Zdravie a wellness

39 úžasné prínosy fazuľa (Rajma) pre vlasy a zdravie pokožky

39 úžasné prínosy fazuľa (Rajma) pre vlasy a zdravie pokožky

Fazuľa sú veľmi populárne strukoviny, pretože jeho veľkú chuť, textúru a chuť. Sú tmavo červenú farbu a sú v tvare obličky. Fazuľa sú plné draslíka, horčíka, železa a bielkovín. Z tohto dôvodu, to je dobrá náhrada mäsa pre vegetariánov. Fazuľa tiež niekoľko antioxidanty pre boj s chorobami, ktoré podporujú zdravú a silnú imunitu.

Ďalšie názvy fazuľa sú, Rajma 'v hindčine,, Nallachikkudu' v Telugu,, Sigappu Karaman 'v tamilčine,, Capparadavare' v Kannada,, Barbati Beej 'v bengálčine, Phanasi' v Gujarati a, Rajma 'v pandžábský. Vzhľadom k jeho rôznych zdravotných výhod, fazuľa sú považované za jeden z najlepších strukovín pre každého. Vrchný zdravotné prínosy fazuľa sú popísané nižšie:

39 najlepších Výhody fazuľa

Tu sú niektoré z najčastejších fazuľa výhody.

1. Prevencia rakoviny:

Fazuľa sú načítané s mangánu, ktoré pôsobia ako antioxidačné obrany (1). To prispieva k zníženiu voľných radikálov v mitochondriách na bunkovej úrovni. To tiež obsahuje vitamín K, ktorý je známy chrániť bunky pred oxidačným stresom a ďalej znížiť riziko rakoviny.

load...

2. Brain Function:

Vitamín K je prítomný v množstve, ktoré je veľmi prospešné pre mozgu a nervového systému. Myelínové pošvy vyžaduje sphingo-lipidy pre správnu tvorbu. Vitamín K pomáha pri syntéze sphingo-lipidy, ktoré napomáhajú pri zdravom mozgu a nervové funkcie. Fazuľa obsahujú tiež dobré množstvo tiamínu, ktorý je vyžadovaný na základe mozgových buniek na kognitívne funkcie. To pomáha vytvárať acetylcholínu pre pamäť (2).

3. Blood Sugar:

Fazuľa obsahujú rozpustnú vlákninu, ktorá pomáha znížiť rýchlosť metabolizmu sacharidov. To môže zabrániť hladinu cukru v krvi od pešej turistiky po jedle. Fazuľa sú tiež dobrým zdrojom bielkovín, ktoré znižuje hladinu krvného cukru (3).

4. Siričitanu Detoxikačný:

Siričitany sa pridávajú ako konzervačný prostriedok na prípravu potravín, ako sú šaláty a šalátové bary. Fazuľa obsahujú dobré množstvo molybdénu, ktorý detoxikuje siričitany. To je veľmi dôležité pre ľudí s alergiou na siričitany, pretože pomáha znižovať príznaky ako je bolesť hlavy detoxikačný siričitany (4).

load...

5. Tráviaci trakt Zdravie:

Fazuľa sú nerozpustnej vlákniny, ktorá je užitočná zjednať pohyby čriev a zvyšuje stolice. To pomáha pri fermentácii vlákniny v našom hrubom čreve a udržiava dobré baktérie v tráviacom trakte. Zdravá stolica znižujú riziko rakoviny hrubého čreva (5).

6. Kardiovaskulárne Výhody:

Vysoký obsah vlákniny v fazuľa môže znížiť hladinu cholesterolu (6). Folát v fazuľa môže znížiť hladinu homocysteínu, ktorá ďalej znižuje riziko mŕtvice, srdcového infarktu a cievnych chorôb. Oni tiež obsahujú horčík, ktorý pomáha pri zdravom fungovaní kardiovaskulárneho systému.

7. Energy Booster:

Fazuľa sú bohatým zdrojom železa, ktorá zvyšuje vaše energetickej hladiny. Železo je tiež nevyhnutný pre metabolizmus a výrobu energie (7) vášho tela. Obsah mangánu v fazuľa takisto prispieva k výrobe energie vo vašom tele.

