýchleniu procesu odstraňovania kyseliny mliečnej, čím dôjde k zmierneniu bolesti svalov (17). Pitie melón šťava môže tiež pomôcť vaše svaly získať viac kyslíka - to im pomáha obnoviť rýchlejšie (18).

6. Podporuje trávenie

Melón, ako sme videli, obsahuje veľké množstvo vody, a preto môže podporu trávenia. To tiež obsahuje vlákna, čím sa podporí trávenie a prevenciu zápchy.

7. Je dobré pre tehotné ženy

Melón zmierňuje pálenie záhy, čo je bežný stav v priebehu tehotenstva. To tiež pomáha zmierniť rannú nevoľnosť (19). Minerály v ovocí môže pomôcť zabrániť treťom trimestri svalové kŕče.

Melón môže byť dobré pre tehotné ženy v iných cestách tiež.

8. Môžu zabrániť makulárnej degenerácie

Ako sme videli, melóny sú vynikajúcim zdrojom lykopénu - čo sa zistilo, že znižujú riziko makulárnej degeneratívne choroby (20).

Podľa Mayo Clinic, lykopén bola navrhnutá ako potenciálna liečbu očných chorôb, ako je makulárna degenerácia (aj keď sú potrebné ďalšie štúdie v tejto oblasti) (21).

Antioxidanty sú dôležité pre zdravie očí, pretože poskytujú ochranu pred voľnými radikálmi. Účinok voľných radikálov môže byť desivé - to by mohlo viesť k zhoršeniu očnej šošovky a môže dokonca spôsobiť oslepnutie. Lykopén, je silný antioxidant, zabraňuje tento (22).

9. Zabraňuje Astma

Krupobitie lykopén, znova! Byť jeden z hlavných antioxidantov, lykopénu pomáha pri reakcii organizmu na chlad a chrípka. A čo je ešte zaujímavejšie je, bolo zistené, tento antioxidant znížiť astmatických vzplanutia u detí (23).

Melón tiež umožňuje ľuďom, ktorí majú astmu správne dýchať, bez toho aby museli mať každý dych v panike (24). Štúdia vykonaná na 17 astmatických dospelých ukázali, že lykopén môže mať terapeutický účinok na ochorenia (25).

Podľa správy, adekvátny príjem lykopénu a vitamínu A by mohlo byť prínosné pre astmatických pacientov (26).

10. Ovládacie prvky krvný tlak

Melón je najbohatším prírodným zdrojom citrulínu. A podľa štúdie zverejnenej v Florida State University, citrulínu je úzko súvisí s arginínu, čo je aminokyselina nevyhnutná pre udržanie zdravého krvného tlaku (27).

Ďalšie štúdie, ktorá mala dobrovoľníci konzumácia koncentrovaný melón šťavy zistené zvýšené hladiny arginínu v nich, čo bolo pravdepodobne boli prevedené z citrulínu (28).

Melón je tiež dobrým zdrojom draslíka, živiny, ktoré je známe, že zníženie krvného tlaku (29). Draslík je elektrolyt, ktorý reguluje krvný tlak, pri telesnej cvičenie (30).

11. Zlepšuje pleť a vlasy zdravie

Melón je dobrým zdrojom vitamínu C, živiny, ktorý je nevyhnutný pre syntézu kolagénu (31). Kolagén udržiava pleť vláčnu a posilňuje vlasy.

Podľa nemeckej štúdie, lykopén a beta-karoténu môže chrániť pokožku pred spálením (32). Beta-karotén je tiež známe, aby sa zabránilo určité ochorenie kože, ako je lupienka a vitiligo (33).

Vitamín A v melónu je ďalším dôležitým živina, ktorá prispieva k zdraviu pokožky - it opravy a vytvára nové kožné bunky. Bez živiny, vaša pleť bude vyzerať nudné a šupinatá.

12. Zlepšuje zdravie kostí

Vitamín C hrá dôležitú úlohu, pretože živiny je dobré pre kosti a pomáha hojeniu rán (34). Štúdie naznačujú, že Švajčiarsko lykopén suplementácia môže prevencii osteoporózy a zlomenín kostí (35).

Vitamín A v melónov bolo spojené s rastom kostí (36).

