Zdravie a wellness

17 úžasné prínosy Arnika pre pokožku, vlasy a zdravie

17 úžasné prínosy Arnika pre pokožku, vlasy a zdravie

Ak ste niekedy skúšali homeopatický liek, mali by ste si byť vedomí pojmu, Arnica '. Skutočnosť, že sa používa ako účinná látka s liekmi, je sama o sebe známkou rôznych arniky výhody. V skutočnosti sme sa často stretávame šampóny, gély, toniká a tinktúr nesúci názov arniky.

Arnica je v podstate trváca bylina patriaci do (Asteraceae) rodiny slnečnice. Je pôvodom z hôr Európy a Sibíri. Arniky rastlina dorastá do výšky 1 až 2 nohy a nesie žlto-oranžové kvety pripomínajúce sedmokrásky. To má jasne zelené listy, horné listy sú ozubené a mierne chlpaté, zatiaľ čo spodné listy majú zaoblené tipy. Stonky sú okrúhle, mäsitý, a chlpatý. Žlto-oranžové kvety tejto rastliny majú liečivé hodnoty. Extrakty z čerstvej a sušené kvety sa používajú v homeopatických prípravkov pre liečbu rôznych zdravotných stavov. Kvety môžu byť tiež použité vo svojej surovej podobe.

Dnes, arnika je značne pestuje na liečebné účely v niektorých oblastiach Európy a Severnej Ameriky. To bolo použité v medicíne už od roku 1500 a je komerčne dostupný vo forme aktuálne krémy, masti, prášky, tinktúry a dokonca aj injekcie. Arnica olej je tiež k dispozícii, ktorý je používaný pre lokálnej liečby. Priamy príjem z arniky ústami je spojená s vážnymi vedľajšími účinkami, ale homeopatické lieky použiť v zriedenej forme, ktorá nie je považovaná za škodlivú.

load...

Existuje niekoľko druhov arniky, z ktorých Arnica Montana a A. Chamissonis sú použité v protizápalové lieky. Oba druhy vyzerajú podobne s tým, že A. Chamissonis má trochu menšiu kvety. To môže byť veľmi toxické aj pri veľmi nízkych dávkach. Arnica Montana, na druhej strane, má liečivé vlastnosti a je väčšinou používaný v bylinných produktov, najmä výrobkov pre starostlivosť o vlasy. Táto bylina je známa pod niekoľkými menami ako Mountain Tobacco, Mountain Daisy a dokonca Leopard Bane a Wolfa Bane.

Arnica Výhody pre pokožku

Arnica je účinná látka v rôznych výrobkoch pre starostlivosť o pleť. To môže zlepšiť vaše zdravie kože a pomôže vám zbaviť sa kožných problémov taky. Rôzne výhody arniky pre kožu, sú nasledujúce.

1. Liečba kožných infekcií a ekzémov

Arnica môžu byť aplikované lokálne, ako sa zbaviť kožných problémov. Arnica extrakty sa používajú ako prísada do niekoľkých pleťových vôd určených na liečbu kožných infekcií, ekzém, svrbenie a otvorené rany. Môžu byť dokonca použité na pošvy na liečbu vaginitídy a vaginálne dráždenie.

load...

2. Liečba mrazom Bites a omrzliny

Arnica extrakty sa používajú v mastiach určených pre liečbu mrazom uhryznutie. Často mráz hryzie nezobrazujú ako otvorené rany. Aplikácia arniky masti na omrzlými častiach tela môže výrazne zlepšiť stav. Táto bylina môže byť tiež použitá pri liečbe omrzlín.

3. Skin Výživa

Arnica Montana kvety obsahujú seskviterpenové laktóny, flavonoidy, kyselinu uhličitú, kumaríny a éterické oleje, z ktorých všetky sú prospešné pre vašu pokožku. Seskviterpeny laktón, nazvaný helenalin, je hlavný regeneračné zlúčenina v Arnica Montana, ktorý spolu s flavonoidov, pomáha upokojiť a obnoviť kožu po vystavení stresu. Antibakteriálne, antiseptické a protizápalové vlastnosti tejto rastliny pomoc pri prevencii zápalových kožných porúch. Tiež urýchľujú hojivý proces tým, že stimuluje tvorbu granulované tkaniva. Arnica pre starostlivosť o pleť môže účinne liečiť modriny, spáleniny, drobné popáleniny a povrchné flebitída.