8. S vysokým obsahom bielkovín:

Fazuľa sú načítané s proteínom a môže byť najlepší náhradou za mäso alebo mliečne výrobky. Konzumovať fazuľa s ryžou získať úplné výživy (8).

9. Bone Sila:

Obsah mangánu a vápnika v fazuľa pomáha rozvíjať väčšie kosti a zabraňuje osteoporózy. Fazuľa obsahujú kyseliny listovej, ktorá udržuje hladinu homocysteínu a znižuje riziko zlomenín kostí a bedra (9).

10. Prevent Bad Cholesterol:

Fibernya prítomný v fazuľa produkuje kyslé mastné kyseliny s krátkym reťazcom, ktoré môžu inhibovať syntézu cholesterolu v pečeni. To pomáha znižovať a predchádzať zlého cholesterolu (10).

11. Zabrániť riziko vzniku cukrovky:

Fazuľa obsahujú sacharidy s nízkym glykemickým indexom. To je užitočné, aby sa zabránilo riziku cukrovky (11).

12. Zrenie červených krviniek:

Živiny v fazuľa sú užitočné pre syntézu DNA a RNA. To môže znížiť hladinu homocysteínu v tepnách a tým znížiť riziko srdcových ochorení (12).

13. Healthy Skin:

Fazuľa pomáhajú udržiavať metabolizmus aminokyselín, glukoneogenézu, syntézu neurotransmiteru, syntézu histamínu, mastných kyselín, lipidov a syntézu hemoglobínu. Tak, to môže byť užitočné pre udržanie zdravej kože (13).

14. Voľné radikály:

Biele fazuľa sú bohatým zdrojom antioxidantov, ktoré obsahujú protinádorové vlastnosti (14). Naše telo produkuje voľné radikály, ako vedľajší produkt metabolizmu buniek. Fazuľa sú užitočné pri detoxikácii tieto voľné radikály, a tým znížiť riziko vzniku rakoviny a mnohých chronických chorôb.

15. Bohaté na vlákninu:

Biele fazuľa majú rozpustnej a nerozpustnej vlákniny (15). Táto rozpustná vláknina môže viazať sa s žlčových kyselín v tráviacom trakte na jej odstránenie z tela. To je užitočné na liečenie tvorby žlčových kyselín v pečeni, a tým znižuje zlý cholesterol. Nerozpustná vláknina môže pomôcť pri prevencii zápchy, syndrómu dráždivého čreva a divertikulózy.

16. Zdravie srdca:

Fazuľa sú bohaté na vitamín B9 tj kyseliny listovej alebo kyseliny listovej. Biele fazuľa sú považované za srdce zdravé, pretože sú s nízkym obsahom tuku. Kyselina listová pomáha znižovať hladinu homocysteínu v krvi (16).

17. Zlepšenie kognitívne schopnosti:

Biele fazuľa obsahujú dobré množstvo vitamínu B1 alebo tiamínu. Pomáha pri tvorbe mozgových buniek a ich riadne fungovanie. Tiamín je tiež užitočné pre syntézu acetylcholínu, ktorý pomáha pri fungovaní pamäte. Konzumovať bielej fazule k udržaniu zdravej kognitívne funkcie (17).

18. Anti-Aging:

Červené fazuľa sú bohatým zdrojom antioxidantov. Majú vlastnosti proti starnutiu, ktoré podporujú poškodenie životnosť a medzné buniek. To môže chrániť pleť a telo zo zdravotných problémov spôsobených v dôsledku nezdravých potravín (18).

19. Flavonoidy:

Červené fazuľa sú bohatým zdrojom flavonoidov ako proanthokyanidinov (19). Správajú sa ako proti vráskam potravín a udržanie mladistvej pleti.

