Zdravie a wellness

5 úžasných výhod Buteyko dýchania pre vedenie zdravého života

5 úžasných výhod Buteyko dýchania pre vedenie zdravého života

Vďaka rýchlemu vyčerpaniu prírodných zdrojov a zvýšenie znečistenia, celá príroda trpí. Netreba hovoriť, že všetky živé bytosti sú neoddeliteľnou súčasťou Matky Prírody. Takže každý z nás má zdieľať utrpenie, ktoré matka príroda prechádza. V dôsledku toho dochádza k výraznému nárastu počtu zdravotných problémov, najmä problémov súvisiacich s dýchaním. Nájdete tu veľa ľudí okolo vás, ktorí trpia rôznymi problémami s dýchaním, a viac obyčajný problém je astma. V niektorých krajinách to pľúcna choroba vzala podobu epidémie.

Ako bojovať proti tejto alarmujúci zdravotný stav?

Existuje mnoho liekov a cez-the-counter lieky dostupné na trhu, ktoré sa používajú na liečenie rôznych problémy s dýchaním. Nepochybne sú účinné. Ale oni neprídu sami. Prichádzajú s radom vedľajších účinkov, ako akýkoľvek iný liek. Nie je nejaký bezpečný a účinný spôsob boja proti týmto hrozné hygienické podmienky? Samozrejme, že áno, ale nie v podobe drog. Je vo forme Buteyko dýchacie techniky. Prečítajte si o to dozvedieť sa viac o týchto jedinečných a účinných dýchacie techniky.

Čo je Buteyko dýchanie?

Metóda Buteyko je forma doplnkové fyzikálnej terapie, ktorá obhajuje použitie rôznych techník pre liečenie astmy a iných zdravotných podmienok, ako je hyperventilácia a zvýšenú dychovú frekvenciu. Možno sa čudujete, prečo sa tomu hovorí "Buteyko". Čo to znamená? No, fyzikálna terapia má svoj názov odvodený od svojho tvorcu, Konstantina Pavloviča Buteyko. Bol to ukrajinský lekár, ktorý formuloval zásady tejto dýchanie metódy. Aj keď je teória za týmto spôsobom nebol široko prijímaný v lekárskom svete, pôvodne kvôli nedostatku dôkazu, že má na celosvetovej úrovni teraz.

load...

Ak ste vy alebo niekto vo vašej rodine trpí akékoľvek problémy s dýchaním, môžete ísť na tento prírodný metódy riadenia dychu.

Ako sa táto teória funguje?

Táto metóda je rad jednoduchých a náučné techník, ktoré poskytujú bezpečné a časovo testované a prírodný liek na rôzne problémy s dýchaním. Podľa vedeckých štúdií, bronchospazmus (náhle svalové zúženie v stene bronchiolov) je spôsobený nedostatočnou úroveň CO2 v pľúcach. Buteyko dýchacie metódy pomáhajú pacient rýchlo normalizovať tejto nízkej koncentrácii CO2. To vedie k uvoľneniu stien bronchiolov. V dôsledku toho, dýchacie cesty otvoria.

Tento postup je v rozpore s hyperventiláciu, lebo táto metóda vám pomôže naučiť sa jednoduchú a uvoľnené dýchanie miesto nadmerné dýchanie. Dalo by sa to neintuitívne, ale keď človek trpí astmatického záchvatu inhaluje menšie množstvo vzduchu, je jeho alebo jej príznaky astmy postupne znižovať. Ak pravidelne cvičil, jeden môže tiež ponúkať adieu k astmy navždy.

load...

