Zdravie a wellness

Nedostatok zinku - príčiny, príznaky, choroby a liečba

Nedostatok zinku - príčiny, príznaky, choroby a liečba

Zinok hrá dôležitú úlohu v rôznych metabolickej aktivity v tele. Nedostatok vitamínu zinočnatého je tiež známy ako Hypozincemia, spôsobené v dôsledku nedostatočných úrovniach zinku v strave. To sa deje v dôsledku konzumácie nevyváženej stravy. Nízke hladiny zinku môže viesť k širokej škále ochorení, ako sú genetické poruchy, abnormálny rast, problémy s plodnosťou u mužov / žien, atď Tento nedostatok možno pozorovať najmä u tehotných žien, malých detí a dojčiacich matiek.

Príčiny Zinc nedostatku:

Zinok je pre mnoho životne dôležitých telesných funkcií nutná. Z tohto dôvodu by ste mali konzumovať požadovanú sumu alebo si doplnok. Nedostatok tohto vitamínu zásadný zvyčajne dochádza v dôsledku zlé stravovacie návyky, ako je nižšia spotreba ovocia a zeleniny. Nedostatok zinku je veľmi vážny problém, a je potrebné zaobchádzať s použitím prírodných potravín alebo potravinových doplnkov.

Medzi ďalšie faktory, ktoré môžu spôsobiť nedostatok zinku u ľudí zahŕňajú:

 1. Vstrebávanie,
 2. Hnačka
 3. Chronické ochorenie pečene
 4. Chronické ochorenie obličiek
 5. Cukrovka
 6. Chirurgia
 7. Heavy metal expozícia

Zinok Nedostatok Symptómy:

 • Lámavé nechty
 • Lupy
 • Znížená chuť do jedla
 • Hnačka
 • Suchá koža
 • Očné infekcie
 • Strata vlasov
 • Neplodnosť
 • Nespavosť
 • Strata čuchu a / alebo chuti
 • Sexuálna dysfunkcia alebo impotencia
 • Chyby pokožky
 • Zakrpatený rast
 • Nízka imunita

Zinok Nedostatok choroby a liečby:

1. Tehotenstvo:

Nedostatok zinku môže spôsobiť komplikácie počas pôrodu. Zložitý pôrod, predĺžený pôrod, hemorágia, depresia môže byť dôsledkom prítomnosti nízkej hladiny zinku u tehotných žien.

load...

2. Hypogonadizmus:

To môže byť vysvetlené ako zlé fungovanie reprodukčného systému. V tejto poruchy, vaječníky alebo semenníky neprodukujú hormóny, vajíčka alebo spermie.

3. Imunitný systém:

Nedostatok zinku ovplyvňuje normálnu funkciu buniek. To môže znížiť alebo oslabiť protilátky. Preto je človek s takým deficitom priláka viac infekciami a chrípku. Zinok je nevyhnutný pre udržanie účinnú imunitný systém.

4. Acne vulgaris:

Aplikácia krémov na báze zinku je bezpečný a účinný spôsob pre liečbu akné vulgaris. Z toho dôvodu pridanie zinku do svojho jedálnička vám pomôže zbaviť sa týchto nežiaducich pupienkov a akné.

load...

5. Žalúdočných vredov:

Zinok je životne dôležitým prvkom pre hojenie rán. Zlúčeniny zinku majú preukázaný liečebný efekt na žalúdočné vredy rovnako. Doplnky stravy obsahujúce zinok podľa pokynov môže užívať na liečbu to okamžite, a to najmä v počiatočných fázach.

6. Ženské problémy:

Nedostatok zinku môže spôsobiť PMS alebo menštruačný cyklus nerovnováhy. Počas tehotenstva, môže spôsobiť depresie.

7. Kože a nechtov:

Nedostatok zinku môže spôsobiť kožné lézie, hangnails; biele škvrny na nechtoch, zápal kutikuly, kožné vyrážky, suchá koža, a chudobný rast nechtov. To môže mať za následok škodlivé účinky, ako je lupienka, suchá koža, akné a ekzém. Zinok topánky obnovu kožných buniek. Krémy, ktoré obsahujú zinok sú aplikované na zaparenín, rezy a rany je vyliečiť. Zinok má protizápalové vlastnosti; jeho nedostatok môže spôsobiť spálenie slnkom, lupienka, pľuzgiere a ochorenia ďasien.

Funkcia 8. Štítnej žľazy:

Zinok produkuje rôzne hormóny štítnej žľazy. Pomáha pri výrobe T3, ktorý reguluje funkciu štítnej žľazy.

9. Nálady a spánku:

Nedostatok zinku môže spôsobiť poruchy spánku a problémy so správaním. To môže zanechať pacientov s únavou a podráždeným nálade. To môže tiež viesť k spánku a koncentrácie porúch v noci.

Delenie 10. Cell:

Zinok hrá dôležitú úlohu pri delení rastu a buniek. Zinok sa odporúča v priebehu tehotenstva pre rast plodu. Zinok je nevyhnutný pre výšky, telesnej hmotnosti a vývoj kostí u detí.

11. Šedý zákal:

Sietnica obsahuje dobré množstvo zinku. Nedostatok zinku môže spôsobiť čiastočnej alebo úplnej strate zraku. Zinok tiež pomáha liečiť šeroslepota a šedého zákalu.

12. Vypadávanie vlasov.

Zinok napomáha vyrábať mazu, ktorý je potrebný pre zdravé a zvlhčené vlasy. Je to stav pokožky hlavy a môže liečiť lupiny. Tiež to pomáha udržiavať vlasy silné a zdravé. Nedostatok zinku môže spôsobiť vypadávanie vlasov, tenké a vlasy bez lesku, plešatosť a šedivé vlasy. Väčšina lupinám šampóny obsahujú zinok.

Niektoré dôležité tipy:

 1. Konzumovať tepelne neupravené potraviny, pretože zinok stratí v procese varenia.
 2. Používať doplnky iba vtedy, keď radil.
 3. Vyhnúť sa cez spotrebu.

load...