20. Chudnutie Výhody:

Červené fazule sú veľmi bohaté na vlákninu, bielkoviny a komplexné sacharidy, ktoré stabilizujú hladinu cukru v krvi. Odporúča sa konzumovať červená fazuľa v prípade inzulínovej rezistencie, hypoglykémie a diabetes. Stabilné hladiny cukru v krvi pomôže uvoľniť menej inzulínu pankreasom. To podporuje ukladanie tukov v tele a udržiava hladinu inzulínu nízkej udržať si zdravú váhu (20).

21. Migréna:

Kyselina listová v fazuľa môžu byť užitočné pre zlepšenie pamäti. Fazuľa obsahujú horčík, ktorý zabráni migrény a stabilizuje vysokého krvného tlaku (21).

22. Zinok:

Fazuľa obsahujú zinok alebo vitamín B6 (22). Tento minerál pomáha pri raste tkanív a opravy poškodenej pokožky a vlasov. Zinok je tiež v sietnici oka, ktorá pomáha v odrážať makulárnej degenerácie. Vitamín B6 môže tiež zabrániť vekom strata pamäti a padanie vlasov.

23. Syndróm dráždivého čreva:

Fazuľa majú mnoho zdravotných výhod, vrátane lieku na, syndróm dráždivého čreva (IBS) '. Vlákno v fazuľa môže znížiť nepohodlie z IBS (23).

24. Vitamín C:

Fazuľa majú vitamín C. To pomáha pri produkcii kolagénu chrupavky (24). Tento vitamín c môže tiež predchádzať a liečiť artritídu a viesť k zdravú kožu a vlasy. Vitamín C má tiež ukázal pozitívny výsledok v znížení rizika makulárnej degenerácie.

25. Niacín:

Fazuľa sú bohatým zdrojom niacínu, ktoré možno liečiť šedý zákal (25). Sú dobrým zdrojom horčíka, ktorý poskytuje mnoho zdravotných výhod, najmä pre trpiacich migrénou.

26. Vápnik:

Fazuľa sú dobrým nemliečne zdrojom vápnika, ktorý pomáha udržiavať silné kosti a boj proti PMS symptómy. Fazuľa obsahujú quercetin, protizápalové antioxidant, ktorý môže liečiť a predchádzať artritída a strata pamäti (26).

27. Prevenciu osteoporózy:

Fazuľa sú vysoko v rozpustnej vlákniny, draslíka, chudé bielkoviny, kyseliny listovej, horčíka a zinku. Sú tiež bohatá na železo a kyseliny listovej, ktorá pomáha udržiavať krvný tlak a prevenciu osteoporózy (27).

28. Alzheimerova choroba:

Fazuľa sú dobrým zdrojom vitamínu B, ktorá je dôležitou živinou pre mozgové bunky. To tiež vyživuje mozgové nervy a bunky, ktoré môžu zabrániť ochorení súvisiacich s vekovú ako je Alzheimerova choroba (28).

29. Lieči akné:

Fazuľa sú dobrým zdrojom zinku, ktorý hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravej pokožky. Zinok tiež zabezpečuje riadne fungovanie mazových žliaz, ktoré produkujú pot. Mazové žľazy, ktoré sú hyperaktívne môžu spôsobiť akné.

Fazuľa sú tiež bohaté na kyselinu listovú, ktorá pomáha pri tvorbe nových kožných buniek. Pravidelná tvorba nových buniek môže byť užitočné vyčistiť póry a znížiť akné breakouts (29).

30. Eye Health:

Konzumovať šálka červená fazuľa každý deň, pretože sú dobrým zdrojom zinku, ktorý je dôležitý pre zdravie očí. Primerané množstvo zinku sú vhodné pre umožnenie dobré nočné videnie, a aby sa zabránilo šedý zákal.

31. Zdravý imunitný systém:

Fazuľa obsahujú osem základných aminokyselín, ktoré bránia mnohých chorôb a pomoc pri udržiavaní zdravého imunitného systému (30).