4. Ošetrenie strií

Lokálne trením arnika extrakty znižuje výskyt strií spojené s tehotenstvom. Všetko, čo musíte urobiť, je jemne aplikovať arniky gél na brucho najmenej štyrikrát denne.

Výhody Arnica na vlasy

Protizápalové vlastnosti arniky, aby bolo použiteľné v starostlivosti o vlasy rovnako. Arnica extrakty sú často používané v kondicionéry a šampóny. Niektoré z jeho prínosy pre vlasy sú nasledujúce.

6. Arnica na vypadávanie vlasov

Využitie arniky extraktu omladzuje pokožku hlavy a stimuluje vlasové folikuly, čo pomáha posilňovať vlasy a zabraňuje jej spadnutiu predčasne. Arnica je v kombinácii s inými zložkami, ako nechtík a Jaborandi v homeopatických Arnica Montana šampónov poskytnúť mäkký a zvládnuteľné vlasy.

7. Liečba lupín

Arnica čistí prebytočný olej, a mazu z pokožky hlavy, čo je prirodzený lesk. Tým, že odstráni nečistoty, nečistoty a oleje z pokožky hlavy, ale tiež pomáha v boji proti lupinám a svrbenie. To tiež pomáha v prevencii zamotané a drsné vlasy.

8. Liečba štiepeniu a predčasnému šediveniu vlasov

Arnica sa používa v koncentrácii od 1% až 2% v starostlivosti o vlasy. Byť antibiotiká, to môže účinne liečiť skalp infekcií. Posilňuje každý vlasový prameň a zabraňuje štiepeniu a predčasnému šediveniu vlasov. Všetko, čo musíte urobiť, je masáž arniky olej na vlasy na pokožke hlavy od korienkov ku končekom pred spaním a zmyť budúci ráno. Tým sa vyživujú vaše vlasy a zabrániť týmto problémom tým, že poskytuje potrebnú výživu, aby vaše vlasových folikulov.

Zdravie Výhody Arnica

Ako bolo uvedené vyššie, z arniky je používaný na liečbu širokej škály vnútorných a vonkajších porúch. Hoci arnika nie je FDA schválený ako ostatní bylinných, to predsa obsahuje niekoľko účinných látok a silíc. Správne dávkovanie arniky určite poskytne tieto prínosy pre zdravie:

9. Liečbe artritídy

Protizápalové vlastnosti arniky je chvályhodný. To bolo použité v topických prípravkov pre liečebné bolesti kĺbov, svalové bolesti a opuchy spojené s artritídou. Výskum vykonaná v roku 2002, je uvedené, že použitie arniky gélu dvakrát denne po dobu 6 týždňov viedlo k významnému zníženiu bolesti a stuhnutosti u pacientov s miernou až stredne osteoartrózy kolena. V prípade osteoartritídy ruky, arnika gél sa ukázalo byť rovnako účinné ako ibuprofen pri znižovaní bolesti a zlepšenie funkcie rúk. Podstatou arniky rastlina sa používa pri liečbe reumatoidnej artritídy. Byť protizápalový prostriedok, je možné ho použiť k masáži zapálené alebo bolestivé kĺby úľavu.

10. Liečba bolesti svalov

Protizápalové vlastnosti tejto rastliny, aby bolo vhodné pre liečbu bolesti svalov. Môže byť aplikovaný lokálne na zníženie bolesti a zápalu spôsobené svalovú podvrtnutie a kmene. Tak, to je prospešné pre športovcov, ktorí často trpia bolesti svalov.

11. Liečivé vlastnosti

Arnica bol použitý v topických prípravkov pre liečenie modriny, bolesti svalov, povrchový zápal žíl, zranenia a opuch v dôsledku bodnutia hmyzom a zlomenín. Možno ho použiť ako ústna voda alebo kloktadlo pri liečbe bolesti hrdla a infekcie. Malo by však byť používané a konzumované podľa pokynov lekára. Pomáha pri regenerácii tkanív a môže liečiť zranenia. Je účinný aj pri hojení popálenín. To zlepšuje krvný obeh stimuluje aktivitu bielych krviniek, zníženie množstva času hojenia a zníženie zápalu.

12. Liečba pooperačnej bolesti

Štúdie vykonané v roku 2007 zistilo, že pri homeopatickej riedení arniky za následok zníženie bolesti u pacientov, ktorých mandle boli odstránené. Podobne, pri homeopatický riedenie arniky a miestnej aplikácii masti arniky znižuje bolesť po chirurgickom zákroku u pacientov, ktorí podstúpili chirurgický zákrok pre syndróm piestik tunela.

