Zdravie a wellness

12 najlepších prínosov soli Epsom pre pokožku, vlasy a zdravie

12 najlepších prínosov soli Epsom pre pokožku, vlasy a zdravie

Prvá otázka, čo je Epsom soľ? Epsom soľ je soľný prameň nachádza v Epsom v Surrey, Anglicko. To nie je nič iné ako čistý síran horečnatý. Od dávnych čias, to je známy ako prírodný prostriedok na liečbu rad ochorení. To má tiež širokú škálu liečebných a kozmetických výhod, domácnosť a záhradnícke použitie.

Pozrime sa na TOP 12 využitie Epsom soli.

Výhody Epsom soli:

1. Zmierňuje stres a uvoľňuje telo:

To pomáha pri stresujúce tela a zvýšenie hladiny adrenalínu. Epsom soli sú absorbované v koži, keď sa rozpustí v teplej vode. Horčík v soli pomáha uvoľňovanie serotonínu, čo je nálada, zvýšenie chemické v mozgu, ktorý dáva pokoj a pohodovú atmosféru. To tiež zvyšuje energiu a vytrvalosť tým, že produkuje adenosintrifosfát v bunkách. Užívanie kúpeľ s Epsom soli trikrát týždenne môže vás vyzerať lepšie a povzbudiť vás. Ióny horčíka tiež pomáhajú k relaxácii a tým nižšie podráždenosť. Dávajú si relaxačnú atmosféru, ktorá zlepšuje spánok, sústredenie a pomáha svaly a nervy, aby správne fungovali.

2. Uľavuje od bolesti:

Epsom soľnej kúpeli je prírodný liek na zmiernenie bolesti, liečbe bolesti svalov a bronchiálna astma a zmiernenie zápalu, migrény, bolesti hlavy a pod To sa tiež používa na liečenie rany a menšiu bolestivosť od pôrodu. Zmiešajte Epsom soľ s horúcou vodou a použiť túto pastu, aby ukonejšil bolesť.

load...

3. Pomáha svalov a nervov funkciu správne:

Epsom soľ pomáha regulovať elektrolytov v tele, udržiavanie svalovej fungovanie, a tiež pracovné nervov.

4. Prevencia kôrnateniu tepien:

Epsom soľ sa používa na udržanie zdravia srdca, prevenciu srdcových chorôb a počuť útoky. To zlepšuje krvný obeh, chráni pružnosť ciev, zabraňuje vzniku krvných zrazenín a znižuje riziko srdcového infarktu.

5. Diabetes:

Udržiavaná horčík a hladiny síranu v tele pomôcť pri zvyšovaní inzulín, ktorý môže znížiť diabetes.

6. Zápcha:

Epsom soľ je prospešné pre liečenie zápchy. To môže byť požité na detoxikáciu hrubého čreva. Soľ je preháňadlo, ktorý zvyšuje vody v čreve a poskytuje úľavu od zápchy.

load...

7. Odstraňuje toxíny:

Epsom soľ obsahuje sírany ktoré v jednej rovine od toxínov a ďalších ťažkých kovov z tela bunky. To pomáha zmierniť bolesť svalov a eliminovať škodlivé toxíny. Pridať Epsom soľ do vody vo vani; máčať po dobu 10 minút, aby sa detoxikovať svoje telo.

8. Hair Volumizer:

Zmiešajte rovnaké diely hlboké kondicionér a Epsom soli. Zahrejte to v panve a platia pre vaše vlasy, nechajte pôsobiť 30 minút. Dôkladne opláchnite dať hlasitosť na svoje krásne vlasy.

9. Lak na vlasy:

Zmiešajte vodu, 1 PL citrónovej šťavy a 1 šálka Epsom soli. Táto zmes sa prikryje a nechá ju bokom po dobu 24 hodín. Druhý deň, naliať to na suché vlasy a nechajte pôsobiť 25 minút. Šampónom si vlasy a opláchnite.

10. Nožný zápach:

Zmiešajte pol šálky Epsom soli s teplou vodou. Namočte nohy v tom po dobu 15 - 20 minút. Tým sa odstráni zápach, utíšiť bolesť, a zjemňujú pokožku.

11. Čierne bodky:

Zmiešajte lyžičku Síran horečnatý sa 3 kvapky jódu v pol šálky vriacej vody. Naneste na čierne bodky s bavlnou na odstránenie pupienok.

Zmiešajte šálka Epsom soli s polievkovú lyžicu olivového oleja a rozotrite na vlhkú pokožku odlupovať a zmäknú.

Ak chcete exfoliačný tvárový čistiaci zmiešajte pol lyžičky soli Epsom s nejakým čistiacim krémom. Jemne masírujte to na tvár studenou vodou.

12. Tvárová maska:

To je najlepšie pleťová maska ​​pre normálnu až mastnú pleť. Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu koňaku, 1 vajce, 1 - 4 šálka mlieka, 1 citrónovú šťavu a pol lyžičky soli Epsom. Pre normálnu a suchú pleť, môžete masku zmiešaním 1 - 4 šálka mrkvy, 1 1-2 lyžice majonézy a pol lyžičky soli Epsom. Masku aplikujte na vlhké koži, pretože to bude okamžite očistiť svojej koži a dá vám žiarivý lesk.

load...