Zdravie a wellness

Sú nočné posuny vzhľadom na vaše zdravie? Tieto tipy zdravia Ayurveda vám môžu uľahčiť život

Sú nočné posuny vzhľadom na vaše zdravie? Tieto tipy zdravia Ayurveda vám môžu uľahčiť život

Práca na nočné smeny je nevyhnutné po dobu niekoľkých profesionálov. Podľa štúdie uverejnenej v časopise Journal of Occupational a environmentálne liečiv, viac ako 2000 žien boli hodnotené z hľadiska rizika spojeným s nočnou prácou. Bolo zistené, že tieto ženy sú viac pravdepodobné, že trpí rakovinou prsníka v porovnaní s ich kolegami, ktorí nemali pracovať na nočných smenách.

Pracuje na nočných smenách po dlhšiu dobu môže spôsobiť škody na vašom tele a výsledkom je porucha spánku porucha nazýva práca na smeny (SWSD). Niektoré z príznakov pri práci na smeny poruchy spánku, sú nasledujúce:

 • Nedostatok koncentrácie
 • Podráždenie
 • Popudlivosť
 • Nedostatok spánku alebo narušený spánok vzor
 • Pokles vlasy
 • Suché a matné kože
 • Bolesť hlavy
 • Závrat

Ayurveda hovorí, že zostať hore v noci nepretržite po dobu zvyšuje Vata sucha v tele. Tak, aby vyrovnali sucha v tele, je veľmi výhodné mať lyžičky ghí a išla von pre prácu v noci. Práca v noci tiež kladie značný tlak na nervový systém, ako vaše telo bude proti srsti rytmu prírody.

load...

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa vysporiadať s takým chronickým stresom je vziať na pomoc adaptogénov. Jeden z najpopulárnejších adaptogénov je Ashwagandha. To má schopnosť podporovať energiu v tele. To tiež pomáha pri upokojenie nervového systému, teda nechať máte dobrý spánok.

Je uvedené nižšie je niekoľko tipov na zdraví, ktoré môžu pomôcť pracovníci nočné smeny.

Niektorí zdravotníci tipy pre nočné smena

 1. Vzhľadom k tomu, vypadávanie vlasov je veľmi častým príznakom práca na smeny poruchy spánku, je potrebné venovať náležitú starostlivosť o vaše vlasy. Aplikovať a masážny olej na vlasy pravidelne, aby váš skalp a dĺžky vlasov. Niektoré z najlepších odporúčaných Ajurvédske vlasových olejov sú Bhringa AMALAKI tail a Brahmi tail.
 1. Ak nechcete spať vo všedné dni, snaží sa, aby dobre využiť cez víkendy a sviatky a spať, rovnako ako je to možné.
 1. Môžete tiež zájsť na masáž alebo parný liečby raz týždenne, ako to pomôže vaše telo uvoľniť, zbaviť telo bolesti a podporuje krvný obeh.
 1. Poruchy spánku je ďalším príznakom práca na smeny poruchy spánku. Takže vždy, keď idete spať, uistite sa, že váš izba je dosť a od rušenia tmavý, takže môžete mať pokojný spánok. Udržujte svoje gadgety preč, pretože by vás mohli rozptýliť.
 1. Môžete vykonávať jednoduché a základné jóga predstavuje každý deň, ako je Vajrasana alebo Pranayama, za pár minút. Môžu vám pomôcť udržať preč od podráždenia a zvýšiť svoje úrovne koncentrácie.

Niektoré tipy Diéta pre pracovníkov Nočná smena

 1. Za normálnych okolností, končíme náš deň tým, že má večere. Avšak, pre ľudí, ktorí pracujú v nočných smenách, ich cyklus začína večerou. Takže ak vaše smena začína v 7 hodín alebo neskôr, než to, že je potrebné sa snažiť vyrovnať s časovanie svojej práce a myslím, že budete mať svoje večeru o polnoci. Namiesto toho, jesť jedlo, a potom začať hľadať prácu.

Ale ak vaše smena začína okolo 4-5 hodín a končí o 1 hod, snažiť, aby si večeru od 7:30 - 8 hodín.

load...

Udržiavanie správnej večera časovanie je pre pracovníkov nočné smeny veľmi dôležité. Mnoho ľudí sa snaží vyhnúť na večeru v domnení, že sa na ne bude cítiť ospalí. Ale verte mi, že to nie je dobré praxe vôbec.

 1. -Li pocit ospalosti je veľkým problémom pre vás po večeri, majú niečo ľahké k večeru, ako je hnedá ryža so zeleninou alebo Dal. Alebo môžete tiež jesť upma alebo Idli, ale snažte sa vyhnúť zeleninu, pretože sú veľmi dôležité, aby sa zabránilo kyslosť.
 1. Snažte sa vyhnúť mastné potraviny, pretože sa budete cítiť nafúknutý a ťažké. Môžu tiež viesť ku kyslosti.
 1. Aby zostala hore a aktívny, ľudia pijú nespočet šálok čaju alebo kávy, ktorá je v skutočnosti nie je dobré pre vaše zdravie. Je potrebné, aby sa vaše telo hydratované, ak chcete zostať aktívny, a môžete tak urobiť tým, popíjanie tekutín vo forme vody alebo šťavy každú polhodinu. Skúste to a uvidíte, ako to funguje.
 1. Hlad v noci je celkom bežné, a kedykoľvek sa cítite tak, rozhodnúť sa pre zdravé desiaty, ako je pražené mandle, ľanové semienko, arašidy, upma alebo poha skôr než pizzu alebo hamburgery. To vám pomôže udržať si váhu a tiež zabrániť vám z prejedania.
 1. Antioxidanty sú pre telo veľmi dôležité, pretože poskytujú rôzne zdravotné výhody. Skúste zaradiť potraviny s žiarivými farbami vo vašej strave, ako sú jahody a zelenej listovej zelenine a citrusových plodov.

Dúfame, že tieto tipy vám pomôžu vyhnúť sa obvyklé nástrahy pracuje na nočných smenách. Ak máte nejaké ďalšie tipy na nočnú smenu, prosím podeľte sa o ne v poznámkach nižšie.

load...