13. Pomôcky Chudnutie

Jeden z najlepších melón zdravotných prínosov je to, že pomáha v zdravej chudnutie príliš. Áno, vzhľadom k jeho vysokému obsahu vody, vodný melón vám zaplniť za menej kalórií (37). Bolo tiež zistené, voda k urýchleniu metabolizmu a vypláchnuť toxíny a tuky, ktoré nakoniec môžu prispieť k zníženiu hmotnosti (38).

Jeden klin melón má len asi 86 kalórií, menej ako 1 gram tuku a žiadny cholesterol. Poskytuje 22 gramov sacharidov a 5% z vašej dennej potreby vlákniny, čo je skvelé jedlo pre spaľovanie tukov a chudnutie (39).

14. Ponuky Kidney Support

Hoci melóny mohli byť dobrými zdrojmi draslíka, percento je nižšia v porovnaní s väčšinou ostatných potravín. To je dôvod, prečo to môže byť dobré aj pre ľudí, ktorí trpia chronickým ochorením obličiek (40).

Avšak, v niektorých jedincov, ktorí trpia chronickým ochorením obličiek, obličky nemusí byť schopný odstrániť prebytok draslíka z krvi. To môže zvýšiť hladinu draslíka v krvi a viesť ku komplikáciám.

15. Posilnenie imunity

Melón, bohatý na vitamín C, posilňuje imunitný systém tela (41). Ovocie tiež obsahuje vitamín B6, ktorý pomáha imunitný systém vytvárať protilátky, (42). Vitamín tiež pomáha pri tvorbe červených krviniek. Ovocie je vitamín A, ktorý reguluje imunitný systém a chráni ho pred infekciami (43).

16. Pomáha liečbe cukrovky

Aká je súvislosť medzi melóna a diabetes? Hoci melón má vysoký glykemický index, má nižší glykemický zaťaženie (parametra, podľa ktorého sa bude určitá potravina zvýšenie hladiny glukózy v krvi jednotlivca), a preto je vhodný pre diabetikov.

V nigérijskom štúdii sa zistilo, že vodný melón, že anti-diabetických vlastnosti (44). Ďalšie štúdie ukázali, prospešné účinky melón výliskov šťavy - zvyšuje hmotnosť hnedého tukového tkaniva a znižuje prebytočné biele tukové hmoty, ktorá nakoniec pomáha liečbe cukrovky (45).

Avšak poradiť svojho lekára v tomto smere - ako niektoré štúdie malého rozsahu už nie je uvedené inak.

17. Môže podporiť sexuálne zdravie

Aminokyselina citrulín v melón uvoľňuje a rozširuje cievy a môže pomôcť pri liečbe erektilnej dysfunkcie (46). Citrulín je premenený na arginín, ktorý je prekurzorom pre oxidu dusnatého, ktorý pomáha pri dilatácii ciev.

Podľa talianskej štúdie bolo zistené, že orálna suplementácia citrulínu zlepšiť tvrdosť erekcie u mužov, ktorí trpia miernou erektilnej dysfunkcie (47).

Melón môže tiež pôsobiť ako prírodné Viagra (48). Zložky v melón, najmä fytonutrienty, reagujú s ľudským telom a vyvolať takéto reakcie.

18. Môže zabrániť poškodeniu buniek

Melón, bohatý na lykopén, chráni bunky pred poškodením spojené s ochorením srdca. Lykopén bojuje voľné radikály, a bráni poškodeniu buniek (49).

19. Zabraňuje úpal

Vzhľadom k svojmu vysokému obsahu vody, vodný melón je známe, že nedošlo k hypertermiu (50).

To má mnoho významu v čínskej medicíne, rovnako - melón je jedným z mála plodov, ktoré zúčtovanie teplo a zmierňuje podráždenosť a smäd. To tiež zmierňuje vyčerpania tepla, u ktorých sa používa najviac vonkajšia vrstva kože (51).

20. Podporuje zdravé ďasná

Vitamín C v melónu udržuje kapiláry a ďasná zdravé (52). Nedostatok vitamínu C môže spôsobiť krvácanie ďasien a zápalu ďasien (zápal ďasien), a melón môže zabrániť tieto podmienky (53).

Vitamín C v melónu môžu zabiť baktérie v ústach, ktoré by inak mohli viesť k ochorenia ďasien a iných ďasien infekcie.