Jednotlivé kroky Buteyko dýchanie:

Môžete si všimnúť zmeny v týchto techník od jedného učiteľa k druhému, alebo jednej krajiny do druhej, ale vo svojom jadre, Buteyko dýchanie sa zameriava na normalizáciu dychu. Tieto základné princípy tejto metódy sú - nosové dýchanie, zníženie dýchanie cvičenia a relaxácie. Poďme sa pozrieť na vypracovanie nižšie uvedených:

1. Dýchanie nosom:

To je hlavným bodom dôrazu, pokiaľ ide o metódy Buteyko. Nosové dýchanie zahŕňa zvlhčovanie, otepľovanie a očistenie vdychovaného vzduchu. Tieto kroky sú veľmi dôležité, pretože chránia dýchacie cesty. Väčšina ľudí, ktorí majú astmu trpí viac spánku. Niektoré z predpokladaných príčin toho sú nevhodné spiace držanie tela a dýchanie z úst dýchať (unconscious). Avšak v prípade, že astmatici vyzve nosového dýchania po celý deň, ich nočné príznaky môže tiež zvýšiť.

2. Znížené Dychové cvičenia:

Hlavným cieľom tohto dýchanie metódy je ovládať svoj dych. To môže byť buď svoje dychovú frekvenciu alebo hlasitosť. Existuje celý rad učiteľov, ktorí sa odvolávajú na túto techniku ​​ako dýchanie rekvalifikácie. Niektorí tiež porovnať Buteyko dýchacie techniky, ktoré učia, ako jazdiť na bicykli. Je to preto, že akonáhle ste v praxi sa tieto metódy stali dychová inštinktívna a nenúti.

3. Relax:

Jednou z ďalších hlavných úvah Buteyko praxi rieši astmatické záchvaty. Úplne prvá skúsenosť záchvat astmy môže byť znepokojujúce a zdanenie pre vaše telo, a môže viesť k rýchlemu dýchanie. Ak je človek schopný kontrolovať jeho alebo jej nadmerné dýchanie na samom začiatku, on alebo ona môže dostať von z tohto bludného kruhu astmy a hyperventilácia. Takže, relaxácie je kľúčom.

Výhody Buteyko dýchanie Metóda:

Možno ste si zmerať výhody cvičenia Buteyko dýchanie teraz. Avšak, aby to bolo jasnejšie, tu sú niektoré odkazy uvedené nižšie:

  1. Praktizovanie týchto techník je neškodné, pretože sú non-invazívnej. Tiež nemusíte podstúpiť akýkoľvek druh liekov. Avšak, uistite sa, že na vykonanie týchto Buteyko dychové cvičenia podľa pokynov vyškolený učiteľ.
  1. To neznamená, že budete platiť majland. Potom, čo ste dostal riadny výcvik, nebudete musieť spoliehať na lieky. Pokiaľ ide o získanie vzdelania týka, môžete ho získať od odborníka Buteyko, alebo zapojením online triedy. V skutočnosti si môžete tiež kúpiť CD pre učenie to isté. Takže, nechceš si to ľahko naučiť?
  1. To vám pomôže zbaviť sa lieky. Všetko, čo musíte urobiť, je majster tento úžasný hojenie technikou. Za to, že budete musieť vziať menšie alebo žiadne lieky vôbec. To vám tiež pomáha pri záchrane svoje peniaze.
  1. Táto technika vás naučí ovládať. Akonáhle sa dostanete správne naučiť túto prax, môžete si byť zmiernené aj u chronických astmatických záchvatov, a nie nadmerné dýchanie. Tiež môžete presunúť zo svojho domova bez vášho inhalátora. Takže si slobodu z liekov.
  1. Praktizovanie týchto techník môže pomôcť nielen ovládať nadmerné dýchanie a bojovať s príznakmi astmy, ale je to dobré pre vaše celkové zdravie rovnako. Tieto dýchacie techniky normalizovať hladinu CO2 v pľúcach. To tiež ovplyvňuje váš metabolizmus a imunitný systém v pozitívnym spôsobom.

To sú niektoré z hlavných výhod tohto spôsobu Buteyko dýchanie. S cieľom zistiť viac o triedach a online výukové programy, môžete hľadať na internete. Určite nájdete nejaké dobré referencie. Uistite sa, že vybrať si spoľahlivého jeden. Koniec koncov, je to spojené so vaše zdravie, a vy nemôžete vziať akýkoľvek druh rizika.

Bola informácie užitočné? Zanechajte nám komentár nižšie.

load...