13. Liečenie modrín a čierne oči

Arnica je účinný pri znižovaní výskytu modrín. Lokálna aplikácia arniky extraktu na modriny a čierne oči môže výrazne zlepšiť stav. Infúzia z arniky rastliny sú účinné pri liečbe tmavé nechty spôsobený zranením z ťažkých predmetov.

14. Orálne zdravie

Anti-bakteriálne a anti-mikrobiálne vlastnosti arniky, aby to skvelé pre zdravie ústnej dutiny. Arnica ústne vody sú široko dostupné a môžu liečbu bakteriálnych infekcií v ústach. Umývanie ústa arniky a vodu pravidelne dokáže vyliečiť podmienok, ako je zápal ďasien a pyorrhoea. To môže tiež znížiť múdrosti bolesť zubov.

15. Liečba po operácii opuch

Štúdia vykonaná v roku 2006 preukázala, že konzumácia homeopatického riedenia arniky môže mierne znížiť pooperačné opuchy u pacientov, ktorí podstúpili artroskopii.

16. Liečba stresu a depresie

Okrem svojej liečivé účely, arnika je prospešný pre zmiernenie pocity depresie a citové núdze. To je často používané v liečebných sáčkoch obnoviť emocionálnu rovnováhu a pocit pokoja. Organické a divoká vštepený arnika kvet extrakt môže byť masírovaná, aby teplo, ktoré odvíja svoje zdanené a stuhnuté svaly a zmierňuje stres.

17. Ďalšie výhody

Arnica bol použitý v homeopatii na ošetrenie úrazu alebo šok, rovnako ako ochorenie obehového systému. Používa sa aj pri liečbe stavov, ako je bolesťami chrbta, fibromyalgia, chrípky, bolesti hlavy, migrény a hemoroidy.

Nutričná hodnota Arnica

Arnica vďačí za svoje protizápalové účinky na celý rad účinných zložiek, ktoré obsahujú antioxidanty, triesloviny, flavonoidy, karotenoidy a prchavé oleje, ako je tymol, aktívna zložka obsiahnutá v tymianu. Nutričný profil hĺbkové arniky môže byť zrejmé z tabuľky uvedenej nižšie.

Fakty o výživovej hodnote Kalórie v arnica montana homepathic
Veľkosť porcie: 1 porcia
Čiastka na jednu porciu
Kalórie 0.0
Celkový obsah tuku 0,0 g
Nasýtený tuk 0,0 g
Polynenasýtený tuk 0,0 g
Mononenasýtený tuk 0,0 g
Cholesterol 0,0 mg
Sodík 0,0 mg
Draslík 0,0 mg
Celkový obsah sacharidov 0,0 g
Vláknina 0,0 g
Cukry 0,0 g
Proteín 0,0 g
Vitamín a 0.0 %
Vitamín b-12 0.0 %
Vitamín b-6 0.0 %
Vitamín c 0.0 %
Vitamín d 0.0 %
Vitamín e 0.0 %
Vápnik 0.0 %
Meď 0.0 %
Folát 0.0 %
Železo 0.0 %
0.0 %
Mangán 0.0 %
Niacín 0.0 %
Kyselina pantoténová 0.0 %
Fosfor 0.0 %
Riboflavín 0.0 %
Selén 0.0 %
Tiamín 0.0 %
* percentá denných hodnôt sú založené na diéte s obsahom 2 000 kalórií. Vaše denné hodnoty môžu byť vyššie alebo nižšie v závislosti od vašich potrieb kalórií.

 Opatrenia

Táto bylina, ktorá poskytuje úžasné výhody pre vašu pleť, vlasy a zdravie, je tiež spájaný s niekoľkými vedľajšími účinkami pri použití príliš. To je dôvod, prečo je dôležité, aby opatrní pri používaní to v akejkoľvek forme.

1. Žalúdočné ťažkosti

Arnica môžu dráždiť tráviaci systém a jeho obloženie nazýva sliznice. Z tohto dôvodu, arnika nie je nikdy zaujatý orálne. Dokonca vziať v nízkych dávkach v homeopatii medicíne, spôsobuje podráždenie žalúdka. Táto dráždenia sa ďalej vedie k bolesti a strate chuti do jedla. Ale tento problém je dočasný a zmizne počas jedného alebo dvoch dní.

2. Dojčenie a tehotenstvo

Využitie Arnica je potrebné sa vyhnúť, ak ste tehotná alebo dojčíte. Arnica je považovaný za nebezpečný pre tehotné alebo dojčiace ženy.