21. Posilňuje energetickej hladiny

Melón je dobrým zdrojom vitamínu B, ktorý je zodpovedný za produkciu energie v tele (54). Plodom je nízky obsah kalórií a vysoký obsah energie, a to vám pomôže zostať aktívny po väčšiu časť dňa (55).

Ďalším dôvodom, prečo musíte mať melón, aby zostali na vrchole svojej hry, je draslík. Draslík je elektrolyt, ktorá vás drží od pocitu únavy po náročnom dni (56).

Melón, ako sme videli, nie je len plný vody - ale s veľkými výhodami rovnako. Budete prekvapení zistiť zaujímavé informácie o melóna - čo budeme vidieť teraz.

Ohromujúca Melón Fakty

 • Najväčší melón niekedy pestuje vážil 122 kíl! Tento záznam bol stanovený v roku 2005, na Hope Arkansas Big Meloun súťaže.
 • Existuje viac ako 1200 druhov melónu (v 96 krajinách), ktoré sú pestované po celom svete.
 • Myslel som, že paradajky sú najbohatšie v lykopén? Možno nie. Melón obsahuje o 40% viac lykopénu ako surové paradajok.
 • Japonci rastú hranaté melóny. Kladú rastúce ovocie vnútri hranatých sklenených boxov a ovocie má tvar nádoby, ako to rastie.
 • Literárne legenda Mark Twain miloval melón a zavolal jej jedlo anjelov.
 • Je to ako ovocie a zelenina. Je to sladké a semená produkujúce rastliny, a melón kôra je úplne jedlé.

Ako úžasné frui... Vege... Frui... No, čokoľvek! Výhody jesť melón sú neuveriteľné. Fakty sú ohromujúce. A teraz prichádza najdôležitejšia časť - ako si kúpiť melóny a ukladať ich? Čo je potrebné mať na pamäti?

Melón - výber a skladovanie

Výber

 • Musíte sa pozrieť na pevné a symetrické melónu, ktoré je prosté rezov, modriny alebo preliačiny. Akékoľvek nepravidelné kusy alebo hrbole by znamenalo, že ovocie dostali dostatočné množstvo slnečného svetla alebo vody.
 • Zdvihnite melón. Plody musí byť ťažké pre jeho veľkosť, čo znamená, že je plná vody, a preto je zrelé. Môžete skúsiť porovnaní melón s inou rovnakej veľkosti - čím ťažšia, kto je to, čo je potrebné ísť.
 • Musíte sa pozrieť na pole miesto. To je miesto, kde melón sedel na zemi na slnku. Preto je tmavšie pole miesto, tým lepšie. Nájdete ho na spodnej strane melónu. V prípade, že pole škvrna je biela, alebo neexistuje, to jednoducho znamená, že bol vybraný príliš skoro (a pravdepodobne nie je zrelé).
 • Perfektné melón je tmavo zelená a vyzerá matne. V prípade, že melón je lesklý, udržiavať ju stranou.
 • V prípade, že kupujete narezaný melóny, vybrať kúsky s jasne červené mäso a čierne alebo tmavo hnedé semená. Vyhnúť kúsky s bielymi pruhmi alebo že majú príliš veľa bielych semien.

Skladovanie

 • Celá, nezostrihané melón možné skladovať po dobu až jedného týždňa v chladničke. Uistite sa, že rukoväť ovocie opatrne, aby nedošlo k ich mechanickému poškodeniu. Tiež sa uistite, že neukladáme ovocie pod 4 stupňov Celzia pretože by mohlo dôjsť k chladenie zranenia ovocia.
 • Môžete znížiť melón ako obvykle. Stačí spustiť čepeľ noža dole po stranách ovocie. To povedie k zníženiu kôru z tela. Rez melón do okrúhlych diskov, a potom rez disky do 1-palcové kocky. Ak nie ste ihneď konzumovať, môžete umiestniť rezu melón v uzavretej nádobe a chladom až pre 3 - 4 dni.

Pridanie melón do svojho jedálnička

Áno, majú melón má svoje výhody. Ale nikto nemôže len držať konzumácii ovocia, ako je to vždy, že jo? Ako sa o vrátane melón vo vašej strave počas niekoľkých nekonvenčné spôsoby? To je dôvod, prečo sme zaradili zopár receptov.