32. Krvný tlak:

Potravinová vláknina v fazuľa môže znížiť hladinu cholesterolu v krvi v tele. To je vzhľadom k väzbe vlákien s žlčových kyselín v čreve. Žlčové kyseliny sú potrebné pre syntézu cholesterolu, ktorý znižuje dostupnosť kyselín. Z tohto dôvodu je riziko vysokého krvného tlaku sa zníži do značnej miery (31).

33. Zápalové ochorenia:

Fazuľa sú bohatým zdrojom mnohých živín, ktoré sú zapojené do procesu detoxikácie. To môže znížiť riziko vzniku mnohých zápalových, degeneratívnych a kardiovaskulárnych chorôb podporovať zdravý životný štýl (32).

34. Reumatoidná artritída:

Meď v fazuľa pomáha pri znižovaní zápalových stavov, ako je reumatoidná artritída (RA) (33). Meď je tiež dôležité podporovať určité enzymatickej aktivity a udržanie elastických vlastností väzov, kĺbov a ciev.

35. Odstraňuje únavu:

Obsah horčíka v fazuľa vám môže poskytnúť úľavu od únavy. To môže tiež uvoľniť svaly, nervy a krvné cievy. Fazuľa sú tiež známe, že znižujú účinky astmy, bolesti svalov, bolesti hlavy a migrény (34).

36. Zníženie Astma:

Konzumovať potraviny horečnatý injekčnej ako fazuľa pre bronchio dilatováním účinku v tele. Nízka hladina horčíka môže viesť k astmy.

37. Zdravé nechty:

Fazuľa sú dobrým zdrojom biotínu, ktoré môže zabrániť poškodeniu nechtov a napomáha v oblasti zdravia na nechty (35). Nedostatok biotínu môže viesť k suchu vašich nechtov a spomaliť rast nechtov. To tiež spôsobí, že vaše nechty sa stmavnú.

38. Zdravé vlasy:

Fazuľa sú naplnené biotín, železa a bielkovín, ktoré sú potrebné pre posilnenie vlasy a nechty. Biotín je tiež užitočný pre rýchly rast nechtov a vlasov (36).

39. Potraviny pre deti:

Kŕmiť svoje deti s fazuľou, ktoré sú dobrým zdrojom bielkovín, vlákniny a železa. Sú zároveň mäkké a dobre žuť.

Teraz sa pozrime na fazuľa výžive pre lepšie pochopenie o jeho prínos pre zdravie.

Živiny Percento rda
Kalórie  127
Celkový obsah tuku  (0.5 g)0%
Nasýtený tuk (0,1 g) 0%
Polynenasýtený tuk (0,3 g)
Mononenasýtený tuk (0 g)
Cholesterol  (0 mg)0%
Sodík  (1 mg)0%
Draslík  (405 mg)11%
Celkový obsah sacharidov  (23g)7%
Diétne vlákno (6 g) 24%
Cukor (0,3 g)
Proteín  (9g)18%
Vitamín a 0%
Vitamín c 2%
Vápnik 3%
Železo 12%
Vitamín d 0%
Vitamín b-6 5%
Vitamín B-12 0%
Horčík 10%
Množstvo na 100 gramov

Tipov pre použitie fazuľa:

  • Dna a obličkové kamene pacienti musia vyhýbať nadmernú spotrebu fazuľa.
  • Vysoké množstvo červenej fazule môže narušiť bunkový metabolizmus.
  • Pre-namočiť fazuľa na pomoc pri trávení a skrátiť dobu varenia.
  • Kúpiť fazuľa, ktoré sú celé a nie sú popraskané.
  • Store fazuľa vo vzduchotesnej nádobe.
  • Udržiavať je v chladnom, suchom a tmavom mieste.
  • Môžete ich uchovávať po dobu až 12 mesiacov.
  • Môžete ich variť v tlakovom hrnci.
  • Nepridávajte žiadne slané alebo kyslé korenia.

Dúfame, že sa vám páčil náš príspevok na výhodách fazuľa, a zvýši spotrebu fazuľa získať jeho rôzne zdravotné výhody. Dajte nám vedieť, ako vám pomohol tým, že upustí svoj názor v sekcii Komentáre nižšie.

load...