3. Zvracanie

Ako už bolo spomenuté predtým, arnika dráždi žalúdok, keď zaujatý orálne. Toto dráždenie môže ďalej spôsobiť ťažká nevoľnosť alebo nutkanie zvracať. Tento nežiaduci účinok je bežné u mnohých jedincov spotrebúvajú arnika.

4. Alergia

Ľudia, ktoré sú citlivé na Compositae alebo Asteraceae rodinných rastlín, ktorý zahŕňa chryzantémy, ambrózie, mesiačiky, sedmokrásky a príbuzné rastliny, môže byť tiež alergickí na arniky. Ľudia, ktorí sú precitlivení na takých rastlín by mali pred použitím arnika v akejkoľvek forme, konzultovať s lekárom.

5. Krvácanie z nosa

Arnica môže tiež spôsobiť krvácanie z nosa, ktorý nie je považovaný za podstatný účinok podľa American Cancer Society. Krvácajúce nos nie je problém sám o sebe. Skôr sa ukazuje, že je vnútorné krvácanie, ktoré je potrebné liečiť. To je najlepšie prestať používať arniky na stretnutie s takou vedľajší účinok a okamžite navštíviť svojho lekára.

6. Závraty

Závrat vzniká ako vedľajší efekt, keď je arnika považovaná za vnútornou záležitosťou. Keď narazíte na také vedľajšie účinky, okamžite sa poraďte so svojím lekárom.

7. Interakcia s liekmi

Arnica môže interagovať s radom kortikosteroidov, anestetiká, a protizápalové lieky. To môže tiež spôsobiť krvácanie, ak sú užívané s antikoagulanty. Špecifické zložky prítomné v arniky môže znížiť hladiny lipidov v sére v tele. U pacientov užívajúcich lieky na zníženie hladiny cholesterolu by mala arnika s opatrnosťou.

8. Problémy Heart

American Cancer Society uvádza, že arnika môže spôsobiť nepravidelnosti v srdcovom rytme. To je stav, keď srdce bije nepravidelne. Mohlo by to buď spomaliť alebo zrýchliť, čo spôsobuje búšenie srdca. Takže, poraďte sa s lekárom okamžite, ak sa vyskytnú ťažké búšenie srdca. To je jeden z nebezpečných vedľajších účinkov arniky, pretože to môže spôsobiť smrť. Potrebuje okamžitú diagnózu.

9. Tras

American Cancer Society hlási tras ako jeden z najčastejších nežiaducich účinkov pri arnika orálne. Osoba môže dôjsť nekontrolovateľné pohyby nôh a rúk. Takýto nežiaduci účinok vyžaduje lekárske vyšetrenie. Otrasy signalizujú, že centrálny nervový systém bol postihnutý.

10. Ostatné nežiaduce účinky

Arnica v neriedenej podobe je považovaná za nebezpečnú. Vyplýva to zo správy, spôsobuje zrýchlenie srdcového tepu, srdcovú zástavu, bolesť brucha, hnačka, vracanie, kožné vyrážky a dýchavičnosť. Jeho toxicita by mohla spôsobiť dýchavičnosť a gastroenteritídy. Mohlo by tiež dôjsť k poškodeniu vášho srdca, zvyšujú hladinu krvného tlaku a zlyhanie orgánov. Niekedy sa jeho spotreba vedie ku kóme a dokonca aj smrť.

Tipy na Arnica Usage

Po poznať úžasné arnika výhody, je čas vedieť, ako používať tento nádherný bylina. Predtým, než spotrebuje arnika, je dôležité, aby zriedený arnika. Vezmeme-arnika v neriedenej forme môže viesť k chronickým vedľajších účinkov. Vyhnúť sa používaniu arniky na porušenú kožu. Homeopatické dávky by mali byť taktiež použité v súlade s pokynmi.

Arnica tvorí neoddeliteľnú súčasť homeopatie. Ponúka rôzne výhody. Ale ak si hrať na doktora a majú výhľad na odporúčanú dávku, môžete zaznamenať niektorý z týchto vedľajších účinkov. Takže diskutovať úplne Arnica výhody a vedľajšie účinky so svojím lekárom pred spotrebou, aby zostali v bezpečí!

Takže až sa nabudúce budete používať arnika v niektorom z jeho foriem, pamätá dobrota ste získali a vrátiť!

Páčilo sa vám tento článok z arniky dávky užitočné? Nikdy opustiť svoj názor v sekcii Komentáre nižšie!

load...