1. Melón Šalát

Čo potrebuješ
 • ½ tenké plátky červenej cibule
 • 5 šálok kubický melónu
 • 2 uhorky, kubických
 • ¾ šálky nasekaných kešu oriešky
 • 150 gramov kubický feta syrom
 • 1 hrsť čerstvej mäty, mleté
 • ¼ šálky olivového oleja
 • Šťava z citróna
 • Štipka soli
Inštrukcie
 1. S výnimkou olivového oleja, citrónovej šťavy a soli, kombinovať všetko ostatné v miske. Dobre premiešajte.
 2. Pridajte olivový olej a citrónovú šťavu do zmesi.
 3.  Dochutíme soľou.
 4. Slúžiť.

2. Melón Donuts

Čo potrebuješ
 • Kôstok melón
 • Kyslá smotana
 • Cukru, podľa chuti
 • Vanilkový extrakt, podľa chuti
 • Postriebrené mandle, do vrstvy šišky
Inštrukcie
 1. Rezané tvary šišky z ovocia. Jediné, čo musíte urobiť, je 1½-palec tlstý okrúhle plátky a urobiť dieru v strede.
 2. Pridajte cukor na kyslou smotanou a za stáleho miešania ju osladiť. Môžete tiež pridať dotyk vanilkový extrakt ju odľahčiť trochu viac.
 3. Mráz na melón šišky plátky. Posypeme postriebrené mandle.
 4. Slúžiť.

Všetko skvele. Videli sme množstvo spôsobov melóny môžu váš život lepšie. Ale je tu aj druhá strana tohto celého príbehu - vedľajšie účinky. Áno, melón je veľký. Ale má niektoré nežiaduce účinky, jeden musí byť vedomí.

Nežiaduce účinky vodného melónu

Niektoré vedľajšie účinky nadmernej konzumácii melónu zahŕňajú:

1. Črevné poruchy

Ako sme videli, že väčšina výhody melónu možno pripísať na vrub lykopénu. A rovnaká zlúčenina môže tiež vyvolať nežiaduce účinky v prípade, že ovocie je spotrebovaný v prebytku. Predávkovanie lykopén môže spôsobiť nevoľnosť, vracanie, poruchy trávenia a hnačka.

2. Hyperkaliémia

Nadmerná spotreba melóna môže viesť hyperkaliémia, zdravotný stav, kde sú hladiny draslíka nad normálne. To môže viesť ku kardiovaskulárnym otázok, ako je nepravidelného srdcového rytmu a slabý pulz.

3. Alergické reakcie

Niektoré osoby mohli vyskytnúť alergické reakcie na melóny. Tie môžu zahŕňať mierne až závažné vyrážky a opuchy tváre.

Melón je nutnosťou, a to najmä počas leta. O tom niet pochýb. Jej vysoký obsah vody je silná zbraň proti prehriatiu a ďalších súvisiacich otázok robí.

Teraz už viete, čo je dobré pre melón a prečo by ste mali zahrnúť do svojho každodenného jedálnička. Začať jesť melón dnes, a poraziť teplo, ako nikdy predtým!

Poďme sa teraz pozrieť na niekoľko často kladených otázok.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Čo je to žltý melón?

Na rozdiel od bežne známych melón, ktorá ružové mäso, žltý melón, ako už názov napovedá, má žlté mäso. Žltý melón je zvyčajne popisovaný ako má sladšiu, medovú chuť podobnú ako pravidelné melóny, ale vyzerá rovnako ako oni.

Žltý melón je veril, že prvý pestuje v Južnej Afrike.

Má melón majú cukor?

Áno. Jedna porcia melóna obsahuje 46 kalórií, z väčšej časti, ktorá pochádza z cukru. To by mohlo spôsobiť špekuláciám medzi diabetikov, ale štúdie ukázali, antidiabetické vlastnosti melónu. Avšak, to je najlepšie sa poradiť s lekárom.

Aký je najlepší čas k jedlu melón?

Kedykoľvek. Môžete ju mať ráno na lačný žalúdok, alebo počas raňajok. Môžete dokonca mať ju na obed alebo večer ako desiatu. Ale ak máte cukrovku, aby ste vziať do úvahy ostatné sacharidy sa pri konzumácii spolu s melónu.

Čo jesť príliš veľa z melóna robiť?

Spotreba melónu v prebytku môže spôsobiť vedľajšie účinky ako hyperkaliémia, tráviace ťažkosti, a vyrážky.

Dúfame, že tento príspevok o výhodách melón vás pomohlo. Ešte dať svoj názor tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...